Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 Ahoj, dne 29.8.2012 se na Skalách u Horního sedla (Obrwegry) ztratil bílý batoh s modrozelenými pruhy značky Dakine. Pokud ho někdo našel nebo s ním viděl někoho odcházet budu velice rád za každou informaci.
Děkuju
Kontaktujt
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 Věcí se ztrácí hodně. Pište to prosím vedle do inzerce (ztráty a nálezy) jako ostatní. Díky.
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 tip: bouda z igelitu mezi rynolticemi a černou louží, nalevo v bočním údolíčku, ne fousatý bezdomove
    Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 31.08.2012 to odporný udavač: Moc díky za info!!
      Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 03.09.2012 předloni se tam taky ztratilo několik batohů, okradení pouze viděli dvojici nebo trojici mladíků (op
Kuffner a Fourche - aktuální stav? 30.08.2012 Nevíte jaký je teď stav přístupu na chatku Fourche pod hřebenen Kuffner na Mont Maudit v masivu Mont Blanc? Minulý týden tam měl být tvrdý vodní led.
Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Ahoj, začal jsem tahat a vrtá mi hlavou taková věc. Zajímá mě, co se děje s prvolezcem pokud spadne na nakloněné skále (př.: Špičák u Mostu). Pád třeba 5m. Mně z toho v lepším případě vychází cesta po zadku zády dolů nebo se to dá nějak ukočírovat?
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Dá, musíš rychle běžet:)
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 pětimetrový pád se jakžtakž ukočírovat dá. nesmíš se ovšem sesunout jak pytel brabmor, ale odskočit
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 blbý dva metry a potrhané vazy v kotníku. Ne, vážně se to ukočírovat nedá. Kdo říká, že jo, a dokonc
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 vono záleží jestli ti ustřelí noha a jdeš nekontrolovaně, nebo jestli se to to podaří nějak ukontrol
        Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 jo a samozřejmě je rozdíl mezi echt rajbasem a plotničkou s maličkými chyty. to druhé je pro padání
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Ja spadl tech cca 4 - 5 m a ukociroval to. Takze to jde, ale je to asi taky o stesti.
        Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 kdysi asi šest sedum metrů, s lanem omotaným okolo nohy, a nějak jsem to na tě zbylé uskákal tak, že
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Dá, ale jak je psáno výše, nesmíš padat jak pytel brambor, prostě když cejtíš, že už je to marný, ta
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Spadnul jsem na jaře z Rollingstonu v Labáku (Cesta Struhadlo?!) Přetočil jsem se na záda a dole ods
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Když tam nejsou nějaký výrazný poličky, není lepší sjet to po botách a dlaních? Než nějaký rozběhy
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Tak si zkus někde v rajbasu v praxi.
    Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Když ti ustřelí noha, nenaděláš nic. Většinou ani nestihneš odskočit a dodřeš se jak prase. Nemusí j
      Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Sem myslel Beliale, že máš něco s pánví? To těch úrazů se nějak nakupilo, ne?
Jinak k problem
        Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Jasně, já mám pánev, kámoš z oddílu kotník a teď další žebra :) .. veselý oddíl.
  Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 tento problem odpada pokud je skala NAKLONENA na druhou stranu...yeah
    Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 ale v tomto případě se na skále neudrží výše diskutující pánové, kteří více diskutují než lezou :-)
      Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 no to máš pravdu. proto by mě ani ve snu nenapadlo odpovídat na dotaz jak se padá na převislé - když
  Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 Jednou mi spadla kámoška na Plotnách v Srbsku. Překvapilo mě, že se nesesunula, ale okamžitě se stoč
    Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 Už aspoň víš, proč se doporučuje sedák+prsák+helma.
Devítkový uzel 28.08.2012 Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné a bezpečné používat k navazování místo osmičkového uzlu, uzel devítkový a jestli s tím má někdo zkušenosti.
  Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Je to všeobecně blbost. Proč bys to dělal? Velká spotřeba lana, složitost vázání = možnost chyby, be
    Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Presne tak. Proc to delat? Nejcastejsim duvodem nehod je lidsky faktor a ne nedostatecna pevnost nav
      Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Dík za odpovědi, samozřejmě bych to nedělal, protože jen se naučit správně se navázat... Zajímalo mě
        Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Obcas ho pouzivam, kdyz vim ze budu davat vetsi tlamy. Rozvazovani je lepsi, ale ne o moc a chce to
              Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Kdysi kdesi jsem slyšel nebo četl, že dračí smyčka snižuje nosnost lana na 90 % (osmičkový uzel na 8
                Re: Devítkový uzel 29.08.2012 snížení pevnosti lana v uzlu bych nechal koňovi. při všech chytáních pytle s pískem lano nepraskalo
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 jj, na starsim lanu pouzivam dracak, na nove 9.8 s kluzkym opletem zdvojeny dracak, blbuvzdorne a pa
                    Re: Devítkový uzel 31.08.2012 Jen drobna poznamka k rozvazovani osmickoveho uzlu. Zrovna nedavno mi prekvapilo jak dlouho nekdo m
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Rozvazatelnost je slušnější u tý emerický osmy se zpětným protažením konce... Osobně to používám, i
                    Re: Devítkový uzel 29.08.2012 A to vypadá jak?
              Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Nepíšu že je zbytečné to vědět. Já říkám, že je zbytečné to řešit u (hlavního jistícího) lana.
                Re: Devítkový uzel 29.08.2012 No a co konkrétního by jsi o tom rád věděl? Vytáhnu sešit z prumky a klidně ti tu něco obšlehnu :)
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 být tebou tak začnu u sebe a češtinou, zjevně máš problém s chápáním psaného textu
Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Zdravím! Neměl byste prosím někdo tyto knížky-průvodce oskenované? Případně neleží někomu doma nevyužité, abych je mohl odkoupit? Hodil by se mi jak žlutý, tak modrý díl... Předem díky moc!
  Re: Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Mrkni na Aukro. Ja je mam z tama. Upozornuju ze tyto knizky nejsou nic levneho. Maji uz svoji histor
    Re: Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Díky za tip. Ale mám ji už jistý čas v RSSku a zatím nic...
Filmy na ČT2 - hory 27.08.2012 Sen o nejtěžší hoře světa (2008)
- 25.8. a opakování 30.8.
Ve stínu bohyně matky země (2003)
- ČT2 1.9., 5.9., 9.9.
  Re: Filmy na ČT2 - hory 28.08.2012 Díky za upozornění, rád kouknu!
arco via transilvania 27.08.2012 Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda někdo z vás někdy nelezl v arcu cestu Via Transilvania? Je to vícedélka. (1100o) potřeboval bych zodpovědět nějaké dotazy ohledně této cesty. děkuji
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 A proč jsi jim nepoděkoval osobně, když jsi kolem nich slaňoval? Co s tím tady teď?
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Tak nějak nechápu v čem byl teda ten problém? Ptám se, protože někdy dělají lezci z komára velblouda
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Cvakal Tvoje jištění? Jinak nevím, v čem je problém? Když je někdo ve stěně v horách pomalý, tak ho
    Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Problém nastane při pádu rychlíka pokud se kříží lana a to se v horské IV dá čekat...takže slušně a
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Doporučuji P.Schuberta díl1 str.199 a je vymalováno a my si příště počtem o mezinárodní rvačce na š
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Dávám ti za pravdu kdo není schopen domluvy na bezpečné předjetí na štandu nemá v horách co dělat, h
    Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 vono je to těžký. jednoznačně nastupuje do cesty kdo první přijde a je první oblečenej. je to o soud
      Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Naprostý souhlas. V 99% případů se prostě dá domuvit. 1% jsou ty naprosto zbytečné hádky o naprosto
        Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 No, bohužel jsem už ve skalách potkal i experty, se kterejma šla domluva fakt ztuha.
Nicméně,
  Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 1) Když lezeš moc pomalu, tak co měli dělat? 2) Proč jste slanili, když domnělé akutní nebezpečí už
    Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Takze to boli lezci z humanity? Mohli by sa k tomu vyjadrit...
      Re: Neukaznenost na Javoraku 27.08.2012 Jak jsi na to přišel? Já sedím u kompu a fakt nevím, kdo dneska lezl Kelle-Šuna o pár set kilometrů
        Re: Neukaznenost na Javoraku 29.08.2012 Já myslel že jsi intesti...todlencto tudíž máš uši všude.
Steny v Barcelone 26.08.2012 Ahoj
Nemate nekdo zkusenosti s umelymi stenami (na lano i bouldrove) v Barcelone? Google pouzivat umim, takze jake tam jsou a za kolik vim, spis by me zajimali vase zkusenosti s nimi, abych je nemusel obchazet vsechny.
Dekuju
Roomster a bouldermatka 26.08.2012 Možná takový netradiční dotaz na boulderisty co mají Roomstra - vejde se klasická bouldermatka od Ocunu naležato na dno kufru? Díky.
  Re: Roomster a bouldermatka 26.08.2012 Asi zalezi jakyho kufru, ne? :) Si to zmer..
  Re: Roomster a bouldermatka 26.08.2012 Úplně v pohodě. Mám Moonwalk a dokonce když jsem vyhodil zadní sedačky a matraci rozložil tak jsme s
1
...
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
...
2263
arco via transilvania Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda někdo z vás někdy nelezl v arcu cestu Via Transilvania? Je to vícedélka. (1100o) potřeboval bych zodpovědět nějaké dotazy ohledně této cesty. děkuji honza 12:25:56 27.08.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: