Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231119 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Olberg lezecká stěna - Blansko

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point - NC Eden - Praha 10
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bolest zápěstí.16.10.2012
Ahoj,
chci se zeptat, v květnu mě začalo bolet zápěstí leve ruky při ohybu, myslel jsem ,že je to zátěží z treningnu i doktor to potvrdil, doporučil 3 tydny klid, nejakou mastičku, po 3 tydnesch se bolest ruky nezměnila, zmirnila se a vyskytl se ve
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
čau.. asi bude hlavní jak často lezeš a co do toho děláš za práci ( asi teda pracuješ) já sem měl ně
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Aby to nebyl útlak nervus medianus- karpální tunel..záleží na příznacích, době výskytu bolesti, její
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Me zas bolelo zapesti a taky nepomohl klid, pak jsem byla za Hebelkou, kterej mi rek, ze mam hypermo
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Bych zašel za Filipem Hebelkou,
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Nějakej doktor v Brně? A co pomáhá skrz ty chrupavky ?
   Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Tlačenka.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Sulc..
 Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Pesel sem si tim take:

PROTAHUJ o106 jak pred lezenim, tak po lezeni ci jine aktivite
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Vezmi telefon, zavolej Hebelkovi,pak sedni do auta, nebo žluteho busu známé společnosti směr Praha.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Taky bych radši nejdřív zajel k Filipovi, než vrážet prachy a hlavně čas rekonvalescence do diagnóz
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Dobře, díky moc, budu se toho držet a zkusím, jak dlouho by to mělo trvat ? respektive kolik toho wo
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
ahoj jestli te po pul roce nezaberou vsechny tady ty postupy, tak mi napis. Hlavne co bych doporucil
   Re: Bolest zápěstí.18.10.2012
Na ty chrupavky jsem dostala od Hebelky takovy specialni ortezy - slo o to, ze ty ortezy pomahaly sv

 sedak15.10.2012
ahoj,
poradite sedak na hory? aby mal dve spony na centrovanie podla hrubky oblecenia (pripadne pas co ide posuvat vo vnutri, ale taketo riesenie sa mi moc nezda), nastavovacie nohavicky, a idealne bola aj damska verzia. zatial favorit petzl corax
 Re: sedak16.10.2012
Nemám to zatím vyzkoušený, ale jen tip k úvahám - nějakej skialpovej. Slibuju si od něj že bude OK n
  Re: sedak16.10.2012
ja bych to tak neresil, staci jakejkoliv sedak se stahovacima nohavickama, pride mi ze lidi tady vic
   Re: sedak16.10.2012
:-DDD
   Re: sedak16.10.2012
Jasný ale zas když už za to mám dát ty nehorázný peníze tak není nic špatnýho na tom že chci aby mi
  Re: sedak16.10.2012
Párkrát jsem ve skialpovým seděl a slaňoval a žádnej velkej komfort to není, mám od singing rocku. S
   Re: sedak16.10.2012
zdar corax je dobrá volba jenom ty "dvě" oka asi nefungujou jak by měli stejně to budeš st
  Re: sedak16.10.2012
ok skialpovy vazne nie ... horami som myslel ze beres sebou kopu matrosu takze potrebujes aby nebol
 Re: sedak16.10.2012
ja mam edelrid duke, je super- 4prezky, posuvny pas
 Re: sedak16.10.2012
Používám sedák SINGING ROCK Zeal a zatím spokojenost jak na hory, vícedélky, hakovačky, skalky akorá

 Dotaz - Býčí skála14.10.2012
Ahoj lezci.
Nevíte prosím, co je za cestu na Býčí skále,
zcela vpravo, vedle cesty Patagonie???
Díky :-)
 Re: Dotaz - Býčí skála15.10.2012
přes tři očka? valachovo svědectví, RP prej kolem 8...
  Re: Dotaz - Býčí skála15.10.2012
Díky moc.
Ano, přes 3 oka a pak zelenou plotnou přes skobky.
Velmi vtipné je, že tu ce

 Stehenní bandáž14.10.2012
nemáte někdo tip na nějakou vhodnou stehenní bandáž na kolínka do děr, nohand restů, krápníků a podobně??
Díky
 Re: Stehenní bandáž14.10.2012
Pořádné nákolenice (i když kryjí spíš stehno, název zmiňuje koleno) si musíš udělat sám, nanicovaté

 RP Ozone QC14.10.2012
Nevíte, jak moc se časem roztáhnou lezečky RP Ozone QC?
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
docela joo
  Re: RP Ozone QC14.10.2012
Pokud se teda bavíme o těch samých, tak mi se natáhly opravdu minimálně...spíše se zformovaly na noh
   Re: RP Ozone QC14.10.2012
Taky se mi neroztáhly skoro vůbec a to mám již druhé, až po podlepení se roztáhnou.
    Re: RP Ozone QC14.10.2012
Lehounce povolí na dýlku, do šířky fakt ne. Ale super lezačky, do dírek jak stvořené, na lištičky a
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
mě se nepohnuly snad ani o kousek (vel. 40)
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
Jestli myslíš ty na sucháč, tak ani o píď, na vícedýlky např. do hollentalu si je ani neberu, jen na
  Re: RP Ozone QC15.10.2012
Neroztáhly se,spíš jak někdo psal vejš sformovaly na nohu.
 Re: RP Ozone QC15.10.2012
A jak velký je máte v poměru k číslu běžný boty, nebo jiným lezkám cca??
 Re: RP Ozone QC16.10.2012
běžnou velikost mám 42.5, lezky 41 (předtím jsem měl 42, ale ty byly moc dlouhé)

Stru
  Re: RP Ozone QC16.10.2012
Já právě zkoušel o číslo menší, než mam většinu bot a nebyly nijak bolestivé, do těch o půl čísla me
   Re: RP Ozone QC16.10.2012
na to budou ideální, takový kopejtka to jsou :)

1x týdně na boulder, kde je můžeš dle
   Re: RP Ozone QC16.10.2012
na to budou ideální, takový kopejtka to jsou :)

1x týdně na boulder, kde je můžeš dle

 Antireklama na časopi Outdoor12.10.2012
Do říjnového čísla časopisu Outdoor jsem nahlédl jen zběžně v knihovně(poprvé v životě) a byl jsem docela šokován, když jsem v sekci lezecké metodiky na stranách 28 a 29 našel obrázky správného osmyčkového uzlu, který je však na obrázku zcela špatně a spr
 Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Když už jsme u této tématiky; oddíly Skautu stále učí, že horolezci používají dračí smyčku (bez poji
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Asi by bylo vhodné napsat "některé oddíly Skautů". A možná i konkrétní oddíly uvést, a roz
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Jó skauti, to je kapitola sama o sobě...
   Re: Antireklama na časopi Outdoor16.10.2012
Myslim, ze takove trapne komentare odpovidaji urovni diskutujicich. Skaut nejsem a nikdy jsem nebyl,
 Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Vydavatel: Boremi Invest (dříve správa nemovitostí). Šéfredaktor: Michal Včeliš vcelis@boremi.cz (dř
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Díky.. pošlu to dál.

 Hříměždice12.10.2012
V lomu našla OVK chemickou maltu, borháky i velký trezor. Co je v něm, se neví (Praha.idnes.cz, 10.10.2012):
Speciálně vybrané a vycvičené lezecké družstvo prohledávalo nástupy stěn v lomu v Hřiměždicích na Příbramsku. Rekreační lezec je v úterý up
 Re: Hříměždice13.10.2012
To už je zase duben?
  Re: Hříměždice14.10.2012
to trochu nechapu co se im do teho seru at to tam vratiju odbornici na slovo vzati

 lezeni v prosinci11.10.2012
Zas jeden z tisice dotazu... kriteria: zacatek prosince, levne = hlavni kriterium (tzn. idealne spani mimo placena mista nebo dost levne), auto k dispozici je. Mate nejake tipy prosim?
 Re: lezeni v prosinci11.10.2012
jo a jeste - sportovky :-)
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Pokud by se vám povedlo sehnat výhodně letenky (s Ryanairem třeba z Bratislavy), tak hodně nízkonákl
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
A co Sperlonga? Tam se autem dojet dá.
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
ve Sperlonze bych ocekaval problemy se spanim nadivoko
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
To je možný, já tam nikdy nebyl. Ale mi říkali lidi co tam takhle v prosinci jezdili, tak spali na d
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Lumec, Arco, Ceredo, Osp...
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Co je Lumec?
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Lumignano u Vicenzi.
 Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Frankenjura??
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
rorejsi
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Cože??
   Re: lezeni v prosinci14.10.2012
jsi debil
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
křoviště??
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
jeď do Chřibů víš jaké tam bude v prosinci tření ? :)
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Rudice :)
     Re: lezeni v prosinci14.10.2012
Joo když by do toho zapražilo Slunko tak proč ne??
 Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Boren.
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Vy ste ale vtipalci v zime prece zbrane do ruk a sup do Adru.
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
a mágo a poutka..
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
hlavně bez poutek
 Re: lezeni v prosinci14.10.2012
Jizerky ))

 Trocha umění z labských končin11.10.2012
Ať to úplně nezapadne, byla by to škoda.
Viz zde:
http:// dolnizlebcompany. blogspot.cz
(2 mezery; aktuální příspěvek, první obrázek)
Snad mě umělec neprokleje :)
 Re: Trocha umění z labských končin11.10.2012
Náádhera. Dík

 Wadi rum11.10.2012
Zdar, nevíte někdo jak je to v kempu Wadi Rum? kolik se plati? jaka je tam doprava z Aqaby (popr doprava z tel-avivu do Aqaby). Jak je to daleko do skal? atd? Popr mate nekdo průvodce, třeba na skopčení or půjčení či odkup?
 Re: Wadi rum12.10.2012
vadi rum? nevadi, ale ja radsi vodku..
1   ...   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 sedak
ahoj,
poradite sedak na hory? aby mal dve spony na centrovanie podla hrubky oblecenia (pripadne pas co ide posuvat vo vnutri, ale taketo riesenie sa mi moc nezda), nastavovacie nohavicky, a idealne bola aj damska verzia. zatial favorit petzl corax je v malej velkosti najviac utiahnuty tesne akurat :(
jove22:47:12 15.10.2012
odpovědět 
 Re: sedak
Nemám to zatím vyzkoušený, ale jen tip k úvahám - nějakej skialpovej. Slibuju si od něj že bude OK na skialpy, ledovce, VHT, klasickej alpinismus (nějaký ty ADčka, Dčka apod.), lehký letní i zimní lezení. Na strmý stěny se štandy ve visu to asi pravda neni.
honza06:50:24 16.10.2012
odpovědět 
  Re: sedak
ja bych to tak neresil, staci jakejkoliv sedak se stahovacima nohavickama, pride mi ze lidi tady vic ty veci resej nez je pouzivaj :D
ales08:38:05 16.10.2012
odpovědět 
   Re: sedak
:-DDD
Willhem09:17:23 16.10.2012
odpovědět 
   Re: sedak
Jasný ale zas když už za to mám dát ty nehorázný peníze tak není nic špatnýho na tom že chci aby mi to maximálně vyhovovalo po všech stránkách...
..13:57:33 16.10.2012
odpovědět 
  Re: sedak
Párkrát jsem ve skialpovým seděl a slaňoval a žádnej velkej komfort to není, mám od singing rocku. Spadnout bych do něj nechtěl. Používám ho jako nouzovku, pokud počítám s lezením beru klasickej.
Kulasek09:14:06 16.10.2012
odpovědět 
   Re: sedak
zdar corax je dobrá volba jenom ty "dvě" oka asi nefungujou jak by měli stejně to budeš stahovat nakonec jenom jedním ale je dobrej i na carytooly atd.
johnny12:52:03 16.10.2012
odpovědět 
  Re: sedak
ok skialpovy vazne nie ... horami som myslel ze beres sebou kopu matrosu takze potrebujes aby nebol prekruteny tak ze matros z predneho putka na jednej strane ti zavadzia v predu a na zadne putko na druhej strane si nedociahnes, ani ked oblecies/vyzlecies vsetkych x-vrstiev, a to ze v nom musis vydrzat sediet na stande kym prvolezec trafi spravny smer, pripadne kym to druholezec po tebe vysedi ...
jove13:02:40 16.10.2012
odpovědět 
 Re: sedak
ja mam edelrid duke, je super- 4prezky, posuvny pas
sara16:03:15 16.10.2012
odpovědět 
 Re: sedak
Používám sedák SINGING ROCK Zeal a zatím spokojenost jak na hory, vícedélky, hakovačky, skalky akorát na umělku je zbytečně hamatnej :D
Tomm18:24:58 16.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: paradocs | Re: paradocs | paradocs | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (28)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1273 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1423 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz