Ahoj, mám takový možná hloupý dotaz. Pořídil jsem si sedák RE Guardian, který má dvě navazovací oka. Chci se zeptat, jak to funguje. Měl jsem za to, že jedno je na jištění a druhé na odsedku, aby se to nepletlo v jednom dohromady, ale spolulezec na mě kou
Cau, chi se zeptat, zaujala me lezecká oblast v
Dachstein v okolí chaty Adamek, jen pořád nemůžu najít nějaké info o počasí, videl jsem hromadu fotek a jednou tam je dole hrozne snehu a při dolezu cesty už lidi lezou v mačkách a nebo pod skalou sk
Ahoj. Máte někdo zkušenost s lezečkami Mythos (La Sportiva), jak drží, jak se roztáhnou, co výdž (ošoupání, prošoupání tkaniček)? Nesedí mi lezečky se "zahlou" špičkou. Potřebuju rovnější špičku. Nebo poraďte jinou alternativu. Mám úzkou nohu (4
Byl ted aktualne nekdo v Zapadni lomnici? Zajima me Terryho kuloar a podminky v nem. Je treba pro nastupy do cest macky nebo se uz da bez nich? Jeste v cervnu tam byl tvrdy firn. Dik!!!
Hoj.. Vaham mezi Loap Hornet 70 a Loap Eclipse 75+10. Mate s nimi nejake zkusenosti? Za kazdou radu, tip a pripominku budu vdecna.. (k reakcim typu at kaslu na Loap a jdu do Deuteru atd., prosim i vysvetleni proc- nejak ten rozdil v cena/vykon nevidim. Na
čauec nevíte někdo jak se jmenuje cesta na alternativce hned taková první když přijdete od spodu na hlavní stěnu.. začátek rozbitým terénem nahoře bouldřík za spoďáky a na polici ?? díky za info
Cau, chi se zeptat, zaujala me lezecká oblast v
Dachstein v okolí chaty Adamek, jen pořád nemůžu najít nějaké info o počasí, videl jsem hromadu fotek a jednou tam je dole hrozne snehu a při dolezu cesty už lidi lezou v mačkách a nebo pod skalou skoro žádnej sníh neni a lidi lezou v lezečkách a v tryčku. Jedná se mi o cesty :
1) Hüttenpfiler - 300m, 8 délek, IV
2) Diagonále - 300m, 8 délek, V+
Jde mi o to, že nemam zkušenosti s lezenim na sněhu a chtěl bych tam zastihnout počasí, ve kterém mi budou stačit lezečky + nejaky outdor boty + nejaké oblečení. Zajímá mě, když tam pojedu v létě jestli tam bude hodně sněhu nebo ne. A eště se zeptam, jsou tam štandy pekně odjištěné? DÍK.
O víkendu jsme tam byli a žádnej sníh v cestách není. Cesty mají borháky, nýty i štandy. Podrobnosti o cestách najdeš na stránce chaty http://www. adamek.at
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.