Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Groš 7628
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231632 cest
Nové přelezy:
Wakanda 9
Osttiroler 7b
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Zdravím.. asi před dvěma měsíci jsem začal lézt. Bohužel venkovní skalky jsem stihl jenom dvě a předtím tak maximálně nějakou tu ferátku. Ale řekl bych že fyzičku nemám špatnou. Každopádně zima mě zahnala na cvičné stěny, ale tam jsem trochu zmatený.. Co
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Jestli jsi z Brna, tak rozhodně raději jezdit na skalky, dá se celý rok,než trávit čas v prachu a pa
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
"za hranici vsednich dnu" bych upresnil Vlka a na desteminusky pak muzes chodit s nusi :)
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Ano, rychle zlepsovani pri lezeni za hranici. Jenze to plati pro cloveka s dobrou technikou a celkov
   Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Pokud jsem to já dobře pochopil, tak pan začátečník nemluvil o 10- jako klasifikaci, ale ptal se zda
    Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Přesně.. moje otázka je, jestli je lepší vytrápit za trénink tři čtyři těžké cesty mimo jak vy říkát
     Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
sis odpověděl docela dobře sám, ne?
     Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
z hlediska zdraví mi přijde lepší jít s tou klasifikací pomalu... ať už máš obecně jakkoliv dobrou f
      Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
je zima musíš zalezt na 2 týdny do posilovny kupit bcaa proteiny pak tvrdý bouldering před vánocema
       Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
a taky musíš tisíckrát sjet kompletní sérii dosage a všechny ostatní lezecký videjka!!!
        Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Já mam opačný názor, myslím si, že je lepší na stěně nechat vsechno co můžeš. Doporučil bych boulder
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Většina autorů na téma tréning začátečníků radí v první řadě vytrvalostní tréning. Za prvý si zvykno
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(02.11.2012
no jasne skusenejsi partaci jsou cely nazhaveny na to ucit zacatecniky :) sleduj jak lezou skusenejs
   Re: Začínám a zrovna na zimu :-(03.11.2012
Když jseš tak chytrej tak mu radši vysvětli jak myslíš "postupně posilovat šlachy", páč je
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
...s o co větším rozumem a rozvahou začneš, o to dál se dostaneš...
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(31.10.2012
To je tréninkových odborníků :D Škoda,že to co se ve světě leze běžně OS leze tak 100 Čechů maximáln
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(31.10.2012
odpověď je popsaná zde:
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(02.11.2012
ja bych se přikláněl k tomu kuknout na serii dosage pak bccačka a na bouldrovku :D prostě to pak bud
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(03.11.2012
Když s odstupem času přemejšlim nad Tvým dotazem, napadá mě lepší odpověď: přečti se nějakou kloudno

 9a+ flash by Adam Ondra in RRG 30.10.2012
Adam Ondra has flashed Southern Smoke Direct in Red River Gorge which was put up by Adan Taylor in 2011 as a 9a+. It adds an 8B boulder to the original 8c+ line and it has been unsuccesfully been tried be several guys. Adam has not yet confirmed or given
 Re: 9a+ flash by Adam Ondra in RRG 30.10.2012
 Špagáty29.10.2012
Dvojčata, nebo půlky? 50m nebo rovnou 60 m ? Co mi lezecká veřejnost k tomu řekne a poradí?
 Re: Špagáty29.10.2012
jak na co. univerzální lano neexistuje.
 Re: Špagáty29.10.2012
Půlky, 60m, aby nesály vodu.
 Re: Špagáty29.10.2012
60m
něco např. od Tendonu, co má obojetnou certifikaci. Pak se budeš moc o způsobu použití ro
  Re: Špagáty29.10.2012
To od Tendonu je konkrétně lano Tendon Master 8,5 mm, které je certifikované jako poloviční a i dvoj
   Re: Špagáty29.10.2012
Nebo konkretne Master 7,8.
    Re: Špagáty31.10.2012
Když už se tu rozjela diskuze na tohle téma, chtěl bych se zeptat jak tlustý ty špagáty taháte? Rozm
 Re: Špagáty29.10.2012
Co jsem zatím lezl v Dolomitech či Alpách, tak štandy většinou do 45m, snad jen jednou nám 50m nesta
  Re: Špagáty29.10.2012
Do Dolomit vozíme půlky 60m. Lezeme lehčí cesty - 4-5uiaa. Běžně spojujeme dvě délky do jedné a utáh
   Re: Špagáty30.10.2012
V Tatrách na Weberovce jsme teď tahali 60ky a v podstatě byly tak akorát s malou rezervou od štandu
    Re: Špagáty30.10.2012
To je zajímavý, já to lez v zimě s padesátkama a nepamatuju se, že by to někde nevycházelo...
    Re: Špagáty31.10.2012
Štandy v Tatrách jsou u těch starých cest po cca 30m, taková lana se používala.
     Re: Špagáty31.10.2012
Na Weberovce jsou teď (pár let) nové štandy s řetězy po cca 50 m, tak se mi zdálo, že ty 60ky byly t
 Re: Špagáty30.10.2012
Většina lan krom těch nejtenčích má již obojí certifikaci, takže tohle dilema ti odpadá. Ad délka -
  Re: Špagáty30.10.2012
A s padesátkou se ti může stát, že štanduješ 5 metrů pod balkónem s fixním štandem, na skobách, upro
   Re: Špagáty31.10.2012
Naprostej souhlas, netvrdím že 50 má JENOM výhody. Jindy zas musíš slaňovat nadvakrát, co by na 60 š

 hory mix28.10.2012
ahoj, asi budu tady za debilka, nejsem nějak velký lezec, setkala jsem se s pojmem hory mix... neví někdo o co jde? dík
 Re: hory mix28.10.2012
To znamená, že se v cestě vyskytuje kombinace lezení po skále a v ledu. Leze se s cepíny a mačkami.
  Re: hory mix28.10.2012
Může tam být třeba taky zmrzlá tráva (typicky Vysoké Tatry nebo Algavské Alpy) nebo sníh či firn (k
   Re: hory mix29.10.2012
Zimní mix je grog a letní mix je rumcola. :-)
    Re: hory mix29.10.2012
Tipy na nejaké ľahké cesty v tatrách cca do 4
     Re: hory mix29.10.2012
Např. Szczepanskeho nad Brnčálkou.
     Re: hory mix29.10.2012
Tipy na lehké cesty v zimě? To ti nikdo zodpovědně nedá - těžké letní lezení může být v zimě lehké,
     Re: hory mix29.10.2012
nahodou da sa poradit aj v zimnom lezeni, nakoko existuju aj vyslovene zimne cesty - Andrasi/Galfy,
      Re: hory mix29.10.2012
Myslel jsem to tak, že tipy by byly, ale jestli je to vhodné se musí zeptat/přesvědčit na místě, aby
       Re: hory mix29.10.2012
Zrovna levý pilíř na Streleckou bych na seznámení se zimním lezením nedával.V létě krása,ale první
        Re: hory mix30.10.2012
Vidíš - a takhle jsem myslel tu první reakci, v zimě se každý setkal s odlišnými podmínkami. Takže j
     Re: hory mix29.10.2012
Tady je základní seznam nejlepších lehčích cest v Tatrách, jak ho doporučuje ČHS na léto i na zimu:
      Re: hory mix29.10.2012
Odporucam zacat na Tupej, dobry nastup, zostup, nazaciatku nieco lahke na pravej strane, a potom kra
     Re: hory mix29.10.2012
Jak bylo napsáno Tupá je na začátek OK.Jinak hodně pěkné s relativně dobrým sestupem je lezení na Va
      Re: hory mix29.10.2012
Viem, že podmienky môžu cestu zmeniť na ľahšiu,resp. skôr ťažšiu, ale rád by som poznal cesty cca do
       Re: hory mix29.10.2012
Jak psal někdo výše Vareškové stražnice jsou pěkné,Javorový od JZ hl.žlebem,Slavkovský,V.Bášta nebo
        Re: hory mix30.10.2012
Nebo na chatě prolistovat prvovýstupové knihy a zkouknout první zimní výstupy u letních cest (někdy

 Levne ubytko Adr ci Teplice28.10.2012
Ahoj doporucte mi nejake levne ubytovani v Adru ci v Teplicich. Budeme tam pristi tyden projizdet a hodilo by se nam tam nekde prespat.Dik Tom
 Re: Levne ubytko Adr ci Teplice29.10.2012
Pohodový a levný ubytování najdeš i kousíček od profláknutého Ádru v Hodkovicích a Janovicích, např.
  Re: Levne ubytko Adr ci Teplice30.10.2012
primo u penaka je to super! uprostred dolniho adru!

 Oprava lezeček28.10.2012
Ahoj, neví někdo, kde se v Brně dají dát podrazit lezky? Nechce se mi to posílat poštou do odzkoušeného zlínského Saltiku, to je na dlouho.. Dík za tipy :)
 Re: Oprava lezeček28.10.2012
saltic nebo restday...oboje ve zline..v brne NIC!

 Lano od asfaltu28.10.2012
Zdravím, potřeboval bych poradit. Nedávno bylo třeba  na jedné zkosené střeše sundat starou krytinu - IPA (papír s asfaltem). Jelikož to bylo akutní, vzali jsme normální (dynamický) lezecký lana a nějak jsme to sundali, jenže celý oplet je teď lehce
 Re: Lano od asfaltu28.10.2012
Bohužel tě nepotěším.Asfalt nijak normálně odstranit nelze aniž bys chemicky nepoškodil lano.Zkus to
  Re: Lano od asfaltu28.10.2012
moje teta sundávala asfalt z gaťat olejem (použila normalní roslinný). Asfalt slezl a pak to odmasti
   Re: Lano od asfaltu28.10.2012
Taky funguje sádlo, ale jestli to nejni nějak opatlaný, ale jenom zašpiněný/začernalý, tak bych to a
 Re: Lano od asfaltu29.10.2012
rozhodně bych to nematlal nějakým odstraňovačem škrvrn nebo podobným sajrajtem. také bych to neprohá
 Re: Lano od asfaltu29.10.2012
Nacernale lano bych neresil. Jinak podle Schuberta benzin samotnemu lanu (jadru) nevadi, ale:
  Re: Lano od asfaltu29.10.2012
Někde nám říkali, že existuje "lékařský benzin " a tím by se to mělo v pohodě vyčistit. Zř

 Mountain Hardwear Phantom 3227.10.2012
Zdravim borci, nemáte někdo prosím zkušenost se spacákem MOUNTAIN HARDWEAR Phantom 32?? Přemýšlim o jeho zakoupení na pozdně jarní až podzimní výpravy.. Zaujala mě jeho nízká hmotnost a hlavně malá velikost..
 Re: Mountain Hardwear Phantom 3228.10.2012
A proč we ptáš jen třikrát?
  Re: Mountain Hardwear Phantom 3228.10.2012
Potrebuje alespon 3 odpovedi.
 Re: Mountain Hardwear Phantom 3229.10.2012
Ahoj, já mám verzi cca 6 let starou a jsem spokolená. Myslím, že se tepelné vlastnosti s časem nezho

 průvodce petráč27.10.2012
ahoj když dojedu do petráče da se tam na místě někde sehnat pruvodce a asi jo je tam i mlýnskej vrch ? děkuju
 Re: průvodce petráč27.10.2012
Ne nedá. Nevím jestli ho ještě někde objevíš, poněvadž už je asi vyprodaný. Mýnský vrch samostatně
  Re: průvodce petráč28.10.2012
Pruvodu mame v Aix e-shopu.

 cenzura??27.10.2012
http://www.nahraj-obrazek.cz/pm-13135129378411.png

takhle to asi bylo ve skutečnosti.
 Re: cenzura??27.10.2012
Tomu bych i věřil.

1   ...   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 hory mix
ahoj, asi budu tady za debilka, nejsem nějak velký lezec, setkala jsem se s pojmem hory mix... neví někdo o co jde? dík
bela8120:06:55 28.10.2012
odpovědět 
 Re: hory mix
To znamená, že se v cestě vyskytuje kombinace lezení po skále a v ledu. Leze se s cepíny a mačkami.
Michal20:22:54 28.10.2012
odpovědět 
  Re: hory mix
Může tam být třeba taky zmrzlá tráva (typicky Vysoké Tatry nebo Algavské Alpy) nebo sníh či firn (klasické výstupy v Západních Alpách).
Kuba Turek21:59:59 28.10.2012
odpovědět 
   Re: hory mix
Zimní mix je grog a letní mix je rumcola. :-)
Esus09:47:16 29.10.2012
odpovědět 
    Re: hory mix
Tipy na nejaké ľahké cesty v tatrách cca do 4
12:25:30 29.10.2012
odpovědět 
     Re: hory mix
Např. Szczepanskeho nad Brnčálkou.
Hurvajz14:12:07 29.10.2012
odpovědět 
     Re: hory mix
Tipy na lehké cesty v zimě? To ti nikdo zodpovědně nedá - těžké letní lezení může být v zimě lehké, ale taky nemusí; lehké letní v zimě může být masakr (ale může to být stále lehké).

Závisí na množství sněhu, který budeš odhrabávat, na jeho pevnosti (bude tvrdý a udrží ti nohu, nebo se propadneš po prsa?), na teplotě (led měkký, přemrzlý, akorát?).

Obezně bych se v zimě asi vyhýbal plotnám, ale může to vést v plotně podél trhlin a pak zas proč ne?

No a pak taky - doporučte ... Ale co ti sedí? Do čtyřek to budou sice klasiky, ale i tak si můžeš vybrat - komín, spára, stěna položená, stěna kolmá. Jih na slunci, nebo sever (jak zvládáš zimu?)?
14:23:49 29.10.2012
odpovědět 
     Re: hory mix
nahodou da sa poradit aj v zimnom lezeni, nakoko existuju aj vyslovene zimne cesty - Andrasi/Galfy, alebo Banan na Tupej a podobne.
Eric14:34:04 29.10.2012
odpovědět 
      Re: hory mix
Myslel jsem to tak, že tipy by byly, ale jestli je to vhodné se musí zeptat/přesvědčit na místě, aby nevlezla za každou cenu do něčeho, kde ji v lepším případě bude sundavat horská.

Když teda typy - tak ty 3-4kové hřebínky na Streleckú vežu
15:45:40 29.10.2012
odpovědět 
       Re: hory mix
Zrovna levý pilíř na Streleckou bych na seznámení se zimním lezením nedával.V létě krása,ale první délka poprvé v mačkách no nevim..
18:43:44 29.10.2012
odpovědět 
        Re: hory mix
Vidíš - a takhle jsem myslel tu první reakci, v zimě se každý setkal s odlišnými podmínkami. Takže jeden něco doporučuje. A druhý ví bezpečně, že je to nedoporučitelné ... :-)
08:36:16 30.10.2012
odpovědět 
     Re: hory mix
Tady je základní seznam nejlepších lehčích cest v Tatrách, jak ho doporučuje ČHS na léto i na zimu: http://zip.er.cz/960 Na netu ho najdeš v mnoha různých podobách, ale cesty jsou tam vždycky stejné.
Kuba Turek15:08:57 29.10.2012
odpovědět 
      Re: hory mix
Odporucam zacat na Tupej, dobry nastup, zostup, nazaciatku nieco lahke na pravej strane, a potom krasne klasiky ako Puskasov pilier... ale ako niekto pise hore, v zime je obtiaznost relativna - my sme liezli puskasa 5hodin s tym, ze sme istili prve tri dlzky, kamos to liezol do poldruhej v noci, lebo sypky nestabilny sneh...
Filip15:39:44 29.10.2012
odpovědět 
     Re: hory mix
Jak bylo napsáno Tupá je na začátek OK.Jinak hodně pěkné s relativně dobrým sestupem je lezení na Vareškové strážnice.Třeba Puškáš nebo levý pilíř.Chce to otrkat se v žlabech,travách a pak vzhůru do těžšího.Zimnímu lezení zdar.
18:14:30 29.10.2012
odpovědět 
      Re: hory mix
Viem, že podmienky môžu cestu zmeniť na ľahšiu,resp. skôr ťažšiu, ale rád by som poznal cesty cca do 4 UIAA, resp. M4, ktoré ste liezli a v tých podmienkach by ste ich doporučli aj iným. Tupú celkom poznám,liezol som tam pár zimných ciest, ale zaujímaly by ma aj iné štíty.Vďaka


22:50:33 29.10.2012
odpovědět 
       Re: hory mix
Jak psal někdo výše Vareškové stražnice jsou pěkné,Javorový od JZ hl.žlebem,Slavkovský,V.Bášta nebo i ty Kopky,Volovec atd.ideál je zkušený spolulezec nebo sednout k Puškášovi a zkoušet to pokus omyl to se pak člověk pěkně poučí co se dá a co ne.
Viky23:42:29 29.10.2012
odpovědět 
        Re: hory mix
Nebo na chatě prolistovat prvovýstupové knihy a zkouknout první zimní výstupy u letních cest (někdy tam jsou napsané i podmínky ve stěně)


Nebo kouknout tady do databáze, co se v zimě leze.
08:39:55 30.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192471)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oční zánět 7- Josefovské Údolí
Hungriges herz 8 Dolomity
Pilíře botanikov 5 Přečin
E-bike 8 Berchtesgadenské Alpy
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Re: Rozpočítání amortizace | Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1291 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1471 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1446 
 Neřeším to – lezu vše 
 1145 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi