LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
Ahoj, dne 29.8.2012 se na Skalách u Horního sedla (Obrwegry) ztratil bílý batoh s modrozelenými pruhy značky Dakine. Pokud ho někdo našel nebo s ním viděl někoho odcházet budu velice rád za každou informaci.

Děkuju

Kontaktujt
 Re: ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
Věcí se ztrácí hodně. Pište to prosím vedle do inzerce (ztráty a nálezy) jako ostatní. Díky.
 Re: ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
tip: bouda z igelitu mezi rynolticemi a černou louží, nalevo v bočním údolíčku, ne fousatý bezdomove
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!!31.08.2012
to odporný udavač: Moc díky za info!!
   Re: ZTRACENÝ BATOH!!!03.09.2012
předloni se tam taky ztratilo několik batohů, okradení pouze viděli dvojici nebo trojici mladíků (op

 Kuffner a Fourche - aktuální stav?30.08.2012
Nevíte jaký je teď stav přístupu na chatku Fourche pod hřebenen Kuffner na Mont Maudit v masivu Mont Blanc? Minulý týden tam měl být tvrdý vodní led.

 Pád na nakloněné skále29.08.2012
Ahoj, začal jsem tahat a vrtá mi hlavou taková věc. Zajímá mě, co se děje s prvolezcem pokud spadne na nakloněné skále (př.: Špičák u Mostu). Pád třeba 5m.  Mně z toho v lepším případě vychází cesta po zadku zády dolů nebo se to dá nějak ukočírovat?
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Nedá.
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dá, musíš rychle běžet:)
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
pětimetrový pád se jakžtakž ukočírovat dá. nesmíš se ovšem sesunout jak pytel brabmor, ale odskočit
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
blbý dva metry a potrhané vazy v kotníku. Ne, vážně se to ukočírovat nedá. Kdo říká, že jo, a dokonc
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
vono záleží jestli ti ustřelí noha a jdeš nekontrolovaně, nebo jestli se to to podaří nějak ukontrol
    Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
jo a samozřejmě je rozdíl mezi echt rajbasem a plotničkou s maličkými chyty. to druhé je pro padání
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Ja spadl tech cca 4 - 5 m a ukociroval to. Takze to jde, ale je to asi taky o stesti.
    Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
kdysi asi šest sedum metrů, s lanem omotaným okolo nohy, a nějak jsem to na tě zbylé uskákal tak, že
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dá, ale jak je psáno výše, nesmíš padat jak pytel brambor, prostě když cejtíš, že už je to marný, ta
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dík za užitečné informace. Každopádně moc pozitivní nejsou :)
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Spadnul jsem na jaře z Rollingstonu v Labáku (Cesta Struhadlo?!) Přetočil jsem se na záda a dole ods
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Když tam nejsou nějaký výrazný poličky, není lepší sjet to po botách a dlaních? Než nějaký rozběhy
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Tak si zkus někde v rajbasu v praxi.
  Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Když ti ustřelí noha, nenaděláš nic. Většinou ani nestihneš odskočit a dodřeš se jak prase. Nemusí j
   Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Sem myslel Beliale, že máš něco s pánví? To těch úrazů se nějak nakupilo, ne?
Jinak k problem
    Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Jasně, já mám pánev, kámoš z oddílu kotník a teď další žebra :) .. veselý oddíl.
 Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
tento problem odpada pokud je skala NAKLONENA na druhou stranu...yeah
  Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
ale v tomto případě se na skále neudrží výše diskutující pánové, kteří více diskutují než lezou :-)
   Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
no to máš pravdu. proto by mě ani ve snu nenapadlo odpovídat na dotaz jak se padá na převislé - když
 Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
Jednou mi spadla kámoška na Plotnách v Srbsku. Překvapilo mě, že se nesesunula, ale okamžitě se stoč
  Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
Už aspoň víš, proč se doporučuje sedák+prsák+helma.

 Devítkový uzel28.08.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné a bezpečné používat k navazování místo osmičkového uzlu, uzel devítkový a jestli s tím má někdo zkušenosti.
 Re: Devítkový uzel28.08.2012
Je to všeobecně blbost. Proč bys to dělal? Velká spotřeba lana, složitost vázání = možnost chyby, be
  Re: Devítkový uzel28.08.2012
Presne tak. Proc to delat? Nejcastejsim duvodem nehod je lidsky faktor a ne nedostatecna pevnost nav
   Re: Devítkový uzel28.08.2012
Dík za odpovědi, samozřejmě bych to nedělal, protože jen se naučit správně se navázat... Zajímalo mě
    Re: Devítkový uzel28.08.2012
Obcas ho pouzivam, kdyz vim ze budu davat vetsi tlamy. Rozvazovani je lepsi, ale ne o moc a chce to
     Re: Devítkový uzel29.08.2012
když vím, že budu dávat větší tlamy, vážu yosemitskou dračí smyčku dle
      Re: Devítkový uzel29.08.2012
Nemyslím si, že je zbytečné vědět, že dračí smyčka sníží pevnost lana v uzlu skoro o 50% a zmíněná 9
       Re: Devítkový uzel29.08.2012
Kdysi kdesi jsem slyšel nebo četl, že dračí smyčka snižuje nosnost lana na 90 % (osmičkový uzel na 8
        Re: Devítkový uzel29.08.2012
snížení pevnosti lana v uzlu bych nechal koňovi. při všech chytáních pytle s pískem lano nepraskalo
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
jj, na starsim lanu pouzivam dracak, na nove 9.8 s kluzkym opletem zdvojeny dracak, blbuvzdorne a pa
          Re: Devítkový uzel31.08.2012
Jen drobna poznamka k rozvazovani osmickoveho uzlu. Zrovna nedavno mi prekvapilo jak dlouho nekdo m
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
Rozvazatelnost je slušnější u tý emerický osmy se zpětným protažením konce... Osobně to používám, i
          Re: Devítkový uzel29.08.2012
A to vypadá jak?
           Re: Devítkový uzel29.08.2012
Pamatoval jsem si, že se tady už o tom jednou mluvilo a tu debatu jsem našel:
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
Pytel s pískem není třeba strom .. ja jsem psal při manipulaci s břemenem ... prasklé lano při práce
       Re: Devítkový uzel29.08.2012
Nepíšu že je zbytečné to vědět. Já říkám, že je zbytečné to řešit u (hlavního jistícího) lana.
        Re: Devítkový uzel29.08.2012
No a co konkrétního by jsi o tom rád věděl? Vytáhnu sešit z prumky a klidně ti tu něco obšlehnu :)
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
být tebou tak začnu u sebe a češtinou, zjevně máš problém s chápáním psaného textu

 Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Zdravím! Neměl byste prosím někdo tyto knížky-průvodce oskenované? Případně neleží někomu doma nevyužité, abych je mohl odkoupit? Hodil by se mi jak žlutý, tak modrý díl... Předem díky moc!
 Re: Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Mrkni na Aukro. Ja je mam z tama. Upozornuju ze tyto knizky nejsou nic levneho. Maji uz svoji histor
  Re: Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Díky za tip. Ale mám ji už jistý čas v RSSku a zatím nic...

 Filmy na ČT2 - hory27.08.2012
Sen o nejtěžší hoře světa (2008)
- 25.8. a opakování 30.8.
Ve stínu bohyně matky země (2003)
- ČT2 1.9., 5.9., 9.9.
 Re: Filmy na ČT2 - hory28.08.2012
Díky za upozornění, rád kouknu!

 arco via transilvania27.08.2012
Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda někdo z vás někdy nelezl v arcu cestu Via Transilvania? Je to vícedélka. (1100o) potřeboval bych zodpovědět nějaké dotazy ohledně této cesty. děkuji
 Re: arco via transilvania27.08.2012
 Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Dakujem paru, ktory bol v sobotu (25.8.2012) liezt Keleho pilier na Javoraku, za totalnu neukaznenost, ktoru preukazali, ked mna s kamaratom preliezali cez uz natiahnutu II. dlzku (ja istim, kamos lezie, a typek nastupi do cesty akoby nic). Bezpecnost im
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
A proč jsi jim nepoděkoval osobně, když jsi kolem nich slaňoval? Co s tím tady teď?
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Tak nějak nechápu v čem byl teda ten problém? Ptám se, protože někdy dělají lezci z komára velblouda
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Cvakal Tvoje jištění? Jinak nevím, v čem je problém? Když je někdo ve stěně v horách pomalý, tak ho
  Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Problém nastane při pádu rychlíka pokud se kříží lana a to se v horské IV dá čekat...takže slušně a
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Doporučuji P.Schuberta díl1 str.199 a je vymalováno a my si příště počtem o mezinárodní rvačce na š
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Dávám ti za pravdu kdo není schopen domluvy na bezpečné předjetí na štandu nemá v horách co dělat, h
  Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
vono je to těžký. jednoznačně nastupuje do cesty kdo první přijde a je první oblečenej. je to o soud
   Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Naprostý souhlas. V 99% případů se prostě dá domuvit. 1% jsou ty naprosto zbytečné hádky o naprosto
    Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
No, bohužel jsem už ve skalách potkal i experty, se kterejma šla domluva fakt ztuha.
Nicméně,
 Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
1) Když lezeš moc pomalu, tak co měli dělat? 2) Proč jste slanili, když domnělé akutní nebezpečí už
  Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Takze to boli lezci z humanity? Mohli by sa k tomu vyjadrit...
   Re: Neukaznenost na Javoraku27.08.2012
Jak jsi na to přišel? Já sedím u kompu a fakt nevím, kdo dneska lezl Kelle-Šuna o pár set kilometrů
    Re: Neukaznenost na Javoraku29.08.2012
Já myslel že jsi intesti...todlencto tudíž máš uši všude.

 Steny v Barcelone26.08.2012
Ahoj

Nemate nekdo zkusenosti s umelymi stenami (na lano i bouldrove) v Barcelone? Google pouzivat umim, takze jake tam jsou a za kolik vim, spis by me zajimali vase zkusenosti s nimi, abych je nemusel obchazet vsechny.

Dekuju

 Roomster a bouldermatka26.08.2012
Možná takový netradiční dotaz na boulderisty co mají Roomstra - vejde se klasická bouldermatka od Ocunu naležato na dno kufru? Díky.
 Re: Roomster a bouldermatka26.08.2012
Asi zalezi jakyho kufru, ne? :) Si to zmer..
 Re: Roomster a bouldermatka26.08.2012
Úplně v pohodě. Mám Moonwalk a dokonce když jsem vyhodil zadní sedačky a matraci rozložil tak jsme s

1   ...   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Devítkový uzel
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné a bezpečné používat k navazování místo osmičkového uzlu, uzel devítkový a jestli s tím má někdo zkušenosti.
Marek19:09:16 28.08.2012
odpovědět 
 Re: Devítkový uzel
Je to všeobecně blbost. Proč bys to dělal? Velká spotřeba lana, složitost vázání = možnost chyby, bez dobrého uložení se špatně rozvazuje. Použití tam kde osmičkový :) Jediná výhoda je vyšší pevnost.
Belial19:54:52 28.08.2012
odpovědět 
  Re: Devítkový uzel
Presne tak. Proc to delat? Nejcastejsim duvodem nehod je lidsky faktor a ne nedostatecna pevnost navazani. A prave vizualni kontrola uzlu je mnohem problematictejsi a prave proto se nepouziva...
Jaja20:29:47 28.08.2012
odpovědět 
   Re: Devítkový uzel
Dík za odpovědi, samozřejmě bych to nedělal, protože jen se naučit správně se navázat... Zajímalo mě to jen z důvodu, že jsem o tom uzlu četl
Marek22:15:00 28.08.2012
odpovědět 
    Re: Devítkový uzel
Obcas ho pouzivam, kdyz vim ze budu davat vetsi tlamy. Rozvazovani je lepsi, ale ne o moc a chce to poradne prekontrolovat.
v22:33:17 28.08.2012
odpovědět 
     Re: Devítkový uzel
když vím, že budu dávat větší tlamy, vážu yosemitskou dračí smyčku dle
http://en.wikipedia.org/wiki/Yosemite_bowline

řešit nosnost uzlu u lana je pitomost
01:45:22 29.08.2012
odpovědět 
      Re: Devítkový uzel
Nemyslím si, že je zbytečné vědět, že dračí smyčka sníží pevnost lana v uzlu skoro o 50% a zmíněná 9 jen o 30%. Např. při manipuůaci s břemenem se tyto informace můžou hodit.
Belial06:36:17 29.08.2012
odpovědět 
       Re: Devítkový uzel
Kdysi kdesi jsem slyšel nebo četl, že dračí smyčka snižuje nosnost lana na 90 % (osmičkový uzel na 80 %). Těch 50 % tedy platí pro yosemitskou dračí smyčku, nebo i pro "naši"?
o..08:44:16 29.08.2012
odpovědět 
        Re: Devítkový uzel
snížení pevnosti lana v uzlu bych nechal koňovi. při všech chytáních pytle s pískem lano nepraskalo v uzlu, ale v karabině. ale připouštím, že to byla lana stará a tlustá, možná, že je to u dnešních ultralajt žížalek možná jinak.
řešil bych dvě věci, a to kontrolovatelnost (vede vůdčák a osma) a rozvazatelnost po pádu (vedou různé varianty dračáku, s velikým odstupem osma a devítka a nejhůř vůdčák).
Lukas B.09:07:21 29.08.2012
odpovědět 
         Re: Devítkový uzel
jj, na starsim lanu pouzivam dracak, na nove 9.8 s kluzkym opletem zdvojeny dracak, blbuvzdorne a paradne se rozvazuje.
upman09:29:47 29.08.2012
odpovědět 
          Re: Devítkový uzel
Jen drobna poznamka k rozvazovani osmickoveho uzlu. Zrovna nedavno mi prekvapilo jak dlouho nekdo muze lezt a porad to delat spatne. Zaklad je uzel zlomit a provlekat vzdy oba prameny lana zaroven(jak konec lana, tak pramen na kterem jsem visel). Jakmile se snazite jen rozvazovat protahovanim konce (tj. analogicky k puvodnimu uvazovani uzlu), tak proti vam hraje i treni obou pramenu o sebe a take se vam tim ten uzel zacne sam na druhe strane jeste vic utahovat (to uz je jen subjektivni spekulace, nemam ted po ruce lano). Na kazdy pad bych sem tenhle tip nepsal, kdybych v posledni dobe opakovane nevidel jak se s tim nekdo uplne zbytecne morduje. Samozrejme se timto zpusobem obzvlaste dobre rozvazuji uzly, ktere byly spravne uvazane a urovnane. Tj. lano se v nich nikde zbytecne navic nekrizi. Nic objevneho 99% lidi to dela spravne, ale treba si to precte a pouci se i to zbyle procento.
r0bin09:30:11 31.08.2012
odpovědět 
         Re: Devítkový uzel
Rozvazatelnost je slušnější u tý emerický osmy se zpětným protažením konce... Osobně to používám, i když je to pořád vzdorovitější než dračák.
Robert10:15:03 29.08.2012
odpovědět 
          Re: Devítkový uzel
A to vypadá jak?
Pól10:59:37 29.08.2012
odpovědět 
           Re: Devítkový uzel
Pamatoval jsem si, že se tady už o tom jednou mluvilo a tu debatu jsem našel: http://www.lezec.cz/diskuse.php? key=74554&odk=74554 - je to vlákno diskuse, které se jmenuje "Varianta Osmickoveho Uzlu" (pro jistotu). Je to tam myslím docela slušně popsaný. Jinak ten metodickej film, co se tam na něj odkazuje, mám; v případě zájmu ho asi můžu nějak poskytnout.
Robert21:38:50 29.08.2012
odpovědět 
         Re: Devítkový uzel
Pytel s pískem není třeba strom .. ja jsem psal při manipulaci s břemenem ... prasklé lano při práce v uzlu jsem už viděl. Nic neobvyklého. Je pravda, že to byly staré, tvrdé rakoviny.
Belial12:55:26 29.08.2012
odpovědět 
       Re: Devítkový uzel
Nepíšu že je zbytečné to vědět. Já říkám, že je zbytečné to řešit u (hlavního jistícího) lana.

Ohledně toho vědění, taky je dobré vědět něco o tom, že obecně ohyb na hraně o malém poloměru snižuje pevnost, něco o vektorovém rozkladu sil (speciálně v tupých úhlech), něco o vytváření tepla třením, něco o teplotě tavení různých materiálů...
11:53:15 29.08.2012
odpovědět 
        Re: Devítkový uzel
No a co konkrétního by jsi o tom rád věděl? Vytáhnu sešit z prumky a klidně ti tu něco obšlehnu :)
Belial12:53:22 29.08.2012
odpovědět 
         Re: Devítkový uzel
být tebou tak začnu u sebe a češtinou, zjevně máš problém s chápáním psaného textu
16:45:59 29.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi