Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ostrov Elba07.09.2012
Ahoj, je tu niekto, kto ma skusenosti s lezenim na ostrove Elba v Toskanskom suostrovi? Potrebovala by som nejake informacie o tamojsich lezeckych oblastiach, hlavne ci je to tam dobre odistene... dakujem.

 pic du canigou06.09.2012
Ahoj,

  jsem poblíž tadytoho vrcholu, máte někdo nějaké typy na cesty, jak se dostat nahoru.

    díkys
    ahoj
 Re: pic du canigou07.09.2012
Nemám čas dohledávat názvy, ale co si pamatuji, tak téměř až pod vrchol jezdí terénní auta k velké c
 Re: pic du canigou07.09.2012
Tip s měkkým i – označuje například odhad na vítězství ve sportu, zápasu, či radu. Typ představuje
  Re: pic du canigou07.09.2012
Ty jsi ale nepříjemný typ člověka.
   Re: pic du canigou09.09.2012
spis trosku kokot

 Domácí stěna06.09.2012
Čau, chci se zeptat jestli někdo má zkušenosti s domácí lezeckou stěnou (bouldrem). Přemejslim o stavbě stěny tak 4 m vysoka 4 m široká, převislá. S konstrukcí problém nemam, ale teď koukam na net a myslel jsem, že bych to pobil OSB deskou 22 mm tlustou.
 Re: Domácí stěna06.09.2012
Mam taky OSB 22mm v previsu a v poho. A nic levnejsiho asi stejne nesezenes........
 Re: Domácí stěna06.09.2012
Ahoj mám doma zhotovenej bouldr z OSB 15mm a rošt 1x1m a je to v pohodě.
 Re: Domácí stěna06.09.2012
Buď úplně v klidu. Měl jsem doma stěnu v rozměrech, které popisuješ, a ze stejně tlustých OSB desek.
  Re: Domácí stěna07.09.2012
uplně stačí i 18mm ale doporučil bych 22mm dýhu ta je mnohem lepší než osb .. v osb ti budou vypádav
 Re: Domácí stěna07.09.2012
desky jsou v poho. je lepsi pouzit vetsi podlozky.

 Ztracená lezečka06.09.2012
Ahoj, v pondělí večer jsem nechal na Ostaši (nejspíš pod Bazénem) lezečku. Jedná se o model Python, velikost 41 a je pravá. Tak kdyby jí někdo našel, budu rád když se ozve ... Díky

 úklid na Rovišti :)05.09.2012
http://youtu.be/LHKuoHzVIoI
 Re: úklid na Rovišti :)05.09.2012
Jo toho bloku sem se docela bál chytat a raději končil u toho nižšího slaňáku.
  Re: úklid na Rovišti :)05.09.2012
Super, že občas někdo něco takového udělá...
 Re: úklid na Rovišti :)05.09.2012
Co to je za cestu? Mohykan?
Dobra prace!
  Re: úklid na Rovišti :)05.09.2012
mě to připadá že to je police vedle přepište dějiny, díky za úklid pánové
   Re: úklid na Rovišti :)06.09.2012
Skvela prace je videt pruprava z lomu, konecne nekdo neco udelal a necekal az to nekoho zabije
    Re: úklid na Rovišti :)06.09.2012
Presne, dikec
     Re: úklid na Rovišti :)06.09.2012
jo, vylezl jsem nahoru, dotkl se toho rukou a sesypala se za ten blok hlina, tak jsem pozadal o vykl

 lezeni - sulov05.09.2012
Zdravim, Muzete mi prosim nekdo dat vedet, zdali se da na sulove (SK) lozit bez povoleni CHS? Z tohoto odkazu a vypisu podminek mi to nejak uplne presne nevyplynulo
 Re: lezeni - sulov05.09.2012
V Sulově jsem členství v ČHS nebo OEAV neřešil, nedělej tam blbosti a nikdo Tě nevyžene.
  Re: lezeni - sulov05.09.2012
ještě doplním web, kde jsou aktuální vyjímky pro lezení včetně požadavku na členství v horoklubu (UI
   Re: lezeni - sulov05.09.2012
OK diky moc za info !!!

at se dari!
 Re: lezeni - sulov06.09.2012
Hlavní je nelézt po dešti, protože je to stejně náchylné na poškození jako písek. A nelézt v zakázan

 Záchranná akce na Rovišti05.09.2012
Nevíte někdo co se tam včera večer stalo?
 Re: Záchranná akce na Rovišti05.09.2012
Po dvanácté večer tam přilítnul vrtulník, zaparkoval u chat kde se parkuje. Někde v místech, přibliž
  Re: Záchranná akce na Rovišti05.09.2012
Noční výstup ,mě neznámého počtu (údajně ovíněných), lezců a následná rána cca 15m držkou do země. A

 Trieste04.09.2012
Pardi, kdo lezl neco v Trieste, dejte echo?
 Re: Trieste04.09.2012
Torre Trieste? Cassina a Carleso - Sandrini. Oboje parádní velkolepý tůry, jedna 7, druhá 8-, sestup
  Re: Trieste04.09.2012
Ne, Trieste na pobrezi Italie na hranicich Slovinskem, ma tam byt vysoka stena.
   Re: Trieste04.09.2012
neboli Terst....
    Re: Trieste05.09.2012
Hledej Osp, Mišja Peč, Napoleonica
 Re: Trieste05.09.2012
Nelezl jsem tam, ale na te vyhlidkove ceste od Obelisku smerem na Miramare (Strada Vicentina) jsou n
  Re: Trieste05.09.2012
A eště hned nad Terstem je Val Rosandra

 stav ledovce parkač- glocknerbivak04.09.2012
ahoj, chci se zeptat zda jste někdo v poslední době nešel na glocknerbivak ta\k by mě zajímal stav ledovce jestli se tam dá jít a nebo je to rozchrástané.. popřípadě jak velká moréna je pod Facilidesrinne.
dík moc a hore zdar
 Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak05.09.2012
Ahoj. Ladovca sa obavat nemusis, je to uplna pohoda, ja som ho nazval takym ladovcovym trenazerom :)
  Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak05.09.2012
tak není to nějaké rozbité??? řešíme dvě varianty a nechce se nám hrabat nějakýma rozbitýma sračkama
   Re: stav ledovce parkač- glocknerbivak06.09.2012
No ladovec je uplne v pohode. fakt bez vacsich trhlin, pekne oznaceny tabulami kadial mate ist a pod

 Navazani na prsak04.09.2012
Chtel bych se poptat/poradit jak se navazujete na prsak. Resp dal jsem si predsevzeti ze na pisku zacnu lizt s prsakem. 1)je to vubec nutne..nepamatuji si ze bych vubec kdy potkal nekoho s prsakem (myslim skaly ne hory)..proc?
2)jak se spravne nava
 Re: Navazani na prsak04.09.2012
Co zkusit hledat zde:
  Re: Navazani na prsak04.09.2012
Jo stranky znam, jen z toho nejsem schopen udelat zaver..jsou tam 4 varianty..2 "prsakove"
   Re: Navazani na prsak04.09.2012
V Evropě se nejčastěji používá německá alpská kombinace. Vezmeš smyčku s volnými konci, protáhneš ji
    Re: Navazani na prsak04.09.2012
Používám také popruh, ale kombinaci osmička a vůdčák, před uvázáním vůdčáku však doporučuji se o cca
 Re: Navazani na prsak04.09.2012
S prsákem nelezu na skalách ani v horách, protože mě omezuje v pohybu. Zkus na navázání normální očk
  Re: Navazani na prsak04.09.2012
..hej nejsem idiot..Omezeni pohybu...ok na cestach vysokych obtiznosti mozna..ale v VIIa, b, c..? ne
   Re: Navazani na prsak04.09.2012
Todle by ti mělo osvětlit situaci.
   Re: Navazani na prsak04.09.2012
prsák je do hor hlavně kvůli batohu, budeš mít úplně jinde těžiště. Na skalách jde ale o kontrolovan
    Re: Navazani na prsak06.09.2012
no u trhlin je to kompromis mezi viset hlavou nahoru a mít šanci toho druhého na laně chytit. páč se
     Re: Navazani na prsak06.09.2012
tak je zvykem navazovat se jen na prsák
Spíš na sedák ;)
      Re: Navazani na prsak06.09.2012
jo. sem hňup a překleplo jsem se. sedák.
      Re: Navazani na prsak06.09.2012
jo. sem hňup a překleplo jsem se. sedák.
 Re: Navazani na prsak04.09.2012
Zdar. Já jsem si zvykl nosit smyčku navíc. Provážeš jí prsák a sedák. Vzniklým uzlem omotáš lano a n
 Re: Navazani na prsak04.09.2012
Já se navazuju takhle: do sedáku klasická osmička s delším koncem, ten konec protáhnu prsákem a na l
  Re: Navazani na prsak05.09.2012
Když už jsem měl někdy na sobě prsák, tak jsem to dělal podobně - navážu se na sedák osmičkovým uzle
   Re: Navazani na prsak05.09.2012
JO to je jeden s doporucenych zpusobu..jen ten uzel je pomerne masivni (z draci jde udelat totez a t
   Re: Navazani na prsak06.09.2012
ztrátu pevnosti nechej koňovi. popruh je nadvakrát, dejmetomu ztráta pevnosti v uzlu, takže dvě tuny
    Re: Navazani na prsak06.09.2012
Náhodou problematika shitologie ve stěně je jednoduchá. Teda pokud je lezec vlastníkem sedáku se sta
     Re: Navazani na prsak06.09.2012
tenkrát dávno na dachsteinu ve štajnerovi to bylo děsný laborování. byl jsem navázanej na kombinaci
      Re: Navazani na prsak06.09.2012
:-D Sem se fakt nasmál, to je skvělá storka do lezecké hospy.
Mě stačilo jen povolit ty nohav
       Re: Navazani na prsak07.09.2012
Zajimavy je ...ze kdyz tohle clovek prekona a vyhodi to ze sebe...je vsechno hned jednodussi..vyhodi
  Re: Navazani na prsak05.09.2012
Já se navazuju na sedák dvojitym vůdcákem, pak provlíknu delším koncem prsák, propíchnu vůdcák a zaj
   Re: Navazani na prsak06.09.2012
Ještě nás učili, že ten horní uzel na provázání ok prsáku nemá být na srdci, aby tam netlačil. Vázán
 Re: Navazani na prsak06.09.2012
Na sedak + prsak pouzivam vylucne tvoju kombinaciu 2a. Spotreba lana urcite nie je 2,5 metra a uzol
  Re: Navazani na prsak06.09.2012
načo další mezičlánek? jak bylo řečeno výše, na slanění, na převázání (rychlá trojka na dvou půlkách
   Re: Navazani na prsak06.09.2012
Clenity teren, caste odvazovanie. Ano rychlejsie sa odviazes naviazes.

Zlanovanie s b
    Re: Navazani na prsak06.09.2012
pár cest jsem v trojce vylezl, a taknějak to vyplynulo že jsme se prostřídali, převazovat se po každ
     Re: Navazani na prsak06.09.2012
a ještě - jako pitomost mi přijde například slaňovat se sebejištěním prusíkem jen na sedáku. si to z
      Re: Navazani na prsak07.09.2012
Pokud budeš mít slaňovadlo umístěné na popruhu, kterým spojuješ sedák a prsák a prusík pod tím, tak
       Re: Navazani na prsak07.09.2012
to jsem tím chtěl taknějak naznačit, že pouze a jedině v tomto případě má to sebejištění smysl.
    Re: Navazani na prsak06.09.2012
No zúfalstvo... Už jsi někdy lezl třeba 20 délek s úseky těsně pod svým maximem? A několikahodinovým
     Re: Navazani na prsak07.09.2012
20 dlzok som neliezol nikdy, v trojici len jednu bezvyznamnu Tatransku 4-ku. Vsetkych 6 dlzok vtedy
      Re: Navazani na prsak07.09.2012
Rychlá trojka (tzv. šíp?) je na lehčích cestách stejně rychlá jako dvojka, někdy i rychlejší. Dva se
       Re: Navazani na prsak07.09.2012
Máš někdě obrázek té "rychlé" trojky? Protože teď si mě zarazil tím, že dva lezou a třetí
        Re: Navazani na prsak07.09.2012
Obrázek třeba tady:
        Re: Navazani na prsak07.09.2012
To to lezení ve třech špatně chápeš. Je to tak, jak píše Kuba. Dva se věnujou lezení a třetí je pod
         Re: Navazani na prsak07.09.2012
Jo, tak tenhle způsob znám, jen jsem ho z textu hned nepochopil. Holt problematika off-line diskuse.
      Re: Navazani na prsak07.09.2012
bordel v lanech při lezení v trojici nepředstavuje zásadní problém (tedy pokud štand není nějaké moc
   Re: Navazani na prsak06.09.2012
Clenity teren, caste odvazovanie. Ano rychlejsie sa odviazes naviazes.

Zlanovanie s b
    Re: Navazani na prsak07.09.2012
No nevim jestli je to ze TY jsi zrovna nemel zadnej problem pri slanovani s batohem padny argument p
     Re: Navazani na prsak07.09.2012
Mna zas diskusia presvedcila, ze v 90% pripadov je pre mna rozumnejsie a blbuvzdornejsie priame navi
 Re: Navazani na prsak07.09.2012
Zpatky k puvodni otazce (proc prsak a jak se navazat). Vsechny tri popsane zpusoby jsou vyhovujici z

1   ...   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ostrov Elba
Ahoj, je tu niekto, kto ma skusenosti s lezenim na ostrove Elba v Toskanskom suostrovi? Potrebovala by som nejake informacie o tamojsich lezeckych oblastiach, hlavne ci je to tam dobre odistene... dakujem.
mirka10:33:56 07.09.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi