Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Záchranná akce na Rovišti 05.09.2012 Po dvanácté večer tam přilítnul vrtulník, zaparkoval u chat kde se parkuje. Někde v místech, přibliž
    Re: Záchranná akce na Rovišti 05.09.2012 Noční výstup ,mě neznámého počtu (údajně ovíněných), lezců a následná rána cca 15m držkou do země. A
Trieste 04.09.2012 Pardi, kdo lezl neco v Trieste, dejte echo?
  Re: Trieste 04.09.2012 Torre Trieste? Cassina a Carleso - Sandrini. Oboje parádní velkolepý tůry, jedna 7, druhá 8-, sestup
    Re: Trieste 04.09.2012 Ne, Trieste na pobrezi Italie na hranicich Slovinskem, ma tam byt vysoka stena.
      Re: Trieste 04.09.2012 neboli Terst....
        Re: Trieste 05.09.2012 Hledej Osp, Mišja Peč, Napoleonica
  Re: Trieste 05.09.2012 Nelezl jsem tam, ale na te vyhlidkove ceste od Obelisku smerem na Miramare (Strada Vicentina) jsou n
    Re: Trieste 05.09.2012 A eště hned nad Terstem je Val Rosandra
stav ledovce parkač- glocknerbivak 04.09.2012 ahoj, chci se zeptat zda jste někdo v poslední době nešel na glocknerbivak ta\k by mě zajímal stav ledovce jestli se tam dá jít a nebo je to rozchrástané.. popřípadě jak velká moréna je pod Facilidesrinne.
dík moc a hore zdar
  Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak 05.09.2012 Ahoj. Ladovca sa obavat nemusis, je to uplna pohoda, ja som ho nazval takym ladovcovym trenazerom :)
    Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak 05.09.2012 tak není to nějaké rozbité??? řešíme dvě varianty a nechce se nám hrabat nějakýma rozbitýma sračkama
      Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak 06.09.2012 No ladovec je uplne v pohode. fakt bez vacsich trhlin, pekne oznaceny tabulami kadial mate ist a pod
Navazani na prsak 04.09.2012 Chtel bych se poptat/poradit jak se navazujete na prsak. Resp dal jsem si predsevzeti ze na pisku zacnu lizt s prsakem. 1)je to vubec nutne..nepamatuji si ze bych vubec kdy potkal nekoho s prsakem (myslim skaly ne hory)..proc?
2)jak se spravne nava
      Re: Navazani na prsak 04.09.2012 V Evropě se nejčastěji používá německá alpská kombinace. Vezmeš smyčku s volnými konci, protáhneš ji
        Re: Navazani na prsak 04.09.2012 Používám také popruh, ale kombinaci osmička a vůdčák, před uvázáním vůdčáku však doporučuji se o cca
  Re: Navazani na prsak 04.09.2012 S prsákem nelezu na skalách ani v horách, protože mě omezuje v pohybu. Zkus na navázání normální očk
    Re: Navazani na prsak 04.09.2012 ..hej nejsem idiot..Omezeni pohybu...ok na cestach vysokych obtiznosti mozna..ale v VIIa, b, c..? ne
        Re: Navazani na prsak 06.09.2012 no u trhlin je to kompromis mezi viset hlavou nahoru a mít šanci toho druhého na laně chytit. páč se
          Re: Navazani na prsak 06.09.2012 tak je zvykem navazovat se jen na prsák
Spíš na sedák ;)
            Re: Navazani na prsak 06.09.2012 jo. sem hňup a překleplo jsem se. sedák.
            Re: Navazani na prsak 06.09.2012 jo. sem hňup a překleplo jsem se. sedák.
  Re: Navazani na prsak 04.09.2012 Zdar. Já jsem si zvykl nosit smyčku navíc. Provážeš jí prsák a sedák. Vzniklým uzlem omotáš lano a n
  Re: Navazani na prsak 04.09.2012 Já se navazuju takhle: do sedáku klasická osmička s delším koncem, ten konec protáhnu prsákem a na l
    Re: Navazani na prsak 05.09.2012 Když už jsem měl někdy na sobě prsák, tak jsem to dělal podobně - navážu se na sedák osmičkovým uzle
      Re: Navazani na prsak 05.09.2012 JO to je jeden s doporucenych zpusobu..jen ten uzel je pomerne masivni (z draci jde udelat totez a t
      Re: Navazani na prsak 06.09.2012 ztrátu pevnosti nechej koňovi. popruh je nadvakrát, dejmetomu ztráta pevnosti v uzlu, takže dvě tuny
        Re: Navazani na prsak 06.09.2012 Náhodou problematika shitologie ve stěně je jednoduchá. Teda pokud je lezec vlastníkem sedáku se sta
          Re: Navazani na prsak 06.09.2012 tenkrát dávno na dachsteinu ve štajnerovi to bylo děsný laborování. byl jsem navázanej na kombinaci
            Re: Navazani na prsak 06.09.2012 :-D Sem se fakt nasmál, to je skvělá storka do lezecké hospy.
Mě stačilo jen povolit ty nohav
              Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Zajimavy je ...ze kdyz tohle clovek prekona a vyhodi to ze sebe...je vsechno hned jednodussi..vyhodi
    Re: Navazani na prsak 05.09.2012 Já se navazuju na sedák dvojitym vůdcákem, pak provlíknu delším koncem prsák, propíchnu vůdcák a zaj
      Re: Navazani na prsak 06.09.2012 Ještě nás učili, že ten horní uzel na provázání ok prsáku nemá být na srdci, aby tam netlačil. Vázán
  Re: Navazani na prsak 06.09.2012 Na sedak + prsak pouzivam vylucne tvoju kombinaciu 2a. Spotreba lana urcite nie je 2,5 metra a uzol
    Re: Navazani na prsak 06.09.2012 načo další mezičlánek? jak bylo řečeno výše, na slanění, na převázání (rychlá trojka na dvou půlkách
      Re: Navazani na prsak 06.09.2012 Clenity teren, caste odvazovanie. Ano rychlejsie sa odviazes naviazes.
Zlanovanie s b
        Re: Navazani na prsak 06.09.2012 pár cest jsem v trojce vylezl, a taknějak to vyplynulo že jsme se prostřídali, převazovat se po každ
          Re: Navazani na prsak 06.09.2012 a ještě - jako pitomost mi přijde například slaňovat se sebejištěním prusíkem jen na sedáku. si to z
            Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Pokud budeš mít slaňovadlo umístěné na popruhu, kterým spojuješ sedák a prsák a prusík pod tím, tak
              Re: Navazani na prsak 07.09.2012 to jsem tím chtěl taknějak naznačit, že pouze a jedině v tomto případě má to sebejištění smysl.
        Re: Navazani na prsak 06.09.2012 No zúfalstvo... Už jsi někdy lezl třeba 20 délek s úseky těsně pod svým maximem? A několikahodinovým
          Re: Navazani na prsak 07.09.2012 20 dlzok som neliezol nikdy, v trojici len jednu bezvyznamnu Tatransku 4-ku. Vsetkych 6 dlzok vtedy
            Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Rychlá trojka (tzv. šíp?) je na lehčích cestách stejně rychlá jako dvojka, někdy i rychlejší. Dva se
              Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Máš někdě obrázek té "rychlé" trojky? Protože teď si mě zarazil tím, že dva lezou a třetí
                Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Obrázek třeba tady:
                Re: Navazani na prsak 07.09.2012 To to lezení ve třech špatně chápeš. Je to tak, jak píše Kuba. Dva se věnujou lezení a třetí je pod
                  Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Jo, tak tenhle způsob znám, jen jsem ho z textu hned nepochopil. Holt problematika off-line diskuse.
            Re: Navazani na prsak 07.09.2012 bordel v lanech při lezení v trojici nepředstavuje zásadní problém (tedy pokud štand není nějaké moc
      Re: Navazani na prsak 06.09.2012 Clenity teren, caste odvazovanie. Ano rychlejsie sa odviazes naviazes.
Zlanovanie s b
        Re: Navazani na prsak 07.09.2012 No nevim jestli je to ze TY jsi zrovna nemel zadnej problem pri slanovani s batohem padny argument p
          Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Mna zas diskusia presvedcila, ze v 90% pripadov je pre mna rozumnejsie a blbuvzdornejsie priame navi
  Re: Navazani na prsak 07.09.2012 Zpatky k puvodni otazce (proc prsak a jak se navazat). Vsechny tri popsane zpusoby jsou vyhovujici z
jiny vesmir 04.09.2012 Ahoj, nevite nekdo, co delat s horolezcem, ktery tvrdi, ze je z jineho vesmiru?
Dik,jidie
  Re: jiny vesmir 04.09.2012 Vystřelit ho do kosmu.
  Re: jiny vesmir 04.09.2012 nemá iniciály D K?
    Re: jiny vesmir 04.09.2012 Je z VHS?
  Re: jiny vesmir 04.09.2012 vím, užít si to :-)
(fakt, jednoho takového znám a ne(vy)měnila bych ho... ani, ani, ani za d
    Re: jiny vesmir 04.09.2012 Jenom jestli to neni ten stejny, jakeho ma jidie.
      Re: jiny vesmir 04.09.2012 Aštarova loď je veliká, tam se vejde vesmířanů... :P
  Re: jiny vesmir 04.09.2012 .. proc by melo byt nutne potreba s nim neco delat? esli umi jistit a zbytecne nepada, nechal bych h
    Re: jiny vesmir 04.09.2012 dik za rady, inicialy ma jine
jidie
plochá střecha 03.09.2012 Asi tak pokud tě to nenapdne tak se nato vyser . Myslím zatím .
  Re: plochá střecha 03.09.2012 To bylo na mě?
    Re: plochá střecha 04.09.2012 Na koho jinýho?!
      Re: plochá střecha 05.09.2012 To ses tedy na moc nezmohl, sry, ale takovéto rady si můžeš... Buď řekni něco konkrétního, jak se ji
        Re: plochá střecha 13.09.2012 Jó kámo. Von ti někdo něco poradí a Ty se zrakvíš, ať už proto, že rada stála za prd, nebo proto, že
Amphu Laptsa 03.09.2012 Zdravim, preji krasny den, budu rada za kazdou relevantni informaci/ podeleni se o zkusenosti se sedlem Amphu Laptsa; trekem Lukla - Mera Pass - Mera Peak - Amphu Laptsa Pass - Lukla.
Dekuji, Misa.
  Re: Amphu Laptsa 16.12.2012 Dobrý den.
Ještě je Váš dotaz aktuelní? Byl jsem na expedici s následující trasou : Lhasa - k
  Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Nekoukej jen na střechu.
1.Nezateplený panelák má pod okrajem střechy větrací otvory do mezip
  Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Buďto jsou přípravky, který využívají protilehlou stěnu nebo takový, co položíš na střechu přímo v m
    Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Kotvení z druhé strany právě moc použít nejde. Atika je v naprosto dezolátním stavu a vchod na střec
      Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 To tu není žádný zkušený "panelákový" víškař? Měl jsem za to že se tady každý druhý lezení
        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Pokud je to na paneláku tak tam určitě jsou takový budniky, který si obvážeš, pokud ne tak se přivaž
      Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Jakou literaturu by sis představoval? Pevnej kotevní bod má mít podle normy jakousi nosnost, to je v
        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Hmm to je ale nápověda :-). Abych pravdu řekl, ani netuším kolik byto tak mělo být. Já bych použil n
          Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 S tím zatížením bych byl taky trošku opatrný kvůli zatížení střechy. Konstrukce bude počítána na nah
            Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 to mělo být 4x 200l To by snad mělo stačit.
          Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Očividně se ti nechce moc přemýšlet. Jak to má vypadat, aby to splňovalo normu, se skus zeptat borca
            Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Tak tohle jsem v testech opravdu neměl. Vím jen o jedné normě kde je kotevní bod definován, nikoli a
              Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 Nějaká ventilační šachta či střešní okno nebo světlík, kam by jsi vzepřel, rozepřel masivní tyč není
                Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 To právě není. Protože je tam ta fólie a pod tím staré oplechování. Takže bych mohl tu folii o tu st
                  Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 video... fotky... ???
                    Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 A nemůžeš se zajistit na zemi a přehodit to na druhou stranu přes střechu ?
                      Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 03.09.2012 To by asi šlo, taky mě to napadlo, ale zdá se mi to dost krkolomný. Mě spíš zajímalo jak to dělají o
                        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 Profi řešení? Nech to někomu, kdo se tím "lezením" opravdu živí. Vážně.
                          Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 Já se tim živym přes 11let, ale králikárny nejsou můj šálek čaje. Možná nejsem nejychlejší, ale za t
                            Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 Nejsem v tomhle ohledu profesionál, ale to, že se není za co vyvázat (hlavně v rozích) se mi stává d
                        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 a přemýšlel jsi o plošině? to by asi bylo nejrychlejší, nejbezpečnější a možná i nejrychlejší...
                Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 ja uz videl i borce co si do strechy napohodu navrtaly dva tri nyty....
    Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 04.09.2012 Pokud není nic lepšího tak se běžně se uvazuju přes panelák. Dá se uvázat za stromy zábradlí. Občas
      Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 05.09.2012 Přes budovu lano používám taky, ale nemám rád když jsou volně lana v dosahu lidí, když na ně nevidim
        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 05.09.2012 Osobně na vejškovky papíry nemám, takže profi rada to není, ale velmi často jsem se setkal s aplikac
        Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 05.09.2012 Tak ti ještě napovím. A nebo raději ne, protože jak to tak pozoruju, prozradil bych docela velký taj
          Wilhelm je pěkná trubka: 05.09.2012 Dám - nedám
          Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 05.09.2012 Teda pročelt jsem si tu celou diskusi a docela by mě zajímalo, co to Wilhelm tají. To musí bejt buď
            Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 05.09.2012 Keď človek použije rozum, váha nehrá (skoro) žiadnu rolu...
              Re: jakým způsobem se zajištuje stanoviště na ploché střeše? 13.09.2012 Jó kámo. Von ti někdo něco poradí a Ty se zrakvíš, ať už proto, že rada stála za prd, nebo proto, že
Průvodce 02.09.2012 Čau.. nevíte někdo o nějakym krámu v okolí Plzně kde by se prodávali průvodci do skal.. myslim to tak.. aby tam nebyl 1-2 ale mnohem víc i z německa,rakouska atd.. existuje vůbec nějakej takovej obchod?
  Re: Průvodce 02.09.2012 Ak považuješ za okolie Plzne aj Prahu, tak Kiwi (Jungmannova) má nejakých 100 - 200 horolezeckých sp
  Re: Průvodce 03.09.2012 Jinak průvodce jsou hlavně záležitostí eshopů. Otevřít si v ČR obchod s průvodci na lezení mimo Prah
Lano Edelweiss FlashLight 10mm 02.09.2012 Ahoj!
měl bych na vás dotaz. Máte někdo zkušenosti s tímto lanem (Edelweiss Flash Light 10mm)? Uvítal bych jakékoliv názory. Díky!
Marek
  Re: Lano Edelweiss FlashLight 10mm 02.09.2012 Nebo lano Roca Free 10,5mm?
  Re: Lano Edelweiss FlashLight 10mm 02.09.2012 Lano jsem měl 4 roky,výborná uzlovatelnost a manipulace,lehké, bohužel úprava opletu dosti mizerná,d
1
...
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
...
2263
  Re: Trieste Torre Trieste? Cassina a Carleso - Sandrini. Oboje parádní velkolepý tůry, jedna 7, druhá 8-, sestup docela strašidelnej, aspoň tak, jak sme ho trefili před zhruba pěti lety. Willhem 22:01:55 04.09.2012odpovědět
    Re: Trieste Ne, Trieste na pobrezi Italie na hranicich Slovinskem, ma tam byt vysoka stena. Tomas 22:55:10 04.09.2012odpovědět
      Re: Trieste neboli Terst.... 23:23:54 04.09.2012odpovědět
        Re: Trieste Hledej Osp, Mišja Peč, Napoleonica 08:52:28 05.09.2012odpovědět
  Re: Trieste Nelezl jsem tam, ale na te vyhlidkove ceste od Obelisku smerem na Miramare (Strada Vicentina) jsou na jih orientovane vapencove steny kolem 20-ti az 30-ti metru, kde jsem videl lezce. dk 13:30:40 05.09.2012odpovědět
    Re: Trieste A eště hned nad Terstem je Val Rosandra 14:58:51 05.09.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: