Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pes Putidus25.09.2012
Zdarec,
na poslední chvíli nám vypadl člen týmu na outdoor akci Pes Putidus - Smradlavá noha(čt 27.9. 16h - ne 30.9.), následník bývalé 88h Octoginty Octo.
 Gainery25.09.2012
Ahoj. S jakými Gainery máte zkušenost a jaká je? Těchto výrobků je na trhu dost a oriontovat se je poměrně složité. Jde mi o přípravek, který je vhodný pro regeneraci svalů a doplnění sacharidů po tréninku. A taky by mě zajímalo jak to děláte prakticky? V
 Re: Gainery25.09.2012
Třeba Nutrend B.I.G je chuťově velkej hnus ale má bejt špička.Už bych koupil nějakej jinej :D. Amino
 Re: Gainery25.09.2012
co je to gainer?
  Re: Gainery25.09.2012
Sachario-proteinový koncentrát
   Re: Gainery25.09.2012
co je to koncentrát?
 Re: Gainery25.09.2012
Pokud Ti jde jen o samotnou regeneraci, tak bych v Tvém případě volil BCAA ve formě tekutiny a nebo
  Re: Gainery25.09.2012
BCAA je teda podle mně placebo ale...? Na mně teda BCAA nemělo vliv, který bych pocítil. Na rozdíl o
   Re: Gainery25.09.2012
Asi jde o dávkování a o konkrétním BCAA. Já mám s BCAA dobrou zkušenost už několit let. V současné d
    Re: Gainery25.09.2012
Dík Milane , zajímavá informace.
    Re: Gainery25.09.2012
K Aminostaru ... to byl jeden případ a už je to docela dost let. Nicméně za ty peníze jsou na trhu l
   Re: Gainery25.09.2012
No, trénuju teď více. 3-4x týdně lezu (bouldr/stěna/skalky) ve dnech kdy nelezu jedu shyby a visy. p
    Re: Gainery25.09.2012
Byl! Jde ti o sílu a ne o svalovou hmotu!
     Re: Gainery25.09.2012
:)
    Re: Gainery25.09.2012
Jde asi spíš o somatotyp tebe samého. Pokud potřebuješ snížit množství tuku, a nebo svalové hmoty a
     Re: Gainery25.09.2012
Univerzální moudro zní: Chceš shybovat kilometry na hrazdě, drť na hrazdě. Viset hodinu na centimetr
      Re: Gainery25.09.2012
Jasně! Chceš zaběhnout stovku pod 10, běhej jen stovku. Chceš bejt dobrej hokejista, hraj jen hokej.
       Re: Gainery25.09.2012
Myslíš, že to co koupíš na krámě tě někam posune? Najivko...
    Výživa lezce25.09.2012
Čau, mrkni sem:
    Re: Gainery25.09.2012
Gainer je volba, ale je výhodnější si namíchat maltodextrin a vysokoproteinový koncentrát ... vyjde
     Re: Gainery25.09.2012
myslel jsem že po tréninku se mají vždy nejdříve doplnit sacharidy (aby se doplnil glykogen do vyčer
      Re: Gainery25.09.2012
To by mně taky zajímalo. Vždycky se nejdřív sypal gain a pak proteiny. Nebo je něco už jinak?
       Re: Gainery26.09.2012
No já myslím že to tak je. Tzn. do půlhodiny po tréninu doplnit "vyčepané" sacharidy a pak
      Re: Gainery26.09.2012
Jde o to, co je cílem, jak jsem již psal ... varianta se sacharidy(jedno zda samotný maltodextrin či

 Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Ahoj,

může mi někdo znalý poměrů poradit. Chystám se do Nepálu na choďákovou sedmu a zvažuju správnou obuv. Mám doma La Sportivy Nepal TOPy, nevíte jestli to v nich je odejitelné, nebo už je třeba nějaká teplejší dvouvrstvá bota?
Dík
 Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Co je to "choďáková" sedma? To můžeš říci i o osmě, třeba o Cho Oju...
Hlavně zále
  Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Já to řešil zateplenou venkovní botičkou kterou jsem si natahoval na botky LaS Nepal Trek EVO ve vyš
   Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
Ahoj návlek zní rozumně, kdo ho vyrábí?
Díky Petr
    Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
    Re: Boty na sedmitisícovku25.09.2012
na miru ti je udela i joska rakonacaj:

 Bouldery Arco - Dro24.09.2012
Ahoj, chci se zeptat, zda nemáte někdo průvodce na bouldery v okolí Arca, hlavně v oblasti Dro- Lago di Cavedine. Je to ta kamenitá oblast asi 2x 1 km, ze silnice byli vidět boulderisti...
 Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
Oblast se asi jmenuje Marocche di Dro a je to něco chráněnýho, takže budu rád za každý info...
  Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
Asi jenom blbec by jel do arca bouldrovat když jsou tak tak krásně sportovní cesty a hory. a průvodc
   Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
No to bylo chytrý ty blbe...
   Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
Tak to sem trojitej blbec, protože příště tam chci bouldrovat a teď jsem si dovolil jezdit na kole a
   Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
Hlavně jen blbec by tam jel lézt, když je tam tak krásný jezero u kterýho se může celý den válet a k
   Re: Bouldery Arco - Dro25.09.2012
Asi jenom blbec by jel do arca lizt sportovni cesty kdyz jsou tam tak krasny bouldery omg
 Re: Bouldery Arco - Dro26.09.2012
Tak ok, zjistili sme že sme všichni pitomci a teď mi už někdo poraďte toho průvodce :-)

 Půjčení lezeček24.09.2012
Zdar!
nevíte, kde se dají v Praze půjčit lezečky třeba na jeden den? Pokud to vůbec jde...

Díky!
 Re: Půjčení lezeček24.09.2012
Kdysi to bylo možný na stěně Smíchoff nebo v Lokalbloku. Zkus tam zavolat.
 Re: Půjčení lezeček24.09.2012
Smíchoff taky půjčoval i na ven. Lezky půjčují určitě, tak snad taky i na ven.
 Re: Půjčení lezeček24.09.2012
Lezečky na ven půjčujou i v Mammutu v Holešovicích.
 Re: Půjčení lezeček24.09.2012
urcite Smichoff. a nejen lezecky

 Závody v Lanškrouně - TendonCup24.09.2012
Ahoj, nebyl jste někdo teď v sobotu v Lanškrouně na závodech? Rád bych požádal někoho o nějaké info nebo upřesnění. Osobně jsem tam nebyl, ale koukal jsem do výsledků a u skupiny E mne velmi zarazilo, že více jak polovina závodníků topovala obě kvalifikač

 V-moravskem-krasu-se-zritil...23.09.2012
Nevíte někdo něco?)

http://www.novinky.cz/krimi/ 279533-v-moravskem-krasu-se-zritil -mlady-horolezec-ze-skaly.html
 Re: V-moravskem-krasu-se-zritil...23.09.2012
dneska jsou snad nějaký skvrny na slunku nebo co! lidi, dávejte si bacha...
 Re: V-moravskem-krasu-se-zritil...24.09.2012
taky by mě zajímalo...kdo, a co se přihodilo špatně?

 bratři Švihálkové23.09.2012
nevíte co se jim stalo? stránky maj bloklý, v deníčku žádný nový cesty...?!
 Re: bratři Švihálkové23.09.2012
žijou vole...
  Re: bratři Švihálkové24.09.2012
Je to divný, že se tak stáhli. Ti borci měli našlápnuto.
   Re: bratři Švihálkové24.09.2012
nestahli, jen jsou o level vys na ceste ke svym snum...neboj az prijde cas urcite o nich i tady usly
    Re: bratři Švihálkové24.09.2012
Budou i v telce? Splněným snům zdar!
     Re: bratři Švihálkové24.09.2012
tys asi nvidel film Akumulator 1 ? .... :-D
      Re: bratři Švihálkové24.09.2012
tam hráli?

 pád kozelka23.09.2012
:( http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ze-cvicne-skaly-se-zritil- horolezec-do-nemocnice-ho-transportoval- vrtulnik.

 ferratový set23.09.2012
Neví prosím někdo o feratovém setu, který je konstruován na váhu dítěte kolem 20 kg? Mám doma od Mammutu trhací a na něm výrobce uvádí min. 30 kg. Díky za info nebo radu, jak dítě bezpečně ferátkou provést.
 Re: ferratový set23.09.2012
Takto malé děcko jedině s lanem. Ferratový set tedy jakýkoliv s trhací brzdou. Existuje možnost od A
  Re: ferratový set24.09.2012
Já bych věřil, že to je ten typ, co se někde dočetl o ferrátách a klidně ty prachy za to dá. Spíše j
   Re: ferratový set24.09.2012
Obdivuju tvoji schopnost odhadovat typy lidí na základě několika psaných vět.
    Re: ferratový set24.09.2012
taknějak.
samozřejmě do určitého věku je fajn jistit dítko "toprope", ale občas jde
     Re: ferratový set24.09.2012
O tom přeci nikdo nepíše. Ale opravdu si budeš psát do diskuzního fora o radu, jak dítě odjistit? Hm
      Re: ferratový set24.09.2012
Ahoj Jirko, no mě fakt spíš šlo o ten feratovej set než radu jak děti odjistit. Chodíme párkrát do r
       Re: ferratový set24.09.2012
Ahoj, v pohodě, já to nemyslel špatně. Před nějakou dobou jsem totiž na nějaké ferratě byl. Děti jse
        Re: ferratový set24.09.2012
Jasně, ale pokud se špatně orientuje na trhu (což je běžné), tak bych mu tento dotaz nezazlíval. Já
 Re: ferratový set23.09.2012
Skylotec letos na veletrhu ve Fridrichshafenu představil nový ferratový set (trhací brzdu) i pro dět

1   ...   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   591   592   593   594   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Gainery
Ahoj. S jakými Gainery máte zkušenost a jaká je? Těchto výrobků je na trhu dost a oriontovat se je poměrně složité. Jde mi o přípravek, který je vhodný pro regeneraci svalů a doplnění sacharidů po tréninku. A taky by mě zajímalo jak to děláte prakticky? Vemete na tranál jednu flašku s vodou pro doplnění tekutin v průběhu a druhou flašku s namíchaným Gainerem, který dáte po skončení tréninku? Díky
bepe13:31:07 25.09.2012
odpovědět 
 Re: Gainery
Třeba Nutrend B.I.G je chuťově velkej hnus ale má bejt špička.Už bych koupil nějakej jinej :D. Aminostary chutnali celkem dobře.Pití vody v průběhu tréningu a gainer až po výkonu do cca 30 min. Cpu to do sebe na podporu regenerace jen když hrnu tréning tak 4 dny v tejdnu + normální nízkotučná strava. Jinak to jde do špeků. Teda aspoň mně.
14:04:43 25.09.2012
odpovědět 
 Re: Gainery
co je to gainer?
14:08:15 25.09.2012
odpovědět 
  Re: Gainery
Sachario-proteinový koncentrát
16:08:48 25.09.2012
odpovědět 
   Re: Gainery
co je to koncentrát?
18:00:18 25.09.2012
odpovědět 
 Re: Gainery
Pokud Ti jde jen o samotnou regeneraci, tak bych v Tvém případě volil BCAA ve formě tekutiny a nebo tablet. Případně regener typu R2 od Enervitu a nebo regener od Nutrendu. A BCAA bych taky volil od Enervitu a nebo Nutrendu. V žádném případě bych nevolil Aminostar (osobní zkušenost).
Gainer je samozřejmě taky volba pro regeneraci, ale spíše pro nárust svalové hmoty. V případě, že chceš nárust svalové hmoty (,,kvalitní") bych tomu nejdříve podřídil jídelníček.
Milan14:08:18 25.09.2012
odpovědět 
  Re: Gainery
BCAA je teda podle mně placebo ale...? Na mně teda BCAA nemělo vliv, který bych pocítil. Na rozdíl od gainerů (nehubnul jsem, rychleji jsem regeneroval, a nebyl tolik nemocnej) Zajímalo by mně "špatná osobní zkušenost s Aminostarem". Vážně. O kvalitním jídelníčku bych se nezmiňoval, ten má být, nebo mněl by být, samozřejmost.
14:16:28 25.09.2012
odpovědět 
   Re: Gainery
Asi jde o dávkování a o konkrétním BCAA. Já mám s BCAA dobrou zkušenost už několit let. V současné době nic takového nepoužívám, protože to nepotřebuji. Aminostar jsem jeden rok fasoval. Většina jejich produktů na mě ani na kolegy moc nezabírala a navíc mi bylo od kolegy z týmu naznačeno abych jejich produkty ani moc nebral, protože nejsou uplně bez závad a prý byli případy, kdy bylo u nich prokázán nález dopingových látek.
Milan14:38:38 25.09.2012
odpovědět 
    Re: Gainery
Dík Milane , zajímavá informace.
15:01:20 25.09.2012
odpovědět 
    Re: Gainery
K Aminostaru ... to byl jeden případ a už je to docela dost let. Nicméně za ty peníze jsou na trhu lepší značky, A má smysl jen pokud jej máš za skutečně dobrou cenu, popřípadě zadarmo..ale jinak to zase nějaký průšvih není.
MM20:15:43 25.09.2012
odpovědět 
   Re: Gainery
No, trénuju teď více. 3-4x týdně lezu (bouldr/stěna/skalky) ve dnech kdy nelezu jedu shyby a visy. plus snažím se zapojit obden i nějakou AE aktivitu (kolo,plavání,běh) tak jsem si říkal,že by nebylo marné něco zkusit,abych to nepřepálil a stačil regenerovat. pít gainer po tréningu mi přišlo jako dobrá volba,podle toho co jsem vyčet. ale je fakt,že o velký nárust svalové hmoty mi moc nejde. spíše se snažím i zhubnout (na tucích) tak nevím jestli by gainer nebyl trochu kontraproduktivní
bepe14:40:27 25.09.2012
odpovědět 
    Re: Gainery
Byl! Jde ti o sílu a ne o svalovou hmotu!
x14:47:47 25.09.2012
odpovědět 
     Re: Gainery
:)
15:34:32 25.09.2012
odpovědět 
    Re: Gainery
Jde asi spíš o somatotyp tebe samého. Pokud potřebuješ snížit množství tuku, a nebo svalové hmoty a zachovat při tom, nebo dokonce zvýšit svojí výkonost, je to (a bude to) složitější proces. Mrkni do odbornější literatury (třeba Grada) a nebo se poraď se specialistou, kterému hned oznam, že nechceš být kulturista ,ale chceš lézt (obecně vzato: silově vytrvalostní sport). A hlavně se vyser na výkřiky druhu "Jde ti o sílu,né o svaly" experti hlásající univerzální moudra(praktická rada rovna 0) jsou vždy "ti praví" pro rady. Gainer je dobrej a jak výše psal Milan asi i BCAA. A správně k tomu jíst atd.
Y15:13:44 25.09.2012
odpovědět 
     Re: Gainery
Univerzální moudro zní: Chceš shybovat kilometry na hrazdě, drť na hrazdě. Viset hodinu na centimetrové liště, vis na lištách. Dobře lezt, tak lez. Až polezeš třikrát, čtyřikrát týdně do mrtva a nebudeš se zlepšovat, začni řešit doplňky. Pokud máš rezervy v pohybu (a to má asi většina z nás) a začneš v doplňcích vidět možnost, jak se posunout, je něco špatně, ale chápu, že to někoho baví. Nejlepší regenerace je dobře se vyspat a to ničím neojebeš.
Willhem16:48:49 25.09.2012
odpovědět 
      Re: Gainery
Jasně! Chceš zaběhnout stovku pod 10, běhej jen stovku. Chceš bejt dobrej hokejista, hraj jen hokej. Chceš zajet dobrej čas na závodech na sjezdu na lyžích, neposiluj nohy a jen lyžuj. ... .... ...
17:59:12 25.09.2012
odpovědět 
       Re: Gainery
Myslíš, že to co koupíš na krámě tě někam posune? Najivko...
Willhem22:09:03 25.09.2012
odpovědět 
    Výživa lezce
Čau, mrkni sem: http://www.lezeckytrenink.cz/clanky/, jsou tam celkem zajímavý články.
Leošák15:34:06 25.09.2012
odpovědět 
    Re: Gainery
Gainer je volba, ale je výhodnější si namíchat maltodextrin a vysokoproteinový koncentrát ... vyjde to většinou levněji a ten poměr si můžeš namíchat sám .... a jednak se ukazuje, že bezprostředně jako potréninkový nápoj stačí ta malta/sacharid. To platí u budování svalového objemu. Pokud ti ale nejde o nabírání svalové hmoty, ale o udržení a zkvalitnění stávající, tak jdi do hydrolyzátu a na sacharidy po tréninku se vykašli. Dělá to u nás Smartlabs a Extrifit. BCAA sice jsou volba, ale oproti hydru si ničím nepomůžeš a stejný efekt tě bude stát ranec, doporučené dávkování je kec, chce to minimálně dvojnásobek až trojnásobek, podle tvé váhy.
MM20:13:07 25.09.2012
odpovědět 
     Re: Gainery
myslel jsem že po tréninku se mají vždy nejdříve doplnit sacharidy (aby se doplnil glykogen do vyčerpaných svalů)
Jak to funguje když se nejdřív doplní bílkoviny? to se přeci glykogen nedoplní a tím musí sval déle regenerovat. nebo je to jinak?
díky za info
honza 21:31:28 25.09.2012
odpovědět 
      Re: Gainery
To by mně taky zajímalo. Vždycky se nejdřív sypal gain a pak proteiny. Nebo je něco už jinak?
22:16:29 25.09.2012
odpovědět 
       Re: Gainery
No já myslím že to tak je. Tzn. do půlhodiny po tréninu doplnit "vyčepané" sacharidy a pak i bílkoviny pro regeneraci a růst namožených svalů. Naopak by to určitě mělo minimální efekt (jestli vůbec nějaký) a regenerace by byla pomalá.
bepe09:26:35 26.09.2012
odpovědět 
      Re: Gainery
Jde o to, co je cílem, jak jsem již psal ... varianta se sacharidy(jedno zda samotný maltodextrin či gainer, názory na toto se velmi různí) se tradičně používá pokud chceš budovat svalový objem a neřešíš (ne)spalování tuků, a jako taková funguje. Pokud ale toto není cílem, resp. naopak to je nežádoucí a cílem je zachování svalstva při současné redukci tuku, je lepší volbou už psané hydro, popřípadě i ty BCAA v dostatečné dávce. Svaly jsou vyživovány esenciálními aminokyselinami, ne sacharidy, z těch jen čerpají energii, v případě že po tréninku nejsou dodány, tělo si na energii štěpí tuky....tj. svaly zůstávají díky suplementaci aminokyselinami zachovány a dochází k redukci tuky, který je spalován. Zejména na kulturistických webech je toho plno, stačí hledat.
MM14:59:41 26.09.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi