LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Olberg lezecká stěna - Blansko
Pajkland - Olomouc

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 krádeže20.09.2012
upozorňuji na krádeže ceností z aut v obci Svojkov na českolipsku
 Re: krádeže20.09.2012
Krade se všude..
  Re: krádeže20.09.2012
Vypadá to, že koupím starou šunku za pár tisíc, a budu s tím na bližší skály jezdit. Nechám to otevř

 Friendly20.09.2012
Ahoj, nevíte někdo jak se Friendly zakládají do spáry?
 Re: Friendly20.09.2012
to se obavam ze to tu opravdu nikdo vedet nebude...
  Re: Friendly20.09.2012
normálně tou smyčkou to tam narveš a do té železné hlavy dáš karabinu a lano nic vic vědět nepotřebu
   Re: Friendly20.09.2012
be friendly ;-D
 Re: Friendly20.09.2012
Třeba takhle:
  Re: Friendly20.09.2012
Jedna mezera
   Re: Friendly20.09.2012
frenda si daval primo dohuby, myslel si ze je to znamka klajmbu:D

 tri lezci na ledu ?19.09.2012
prosim o radu jak dobrat z horniho standu dva lezce pri lezeni na ledu.  moc dekuji  dan
 Re: tri lezci na ledu ?19.09.2012
Stejne jako na skale. Kyblik s moznosti samoblokujici funkce pri dobirani druholezce (Petzl Reverzo
  Re: tri lezci na ledu ?19.09.2012
Myslím, že se tomu jinak rika rychla trojka.
 Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
... trochu citronu, koly a rumu. A máme tu supr drink! :-))
  Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
s trojkou mas pravdu..ale nerika se ji rychla ale svedska..
   Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
Sem to měl zafixované jako ruská trojka.
    Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
Ruská je jiná - dva v pohybu a třetí hlídá jestli nejde Milice.
     Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
jestli to dobre chapu, tak se dobira druhy a treti kazdy pouze na jedny pulce !?!
      Re: tri lezci na ledu ?20.09.2012
Jo, přesně tak.

 Friendy19.09.2012
čau, chtěl jsem se zeptat na to co si myslíte o dvoutáhlových friendech? jde mi o to, jestli nevadí, že ty friendy mají ty dvě táhla a ne jen jedno.. protože když to založim do svislý spáry tak se to moc neohne při pádu a nevim, jestli to nevypáčim..
 Re: Friendy19.09.2012
Když ti natýká, tak stejně rveš do skály co je po ruce - už jsem zakládal i kyblík se smyčkou provle
 Re: Friendy19.09.2012
Roboty jsou do vertikálních (svislých) a flexy resp. Camaloty do horizontálních i svislých.
T
  Re: Friendy20.09.2012
Roboty jsou taky do svislých i vodorovných. Časy frendů s hliníkovým dříkem, který nešly do vodorovn
 Re: Friendy20.09.2012
Pokud ho do SVISLE spary zakladas spravne, tak se nemusi ohybat prakticky vubec. K ohybu dochazi jen

 Sestry Čermákovy18.09.2012
Nevíte kam se poděly sestry Čermákovy z Brna? Dřív bývali často na Rajčeti. Lezou ještě vůbec? Takový naděje českýho lezení to byli...
 Re: Sestry Čermákovy19.09.2012
Hehe, tak minimálně ta jedna už má asi jiný zájmy (:
  Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Boha :DDD

Mela radsi zustat u lezeni...
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Lezením se moc neuživí. Tohle je pro buchtu fajn přivýdělek..
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
No možná si takhle vydělává aby pak celou zimu mohla trávit ve Špáňu ve skalách :D :D
  Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
No potěš koště ...
Ale co, když jí to baví. Její boj. Každej se chce nějak živit.
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
davam 9 bodu z deseti..yeah
    Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Já 9,5. Fakt vostrá!!
     Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
6/10 chtel jsem dat jen 3 ale pak sem zjsitil ze na te patracce jsou jeste vyrazne horsi priapdy...
  Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Brutální fotošopovky. Děs. Baba pěkná, ale měla by si najít jiného fotografa.
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Baba pekna, ale mela by si najit i jinyho borce..
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Přijde mi že přesně takovej je dneska trend ve focení. Bohužel daň za to že si digi zrcadlovku a cra
  Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
A ta druhá nemá někde pověšený fotky??
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Hošani koukám že vám zrovna tyhle dvě princezny nedaj spát!
    Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
se ani nedivim
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Zkus mrknout na rockstars.cz Ale ty fotky tam jsou už bohužel staršího data myslim
 Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
skoda, ze tam nema zadnou lezeckou
 Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Hele to máš vždycky tak když u děcek tlačí rodiče moc na pilu. A je jedno v čem, jestli to je sport,
  Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Řekl bych, že to ale není tento případ.
   Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Si taky myslim...Řeknu vám OOOOBROVSKÝ TAJEMSTVÍ!!! Takže jedna sestřička si pořídila mimi a druhá v
    Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Akorát to není tajemství, ale běžně známá věc:-).
    Re: Sestry Čermákovy20.09.2012
Jo, asi jim to lezení ani moc nechybí...
 Re: Sestry Čermákovy02.10.2012
Fajn holky a fakt talenti, škoda že už nelezou...

 Vybavení na pískovce18.09.2012
Na přes rok bych rád navštívil Adršpach a zkusil tam slézt některé z věží, na pískovci jsem ale  zatím nelezl tak by mě zajímalo jakého materiálu je tam potřebe oproti ostatním skalám.Například kolik smyc je tak zhruba potřeba atd.Díky za radu.
 Re: Vybavení na pískovce18.09.2012
Ádr je na pískovcový začátky opravdu ideální. Pokud budeš chodit v zimě na stěnu, cvakej vždy až tak
  Re: Vybavení na pískovce18.09.2012
Spis necvakej vubec :)
Kazdopadne smycek si sezen spoustu ruznych. Kulate lanovice na vetsi u
 Re: Vybavení na pískovce19.09.2012
Ahoj Marku. Soudě podle cest ve tvém deníčku bych řekl, že bys přes zimu měl hlavně najít nějaké kam

 Nové cesty Žlabák18.09.2012
Kdo by si chtěl do průvodčíka dopsat cesty z knížky u kosti, využijte linku: http://www.uloz.to/ xzbJoTw/knizka-kosta-zip
 Re: Nové cesty Žlabák18.09.2012
a heslo ?
  Re: Nové cesty Žlabák19.09.2012
bernard

 nejmladší 7C?17.09.2012
Myslíte, že je Marek(8let) jeliga nejmladší čech který vylezl 7C boulder? Docela by mě zajímalo, jestli to někdo zvládnul dřív.

 Svatošské skály17.09.2012
Dá se sehnat průvodce na Svatošské skály? Něco, kde jsou namalovaný i skoby v cestách?
 Re: Svatošské skály18.09.2012
Poslední co vyšel je na webu Čhs u téhle oblasti. Akorát ta sehnatelnost.

  Re: Svatošské skály18.09.2012
Ty linky na SO si musíš zkontrolovat, občas neukazujou přímo na danou skálu ale jen na seznam.... Pr

 Snídaně na Teryně17.09.2012
Ještě stále jsou na Teryně u Jílka tak "mizerný" snídaně jako dřív?? Tím myslím 6€ za čaj, dva průhledné půlkrajíčky, kousek másla, plátek sýra a plátek "šunky"? Nebyl jsem tam přesně dva roky, tak se třeba něco změnilo k lepšímu. A an
 Re: Snídaně na Teryně17.09.2012
přidávám se s dotazem - chystám se tam s rodinou, tak bych rád info ne z letáků, ale realitu - nemám
  Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Bohužel musím říct že bída je to pořád, a pokud nechceš aby s tebou vyjebali, tak je potřeba jet jin
 Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Cinkni Mirovi, ten to bude vědět nejlíp. (Nepřišlo mi nikdy, že by snídaně na Teryně byla horší než
  Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Tak nevím, jestli jezdíme na stejné chaty... Byli jsme například asi před 2 lety na Rysech (kdo by t
   Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
tývole, divoká nerudná východní země. no dokud tam budete jezdit a platit, tak je nenapadne copak to
    Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Koukám Lukáši, že ty umíš taky pořádně jen 10 slov z mateřského jazyka.
     Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Asi nechápu, o čem se tu mluví. Byl jsem v poslední době na Zbojandě a Brnčálce (na Terynu kvůli Jíl
      Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Joo, Brnčála je docela v pohodě a ceny za nabízený služby mi příjdou na slovenský poměry solidní. U
      Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
@Jena: jó Brnčála, to je ale jiná písnička.
@Lukas B.: rád si nechám poradit, jaká horská žul
       Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Zillertalský Alpy. Kilometry i čas hodně podobný.
        Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Kde se tam leze po skále? Zillertálky mám spojený spíš se sněhem a firnem.
         Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
grundšártner, fusštajn atakdále.
pravda, poněkud chybí vyčerpávající monografickej knižní prů
          Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Jojo, ta česká malost je až ostudná... Co je za humny, to neznám a ty Tatry snad jen díky bývalému č
          Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Pánové myslím že se oba trochu pletete. To není tím že Bloudil nezabloudil do Alp, ale tím, že v Tat
           Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
no vono je to daný historicky tím železným lajntuchem, a tak byly tatry voblejzaný furt dokola a dob
            Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Soráč, ale zdá se mi že Tatry nemáš rád a racionalizuješ si proč jsou na hovno a já Tatry mám rád a
             Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
ale já tatry mám docela rád. ale dokud se tam místní obyvatelstvo nechytí za nos a nebude se k hostu
             Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
k poslední větě: ano, samozřejmě. lezlo by se tam ovšem deset nejhezčích cest (stěn)skoro furt, dvac
              Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Souhlas.
    Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Žiju na Slovensku, proto je výběr Tater jasnější než Alpy. Nosánek zvednutý nemám, sežeru všechno (n
    Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
asi vím, co si představit pod zemí se stonásobně větší rozlohou hor, ale nějak mi k tomu nesedí to v
     Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
No, vzhledem k tomu jak mají někteří (velká část) čechů tendenci se v zahraničí chovat (mistři světa
      Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Jakákoli partička se baví hlučně. Lezou mi na nervy uřvaní Češi stejně jako Taliáni a Rakušáci, Němc
       Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
To jo, no.. se necháme vystřelit na mars.. ta spousta nepřelezených směrů co tam čekaj..
     Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Ale hovno, od A do Z.
     Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Turista co nechce nebo nemůže pustit peníz je všude na světě považoán za xindl. Jen záleží na kultuř
      Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
vocaď pocaď. první porevoluční roky byli pechtři na alpenfrajních chatách přátelský tak nějak v duch
      turisti bez penez20.09.2012
No sakra, ty se nejak vyznas. Co kdby ses pod takhle razantni tvrzeni podepsal?
       Re: turisti bez penez20.09.2012
Nevim proč Ti tento poznatek tak nadzdvihl mandle? K čemu jinýmu jsou turisti než aby pustili nějaký
        Re: turisti bez penez21.09.2012
Kdo je u tebe turista? Nadávej svojí babičce, paďoure.
         Re: turisti bez penez21.09.2012
K nadávání mám Tebe, honzo ;-)
        Re: turisti bez penez21.09.2012
von to neni ani tak moc poznatek jako osobni nazor, zivotni filosofie hospodskejch a hokynaru... a p
   Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
takže předražená řídká zelňačka s rozvařenou klobásou je vlastně v pořádku ...
    Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
teda rozvařená by nevadila - kdyby při tom nebyla 14 dní vyvářená ...
   Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Ale prdlajs zvednutej nosanek. Ono kdyz jednou za 8E dostanes svedskej stul s nekolika druhama musll
    Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
???? No tak zrovna v tomhle srovnání bych teplý párky považoval za PODSTATNĚ lepší snídani než stude
     Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Tak tohle je individuální. Já si před pořádným záděrem radši dopřeju vydatnou porci sacharidů v podo
     Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Ja teda dve nozicky parku fakt nepovazuju za dostatecnou snidani.
      Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
No pokud by to byly dvě nožičky; a nic víc k tomu, to celý za šest E, tak to by se mi nelíbilo taky,
  Rysy?01.10.2012
Kdys tam byl? Už nejmíň 2 roky dělají ráno "švédský" stůl...
 Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
Koho znám ten na Jílka nadává. Nechápu teda, proč tam vůbec ještě někdo jezdí? Jak je možný že ten c
  Re: Snídaně na Teryně18.09.2012
němci, holanďani, maďaři, poláci... Prostě cepři. Pro Jílka se vyplatí v létě cepr, kterého "vy
  Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Jednak není pravda že na Jílka každej nadává. Já na něj např. nenadávám a znám lidi který taky ne. A
  Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Taky nenadávám. Vždycky jsme byli spokojení. Pravda, jezdíme tam jen v zimě.
   Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Jo, jak psal někdo výše, v zimě je Jílek víc v pohodě..
 Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
no češi v cudzine bez vlastnej paštiky a piva? to neverim!!! to už neplati české heslo "ty vole
  Re: Snídaně na Teryně19.09.2012
Mně se líbí, jak se oháníte po Češích, ale sami jste úplně stejný jako my. Ne nadarmo jsme byli jede
  Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
S tou Vlastní paštikou bych byl na tvým místě opatrnej, protože to je paštika z krys a švábů od Vaše
   Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Souhlas! Je neštěstí, co za lidi ze Slovenska se usadilo v Čechách: Babiš, Klausová, český školy pln
    Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Za školy plné Slovákov si práveže môžete gratulovať, jednak to zvyšuje kvalitu škôl - môžu si vybera
     Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
přesně tak. já teda jsem rád za vzdělaný chytrý pracovitý slováky kteří se tady po vejšce usadí a po
      Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
sem se nepodepsal.
       Re: Snídaně na Teryně21.09.2012
to ano na slovensku mame 13% nezamestnanost a to kladie vyššie naroky na uplatnenie ako v CR. Tu usp
     Re: Snídaně na Teryně21.09.2012
No já mám teda opačné zkušenosti. Slovenky, které jsem potkal, jsou totál vylízané slepice s ostrými
      Re: Snídaně na Teryně21.09.2012
Naprostý souhlas!
   Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
bla bla bla bla brouci pytlici :)
    Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
bla bla bla meciarovi...
  Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
pleteš si pojem a průjem - většina lidí co znám nemá problém utratit - s jedinou podmínkou, kterou V
   Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
Bozee, kdo je Miro z Hvaru??
 Re: Snídaně na Teryně20.09.2012
No snídaně jsou pořád stejný. Zkus se ale domluvit, že si místo nich vezmeš večeře. Je to tuším o je
 Re: Snídaně na Teryně01.10.2012
Takže resumé: Chatár nereaguje na e-maily. Na telefonický hovor odpovídá neochotně, že ho mobil jen
  Re: Snídaně na Teryně01.10.2012
jo a navíc jsou to podvodníci. v kapustové polévce po kapustě ani stopy, válí se v ní akorát zelí. a
   Re: Snídaně na Teryně01.10.2012
Za ten podvod s kapustou zaplaťbůh. Člověk s tim zelím už tak nějak automaticky počítá a tak si furi
    Re: Snídaně na Teryně01.10.2012
:)))) Neboj, nikdy tam nebude. Kapusta se řekne slovensky kel.
     Re: Snídaně na Teryně01.10.2012
no vážně? východné hory, nerudný sektor služeb, barbarská mluva...

1   ...   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Snídaně na Teryně
Ještě stále jsou na Teryně u Jílka tak "mizerný" snídaně jako dřív?? Tím myslím 6€ za čaj, dva průhledné půlkrajíčky, kousek másla, plátek sýra a plátek "šunky"? Nebyl jsem tam přesně dva roky, tak se třeba něco změnilo k lepšímu. A ano, jsem rozežranec.
vonkreuz20:20:36 17.09.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
přidávám se s dotazem - chystám se tam s rodinou, tak bych rád info ne z letáků, ale realitu - nemám problém něco utratit, ale nemám rád když se mnou někdo chce vyjebat :-/
20:58:59 17.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
Bohužel musím říct že bída je to pořád, a pokud nechceš aby s tebou vyjebali, tak je potřeba jet jinam než na Slovensko... :(
Ján12:18:45 18.09.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
Cinkni Mirovi, ten to bude vědět nejlíp. (Nepřišlo mi nikdy, že by snídaně na Teryně byla horší než třeba na Zbojandě nebo pod Rysmi. Všude stejná bída, při vší úctě ke kráse Tater a k nosičský tradici atd.)
honza11:01:43 18.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
Tak nevím, jestli jezdíme na stejné chaty... Byli jsme například asi před 2 lety na Rysech (kdo by tam s lezením tahal ještě žrádlo na týden?) a nemůžu říct křivé slovo. Obložený chleba od snídaně jsem posvačila ještě ve stěně a večeře byly taky v pohodě. Rozežraná jsem hodně a hlady jsem teda netrpěla... Spíš bych tipovala zvednutý nosánek a vybíravost u jiných.
Zuzka14:58:31 18.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
tývole, divoká nerudná východní země. no dokud tam budete jezdit a platit, tak je nenapadne copak to asi dělají špatně. jo dejmetomu snad jezdit tam ze železného srdce republiky odkud je to blízko pochopím, ale jezdit do tater když je blíž stonásobně větší rozloha hor s vlídným obyvatelstvem, slušnými pachtry na chalupách a ceny nižšími než v čobolákově zavání masochismem. stačí umět deset slov cizího jazyka. jo a chleba od snídaně tam není zvykem odnášet.
Lukas B.15:13:48 18.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
Koukám Lukáši, že ty umíš taky pořádně jen 10 slov z mateřského jazyka.
Fáb.17:40:22 18.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
Asi nechápu, o čem se tu mluví. Byl jsem v poslední době na Zbojandě a Brnčálce (na Terynu kvůli Jílkovi nejezdím), ale snídaně bylo vždycky dost - na Brnčálce vpodstatě švédský stůl - člověk si mohl vzít co chtěl. Večeře parádní.
Jena20:01:48 18.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
Joo, Brnčála je docela v pohodě a ceny za nabízený služby mi příjdou na slovenský poměry solidní. U ostatních chat to ale bohužel říct nemůžu. Ty slováci se snad podnikat nenaučej. Jo, a ještě tomu pořád na Brnčále velí "Červená vestička"? :-D
Sly21:27:04 18.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
@Jena: jó Brnčála, to je ale jiná písnička.
@Lukas B.: rád si nechám poradit, jaká horská žula je od Práglu blíž než Ta3. Jizerky se nepočítaj.
honza08:03:45 19.09.2012
odpovědět 
       Re: Snídaně na Teryně
Zillertalský Alpy. Kilometry i čas hodně podobný.
Willhem08:24:33 19.09.2012
odpovědět 
        Re: Snídaně na Teryně
Kde se tam leze po skále? Zillertálky mám spojený spíš se sněhem a firnem.
honza09:03:33 19.09.2012
odpovědět 
         Re: Snídaně na Teryně
grundšártner, fusštajn atakdále.
pravda, poněkud chybí vyčerpávající monografickej knižní průvodce v čsštině či slovenčině.
Lukas B.09:06:22 19.09.2012
odpovědět 
          Re: Snídaně na Teryně
Jojo, ta česká malost je až ostudná... Co je za humny, to neznám a ty Tatry snad jen díky bývalému československému bratrství a železné oponě tak nějak z tradice.

Praha - Štrbské pleso - 550 kiláků - 6,5 hodiny
Praha - Mayrhofen (Zillertal) - 550 kiláků - 5,5hodiny
Praha - Felbertauern (Taury) - 570 kiláků - 6,5 hodiny
....
Štěpán10:26:00 19.09.2012
odpovědět 
          Re: Snídaně na Teryně
Pánové myslím že se oba trochu pletete. To není tím že Bloudil nezabloudil do Alp, ale tím, že v Tatrách jsi na jedný chatě a kolem je stěn jak sraček, něco jako např. v Kaisru nebo na Wettersteinu nebo v Dolomitech, ale ty Zillertálky jsou obrovský a semtam je tam někde nějaká stěna (grundšártner a fusštajn jsem si na bergštajgnech taky našel a to je právě ono - není to zdaleka tak nahusto jako v Tatrách). Nejde jen o tradici, Ta3 jsou imho opravdu významný i na východoalpský poměry.

Ale každopádně jsou ty Zillertalky dobrej tip.
honza10:52:52 19.09.2012
odpovědět 
           Re: Snídaně na Teryně
no vono je to daný historicky tím železným lajntuchem, a tak byly tatry voblejzaný furt dokola a doblba horským lidem půlky ostbloku, a nahuštěnost popsaných směrů je na úrovni okrajovek nad Tisou. upřímně řečeno, na většinu tatranských cest je nutno hledět jako na kvaky ze zoufalství, a z pohledu "alpského", tedy aby to mělo na bergsteigen aspoň hvězdičku či dvě je v celých tatrách maximálně třicítka cest. a chybí ti obecně chalupy kde se dá tejden bydlet a mít furt co lézt okolo? potom málo hledáš. kupříkladu kolem Welserhütte (asi nejblíž z prahy vůbec) je lezení vokolo víc než srovnatelné s téryhyte (tedy je to vápenec). žuly (či obecně hlubinného vyvřelolitu různě přeměněného) je do sedmi hodin v autě od prahy mnoho.
Lukas B.11:39:18 19.09.2012
odpovědět 
            Re: Snídaně na Teryně
Soráč, ale zdá se mi že Tatry nemáš rád a racionalizuješ si proč jsou na hovno a já Tatry mám rád a racionalizuju si proč jsou dobrý, tudíž diskuse by se odehrávala stylem "Dobrý. Ne, nahovno. Ne, dobrý. Ne, nahovno." Alpy jsou dobrý, nic proti nim, jsou tam chaty blíž než Tatry kde se dá tejden zalézt, vím to. Ale tvrdím že kdyby byly Tatry horská skupina v Alpách, normálně by se tam lezlo jako třeba v Kajzru; nebyly by to opovrženíhodný kvaky.
honza13:28:02 19.09.2012
odpovědět 
             Re: Snídaně na Teryně
ale já tatry mám docela rád. ale dokud se tam místní obyvatelstvo nechytí za nos a nebude se k hostu chovat tak aby se tam vracel a dokud to tam bude plný ochranářskýho folkloru tak mě tam nic neláká.
Lukas B.13:37:45 19.09.2012
odpovědět 
             Re: Snídaně na Teryně
k poslední větě: ano, samozřejmě. lezlo by se tam ovšem deset nejhezčích cest (stěn)skoro furt, dvacet dalších občasně a o zbytku by venkoncem neštěkl pes. samozřejmě třeba volovka nebo západní lomnice, jižní kežmarák a pár dalších stěn by nedělalo ostudu, ale patří pro srovnání - třeba někam k jižní stěně hochswabu. jižní dachstein nebo sever badilu to nejni.
Lukas B.13:46:14 19.09.2012
odpovědět 
              Re: Snídaně na Teryně
Souhlas.
honza14:54:36 19.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
Žiju na Slovensku, proto je výběr Tater jasnější než Alpy. Nosánek zvednutý nemám, sežeru všechno (normální). Na Brnču si nestěžuju, tam je to jídlo pozitivní. Jen jídlo na Teryně mně překvapilo svou malostí.
vonkreuz21:32:21 18.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
asi vím, co si představit pod zemí se stonásobně větší rozlohou hor, ale nějak mi k tomu nesedí to vlídné obyvatelstvo, protože zatím co na Slovensku tě chce natáhnout chatař na Teryně a Zbojandě a jinak je standardní obyvatelstvo přátelské, na jih od nás tě chce natáhnout každý a jako Čech jsi jen dojná kráva a bez peněz jen xindl. A tím na jih od nás nemyslím Italy, ale vše od Jižních Tyrol po Šumavu.


Když se takhle bavíme, fakt nechápu, že ještě někdo jezdí do hor na Slovač, nebo do Rakouska
09:27:23 19.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
No, vzhledem k tomu jak mají někteří (velká část) čechů tendenci se v zahraničí chovat (mistři světa a paviáni), tak se místním ani nedivím, že se z nich aspoň snaží něco vyždímat.
Nadruhou stranu, nikdy jsem pocit dojné krávy neměl, asi je to o přístupu a vystupování. Dost často jsem se ale za tlupy českých hulvátů styděl a raději se bavil německy nebo mlčel, než abych dal najevo, že pocházíme ze stejné země.
š.10:31:30 19.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
Jakákoli partička se baví hlučně. Lezou mi na nervy uřvaní Češi stejně jako Taliáni a Rakušáci, Němci, Rusové, Poláci, ... to taky uměj. A já s partou a ty s tvojí partou zas lezeš na nervy někomu jinému. S tím nic nenaděláš. Jenže Rakušáci na víkendovém obědě za hranicí v české hospodě za čárou to dokážou už ve dvou. A kolikrát bys nakopal i jednotlivce, jak má s těmi pár eury rypák nahoru.
11:05:07 19.09.2012
odpovědět 
       Re: Snídaně na Teryně
To jo, no.. se necháme vystřelit na mars.. ta spousta nepřelezených směrů co tam čekaj..
š13:52:16 19.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
Ale hovno, od A do Z.
honza10:54:34 19.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
Turista co nechce nebo nemůže pustit peníz je všude na světě považoán za xindl. Jen záleží na kultuře dané země, jak moc mu to dají najevo...
..10:59:02 20.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
vocaď pocaď. první porevoluční roky byli pechtři na alpenfrajních chatách přátelský tak nějak v duchu "my chápeme že jste chudí, ale jednou zbohatnete a bude fajn když se mezitím naučíte sem jezdit" v poslední době ovšem trošku vzrůstá nevraživost vůči čechům (a slovákům, polákům, maďarům) v hadrech za desetitisíce a se špičkovým vybavením kterejm není blbý čepovat z chat vodu, chodit tam srát, stavět stan třicet metrů od chaty a neutratit tam ani za kafe. na chudé študenty je vlídnost víceméně furt.
Lukas B.12:48:47 20.09.2012
odpovědět 
      turisti bez penez
No sakra, ty se nejak vyznas. Co kdby ses pod takhle razantni tvrzeni podepsal?
TOA20:01:45 20.09.2012
odpovědět 
       Re: turisti bez penez
Nevim proč Ti tento poznatek tak nadzdvihl mandle? K čemu jinýmu jsou turisti než aby pustili nějaký peníz místním??
..20:04:04 20.09.2012
odpovědět 
        Re: turisti bez penez
Kdo je u tebe turista? Nadávej svojí babičce, paďoure.
honza10:54:35 21.09.2012
odpovědět 
         Re: turisti bez penez
K nadávání mám Tebe, honzo ;-)
..13:53:52 21.09.2012
odpovědět 
        Re: turisti bez penez
von to neni ani tak moc poznatek jako osobni nazor, zivotni filosofie hospodskejch a hokynaru... a podepisovat se nemusis, celkem dokonale ses popsal.
TOA17:04:00 21.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
takže předražená řídká zelňačka s rozvařenou klobásou je vlastně v pořádku ...
08:13:30 19.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
teda rozvařená by nevadila - kdyby při tom nebyla 14 dní vyvářená ...
08:14:16 19.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
Ale prdlajs zvednutej nosanek. Ono kdyz jednou za 8E dostanes svedskej stul s nekolika druhama muslli, cerstvejma houskama, suncickou, spekem, syrama, cerstvym ovocem, jogurtem. K tomu caj/kafe, caj na cestu do termosky, tak si tak nejak rozmyslis, jestli platit 6E za hnusny parky k snidani, dalsi 0,5E za caj na cestu atp.

Nerikam, ze to tak je v Alpach vsude, nekde je to horsi, ale furt je to nekde jinde nez v Tatrach.
Geo15:10:09 20.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
???? No tak zrovna v tomhle srovnání bych teplý párky považoval za PODSTATNĚ lepší snídani než studený muesli, jabka a jogurt. Mluví se snad o snídani pro horolezce a ne pro děvče z kanclu, který se potřebuje vejít do plavek. 8E bych za popsanej studenej stůl nedal ani náhodou.
15:38:11 20.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
Tak tohle je individuální. Já si před pořádným záděrem radši dopřeju vydatnou porci sacharidů v podobě musli než vepřový kůže a rozmašlovaný potkany v podobě párků...
..15:46:12 20.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
Ja teda dve nozicky parku fakt nepovazuju za dostatecnou snidani.
Geo16:05:28 20.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
No pokud by to byly dvě nožičky; a nic víc k tomu, to celý za šest E, tak to by se mi nelíbilo taky, to je jasný. Myslel jsem to tak, že pro mě je prostě lepší teplá snídaně, a to aspoň z kvazi masa, než studený zrní, jogurt, sejr a tak. Ovšem, každý podle vkusu.
18:37:44 20.09.2012
odpovědět 
  Rysy?
Kdys tam byl? Už nejmíň 2 roky dělají ráno "švédský" stůl...
M@ra14:31:22 01.10.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
Koho znám ten na Jílka nadává. Nechápu teda, proč tam vůbec ještě někdo jezdí? Jak je možný že ten chuj ještě nezkrachoval??
Sly21:28:38 18.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
němci, holanďani, maďaři, poláci... Prostě cepři. Pro Jílka se vyplatí v létě cepr, kterého "vykostí" na jednu noc: večeře, pivo, nocleh, snídaně a odpal.. (v létě mu horolezci jaksi zaclánějí, anebo je se skřípěním zubů trpí). Zato v zimě - co by dal za tlupu českých horolezců..
Ten kdo o tom něco ví21:49:37 18.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
Jednak není pravda že na Jílka každej nadává. Já na něj např. nenadávám a znám lidi který taky ne. A nezkrachoval, protože není vlastníkem. Nicméně si nedokážu představit, jak by takhle strategicky umístěná chata s tak vysokejma cenama a v tak vytíženejch horách mohla zkrachovat.
honza08:09:33 19.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
Taky nenadávám. Vždycky jsme byli spokojení. Pravda, jezdíme tam jen v zimě.
Belial12:42:00 19.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
Jo, jak psal někdo výše, v zimě je Jílek víc v pohodě..
Sly11:13:57 20.09.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
no češi v cudzine bez vlastnej paštiky a piva? to neverim!!! to už neplati české heslo "ty vole tam je draho teprv tejden a už dvacka v prdeli"...to je predsa nečeské!!:)
voe16:00:12 19.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
Mně se líbí, jak se oháníte po Češích, ale sami jste úplně stejný jako my. Ne nadarmo jsme byli jedena republika. Tak zůstaň v klidu, Slováčku, pro zahraničí jsme pořád Čechoslováci, tak to bylo, je a bude - v chování vždycky.
O.17:08:44 19.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
S tou Vlastní paštikou bych byl na tvým místě opatrnej, protože to je paštika z krys a švábů od Vašeho Andreje.
honza07:37:19 20.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
Souhlas! Je neštěstí, co za lidi ze Slovenska se usadilo v Čechách: Babiš, Klausová, český školy plný slovenskejch studentů... My to tiše trpíme a Slovákům se přesto pořád něco nelíbí!
Švejk11:12:33 20.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
Za školy plné Slovákov si práveže môžete gratulovať, jednak to zvyšuje kvalitu škôl - môžu si vyberať z väčšieho počtu a okrem toho mnoho Slovákov v Česku zostáva, pracuje, platí dane. Takáto situácia je skôr nepriaznivá pre slovenskú ekonomiku, keď štát zabezpečí stredoškolské vzdelanie, zdravotníctvo atď. a ľudia po dosiahnutí plnoletosti odchádzajú a už sa nevrátia.
shatterhand13:01:47 20.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
přesně tak. já teda jsem rád za vzdělaný chytrý pracovitý slováky kteří se tady po vejšce usadí a pomáhají nám platit ty nehorázný daně. to že mají často větší tah na branku je čistě náš osobní problém.
souhlas13:07:11 20.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
sem se nepodepsal.
Lukas B.13:08:36 20.09.2012
odpovědět 
       Re: Snídaně na Teryně
to ano na slovensku mame 13% nezamestnanost a to kladie vyššie naroky na uplatnenie ako v CR. Tu uspeju tí lepší a ostatní hold musia do čiech :)
v10:11:45 21.09.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
No já mám teda opačné zkušenosti. Slovenky, které jsem potkal, jsou totál vylízané slepice s ostrými lokty, které se umějí nalíčit a které (přes postel) dělají šéfovou, práci vůbec nerozumějí, ale mají pod sebou pár lidí, kteří mají svůj job jako koníček a je jim jedno komu odevzdávají výsledky. A spousta ostatních pracuje v Čechách proto, že je na Slovensku 20 procentní nezaměstnanost a tady nejsou takové požadavky na pracovníky jako jinde.
09:50:11 21.09.2012
odpovědět 
      Re: Snídaně na Teryně
Naprostý souhlas!
Jaan09:55:07 21.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
bla bla bla bla brouci pytlici :)
voe17:16:48 20.09.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
bla bla bla meciarovi...
17:33:28 20.09.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
pleteš si pojem a průjem - většina lidí co znám nemá problém utratit - s jedinou podmínkou, kterou Vy odmítáte pochopit: za to co platím chci ODPOVÍDAJÍCÍ protihodnotu

a zrovna slovaci mají podobnou pověst jako poláci a chorvati ... zářný případ - kombinace slovák + chorvatsko je třeba Miro z Hvaru
08:01:49 20.09.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
Bozee, kdo je Miro z Hvaru??
Sly11:01:43 20.09.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
No snídaně jsou pořád stejný. Zkus se ale domluvit, že si místo nich vezmeš večeře. Je to tuším o jedno éčko dražší, ale výrazně lepší. R.
 Roman14:37:33 20.09.2012
odpovědět 
 Re: Snídaně na Teryně
Takže resumé: Chatár nereaguje na e-maily. Na telefonický hovor odpovídá neochotně, že ho mobil jen vyrušuje, že ho má jen z povinnosti a nebaví ho stále zvedat. K snídani jsme se na chatě ani nedostali, protože jsme museli z povétrnostních duvodu odejít hned po tom, co jsme došli pod stěnu (vítr, že se nedalo stát). Samotné ubytování na místě jsme řešili s mladým (asi syn) v pohodě. Následné storno ubytka po návratu od stěny proběhlo celkem v pohodě, až na zbytečné poznámky chatarovej partnerky, že máme vrátit prukazy ČHS a James, když se bojíme v začínající vichřici nalézt do stěny a že jaká drzost vyložit si spacák na postel, na které jsme měli puvodně spát. Kapustová polévka byla ale dobrá, tak aspoň nějaké pozitivum.
vonkreuz13:18:57 01.10.2012
odpovědět 
  Re: Snídaně na Teryně
jo a navíc jsou to podvodníci. v kapustové polévce po kapustě ani stopy, válí se v ní akorát zelí. a horká čokoláda je studená.
Lukas B.13:28:23 01.10.2012
odpovědět 
   Re: Snídaně na Teryně
Za ten podvod s kapustou zaplaťbůh. Člověk s tim zelím už tak nějak automaticky počítá a tak si furiantsky objednává kapustnicu, ale v duchu se teda děsim okamžiku, kdy tam jednou ta kapusta opravdu bude. Horor.
honza14:04:14 01.10.2012
odpovědět 
    Re: Snídaně na Teryně
:)))) Neboj, nikdy tam nebude. Kapusta se řekne slovensky kel.
Robert14:48:49 01.10.2012
odpovědět 
     Re: Snídaně na Teryně
no vážně? východné hory, nerudný sektor služeb, barbarská mluva...
Lukas B.14:53:00 01.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi