Ahoj. chci si koupit autostan. viděl jsem to v německu a hodně to tam je rozšířené... máte s tím někdo nějaké zkušenosti? koukal jsem že cena se pohybuje kolem 45000kč což mi přijde tedy dost :-( děkuji za reakce...
Na ČT-4 sport byl v pondělí pořad Vertikal - doporučuji ke shlédnutí. :-) V pohledu veřejnosti na lezení asi nadělal parádní škodu. Pohled na skalní motající se pískaře, blekotání o překližce a nesouvislé odpovědi hostů ve studiu zachránoval Onbdra Beneš.
ahoj nemate nekdo zkusenost s budovanim lezecke steny v panelaku? mam namontovany chyty na drevotr. deskach a chtel bych je dat na strop. nerad bych si ustlal i s deskou na zadech. diky zdenek
Zdravim.Mozna uz to tu nekdy bylo,ale tak me napadlo,ze by nebylo od veci,kdyby tvurci Lezce,pridali nekam k odkazum aktualni pocasi a podminky pro lezeni ci bouldering v konkretnich oblastech.Data by aktualizovali sami lezci.Vidim to jako super vec,ktera
Pořídil jsem si horské kolo, bohužel mne baví jezdit po opuštěných lesních cestách. Moji známi projeli se mnou pár kaluží a už se mnou nechtějí jezdit. A to jsem jim neukázal ty nejdrsnější trasy s broděním a úzkými stezkami přes křoviny.
Přemýšlím
ja se z toho dostaval 3 mesice temer bez lezeni a pak jeste cca 2 mesice jsem to nehrotil. ted je tomu 8 mesicu a lezu co to jde ale davam si pozor a casto to protahuju, nekdy se to jeste ozve. dobre jsou cviceni co je tady link z uk climbing. kazdopadne si nejsem 100% jistej, ze jsem mel presne tohle, ale podle priznaku a google jsem se dopatral prave k tomuhle poraneni. u doktora jsem nebyl. taky jsem mazal voltarenem a kostivalovou masti.
Ahoj když sem psal ten hořejší koment neměl sem čas takže.. udivuje mě že sem vždycky lidi píšou až ají nějaké zranění jak ho lečit jak tejpovat prst atd.. já prostě začal chodit na masáže každé ráno se věnuju 15minut cvičením + 15 minut strečink před a po treninku prostě prevence vždycky bude základ řešit následek je potom vždycky až to nepříjemné takže ať to leze a ať se daří :) .. ( na masáže se začal prva po tydnu pak po 14 dnech a pak po měsici a je to super fajn pocit :) )
Ahoj. Já sem s tím měl problémy střídavě asi 2 roky. Jednou mě na rehabkách naučili jednoduchý cvik na protažení. Natáhneš ruku vedle těla (ne před sebe) do úhlu něco víc než 90° od svého boku. Postavíš se bokem k hraně skříně třeba a opřeš ji dlaní o okraj a do výdechu pomalu rameno vyvracíš dozadu. Jakoby sis chtěl tu ruku vyvrátit. Na nádech trochu uvolníš a opakuješ. Opakuješ tak 5-10 minut ze začátku tak 3x denně. Jde to dělat i na posteli, že si lehneš ramenem přes okraj, ruku natáhneš vedle sebe těch >90° a někdo ti ji pomáhá pomalu do výdechu tlačit dolů. Ze začátku fakt opatrně a samo je dobrý se předtím trochu rozehřát.
no nechcu rýpat ale taková rada može víc uškodid než pomoct protože pri malém vytočení právě v onom zminňovaném místě ( manžeta) se protahuje biceps a je to velmi podobný cvik a s tvojého popisu je to dost nejasné radši bych to neskoušel a to radím všem.. a v žádném případě ani netlač proti výdechu ani nikoho to nenech neodborně dělat je to o průser a o další rehabko .. radši obětuj 1200.- +- a zajdi si na 4 sezení k terapeutovy nebo masérovy než tady ty rady .. :)
zhruba pro představu jsem našel na googlu tuhle fotku http://domaciposilovna.cz/wp-content/uploads/stretching_600.jpg akorat že ruka musí být natažená. Já se tímhle cvikem začínajcí bolesti zbavím do 2dnů naprosto bez problémů. V akutním období to bylo behěm pár týdnů. Jinak obecně známo protahování je spojené s dýcháním. Když vydechneš svaly, se uvolní daleko víc atd....
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.