Zdravím, nemáte někdo v paměti nějaké doporučeníhodné lezecé oblasti na Novém Zélandu na jižním ostrově kromě Castle Hill? Asi nejlépe jen bulderové, sedák a lano tu nemáme. K netu se tu dostanu tak jednou týdně na půl hoďky, tak kdyby měl někdo odkaz na
Ahoj, chci se zeptat, jestli je tu někdo z Ostravy, kdo má zkušenosti s lezením handicapovaných (tělesně postižených či smyslově. Vím, že v Ostravě je skupina lezců s handicapm.... Nebo ještě lépe, zda je někdo v Olomouckém kraji, kdo se lezením s těmito
čau, chci se zeptat jestli někdo z ostravska jedete na tendon cup v trutnově 17.11. a má volné místo v autě..http://www.horosvaz.cz/res/data/051/009807.pdf
předem moc dík ;)
v Klášterci za Evženkou naproti Kotvině proti proudu řeky jsou takové menší skalky odjištěné borháky. Máte někdo zkušenost s tamní obtížností, případně nejakou mapku? Díky
Cau, chtěl jsem se vás zeptat na to, jestli někdo nemáte zkušenosti s tím, že vás začal nesnesitelně bolet prst na ruce mezi prvním a druhým člálkem. Myslim, že to mám z braní malejch chytů.. když ten palec zlomim.. (ne doslova :D ) abych udržel nějakou l
Zdravím.. asi před dvěma měsíci jsem začal lézt. Bohužel venkovní skalky jsem stihl jenom dvě a předtím tak maximálně nějakou tu ferátku. Ale řekl bych že fyzičku nemám špatnou. Každopádně zima mě zahnala na cvičné stěny, ale tam jsem trochu zmatený.. Co
Zdravím, nemáte někdo v paměti nějaké doporučeníhodné lezecé oblasti na Novém Zélandu na jižním ostrově kromě Castle Hill? Asi nejlépe jen bulderové, sedák a lano tu nemáme. K netu se tu dostanu tak jednou týdně na půl hoďky, tak kdyby měl někdo odkaz na článek, nebo doporučil něco na mail, srdečně bych poděkoval. Honza H
Kolem Queenstownu toho je povicero. Od nedaleké Wanaky po silničce směrem na trek pod MT. Aspring. Nepamatuji si přesně jméno ale tuším kousek od Otago peninsula na východním pobřeží je soutěska Moon volley. Něco se tuším dalo najít v udolí řeky Rangitata(je tam raftové středisko, tam se dá doptat). Na jihu kolem silnice přes Catlins. V severozapadní části určitě najdeš něco kolem Bulleru či Greymounth.
Kromě okolí Queenstownu asi málokde na skále někoho potkáš, ale když se budeš ptát v DOC ičkách, nebo místních outdoorových agentůrách, určitě na správné lidi narazíš.
Hm,tak tam bych nejel.Aby clověk musel vynalozit tolik usili na jit nejakou oblast.Proste mi to jen potvrdilo,ze Novy Zeland je jen modni zalezitost,kde si clovek prd vydela a moc si nezaleze.
Zdar.Honzovi jsem uz odpovedel na mail,ale pro doplneni jeste tady. NZ vskutku neni primarni destinace pro vydelani penez, nicmene zalezt si tam muzes kralovsky...uz jenom castle hill je na nekolik zivotu. Staci vedet, kam se podivat. Pekne zracovany prehled je tady (odstran mezery): https://maps.google.com/maps/ ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid= 115933923676158461419.00044e99668fbdbd36aa0&z=6
Jasne,ze to tak hodnotim.Protoze lezeni je pro me nejvic a k tomu potrebuju penize.Krasy prirody si budu uzivat treba v duchodu.Delam a lezu v zahranici.
Kolem Christchurch byly 2 dobré oblasti - The Cave asi 30 cest od 7a+ do 8c - hodně převislé super.
Britten crags - ten už je prý po zemětřesení hromada šutrů. Hodinu od Christchurch je Castle hill. Na jih asi 1,5 hodiny Hanging rocks. Na severu jižního Ostrova je Paynes Fort - poměrně hodně cest všech obtížností. Nedaleko Queenstownu Wanaka a Wye Creek - mírně převislé lezení po břidlici hezké lezení od 5 po 10. Na jihu je Fjordland - Darrans moutains asi nejmladší oblast hodně převislá žula pravá sportovní oblast. Když tak pošli maila mám nějaké nafocené průvodce na pár výše uvedených oblastí.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.