V obchodech je to bída, spousta věcí není vůbec vystaveno. A netu nemají všichni rozměry.
Důležité je splnit rozměry: 55cm x 40cm x 20cm
Ryanair to dost tvrdě kontroluje.
Zas tak tvrdé to není. Navíc batoh lehce zmáčkneš. Mnohem větší průser je hmotnost než rozměr. Více méně jsem ani neviděl, že by kontrolovali batohy. Vždy kontrolovali jen takové ty plastové tašky na kolečkách, které nezmáčkneš.
Deuter je trošku drahý a hlavně zbytečně těžký. Dobré věci šil Boll, ale u nás už v obchodech není skoro vidět. Budu muset asi vyrazit na nákupní výlet.
to nas teda kontrolovali pokazdy i s batohama - a nepoucitelni jedinci museli uz nekolikrat davat prirucni zavazadlo k odbaveni dolu.
porid jakykoli batoh, ktery odpovida rozmerum hlavne v zadove pevne konstrukci, a zabalis se podle pozadavku dopravce.
No nízkonákladové aerolinky velikost a hmotnost příručního zavazadla kontrolují téměř vždy, neboť za větší zavazadla se musí platit extra. Ty tradiční aerolinky mě nekontrolovali nikdy, pár cm nebo kilo je jim fuk.
Myslím, že s jakýkoliv batohem do 40 litrů by ses měl vejít. Mě prošel i TNF Spire 45l, s prázdným víkem. Bee
Mozna by bylo sikovne vedet ze nekteri dopravci resi pouze rozmery, nikoliv vahu! Nedavno jsem to videl na letisti myslim pro Easy Jet (ale tim jsi nejsem jistej, jsou oranzovy). Vyslovne napsano ze prirucni zavazadlo musi mit prislusne rozmery, vaha libovolna. Jedina podminka byla ze cestuji musi bych schopen se zavazadlem manipulovat a pripadne ho sam zvednout do prihradky.
No je to hnus. Asi si vezmu igelitový pytel. Jen pro kontrolu jsem se podíval na ceny v Anglii. V prvním obchodě jsou značkové batohy o dost levnější než u nás. Asi ho koupím na místě.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.