Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231487 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
Eliass - Ostrava
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lobezský park- Plzeň01.09.2012
Ahoj, měl bych otázku na lezce z Plzně. Překvapilo mě teď nedávno, že je v Lobezském parku (podle tedy zmínek co jsem našel na netu) pískovcová stěna. Nic moc fotek jsem nenašel, ale na lezci jsou naházené nějaké trasy a obtížnosti. Jelikož to mám kousek
 Re: Lobezský park- Plzeň01.09.2012
Dlouho jsem se chystal tuto skalku popsat, pak jsem se tam byl podívat a s hrůzou jsem zjistil, že m
  Re: Lobezský park- Plzeň01.09.2012
Děkuju, to by byla naprostá paráda..docela rád bych pozkoušel co bude v mých silách. Díky za ochotu!
  Re: Lobezský park- Plzeň02.09.2012
Před týdnem jsem se tam byl podívat. Bydlím v Plzni, ale ne dlouho a tak místní lezecké terény teprv

 ubytování Paříž31.08.2012
Ahoj lidičky, nevíte někdo o nějakém levném ubytování v Paříži nebo poblíž? Díky Petan.
 Re: ubytování Paříž01.09.2012
YMCA, couchsurfing.org
 Re: ubytování Paříž01.09.2012
  Re: ubytování Paříž01.09.2012
No pokud chces co nejlevnejsi ubytovani, tak se podivej na hotely typu Etap, Ibis, Formule 1. Jinak
  Re: ubytování Paříž01.09.2012
No pokud chces co nejlevnejsi ubytovani, tak se podivej na hotely typu Etap, Ibis, Formule 1. Jinak
 Re: ubytování Paříž03.09.2012
V uličkách na J od Montmártru jsou takový zapadlý hotýlky, v r. 2009 to tam bylo tak za 30 E/noc ve
  Re: ubytování Paříž03.09.2012
Nejlevnější určitě F1, ale doporučuji ty slováky viz výše. Není to o moc víc a hodně v centru = ušet
   Re: ubytování Paříž03.09.2012
Ok, díky za odpovědi. Ještě mám dotaz jestli nevíte jestli se tam dá někde přespat venku mimo město?
    Re: ubytování Paříž03.09.2012
To jsme řešili taky, jestli třeba někde na krchově nebo v Buloňským lesíku apod., a pak jsme to zavr
    Re: ubytování Paříž03.09.2012
V Paříži je spousta pohodovejch squatů, bohužel už nefunguje squat umělců na rue de rivoli, ale když
     Re: ubytování Paříž03.09.2012
nedoporucoval bych prespavat na parkovistich v blizkym okoli Parize, protoze za posledni roky se tam
      Re: ubytování Paříž05.09.2012
Co jsem si všimnul, tak Paříž je plná bezďáku spících někde u domu na zemi, tak jestli bude o jednoh

 Yosemite, Indian Creek - jednodélky, tipy31.08.2012
Hoj,
Vyrážím do USA, ne primarne za lezenim. Sehnal jsem jistice - nelezce, sadu friendu, abalaku, vklinencu plus neco z toho vickrat ve velikosti rucni spary. Lano mam 60. V 7 UIAA davam zpravidla OS, max 7+/8- OS.

Mam vyhlidnute ne

 Adam Ondra film31.08.2012
čau.. máte někdo zkušenosti s zakoupenim filmu Čarodějův učeň? Na stránce http://adamondrafilm.com/cs/novinky .. Jde vam to bez problém
 Re: Adam Ondra film31.08.2012
Ano, zaplatila jsem kreditkou, vše proběhlo bez problémů. Bee
 Re: Adam Ondra film31.08.2012
Naprosto bez problémů
  Re: Adam Ondra film31.08.2012
Platil jsem přes PayPal, žádný problém nebyl
   Re: Adam Ondra film31.08.2012
stahnul sem ho na uloz to cz v plne kvalite platil sem podvadem
    Re: Adam Ondra film31.08.2012
jen nekecej, tam jsem hledal...
     Re: Adam Ondra film31.08.2012
Inu, asi jsi hledal blbě.
 Re: Adam Ondra film01.09.2012
kdyz jsem ho pres noc nejak to spadlo a link uz nefungoval, ale hned mi byl poslan dalsi a v se OK.
 Re: Adam Ondra film02.09.2012
WMV soubor stáhnout šel, ale "mp4 verze do 3 dnů" je lež. Autor nereaguje ani na emaily.
  Re: Adam Ondra film02.09.2012
takže ten súbor "wizards_apprentice_720p_cz_sub.mp4", ktorý mám už pár mesiacov na hard di
   Re: Adam Ondra film03.09.2012
To nevím, možná ano. Mě se mp4 verzi získat nepodařilo.
    Re: Adam Ondra film03.09.2012
Mne taky ne.
     Re: Adam Ondra film03.09.2012
mp4 soubor v plne palbe koluju na uloz to cz i torentech download now

 ceske himalajske dobrodruzstvi DVD31.08.2012
Zdravím, nevíte kde koupit či sehnat DVD ceske himalajske dobrodruzstvi (2003)?
 Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD31.08.2012
Nevím :-(
 Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD31.08.2012
Neco nabizeji tady:
  Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD24.09.2013
Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
  Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD24.09.2013
Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
  Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD24.09.2013
Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
   Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD24.09.2013
toto dvd je dočasně nedostupné

 ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
Ahoj, dne 29.8.2012 se na Skalách u Horního sedla (Obrwegry) ztratil bílý batoh s modrozelenými pruhy značky Dakine. Pokud ho někdo našel nebo s ním viděl někoho odcházet budu velice rád za každou informaci.

Děkuju

Kontaktujt
 Re: ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
Věcí se ztrácí hodně. Pište to prosím vedle do inzerce (ztráty a nálezy) jako ostatní. Díky.
 Re: ZTRACENÝ BATOH!!!30.08.2012
tip: bouda z igelitu mezi rynolticemi a černou louží, nalevo v bočním údolíčku, ne fousatý bezdomove
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!!31.08.2012
to odporný udavač: Moc díky za info!!
   Re: ZTRACENÝ BATOH!!!03.09.2012
předloni se tam taky ztratilo několik batohů, okradení pouze viděli dvojici nebo trojici mladíků (op

 Kuffner a Fourche - aktuální stav?30.08.2012
Nevíte jaký je teď stav přístupu na chatku Fourche pod hřebenen Kuffner na Mont Maudit v masivu Mont Blanc? Minulý týden tam měl být tvrdý vodní led.

 Pád na nakloněné skále29.08.2012
Ahoj, začal jsem tahat a vrtá mi hlavou taková věc. Zajímá mě, co se děje s prvolezcem pokud spadne na nakloněné skále (př.: Špičák u Mostu). Pád třeba 5m.  Mně z toho v lepším případě vychází cesta po zadku zády dolů nebo se to dá nějak ukočírovat?
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Nedá.
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dá, musíš rychle běžet:)
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
pětimetrový pád se jakžtakž ukočírovat dá. nesmíš se ovšem sesunout jak pytel brabmor, ale odskočit
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
blbý dva metry a potrhané vazy v kotníku. Ne, vážně se to ukočírovat nedá. Kdo říká, že jo, a dokonc
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
vono záleží jestli ti ustřelí noha a jdeš nekontrolovaně, nebo jestli se to to podaří nějak ukontrol
    Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
jo a samozřejmě je rozdíl mezi echt rajbasem a plotničkou s maličkými chyty. to druhé je pro padání
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Ja spadl tech cca 4 - 5 m a ukociroval to. Takze to jde, ale je to asi taky o stesti.
    Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
kdysi asi šest sedum metrů, s lanem omotaným okolo nohy, a nějak jsem to na tě zbylé uskákal tak, že
   Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dá, ale jak je psáno výše, nesmíš padat jak pytel brambor, prostě když cejtíš, že už je to marný, ta
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Dík za užitečné informace. Každopádně moc pozitivní nejsou :)
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Spadnul jsem na jaře z Rollingstonu v Labáku (Cesta Struhadlo?!) Přetočil jsem se na záda a dole ods
 Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Když tam nejsou nějaký výrazný poličky, není lepší sjet to po botách a dlaních? Než nějaký rozběhy
  Re: Pád na nakloněné skále29.08.2012
Tak si zkus někde v rajbasu v praxi.
  Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Když ti ustřelí noha, nenaděláš nic. Většinou ani nestihneš odskočit a dodřeš se jak prase. Nemusí j
   Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Sem myslel Beliale, že máš něco s pánví? To těch úrazů se nějak nakupilo, ne?
Jinak k problem
    Re: Pád na nakloněné skále30.08.2012
Jasně, já mám pánev, kámoš z oddílu kotník a teď další žebra :) .. veselý oddíl.
 Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
tento problem odpada pokud je skala NAKLONENA na druhou stranu...yeah
  Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
ale v tomto případě se na skále neudrží výše diskutující pánové, kteří více diskutují než lezou :-)
   Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
no to máš pravdu. proto by mě ani ve snu nenapadlo odpovídat na dotaz jak se padá na převislé - když
 Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
Jednou mi spadla kámoška na Plotnách v Srbsku. Překvapilo mě, že se nesesunula, ale okamžitě se stoč
  Re: Pád na nakloněné skále31.08.2012
Už aspoň víš, proč se doporučuje sedák+prsák+helma.

 Devítkový uzel28.08.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné a bezpečné používat k navazování místo osmičkového uzlu, uzel devítkový a jestli s tím má někdo zkušenosti.
 Re: Devítkový uzel28.08.2012
Je to všeobecně blbost. Proč bys to dělal? Velká spotřeba lana, složitost vázání = možnost chyby, be
  Re: Devítkový uzel28.08.2012
Presne tak. Proc to delat? Nejcastejsim duvodem nehod je lidsky faktor a ne nedostatecna pevnost nav
   Re: Devítkový uzel28.08.2012
Dík za odpovědi, samozřejmě bych to nedělal, protože jen se naučit správně se navázat... Zajímalo mě
    Re: Devítkový uzel28.08.2012
Obcas ho pouzivam, kdyz vim ze budu davat vetsi tlamy. Rozvazovani je lepsi, ale ne o moc a chce to
     Re: Devítkový uzel29.08.2012
když vím, že budu dávat větší tlamy, vážu yosemitskou dračí smyčku dle
      Re: Devítkový uzel29.08.2012
Nemyslím si, že je zbytečné vědět, že dračí smyčka sníží pevnost lana v uzlu skoro o 50% a zmíněná 9
       Re: Devítkový uzel29.08.2012
Kdysi kdesi jsem slyšel nebo četl, že dračí smyčka snižuje nosnost lana na 90 % (osmičkový uzel na 8
        Re: Devítkový uzel29.08.2012
snížení pevnosti lana v uzlu bych nechal koňovi. při všech chytáních pytle s pískem lano nepraskalo
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
jj, na starsim lanu pouzivam dracak, na nove 9.8 s kluzkym opletem zdvojeny dracak, blbuvzdorne a pa
          Re: Devítkový uzel31.08.2012
Jen drobna poznamka k rozvazovani osmickoveho uzlu. Zrovna nedavno mi prekvapilo jak dlouho nekdo m
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
Rozvazatelnost je slušnější u tý emerický osmy se zpětným protažením konce... Osobně to používám, i
          Re: Devítkový uzel29.08.2012
A to vypadá jak?
           Re: Devítkový uzel29.08.2012
Pamatoval jsem si, že se tady už o tom jednou mluvilo a tu debatu jsem našel:
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
Pytel s pískem není třeba strom .. ja jsem psal při manipulaci s břemenem ... prasklé lano při práce
       Re: Devítkový uzel29.08.2012
Nepíšu že je zbytečné to vědět. Já říkám, že je zbytečné to řešit u (hlavního jistícího) lana.
        Re: Devítkový uzel29.08.2012
No a co konkrétního by jsi o tom rád věděl? Vytáhnu sešit z prumky a klidně ti tu něco obšlehnu :)
         Re: Devítkový uzel29.08.2012
být tebou tak začnu u sebe a češtinou, zjevně máš problém s chápáním psaného textu

 Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Zdravím! Neměl byste prosím někdo tyto knížky-průvodce oskenované? Případně neleží někomu doma nevyužité, abych je mohl odkoupit? Hodil by se mi jak žlutý, tak modrý díl... Předem díky moc!
 Re: Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Mrkni na Aukro. Ja je mam z tama. Upozornuju ze tyto knizky nejsou nic levneho. Maji uz svoji histor
  Re: Dieška - "Previsnutá revue"28.08.2012
Díky za tip. Ale mám ji už jistý čas v RSSku a zatím nic...

1   ...   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Adam Ondra film
čau.. máte někdo zkušenosti s zakoupenim filmu Čarodějův učeň? Na stránce http://adamondrafilm.com/cs/novinky .. Jde vam to bez problémů zaplatit a stahnout? S tou stránkou na zaplacení nemam zkušenosti
David16:48:31 31.08.2012
odpovědět 
 Re: Adam Ondra film
Ano, zaplatila jsem kreditkou, vše proběhlo bez problémů. Bee
16:57:55 31.08.2012
odpovědět 
 Re: Adam Ondra film
Naprosto bez problémů
Filip17:10:06 31.08.2012
odpovědět 
  Re: Adam Ondra film
Platil jsem přes PayPal, žádný problém nebyl
Hv.17:24:50 31.08.2012
odpovědět 
   Re: Adam Ondra film
stahnul sem ho na uloz to cz v plne kvalite platil sem podvadem
.17:27:43 31.08.2012
odpovědět 
    Re: Adam Ondra film
jen nekecej, tam jsem hledal...
17:34:25 31.08.2012
odpovědět 
     Re: Adam Ondra film
Inu, asi jsi hledal blbě.
19:52:20 31.08.2012
odpovědět 
 Re: Adam Ondra film
kdyz jsem ho pres noc nejak to spadlo a link uz nefungoval, ale hned mi byl poslan dalsi a v se OK.
23:54:34 01.09.2012
odpovědět 
 Re: Adam Ondra film
WMV soubor stáhnout šel, ale "mp4 verze do 3 dnů" je lež. Autor nereaguje ani na emaily.
Martin12:57:17 02.09.2012
odpovědět 
  Re: Adam Ondra film
takže ten súbor "wizards_apprentice_720p_cz_sub.mp4", ktorý mám už pár mesiacov na hard disku a ktorý som už viackrát pozeral je tiež lož a vlastne som nič nevidel a ani to neexistuje??
rado19:39:57 02.09.2012
odpovědět 
   Re: Adam Ondra film
To nevím, možná ano. Mě se mp4 verzi získat nepodařilo.
Martin07:14:42 03.09.2012
odpovědět 
    Re: Adam Ondra film
Mne taky ne.
H12:19:28 03.09.2012
odpovědět 
     Re: Adam Ondra film
mp4 soubor v plne palbe koluju na uloz to cz i torentech download now
j20:39:18 03.09.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi