LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230837 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ztracené jistítko u Seníků30.09.2012
Ahoj. Neztratili jste někdo jistítko i s karabinou v bouldrové oblasti Seníky v Kudlovické dolině?
Momentálně přebývá u mě. Za detailní popis se domluvíme na předání ;-)
 Re: Ztracené jistítko u Seníků01.10.2012
to je nějaká recese? jistítko s karabinou na bouldrech?
  Re: Ztracené jistítko u Seníků01.10.2012
kousek od tama je budačina, kde se lozí s lanem a taky na seníkach jsou směry pro lano,takze tak
   Re: Ztracené jistítko u Seníků01.10.2012
když mně to nedalo :-)
    Re: Ztracené jistítko u Seníků01.10.2012
No taky jsem přemýšlel, co to tam dělalo. Bylo to přímo u kamene Seník. Zřejmě to někomu vypadlo. Po
 Re: Ztracené jistítko u Seníků01.10.2012
Já jsem v sobotu ztratil skoro nové zelenomodré reverso Black Diamond, asi pod Okruglim kukom v Daba

 Nelly Kudrová - klientka CSOB30.09.2012
Nevíte někdo kde se natáčela ta reklama s Nelly Kudrovou co aktuálně běží v televizi? Díky za info Jeeliman
 Re: Nelly Kudrová - klientka CSOB30.09.2012
v JAR

 JPK x Saská pískovcová stupnice29.09.2012
Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl v JPK a Saské pískovcové stupnici, případně jak je mezi sebou přvádět. Díky
 Re: JPK x Saská pískovcová stupnice29.09.2012
Bych to neřešil a držel se té klasiky de to, de to blbě, nejde to.
 Re: JPK x Saská pískovcová stupnice29.09.2012
Žádnej. Horší je to s jPk či DŽCpk, ale na to časem přijdeš.
  Re: JPK x Saská pískovcová stupnice30.09.2012
JPK VII- Saská VII,VIIb,VIIc.
JPK VIIb-Saská VIIIa-b
JPK VIIc-Saská VIIIb.....třeba a
   Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
sem tam JPK ádrovská IV - VIIa,VIIb saské
  Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
Hm... DolníŽlebCompanypk je to druhý, ale co je jPk?
   Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
P jako Prcas?
    Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
Těsně vedle.
     Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
JPK-Jednotná Pískovcová Klasifikace
      Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
ht
     Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
No bejt to v Broumovkách, tak řeknu P jako Piskoř, ale na severu teda nevim ... :)
/napadla b
     Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
Pavoukova klasifikace
 Re: JPK x Saská pískovcová stupnice01.10.2012
Největší rozdíl je v tom, že JPK (tedy jednotná pískovcová klasifikace) je ve skutečnosti dosti neje

 Pád v Ádru ?27.09.2012
http://hradec.idnes.cz/ pad-horolezce-u-teplic-nad-metuji-d4s-/ hradec-zpravy.aspx?c=A120927_073823_hradec-zpravy_zep

 CD Skalní ráj Dolomity27.09.2012
Ahoj, neměli by jste někdo k poskytnutí tohoto průvodce? Sháním, ale co jsem zde našel co byl uploadovám, tak to je už smazaný. Děkuji za případné echo. Zd.
 Re: CD Skalní ráj Dolomity27.09.2012
Už existují trochu lepší věci. Na uloz.to zadej slovo "dolomiten". Jsou to německy psané k
  Re: CD Skalní ráj Dolomity27.09.2012
Cajk, stáhl jsem tři nějaký co tam byly, vypadaj mazácky s dobře popsanejma dýlkama, díky.

 Sport Life Brno 201227.09.2012
Sport life 2012 Brno
Ahoj, nevíte někdo jaký je promo kod nebo kde najdu abych měl vstup na sport life zdarma? Zatím jsem nic nenašel. Díky. Radek
 Re: Sport Life Brno 201227.09.2012
08753762HE3
  Re: Sport Life Brno 201229.09.2012
Ten promo kod je neplatny :-(
   Re: Sport Life Brno 201229.09.2012
Co jsi čekal? TO jsi tak naivní a myslel si, že ti tady někdo dá kód na volnou vstupenku?
 Re: Sport Life Brno 201228.09.2012
V Hudysportu v Brně, u pokladny dostaneš firemní pozvánku.
  Re: Sport Life Brno 201229.09.2012
50 procent sleva:

CARAVANING12

 Strach z lezení27.09.2012
Ahoj, před více než měsícem jsem spadnul a naštípnul si patu a pohmoždil záda. Tenhle týden jsem byl poprvé lézt a nemám vůbec jistotu. Nejímá mě panická hrůza, ale lezení v cestách, které bych předtím dával bez problémů mi nedělá dobře a hlava je odmítá
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Jen nevím, proč se to sem vložilo třikrát
  Re: Strach z lezení27.09.2012
lez dobře jištěné onsajty lehčích cest... spousty, spousty, spousty...
  Re: Strach z lezení27.09.2012
Ahoj, mně pomohlo lézt spoustu lehkých cest, ve kterých jsem byla s obtížností tam, kde jsem se dřív
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Jsou i jiný docela zábavný sporty..
  Re: Strach z lezení27.09.2012
Jsou i jiný docela zábavný diskuse, kde se tvého ostrovtipu nemohou dočkat...
   Re: Strach z lezení27.09.2012
:-)
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Kamarádka zas po operaci hlavy strach z výšek ztratila. S těmi jinými sporty to zkus, za rok se vrát
 Re: Strach z lezení27.09.2012
mi po padu na zem pomohl jen cas. lezes , bojis se ale casem to prejde. myslim ze nejake lamani pres
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Vrať se k té cestě, ze které si slítnul a přelez ji na druhém. Zanalyzuj, proč si vlastně v té cestě
  Re: Strach z lezení27.09.2012
Mě se stalo něco podobného, a to jsem se ani nezranil. Po měsíční lezecké pauze jsem se najendou zač
  Re: Strach z lezení27.09.2012
Stalo se to v Černolicích na Zbojnické. Jednak jsem toho měl už asi dost, ale hlavně mi před možnost
   Re: Strach z lezení27.09.2012
Ono to souvisí s věkem. Dříve se ti to nestalo, protože jsi byl mladší. Lze se vrátit tam, kde jsi
   Re: Strach z lezení27.09.2012
Návod je z vlastní praxe. Já jsem nejenom v klubu "vylomeného šutru", ale taky "vytrž
   Re: Strach z lezení28.09.2012
Taky to znám. Kdysi jsem to v menším řešil každý jaro po zimní pauze - člověk vyrazil do skal (na pí
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Jo, tohle znám moc dobře, po pádu na zem před pár lety jsem měla strach se jednoduše pověsit do lana
 Re: Strach z lezení27.09.2012
Ahoj Kubo, lézt, lézt a zase jen lézt... Pořád. A bude to pryč.
  Re: Strach z lezení27.09.2012
Mně se to stalo při ježdění na koni, najednou mě začala chytat šílená panika z pádu, přestože jsem s
 Re: Strach z lezení29.09.2012
Se sílou, vytrvalostí a rozlezeností roste morál.

 Diamond X Miura X Evolv 26.09.2012
Zdar. Kupuju nove lezky a vaham mezi RP Diamond, Miura VS a Evolv Shaman..vsechny mi sedi podobne. Ty RP Diamond jsou navic za zvyhodnenou cenu (2tis),ale zase jsem slysel ze toho moc nevydrzi,tak nevim. Mate s nima nekdo zkusenost?
 Re: Diamond X Miura X Evolv 26.09.2012
Osobní zkušenost nemám, rozdíly asi nebudou nijak závratné, ale řek bych, že nejlepší a nejdýl vydrž
 Re: Diamond X Miura X Evolv 26.09.2012
Ahoj, lezu pravidelně s Miurama. Na písku jako je Tisá jsou super a osvědčili se mi. Na bouldering m
  Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
Mám Evolvy a jsou boží.
   Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
Ja lezu asi 6 let s Miurama na tkanicky. Ale chcu zkusit i jine. A jak se ty lezky roztahnou? Myslim
    Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
LS volba výborná, Evolvy jsem neměl ale myslim ze budou taky super..lezu spíš teď v Labáku a tak...
     Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
Diamondy se mi roztáhly minimálně (mám velkou nohu a dost se potim), vzal jsem co nejmenší jsem obul
      Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
Diamondy se úplně srovnávat s Muirami nedají, mají dost jinou konstrukci, srovnával bych je s Testar
 Re: Diamond X Miura X Evolv 27.09.2012
Vydrží to samé co jiné lezačky se stejnou lepičkou (Vibram XS). Jasně je to měkčí lepička, takže nev

 poradíte?26.09.2012
Zdravím. Potřebovala bych od vás zkušenějších lezců poradit. Lezu 2 a půl roku, z toho rok a něco lezu pořád to stejné - max 6+ UIAA. I když trénuju pravidelně - 3-4 týdně, do toho běhám, občas bazén. Mám se spíše zaměřit na nalezení co nejvíce metrů ; zk
 Re: poradíte?26.09.2012
Jinak než lezením težších cest těžší cesty nevylezeš :-)
 Re: poradíte?26.09.2012
Basic začátek je ... 2 cesty na rozlez ( 5+,6- max 6)tím se zahřeješ...2 cesty v max co vylezeš (6,
 Re: poradíte?26.09.2012
Je těžké ti radit,pokud tě radič neviděl lézt. Záleží hodně na tom,co je tvůj problém.Jestli neudrží
  Re: poradíte?26.09.2012
Určitě souhlas s komentářem nade mnou. kouč hlavně to chce lézt venku. na umělce se stejně trénuje j
   Re: poradíte?26.09.2012
Pokud Triniti necílí své lezecké aktivity ven, lezením venku bych nezatěžoval,základ se dá nalézt na
    Re: poradíte?26.09.2012
Zařadil bych boulder a nějaké posilování. Sice trochu prasácky, ale jde tím částečně překonat jak ne
     Re: poradíte?26.09.2012
Póle, to, že lidi, co lezou šestky se často nemůžou dostat výš, protože maj celkově slabý tělo, je s
      Re: poradíte?26.09.2012
Pravdu díš, Roberte i anonyme. Třeba má problém někde jinde a osobní trenér je každopádně to nejlepš
       Re: poradíte?26.09.2012
Specielně v LB (pokud se jedná o známou bouldrovku) jsem potkal lidi s takovou silou a výkoností,že
        Re: poradíte?26.09.2012
Bouldristi, co drtěj lišty a lítaj po kampusu nahoru dolu, to je samozřejmě druhej extrém. Páchnou n
         Re: poradíte?26.09.2012
Technika je na umělé stěně stejně důležitá jako venku. Venku je obtížné spíše zvyknout si držet a hl
          Re: poradíte?26.09.2012
Klikou myslím lidi,co mi dobře poradili a mohl jsem s nimi lézt a trénovat.
          Re: poradíte?26.09.2012
Souhlasím, sou lidi, co maj talent a za 3 roky lezení zbombí francouzský 8c. To jsou ale lidi, co př
           Re: poradíte?26.09.2012
Pravdu díš,ale debata dobrá.
         Re: poradíte?26.09.2012
bo se nedivi... pac je jim jasny proc.. :)))))
 Re: poradíte?26.09.2012
2,5 roku lezení není moc. Pokud rok a půl z toho lezeš 6+, je to celkem dobrý. Pokud jsou to spousty
  Re: poradíte?26.09.2012
Taky dobrá poznámka. Po 2,5 letech lezení není na babu 6+ vůbec špatný. A určitě není dobrý to moc l
   Re: poradíte?26.09.2012
Mi osobně pomohlo v podstatě jen lezení. Lezl jsem pětky a šestky mi připadaly těžké. Tak jsem vylez
    Re: poradíte?26.09.2012
Mě zas třeba dost pomohlo se vůbec nerozcxvičovat a nelézt lehké ptákoviny, ve kterých se člověk una
     Re: poradíte?26.09.2012
Sakra jsem se zapomněl podepsat.
 Re: poradíte?26.09.2012
Gainery, kreatin, BCAA, lutein, cystein, lysin, isoleucin, valin, kokain, THC, LSD mooc lezeckych fi
 Re: poradíte?26.09.2012
Treba se bojis - delas jen kroky ktere udelas na 1000% a to je u tebe to 6+, kdybys lezla s jistotou
  Re: poradíte?27.09.2012
anebo je moc hubená a potřebuje trochu přibrat svaly:-)

 Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Ahoj,

může mi někdo znalý poměrů poradit. Chystám se do Nepálu na choďákovou sedmu a zvažuju správnou obuv. Mám doma La Sportivy Nepal TOPy, nevíte jestli to v nich je odejitelné, nebo už je třeba nějaká teplejší dvouvrstvá bota?
Dík
 Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Na sedemtisicovku by som v jednoduchých botach nešiel.
  Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Minimalne bych si pres ne dal supergaitors, lepe zateplene, ale asi bych spis taky uz olil teplejsi

1   ...   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi