Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lobezský park- Plzeň 01.09.2012 Ahoj, měl bych otázku na lezce z Plzně. Překvapilo mě teď nedávno, že je v Lobezském parku (podle tedy zmínek co jsem našel na netu) pískovcová stěna. Nic moc fotek jsem nenašel, ale na lezci jsou naházené nějaké trasy a obtížnosti. Jelikož to mám kousek
  Re: Lobezský park- Plzeň 01.09.2012 Dlouho jsem se chystal tuto skalku popsat, pak jsem se tam byl podívat a s hrůzou jsem zjistil, že m
    Re: Lobezský park- Plzeň 01.09.2012 Děkuju, to by byla naprostá paráda..docela rád bych pozkoušel co bude v mých silách. Díky za ochotu!
    Re: Lobezský park- Plzeň 02.09.2012 Před týdnem jsem se tam byl podívat. Bydlím v Plzni, ale ne dlouho a tak místní lezecké terény teprv
ubytování Paříž 31.08.2012 Ahoj lidičky, nevíte někdo o nějakém levném ubytování v Paříži nebo poblíž? Díky Petan.
  Re: ubytování Paříž 01.09.2012 YMCA, couchsurfing.org
    Re: ubytování Paříž 01.09.2012 No pokud chces co nejlevnejsi ubytovani, tak se podivej na hotely typu Etap, Ibis, Formule 1. Jinak
  Re: ubytování Paříž 03.09.2012 V uličkách na J od Montmártru jsou takový zapadlý hotýlky, v r. 2009 to tam bylo tak za 30 E/noc ve
    Re: ubytování Paříž 03.09.2012 Nejlevnější určitě F1, ale doporučuji ty slováky viz výše. Není to o moc víc a hodně v centru = ušet
      Re: ubytování Paříž 03.09.2012 Ok, díky za odpovědi. Ještě mám dotaz jestli nevíte jestli se tam dá někde přespat venku mimo město?
        Re: ubytování Paříž 03.09.2012 To jsme řešili taky, jestli třeba někde na krchově nebo v Buloňským lesíku apod., a pak jsme to zavr
        Re: ubytování Paříž 03.09.2012 V Paříži je spousta pohodovejch squatů, bohužel už nefunguje squat umělců na rue de rivoli, ale když
          Re: ubytování Paříž 03.09.2012 nedoporucoval bych prespavat na parkovistich v blizkym okoli Parize, protoze za posledni roky se tam
            Re: ubytování Paříž 05.09.2012 Co jsem si všimnul, tak Paříž je plná bezďáku spících někde u domu na zemi, tak jestli bude o jednoh
Yosemite, Indian Creek - jednodélky, tipy 31.08.2012 Hoj,
Vyrážím do USA, ne primarne za lezenim. Sehnal jsem jistice - nelezce, sadu friendu, abalaku, vklinencu plus neco z toho vickrat ve velikosti rucni spary. Lano mam 60. V 7 UIAA davam zpravidla OS, max 7+/8- OS.
Mam vyhlidnute ne
  Re: Adam Ondra film 31.08.2012 Ano, zaplatila jsem kreditkou, vše proběhlo bez problémů. Bee
  Re: Adam Ondra film 31.08.2012 Naprosto bez problémů
    Re: Adam Ondra film 31.08.2012 Platil jsem přes PayPal, žádný problém nebyl
      Re: Adam Ondra film 31.08.2012 stahnul sem ho na uloz to cz v plne kvalite platil sem podvadem
        Re: Adam Ondra film 31.08.2012 jen nekecej, tam jsem hledal...
          Re: Adam Ondra film 31.08.2012 Inu, asi jsi hledal blbě.
  Re: Adam Ondra film 01.09.2012 kdyz jsem ho pres noc nejak to spadlo a link uz nefungoval, ale hned mi byl poslan dalsi a v se OK.
  Re: Adam Ondra film 02.09.2012 WMV soubor stáhnout šel, ale "mp4 verze do 3 dnů" je lež. Autor nereaguje ani na emaily.
    Re: Adam Ondra film 02.09.2012 takže ten súbor "wizards_apprentice_720p_cz_sub.mp4", ktorý mám už pár mesiacov na hard di
      Re: Adam Ondra film 03.09.2012 To nevím, možná ano. Mě se mp4 verzi získat nepodařilo.
        Re: Adam Ondra film 03.09.2012 Mne taky ne.
          Re: Adam Ondra film 03.09.2012 mp4 soubor v plne palbe koluju na uloz to cz i torentech download now
    Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD 24.09.2013 Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
    Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD 24.09.2013 Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
    Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD 24.09.2013 Film České himalajske dobrodruzstvi vydalo v reedici Studio Budikov a můžete si ho objednat na:
      Re: ceske himalajske dobrodruzstvi DVD 24.09.2013 toto dvd je dočasně nedostupné
ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 Ahoj, dne 29.8.2012 se na Skalách u Horního sedla (Obrwegry) ztratil bílý batoh s modrozelenými pruhy značky Dakine. Pokud ho někdo našel nebo s ním viděl někoho odcházet budu velice rád za každou informaci.
Děkuju
Kontaktujt
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 Věcí se ztrácí hodně. Pište to prosím vedle do inzerce (ztráty a nálezy) jako ostatní. Díky.
  Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 30.08.2012 tip: bouda z igelitu mezi rynolticemi a černou louží, nalevo v bočním údolíčku, ne fousatý bezdomove
    Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 31.08.2012 to odporný udavač: Moc díky za info!!
      Re: ZTRACENÝ BATOH!!! 03.09.2012 předloni se tam taky ztratilo několik batohů, okradení pouze viděli dvojici nebo trojici mladíků (op
Kuffner a Fourche - aktuální stav? 30.08.2012 Nevíte jaký je teď stav přístupu na chatku Fourche pod hřebenen Kuffner na Mont Maudit v masivu Mont Blanc? Minulý týden tam měl být tvrdý vodní led.
Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Ahoj, začal jsem tahat a vrtá mi hlavou taková věc. Zajímá mě, co se děje s prvolezcem pokud spadne na nakloněné skále (př.: Špičák u Mostu). Pád třeba 5m. Mně z toho v lepším případě vychází cesta po zadku zády dolů nebo se to dá nějak ukočírovat?
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Dá, musíš rychle běžet:)
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 pětimetrový pád se jakžtakž ukočírovat dá. nesmíš se ovšem sesunout jak pytel brabmor, ale odskočit
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 blbý dva metry a potrhané vazy v kotníku. Ne, vážně se to ukočírovat nedá. Kdo říká, že jo, a dokonc
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 vono záleží jestli ti ustřelí noha a jdeš nekontrolovaně, nebo jestli se to to podaří nějak ukontrol
        Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 jo a samozřejmě je rozdíl mezi echt rajbasem a plotničkou s maličkými chyty. to druhé je pro padání
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Ja spadl tech cca 4 - 5 m a ukociroval to. Takze to jde, ale je to asi taky o stesti.
        Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 kdysi asi šest sedum metrů, s lanem omotaným okolo nohy, a nějak jsem to na tě zbylé uskákal tak, že
      Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Dá, ale jak je psáno výše, nesmíš padat jak pytel brambor, prostě když cejtíš, že už je to marný, ta
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Spadnul jsem na jaře z Rollingstonu v Labáku (Cesta Struhadlo?!) Přetočil jsem se na záda a dole ods
  Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Když tam nejsou nějaký výrazný poličky, není lepší sjet to po botách a dlaních? Než nějaký rozběhy
    Re: Pád na nakloněné skále 29.08.2012 Tak si zkus někde v rajbasu v praxi.
    Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Když ti ustřelí noha, nenaděláš nic. Většinou ani nestihneš odskočit a dodřeš se jak prase. Nemusí j
      Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Sem myslel Beliale, že máš něco s pánví? To těch úrazů se nějak nakupilo, ne?
Jinak k problem
        Re: Pád na nakloněné skále 30.08.2012 Jasně, já mám pánev, kámoš z oddílu kotník a teď další žebra :) .. veselý oddíl.
  Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 tento problem odpada pokud je skala NAKLONENA na druhou stranu...yeah
    Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 ale v tomto případě se na skále neudrží výše diskutující pánové, kteří více diskutují než lezou :-)
      Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 no to máš pravdu. proto by mě ani ve snu nenapadlo odpovídat na dotaz jak se padá na převislé - když
  Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 Jednou mi spadla kámoška na Plotnách v Srbsku. Překvapilo mě, že se nesesunula, ale okamžitě se stoč
    Re: Pád na nakloněné skále 31.08.2012 Už aspoň víš, proč se doporučuje sedák+prsák+helma.
Devítkový uzel 28.08.2012 Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné a bezpečné používat k navazování místo osmičkového uzlu, uzel devítkový a jestli s tím má někdo zkušenosti.
  Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Je to všeobecně blbost. Proč bys to dělal? Velká spotřeba lana, složitost vázání = možnost chyby, be
    Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Presne tak. Proc to delat? Nejcastejsim duvodem nehod je lidsky faktor a ne nedostatecna pevnost nav
      Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Dík za odpovědi, samozřejmě bych to nedělal, protože jen se naučit správně se navázat... Zajímalo mě
        Re: Devítkový uzel 28.08.2012 Obcas ho pouzivam, kdyz vim ze budu davat vetsi tlamy. Rozvazovani je lepsi, ale ne o moc a chce to
              Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Kdysi kdesi jsem slyšel nebo četl, že dračí smyčka snižuje nosnost lana na 90 % (osmičkový uzel na 8
                Re: Devítkový uzel 29.08.2012 snížení pevnosti lana v uzlu bych nechal koňovi. při všech chytáních pytle s pískem lano nepraskalo
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 jj, na starsim lanu pouzivam dracak, na nove 9.8 s kluzkym opletem zdvojeny dracak, blbuvzdorne a pa
                    Re: Devítkový uzel 31.08.2012 Jen drobna poznamka k rozvazovani osmickoveho uzlu. Zrovna nedavno mi prekvapilo jak dlouho nekdo m
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Rozvazatelnost je slušnější u tý emerický osmy se zpětným protažením konce... Osobně to používám, i
                    Re: Devítkový uzel 29.08.2012 A to vypadá jak?
              Re: Devítkový uzel 29.08.2012 Nepíšu že je zbytečné to vědět. Já říkám, že je zbytečné to řešit u (hlavního jistícího) lana.
                Re: Devítkový uzel 29.08.2012 No a co konkrétního by jsi o tom rád věděl? Vytáhnu sešit z prumky a klidně ti tu něco obšlehnu :)
                  Re: Devítkový uzel 29.08.2012 být tebou tak začnu u sebe a češtinou, zjevně máš problém s chápáním psaného textu
Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Zdravím! Neměl byste prosím někdo tyto knížky-průvodce oskenované? Případně neleží někomu doma nevyužité, abych je mohl odkoupit? Hodil by se mi jak žlutý, tak modrý díl... Předem díky moc!
  Re: Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Mrkni na Aukro. Ja je mam z tama. Upozornuju ze tyto knizky nejsou nic levneho. Maji uz svoji histor
    Re: Dieška - "Previsnutá revue" 28.08.2012 Díky za tip. Ale mám ji už jistý čas v RSSku a zatím nic...
1
...
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
...
2263
Lobezský park- Plzeň Ahoj, měl bych otázku na lezce z Plzně. Překvapilo mě teď nedávno, že je v Lobezském parku (podle tedy zmínek co jsem našel na netu) pískovcová stěna. Nic moc fotek jsem nenašel, ale na lezci jsou naházené nějaké trasy a obtížnosti. Jelikož to mám kousek od bytu kam se teď stěhuju, chtěl bych se zeptat znalců, jestli se tam leze, dá lézt, popřípadě v jakém to je stavu. Díky za reakce. Honza Aggy 15:30:10 01.09.2012odpovědět
  Re: Lobezský park- Plzeň Dlouho jsem se chystal tuto skalku popsat, pak jsem se tam byl podívat a s hrůzou jsem zjistil, že místo, kde se kdysi setkávali plzeňští lezci již není téměř vůbec navštěvované. A tak jsem zase váhal jestli to má cenu to uveřejňovat. Ale kdo ví třeba ještě někdo zaprášené chyty omete a půjde si protáhnout svaly tak, jak jsme chodívali my. Jestli chceš tak, ti pošlu nákres průvodce na mail. jirkas 17:53:41 01.09.2012odpovědět
    Re: Lobezský park- Plzeň Děkuju, to by byla naprostá paráda..docela rád bych pozkoušel co bude v mých silách. Díky za ochotu! Aggy 18:37:58 01.09.2012odpovědět
    Re: Lobezský park- Plzeň Před týdnem jsem se tam byl podívat. Bydlím v Plzni, ale ne dlouho a tak místní lezecké terény teprve poznávám.. A v tom parku to vypadá, že se už hodně dlouho nelezlo. A pod nástupem je to samej dáreček od psů.. A jeden jsem vyjel předním kolem. :-/ Milan 10:45:23 02.09.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: