LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
ZŠ Planá - Planá
ZŠ Bolatice - Bolatice
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Ksport - Třinec
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 adam ondra rozhovor25.10.2012
zajimavé počtení pro tohokdo trochu umí anglicky :)(4 mezery) http://www.planetmountain.com/ english/ News/ shownews1.lasso?l=2&keyid=40

 Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Objednávám nové lezecké průvodce na eshop na Lezce (http://shop.lezec.cz/). Kam se na zimu chystáte? Za teplem? Na ledy? Jakého průvodce byste potřeb
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Francesco Tremolada: Freeride in Dolomiti II
  Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
zdar . lececke pruvodce jsou u simci na webu lececkepruvodce.cz Je jich tam dost a vetsinou vsechny
   Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
bacha, máš překlep v linku.

 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Kalamárka... pro přespolní velmi špatně sehnatelná.
  Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
všechny dostupné průvodce na slovensko jsou špatně sehnatelné
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
bouldery Rudolfov
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Když bude za cenou takovou, aby se mi to nevyplatilo objednat z německa, tak bych měl zájem o aktuál
  Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
A na tom tvým eshopu nechceš prodávat průvodce levnější než v Německu?
   Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce26.10.2012
Když mají venku novějšího průvodce i s poštovným za levnějc než tady je starší a použitý, kde objedn
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Dost veci se da fakt sehnat u Simci, a spousta veci je i tady:
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Sasko - všechny díly
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
já bych měl určitě zájem o Margalef, pokud by byl
 Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Průvodce po Sicílii. Do února ho budu kupovat. Jen je otázka kde.
  Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce25.10.2012
Také můžu doporučit se obrátit ohledně průvodců na Simonu Ulmanovou má dobrý výběr lezeckých oblastí
   Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce03.11.2012
Díky všem za tipy a zájem. Něco z toho, co jste chtěli, jsem objednali a už to přišlo. Dnes část z t
    Re: Tipy na lezecké průvodce na eshop na Lezce03.11.2012
průvodce na korsiku

 porovnání bund24.10.2012
Ahoj.

Mohl by mi prosím někdo objektivně říci jaký bude v reálu rozdíl mezi bundou od Sir Joseph a Warmpeace kromě ceny..? viz. odkazy.. Děkuji

A je lepší husí a nebo kachní peří??

 Re: porovnání bund24.10.2012
husi peri je kvalitnejsi, a apron ma 650cuin - lepsi loft = lepsi izolace. proto i rozdil v cene.
  Re: porovnání bund24.10.2012
Lepší je husí, ale mám tu od Warmpeace a na postávání pod skalama je víc než dobrá. Pokud tě prachy
   Re: porovnání bund24.10.2012
Bundu chci využívat na na skialpy jako zálohu pro velkou zimu (pod membránovku). Na toulání se pod s
    Re: porovnání bund25.10.2012
Péřovku na skialpy? To jsi šťastnej člověk, že se tak efektivně ochlazuješ. Já spíš mívám opačnej pr
     Re: porovnání bund25.10.2012
Já na skialpech nechodím nijak závratnou rychlostí a občas je doopravdy pěkná zima. ;)
A potí
 Re: porovnání bund24.10.2012
Je obecně uznávaný názor že kachní peří je laciná náhražka peří husího, ale i u toho husího velmi zá
 Re: porovnání bund24.10.2012
Husí je jasně nejlepší, ale jak tu píšou výše - není husí jako husí :)
  Re: porovnání bund25.10.2012
Ja jsem kupoval perovku na zaklade informaci z netu co jsem nasel.

Pokud ma peri at
   Re: porovnání bund25.10.2012
Díky za zajímavé informace!
Rozdíl mezi vybranými bundami by tedy neměl být až tak velký, ale
    Re: porovnání bund26.10.2012
Rozhodně doporučuji rakoncaje. Mám od něj tři bundy a dva spacáky a vždy naprostá spokojenost a spol

 rotátorová manžeta24.10.2012
čau, máte někdo zkušenosti s namoženou rotátorovou manžetou? (pauza na jak douho, jaký rehab.cviky po pauze, nějaký potrav.doplnky...?)
díky
Honza
 Re: rotátorová manžeta24.10.2012
no znám 7 A boulder s tímto názve jinak je to celkem směšný název :)
 Re: rotátorová manžeta24.10.2012
Ono je to i něco jiného než boulder na Seníku? :-D
 Re: rotátorová manžeta24.10.2012
 Re: rotátorová manžeta24.10.2012
  Re: rotátorová manžeta24.10.2012
ja se z toho dostaval 3 mesice temer bez lezeni a pak jeste cca 2 mesice jsem to nehrotil. ted je to
   Re: rotátorová manžeta24.10.2012
díky...a po jaké době cca jsi mohl začít dělat ta rehabilitační cvičení s gumou? je mi jasné, že až
    Re: rotátorová manžeta24.10.2012
Ahoj když sem psal ten hořejší koment neměl sem čas takže.. udivuje mě že sem vždycky lidi píšou až
   Re: rotátorová manžeta24.10.2012
díky...a po jaké době cca jsi mohl začít dělat ta rehabilitační cvičení s gumou? je mi jasné, že až
    Re: rotátorová manžeta25.10.2012
Skus fakt prva tu masaz aspon 2x neni to špatná rada terapeut nebo masér ti i poradí co a jak :)
     Re: rotátorová manžeta26.10.2012
masaz ceho ?
 Re: rotátorová manžeta25.10.2012
ok, díky za tipy
 Re: rotátorová manžeta26.10.2012
Ahoj. Já sem s tím měl problémy střídavě asi 2 roky. Jednou mě na rehabkách naučili jednoduchý cvik
  Re: rotátorová manžeta26.10.2012
no nechcu rýpat ale taková rada može víc uškodid než pomoct protože pri malém vytočení právě v onom
   Re: rotátorová manžeta26.10.2012
zhruba pro představu jsem našel na googlu tuhle fotku
 autostan24.10.2012
Ahoj. chci si koupit autostan. viděl jsem to v německu a hodně to tam je rozšířené... máte s tím někdo nějaké zkušenosti? koukal jsem že cena se pohybuje kolem 45000kč což mi přijde tedy dost :-( děkuji za reakce...
 Re: autostan24.10.2012
Jo koukal jsem na to už několikrát, nikdy jsem v tom nespal, takže bych taky uvítal nějaké zkušenost
 Re: autostan24.10.2012
Dle mého názoru jsou investice do autostanu vyhozené peníze.
nevýhody:
Střecha auta je
  Re: autostan24.10.2012
Tohle jsem už trochu prozkoumával, na dvě nevýhody mám odpověď. Na dvě ne.
- Střecha auta je
   Re: autostan24.10.2012
No našel jsem autostany.cz vypadá to moc pěkně ale ta věc krádeže je samozřejmě možná, protože to na
    Re: autostan24.10.2012
1) Do dvou minut to sundá leda tak sťukaná parta zaměřená na kradení autostanů :-) 2) Při vší úctě k
  Re: autostan24.10.2012
Jo, ještě s tou nosností. Každý z prodejců stanů tvrdí, že nosnot lyžin je uváděna mnohem nižší, než
   Re: autostan24.10.2012
Jo statické nosnosti bych se nebál. pokud tam tedy člověk nebude obrábět dvě megašpekny. Jízdní vlas
 Re: autostan24.10.2012
Na to, že je to mírně širší než střecha si dejte pozor. Dostal jsem ještě na Felicii pokutu za to, ž
  Re: autostan25.10.2012
Pokud to přesahuje půdorys auta (byť i bez zrcátek), tak se mi to taky zdá o držku. Pokud jen půdory

 Vertikal ČT sport23.10.2012
Na ČT-4 sport byl v pondělí pořad Vertikal - doporučuji ke shlédnutí. :-) V pohledu veřejnosti na lezení asi nadělal parádní škodu. Pohled na skalní motající se pískaře, blekotání o překližce a nesouvislé odpovědi hostů ve studiu zachránoval Onbdra Beneš.
 Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
Nepleteš s to nějak? Včera v programu Vertical nebyl, v archivu ho taky nemají a v posledním je samé
  Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
   Pepo pepo..23.10.2012
..vůbec nevíš o čem to je.. Překližka se Tě asi právem dotkla. Zkus občas vyrazit ven a poznáš co vš
 Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
No, moderátora mě bylo líto. Většina odpovědí hostů jednou větou. Téma pořadu se trochu míjelo se za
  Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
Tak to byla hodne ZENova zalezitost :)))
Kdyby tam vzali Benesaka osobne, tak jim mohl neco p
   Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
No to že tam Beneše nevzali je jen a jen pro jeho dobro. Veřejným vystoupením by si akorát utřel ost
    Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
On ma ale dobrej projev ...
     Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
Ve vší úctě k Rákoskovi, nemá Joska v takových pořadech už co dělat. Bohužel. Vždy měl co říci, ale
      Re: Vertikal ČT sport23.10.2012
Co je vlastne Joskovi?
       Re: Vertikal ČT sport24.10.2012
Jo co je rakoncajovi? Také mi to přišlo jako dost na prd rozhovor. :-( oba byli docela nemožní ... a
        Re: Vertikal ČT sport24.10.2012
Podle mě to byl tím, že nemaj dost prvolezů.
      Re: Vertikal ČT sport24.10.2012
Nebylo to špatné... a s ohledem na Rakoncajovu nemoc už vůbec ne. Mě pořad vyloženě potěšil:-)

 Kleslo22.10.2012
Nevíte někdo jak dopadla tahle tajemná expedice? http://hindukush.cz/ Je nějak ticho po pěšině.
 Re: Kleslo22.10.2012
Neproběhla!

 stena22.10.2012
ahoj nemate nekdo zkusenost s budovanim lezecke steny v panelaku? mam namontovany chyty na drevotr. deskach a chtel bych je dat na strop. nerad bych si ustlal i s deskou na zadech. diky zdenek
 Re: stena22.10.2012
Chemické/mechanické kotvy do stropu, kotvy mají udanou přibližnou nosnost podle materiálů do jakých
 Re: stena22.10.2012
bacha na nejstarší typy paneláků, mají stropní panely jenom 8 cm a na nich bude položená elektrika.

 Novy odkaz - Pocasi a podminky v oblastech22.10.2012
Zdravim.Mozna uz to tu nekdy bylo,ale tak me napadlo,ze by nebylo od veci,kdyby tvurci Lezce,pridali nekam k odkazum aktualni pocasi a podminky pro lezeni ci bouldering v konkretnich oblastech.Data by aktualizovali sami lezci.Vidim to jako super vec,ktera
 Re: Novy odkaz - Pocasi a podminky v oblastech22.10.2012
Zajímavý by byl graf, něco jako na 8a.nu, kde je graf počet přelezů za měsíc v dané oblasti, podle t

 SPOT - GPS 21.10.2012
Pořídil jsem si horské kolo, bohužel mne baví jezdit po opuštěných lesních cestách. Moji známi projeli se mnou pár kaluží a už se mnou nechtějí jezdit. A to jsem jim neukázal ty nejdrsnější trasy s broděním a úzkými stezkami přes křoviny.
Přemýšlím
 Re: SPOT - GPS 22.10.2012
Přišlo by mi to jako dobrá věc např. pro starého a nemocného člověka, ale na projížďky na kole nebo
 Re: SPOT - GPS 22.10.2012
Spise je to otazka pomeru ceny te hracky a stavu tveho konta.. blbosti ssebou clovek uz tak nosi spo
  Re: SPOT - GPS 23.10.2012
Bud v klidu. Jestli hodne jezdis na kole, statisticky te sunda auto. V lese se ti nic nestane. Budiz
   Re: SPOT - GPS 23.10.2012
:))Měl jsem to taky na mysli, ale nějak jsem to nenapsal. :))
    Re: SPOT - GPS 23.10.2012
Mokre listi + Prudka zatacka + Strom = Zlomeny kotnik
 Re: SPOT - GPS 28.10.2012
Jezdim na horakovi skoro vzdycky sama, i prejezdy v Alpach, a kdyz jezdis sam v odlehlych koncinach,
  Re: SPOT - GPS 28.10.2012
Ahoj Lenko,
spolehat se na to, ze se ti nic vaznejsiho nestane a volat pomoc nebude potreba,

1   ...   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 porovnání bund
Ahoj.

Mohl by mi prosím někdo objektivně říci jaký bude v reálu rozdíl mezi bundou od Sir Joseph a Warmpeace kromě ceny..? viz. odkazy.. Děkuji

A je lepší husí a nebo kachní peří??

http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/bundy-vesty/do-zimy -a-mrazu/bunda-drake-748#

http://www.hudy.cz/bundy_panske/ 55024,apron-men.html

(u odkazu odstraň mezeru)
Milan16:06:46 24.10.2012
odpovědět 
 Re: porovnání bund
husi peri je kvalitnejsi, a apron ma 650cuin - lepsi loft = lepsi izolace. proto i rozdil v cene.
sara17:04:38 24.10.2012
odpovědět 
  Re: porovnání bund
Lepší je husí, ale mám tu od Warmpeace a na postávání pod skalama je víc než dobrá. Pokud tě prachy netrápěj, tak vyzkoušej tu Rakoncajovku.
18:00:26 24.10.2012
odpovědět 
   Re: porovnání bund
Bundu chci využívat na na skialpy jako zálohu pro velkou zimu (pod membránovku). Na toulání se pod skala a na občasné zvýšení tepelného komfortu ve spacáku..
Milan18:45:33 24.10.2012
odpovědět 
    Re: porovnání bund
Péřovku na skialpy? To jsi šťastnej člověk, že se tak efektivně ochlazuješ. Já spíš mívám opačnej problém - kde ještě co otevřít a sundat, abych se neupek. Ale je pravda, že -30 může být v zimě i evropskejch horách.
honza07:29:25 25.10.2012
odpovědět 
     Re: porovnání bund
Já na skialpech nechodím nijak závratnou rychlostí a občas je doopravdy pěkná zima. ;)
A potím se spíš na běžkách.. :)
Milan08:46:10 25.10.2012
odpovědět 
 Re: porovnání bund
Je obecně uznávaný názor že kachní peří je laciná náhražka peří husího, ale i u toho husího velmi záleží na produkci. Pokud vím tak Rak je jedn z mála výrobců co umí deklarovat původ peří a jeho kvalitu, takže vyší cena asi opodstatněná. Moje zkušenost- péřovka Salewa kachní peří- šit co vydržel 2sezóny, péřovka Rak- slouží a slouží...
19:58:33 24.10.2012
odpovědět 
 Re: porovnání bund
Husí je jasně nejlepší, ale jak tu píšou výše - není husí jako husí :)
ECstore.cz21:31:36 24.10.2012
odpovědět 
  Re: porovnání bund
Ja jsem kupoval perovku na zaklade informaci z netu co jsem nasel.

Pokud ma peri at uz husi i kachni stejny loft tedy napriklad 700CUIN, tak je pomer vaha/teplo vpodstate stejna (samozrejme pokud vyrobce nekeca).

Kvalitnejsi peri je ze starsich ptaku, tzn. starsi kachna vydrzi dele a bude kvalitnejsi nez mlada husa, ale to uz clovek stejne nepozna co kupuje... Takze rict ze obecne je husi kvalitnejsi nez kachni se podle me rict neda, zalezi co tam vyrobce da.

Dalsi vec je napln napr 90%/10%. Lepsi je vic peri 90% a mene pirek 10%, ktere se tolik nenafouknou. Tam muzou byt velke rozdily mezi vyrobci pokud to napriklad neuvadeji...

Asi hlavni vyhoda husiho je, ze se da koupit s vetsim loftem, az 900CUIN, coz u kachny clovek nesezene. Ale pokud clovek porovnava kachnu a husu se stejnym loftem 700CUIN, tak je to podle me jedno.

Na druhou stranu jsem cetl, ze kachni lepe odolava vlhkosti a necuckuje se tolik jako husi, kdyz je vlhke, ale nikde jsem pak nenasel vic informaci, takze nevim jiste...

Vic napriklad tu http://www.myluxurymattress.com/blog/ goose-down-comforter-vs-duck-down-comforter
 Buri10:10:26 25.10.2012
odpovědět 
   Re: porovnání bund
Díky za zajímavé informace!
Rozdíl mezi vybranými bundami by tedy neměl být až tak velký, ale asi by to chtělo víc informací od výrobce. Které ovšem nejsou až tak snadno dostupné..
Milan10:27:11 25.10.2012
odpovědět 
    Re: porovnání bund
Rozhodně doporučuji rakoncaje. Mám od něj tři bundy a dva spacáky a vždy naprostá spokojenost a spolehlivost. je to rozhodně kvalita
23:01:32 26.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1116 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi