Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Flash Boulder Bar - Brno
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Jihlava
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Stěna Praha20.10.2012
Ahoj, začínám pravidelně jezdit do Prahy a chtěl bych si zajít na nějakou dobrou stěnu. Lokalitu celkem neřeším. Mohli byste mi prosím poradit, která je v Praze nejlepší? Chápu, že to má každý jinak, ale aspoň nějaký tip. Díval jsem se na net, ale z fotek
 Re: Stěna Praha21.10.2012
podle mě je nejlepší Smíchoff
 Re: Stěna Praha21.10.2012
Tak je vyzkoušej všechny a udělej si obrázek sám ne?
  Re: Stěna Praha - jih21.10.2012
A hejhorší je? :)
 Re: Stěna Praha21.10.2012
stenaholesovice .cz(mezera)
smichoff.cz
stena-ruzyne.com
freesolo.cz
 Re: Stěna Praha23.10.2012
moje subjektivní rychlohodnocení toho, co znám:

- Smíchoff: pěkný cesty, všechny možn

 Alberto and Fried Bikinis19.10.2012
Lidi nemáte někdo alba od týhle kapelky, nebo link na stažení. Shánim kde se dá a nikde to neni. Věřim že někdo z lezců to mít bude, protože to je pravá lezecká music :-)
 Re: Alberto and Fried Bikinis19.10.2012
Mam. Je to prave lezecka music - Alberto taky leze a myslim si, ze stoji za to je podporit. Ke koupe
 Re: Alberto and Fried Bikinis19.10.2012
iTunes i Deezer.
 Re: Alberto and Fried Bikinis19.10.2012
Na spotify maj 2 alba. Dokonce i zadarmo, pokud se pripojis ze spravneho statu ;)
 Re: Alberto and Fried Bikinis19.10.2012
A když už sme u toho, doporučte ještě nějakou další pravou lezeckou music (sakra to zní pozérsky, an
  Re: Alberto and Fried Bikinis22.10.2012
Zde je doporučení jasný, jednoznačný a jednoduchý. Záviš - to je bourák!
   Re: Alberto and Fried Bikinis22.10.2012
Tak to je pravda!!!
  Re: Alberto and Fried Bikinis22.10.2012
All i Can - na skůtrech -> Hank III 3 Shades of Black
  Re: Alberto and Fried Bikinis22.10.2012
Známka Klajmbu

 Nová cesta na Vaňousech19.10.2012
Tušíte někdo nějaké info o cestě vlevo od Myší Šeďi? Díky
 Re: Nová cesta na Vaňousech19.10.2012
Via Ideale, 6+/9-...
  Re: Nová cesta na Vaňousech19.10.2012
6+ od Vlka, jinak 9-?
  Re: Nová cesta na Vaňousech19.10.2012
pro tah-sha-tungu za 5+
 Re: Nová cesta na Vaňousech19.10.2012
myslíš že se to dá nazývat cestou ?? :-D

 Bouldering ve Vesci u Liberce19.10.2012
Hejhola! Nemáte někdo naskenovaný průvodce na šutry ve Vesci u Liberce? Já bych si průvodce od kluků z Bouldermania koupil, ale oni už nemají jediný exemplář k mání. Díky.

 spacák na zimu19.10.2012
Můžete mi někdo poradit nějaký typ na zimní spacák do alp? uvažuji o sir joseph erratic plus 1000. má komfort -14. poraďte prosím. také jsem koukal že něco podobného dělá patison a carintie... díky za cenné rady
 Re: spacák na zimu19.10.2012
Erratic imho OK volba na zimu do stanu, záhrabu či bivaku. Rákoska co se týče teplot nekecá.
 Re: spacák na zimu19.10.2012
warmpeace, nejlíp explorer 1200
 Re: spacák na zimu19.10.2012
Marmot couloir http: //www.eliass.net/ seznam.asp?id_nomen= 0100000000012122&typ _atributu= SPCA
 Re: spacák na zimu19.10.2012
High Point Chimborazo
 Re: spacák na zimu19.10.2012
A chceš jen peří nebo i umělé vlákno? PRIMA Trek (tojsezonní), spal sem v -17C lehce oblečený + žďár
 Re: spacák na zimu21.10.2012
doporucuju se podivat i na tyto stranky, videl sem je na festaku a mit vic penez, sel bych do toho.

 Flash nebo On sight ?18.10.2012
Chci se zeptat zkušených lezců kde je hranice mezi on sight a flash ? Lezl jsem v juře a vedle mě byl jeden němec co lezl cestu vedle. Viděl jsem ho v části cesty. Když jsem lezl já tak mi ale nikdo neradil ani mi neřekli kde jsou klíčové chyty. Je to on
 Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
Zcela kategoricky vzato už by to byl flash. Pokud se ale svými výsledky neprezentuješ v horních patr
  Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
A jak hodnotíte to, že v cestě jsou presa... Podle mě jde o OS, jen při zveřejnění, případně záznamu
   Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
PP
    Re: Flash nebo On sight ?22.10.2012
Díky Kubo, PP je jasný, ale neřeší to jestli OS nebo flash nebo.. no RP ne takže nebo PP. Protože
 Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
SOS - skoro on sight :)
  Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
:-D tak ten se povedl ;)
 Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
Myslím, že v tvém případě je to jedno. Až budeš na úrovni kde je podstatný rozdíl mezi OS a OSF, bud
  Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
Pokud jsi si jist, že ti to vůbec nepomohlo - OS. Pokud ti to jen trochu pomohlo - FLASH. Tak jako t
  Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
Nezlob se, ale meleš kraviny. Proč by to mělo být jedno? Proč by pro někoho, kdo dle tvého mínění ne
   Re: Flash nebo On sight ?18.10.2012
Protože deníčky jsou pro mamlase. Kdyby jste raději lezli a teď nemyslím to natahování se po borhácí
    Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
A jéé, dalsi piskovcovej? nebo horskej? trouba, co ma koule na to aby cvakal aspon po deseti metrech
    Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
tiež mam rád ako ludia čo lezu prd/prd+ po vlastných sa radi navazajú do športoveho lezenia, nechápu
   Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
Myslel jsem to tak, že když by víc lezl, byl by víc ve skalách a tam by se takový informace dověděl.
 Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
On sight je ponimany velmi puristicky. Tvoj styl bol flash. Pri OS je akakolvek napoveda nepripustna
  Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
V situaci, kdy většina chytů je stejně omágovaných, takže víš, kam šahat, je rozdíl mezi OS a flash
   Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
Informace, že lezec který lezl před tebou spadl do pátého ze sedmi pres je to co dělá z OS Flash.. u
    Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
už samotný fakt že víš, že je tam nějaká cesta (a navíc víš jak je těžká a kdo že ji už má vylezenou
     Re: Flash nebo On sight ?19.10.2012
Řkl nejlepší pětkař na světě :-D Když byste radši lezli a neřešili blbosti v diskuzi, možná byste i

 plzeňské oblasti18.10.2012
Ahoj.

Jaké oblasti by jste doplnili, doporučili?
http://rocksandbike.blogspot. cz/2012/10/plzenske-oblasti-aneb-polinka-
 Re: plzeňské oblasti18.10.2012
  Re: plzeňské oblasti18.10.2012
Jasně, tohle už mám sjeté..
Myslel jsem třeba nějaké "tajné" oblasti. Klidně i vel
   Re: plzeňské oblasti18.10.2012
Bikere mrkni na stránky slovutného oddílu Alpin Plzeň, je tam spousta skal, které nejsou zatím na Le
    Re: plzeňské oblasti18.10.2012
Díky, koukám na to.
 Re: plzeňské oblasti18.10.2012
 dobrej specialista na ruku v Praze18.10.2012
Ahoj,MUDr.Hebelka má dovolenou,doporučíte mi někoho kdo není fušér,kdo fakt umí,s kým máte dobrou zkušenost? Potřebuju řešit záprstní kost ukazováku,asi zlomeninka či co..a po blbejch zkušenostech nechci jít nikam jen tak na blind. Dík
 Re: dobrej specialista na ruku v Praze18.10.2012
Radek Kebrle - ale je v Praze jen 1 den v týdnu, jinak ordinuje ve Vysokém nad JIzerou. Napiš mu ema
 Re: dobrej specialista na ruku v Praze18.10.2012
Majerníček z Bulovky.

 Spy.Dr Hardware17.10.2012
Ahoj,nevíte náhodou někdo jak by se dal sehnat kladkostroj k natahování lajny Spy.Dr Hardware.Viděl sem ho na fotkách a vypadá moc dobře,jen po výrobci ani stopy.Díky Malec
 Re: Spy.Dr Hardware18.10.2012
malecku zkus google:

 Bolest zápěstí.16.10.2012
Ahoj,
chci se zeptat, v květnu mě začalo bolet zápěstí leve ruky při ohybu, myslel jsem ,že je to zátěží z treningnu i doktor to potvrdil, doporučil 3 tydny klid, nejakou mastičku, po 3 tydnesch se bolest ruky nezměnila, zmirnila se a vyskytl se ve
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
čau.. asi bude hlavní jak často lezeš a co do toho děláš za práci ( asi teda pracuješ) já sem měl ně
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Aby to nebyl útlak nervus medianus- karpální tunel..záleží na příznacích, době výskytu bolesti, její
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Me zas bolelo zapesti a taky nepomohl klid, pak jsem byla za Hebelkou, kterej mi rek, ze mam hypermo
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Bych zašel za Filipem Hebelkou,
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Nějakej doktor v Brně? A co pomáhá skrz ty chrupavky ?
   Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Tlačenka.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Sulc..
 Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Pesel sem si tim take:

PROTAHUJ o106 jak pred lezenim, tak po lezeni ci jine aktivite
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Vezmi telefon, zavolej Hebelkovi,pak sedni do auta, nebo žluteho busu známé společnosti směr Praha.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Taky bych radši nejdřív zajel k Filipovi, než vrážet prachy a hlavně čas rekonvalescence do diagnóz
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Dobře, díky moc, budu se toho držet a zkusím, jak dlouho by to mělo trvat ? respektive kolik toho wo
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
ahoj jestli te po pul roce nezaberou vsechny tady ty postupy, tak mi napis. Hlavne co bych doporucil
   Re: Bolest zápěstí.18.10.2012
Na ty chrupavky jsem dostala od Hebelky takovy specialni ortezy - slo o to, ze ty ortezy pomahaly sv

1   ...   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Stěna Praha
Ahoj, začínám pravidelně jezdit do Prahy a chtěl bych si zajít na nějakou dobrou stěnu. Lokalitu celkem neřeším. Mohli byste mi prosím poradit, která je v Praze nejlepší? Chápu, že to má každý jinak, ale aspoň nějaký tip. Díval jsem se na net, ale z fotek toho moc nezjistím... Díky!
Vašek20:52:29 20.10.2012
odpovědět 
 Re: Stěna Praha
podle mě je nejlepší Smíchoff
00:41:56 21.10.2012
odpovědět 
 Re: Stěna Praha
Tak je vyzkoušej všechny a udělej si obrázek sám ne?
08:12:21 21.10.2012
odpovědět 
  Re: Stěna Praha - jih
A hejhorší je? :)
08:54:30 21.10.2012
odpovědět 
 Re: Stěna Praha
stenaholesovice .cz(mezera)
smichoff.cz
stena-ruzyne.com
freesolo.cz

Kazda ma sve pro a proti...
Bláža14:59:46 21.10.2012
odpovědět 
 Re: Stěna Praha
moje subjektivní rychlohodnocení toho, co znám:

- Smíchoff: pěkný cesty, všechny možný profily, vysoká stěna, hodně lidí ve špičce, holky maj lenější vstup
- Cibulka: už jsem tam nebyla tak 2 roky, ale tenkrát bejvaly taky hezký cesty, ale nižší stěna a celkově menší. taky měli hnusný pivo
- Ruzyně - hezký cesty, hlavně převisy
- Mammut - hodně rozmanitý profily, divný cesty, dobrý hermelíny
- Chodov - nejvyšší(nestačí 30m lano), málo lidí, ale byla jsem jen jednou, tak cesty zatim nehodnotim

Bouldry:
- BoulderBar i LokalBlok super. Přijde mi, že BB bejvá narvaný víc v út+čt, zatímco Lokál spíš v po+st ;)
wlčice02:51:41 23.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi