Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Inzerát09.11.2012
Ahoj, proč už mi dvakrát někdo smazal inzerát, kde byl odkaz na moje aukro, a ani mě na nic neupozornil emailem? jednalo se o sadu friendů, a rozhodně se nejedná o komerční, ale soukromou inzerci... Inzerát s odkazem na bazos.cz nikomu nevadí? Ale na aukr
 Re: Inzerát09.11.2012
Né každý má účet na aukru? A proč by člověk měl lízt z barazu do bazaru? Nevím no... A bazoš z inzer
  Re: Inzerát09.11.2012
Protože to chci dát na co nejvíc míst, aby se k tomu dostalo co nejvíc lidí, a tim pádem mělo šanci
   Re: Inzerát09.11.2012
dej sem ten inzerat bez odkazu na aukro, proste vypis co prodavas... a je pokoj.
    Re: Inzerát09.11.2012
jo, třeba to tak udělám... ale furt visí ve vzduchu ta otázka, proč jeden odkaz zůstane, a druhej ne
     Re: Inzerát09.11.2012
hadani se s adminem na jeho serveru (nebo pokusy ho nutit aby na verejnosti priznal nekonzistentni j
      Re: Inzerát09.11.2012
s nikym se nehádám, jenom mě zajímá důvod... ;)
       Re: Inzerát09.11.2012
Zapoměl jsem se podepsat... (Tomáš) a pravidla vkládání inzerátu jsem tu nenašel, akorát to, že je t
    Re: Inzerát09.11.2012
Souhlasim s Tomasem, odkaz na Aukro ma smysl napriklad proto ze na Aukru jdou k inzeratu dat fotky c
   Re: Inzerát09.11.2012
ÓÓÓ, ty musíš být svatý, když tak myslíš na ostatní! Dávat ze zcela nesobeckých důvodů inzerát na ně
    Re: Inzerát09.11.2012
Děkuju za odpověď na mojí otázku... :D
     Re: Inzerát09.11.2012
To sem nevěděl, že lidem zakazuješ reagovat na tvoje reakce. Příště to raději uveď už do první zpráv
      Re: Inzerát09.11.2012
nikomu nic nezakazuju, jenom reaguju na tvojí reakci... :)
       Re: Inzerát09.11.2012
Koukám, že si udělal značný progres! Gratuluji! Oproti tvé předchozí reakci jsi pochopil, že jsem re
   Re: Inzerát09.11.2012
Cau Tome. Jak budes resit to, kdyz ti ted napisu, ze to beru? Porusis pravidla Aukra a stahnes to z
    Re: Inzerát09.11.2012
Ahoj, když mi to napíšeš, tak ti odpovím, že můžeš přihodit, nic rušit nebudu...
     Re: Inzerát09.11.2012
Ty budes tedy peknej vycuranek. Na Lezci ne, protoze co kdyby nekdo dal vic, nez napisi, na Aukru jo
     Re: Inzerát09.11.2012
A co když, jako jistě hodně návštěvníku lezce, nemám účet na Aukru a o věci mám zájem? Přihodit nemů
      Re: Inzerát09.11.2012
Abych to celý shrnul...(shrnuju si to rád, protože mi to dělá dobře... :D )
Občas něco prod
       Re: Inzerát09.11.2012
(omlouvám se za duplicitu)
       Re: Inzerát09.11.2012
... dyt rikam, polemizovat a dokazovat zes moralni vitez. ;-))
(kdybys dal do inzerce hlasku
        Re: Inzerát09.11.2012
polepším se... ;)
 Re: Inzerát09.11.2012
Nechápu proč to píšeš do diskuse místo abys napsal mail adminovi. Neefektivní řešení,nemyslíš? Nebo
  Re: Inzerát09.11.2012
myslel jsem, že lidi, co se tu pohybujou, by mohli vědět, možná odpovědět... a né rozebírat všleico
   Re: Inzerát11.11.2012
Podle mně nakupují a prodávají na Aukru jen "divní" lidi, proto se nediv, že jsem tě zařad
    Re: Inzerát11.11.2012
Co člověk to názor. Já už na aukru nakupuju a prodávám cca 4 roky a s tebou zmiňovanou zkušeností se
    Re: Inzerát11.11.2012
Jak tě Beliale mohla stát aukce, kde nikdo nepřihodil 150 Kč? to mi vysvětli. Asi sis to trošku přib
     Re: Inzerát11.11.2012
Máš přezdívku a na Aukru ti může psát do zpráv kdo chce (registrovaný na Aukru), za zvýraznění a dal
      Re: Inzerát12.11.2012
Jo, kdo nakupuje na aukru je divnej, protože se tak točej použitý věci a obchodníci s novejma tím př
       Re: Inzerát12.11.2012
:)) tak tenhle byl dobrej..:)) Myslel jsem, že s vlastním majetkem můžu v mezích zákona nakládat jak
        Re: Inzerát12.11.2012
No a ty jsi úplně mimo :)
       Re: Inzerát12.11.2012
Možná jsi nečetl celou diskusi, ale o problém obchodník - zákazník v ní nejde ;)
        Re: Inzerát12.11.2012
Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal..:))
         Re: Inzerát13.11.2012
On se tě náčelník zastal, jo?;)
        Re: Inzerát13.11.2012
Nejde, máš pravdu. Omlouvám se za offtopic, netušil jsem, že to bude až tak mimo mísu. Pro jistotu p

 Východní Slovensko07.11.2012
Svidník, případně Prešov, jsou tam kolem nějaké skály? Našel jsem Rozlomity a Jánošíkovu baštu. Díky za tipy.
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Primo u Presova jsme jezdili do dvou oblasti jen si vzpomenout jak se jmenovali. Pokud se ti nekde p
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Zadiel, Janoviska Basta, Turniska, Drevenik, Stratena (Dedinky), Zamutovske Skaly (pozor povoleny ib
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
tam sa aj lezie som myslel že za banskou už su len ciganske osady :)
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Svidník? To si si vybral myslím jednu z najnevhodnejších destinácí na lezenie na Slovensku, resp. je
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Ak myslis standardne oblasti, dobre odistene a s vacsim mnozstvom ciest, tak turniska - 50 km od PO,
  Re: Východní Slovensko08.11.2012
a co v okolí Ladomírovej, v lesích na Dukle?
   Re: Východní Slovensko08.11.2012
S industriálom na pamätníku neblbnite, je to NKP a hlavne pietne miesto.
    Re: Východní Slovensko09.11.2012
Nechápu, proč všichni jezděj do Tater, když jsou poblíž takový parádní možnosti industriálu na památ
 Re: Východní Slovensko09.11.2012
a, este si spominam, s bardejovcanmi sme boli vo dvoch malych pieskovcovych oblastiach v polsku hned
  Re: Východní Slovensko12.11.2012
Kdyby si někdo vzpomněl kde je tam ten písek, tak budu rád za info. Dík všem.
Jinak bacha na
   Re: Východní Slovensko13.11.2012
Kolik jsi těch pokut platil? :-) Doporučuji rádio Expres, každou půlhodinu informuje o tom, kde se b

 Horolezcky cepin.07.11.2012

Tak az dnes jsem se dozvedel, ze Lev Trocky, jeden z vudcu bolsevicke revoluce byl zavrazden ve svem exilovem dome v Mexiku najatym agentem KGB. A zabili ho HOROLEZECKYM CEPINEM. Zajimave pouziti.
 Re: Horolezcky cepin.07.11.2012
Optimismus je opium lidstva. Zdravy duch pachne blbosti. At zije maglajz.
 Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
zabili ho nástrojem, který se nazývá ice axe. někteří překladatelé uvádějí ledovcová sekera, jiní se
  Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
Nástroj kterým byl zavražděn Trockij byl opravdu cepín, pokud někdo překládá jako sekáček na led, ta

 Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
zdar,
mame naplanovany vylet do jizni Francie od tohoto patku do dalsi nedele. Pocasi bude ale asi na nic. Mate nekdo tip, kde by se dalo lezt i po/v desti? Muze to byt treba i po ceste tam. Puvodni plan byl Ardeche, kde se nejaky ten previs taky n
 Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
Máme stejný plán i termínově, jsem teď trochu na vážkách, zda jet, nejet, doufám zatím ve zlepšení p
  Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
no vidim, ze resime uplne stejne otazky:) V ardeche jsem nasel napriklad Grotte Des Branches. Myslim
   Re: Francie - lezeni v/po desti09.11.2012
počasí v Russanu: včera vedro a slunečno, dnes polojasno, od 12h začlo mrholit, odpoledne už pršelo

 Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky
 Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar.
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky.
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :)
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:)
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tady je ukázka.

    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že n
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha ne
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
musíme, jináč bys umřel hlady...
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Na knihu se moc těším.
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-(
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tuf
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou k
       Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa n
         Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří le
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej ka
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-)
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií p
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší.
             Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a
               Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy
        Ocekavani08.11.2012
Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o d
         Re: Ocekavani09.11.2012
no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam ta
          Re: Ocekavani09.11.2012
Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce.
          Re: Ocekavani09.11.2012
Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen!
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno

 cepiny06.11.2012
ahoj, kluci a holky, mam dotaz, muzete mi poradit, mate skusenosti z cepinama, lezu hodne ledy i nejaky mixy rozhodne ne zadny brutal, je jasne ze kdo umí, tak se mu leze ze vsim dobre, ja premyslim o petzl nomic, piranha od salewy nebo xmonster od grivel
 Re: cepiny06.11.2012
Nějakou chvilu jsem lezl s Petzl Nomic a super, teď mám Fusion od Black Diamond a trochu líp se mi s
 Re: cepiny06.11.2012
Super jsou i cepíny od českého výrobce Raveltik (Gladiator, Demon Mountain).
 Re: cepiny06.11.2012
Piraně dělával Simond, teď to patří Salewě, nebo je to shoda jmen ?
  Re: cepiny07.11.2012
Co já vím, tak Piranha cepín je od Salewy a i od Simondu. Oba jsou ale konstrukčně jiné. Jestli Sale
 Re: cepiny07.11.2012
A na ty Salewa Piranha seženeš náhradní hroty?? Je to cepín z roku 2008 a pokud vím, tak minulý rok
  Re: cepiny07.11.2012
Hlavně neseženeš ani cepíny Salewa Pyranha, takže o nic nejde.
Kup si Raveltik, Petzl, Grivel
   Re: cepiny08.11.2012
To bych chtěl vidět ty výprodeje na pikly od BD. :-D
    Re: cepiny08.11.2012
Já už v Hudáčích kupuju jenom ve výprodeji a nemůžu si stěžovat. Loni se mi podařil unikátní kup poh
     Re: cepiny08.11.2012
tak tak, aspon uvidis, jak to maji nastrileny
     Re: cepiny09.11.2012
Jasné, hadry dávají do slevy. Ale pikle? Jedině tak sleva v setu na kladivo+lopatka, nebo pikl+mačky
      Re: cepiny11.11.2012
Jseš si fakt tak jistej. Tak se vsaď, že v lednu bude na cepíny 30% sleva.
Taky si pamatuju,
  Re: cepiny08.11.2012
Salewy bych nebral. Vloni jsem na ně sháněl nový hroty na Salewa Morpheus (koupil jsem je s těma pol
 Re: cepiny07.11.2012
Jestli ti můžu NEdoporučit, tak je to cokoliv od Salewy. Konkrétně u cepínu se pod rukojeti dostával
 Re: cepiny07.11.2012
Ahoj Ondro.

Za posledních pár let jsem vystřídal cepínů víc než dost (2páry Nomic, Gr
  Re: cepiny07.11.2012
Matrixy mám teď a dost mně sere ta spodní část, kterou když někam jdeš a cepín chceš využít jako tur

 Purebouldering - rip?06.11.2012
Víte, co je se serverem purebouldering.cz ?
 Re: Purebouldering - rip?06.11.2012
Taky se pridavam k otazce?Co se stalo?
  Re: Purebouldering - rip?06.11.2012
Snad jeste ozivne, minimalne pruvodcu by byla velka skoda:(

   Re: Purebouldering - rip?06.11.2012
Zakladatel na to nema cas a tak to dopadlo :-(.
 Re: Purebouldering - rip?06.11.2012
Teď jsem se doslechl, že by to do týdne (?) mohlo zase běžet.
Pravda je, že se tam moc nedělo
  Re: Horolezecke pruvodce - rip?07.11.2012
A co obchod
   Re: Horolezecke pruvodce - rip?07.11.2012
Ty knížky postupně doplňuji do shopu zde na Lezci. Pokud byste někdo něco potřeboval a zatím to zde
    Re: Horolezecke pruvodce - rip?07.11.2012
Co si budeme povídat, bezplatně se věnovat x hodin novinařině za čas omrzí a eshop je asi z pohledu

 pruvodce na bouldery u Bechyne06.11.2012
Ahoj,

nemate nekdo v jakekoliv podobe pruvodce na bouldry na Zidove strouze?

Diky
 Re: pruvodce na bouldery u Bechyne06.11.2012
Viz. diskuse nad touhle...
  Re: pruvodce na bouldery u Bechyne06.11.2012
jop, ze na pureboulderingu byl paradni fotopruvodce vim. Presto doufam, ze se objevi i oflajn verze.

 Batoh - do letadla05.11.2012
Ahoj,
hledám šikovný batoh do letadla. Měl by mít rozměry 55cm x 40cm x 20cm. Tak aby šel použít na chození po horách. Za rozumné prachy.
 Re: Batoh - do letadla05.11.2012
  Re: Batoh - do letadla05.11.2012
V obchodech je to bída, spousta věcí není vůbec vystaveno. A netu nemají všichni rozměry.
Důl
   Re: Batoh - do letadla06.11.2012
Deuter Guide 35+. Když ho šikovně sbalíš, rozměry splní (proleze tím jejich truhlíkem). A hlavně je
   Re: Batoh - do letadla06.11.2012
Zas tak tvrdé to není. Navíc batoh lehce zmáčkneš. Mnohem větší průser je hmotnost než rozměr. Více
    Re: Batoh - do letadla06.11.2012
Deuter je trošku drahý a hlavně zbytečně těžký. Dobré věci šil Boll, ale u nás už v obchodech není s
    Re: Batoh - do letadla06.11.2012
to nas teda kontrolovali pokazdy i s batohama - a nepoucitelni jedinci museli uz nekolikrat davat pr
     Re: Batoh - do letadla06.11.2012
No nízkonákladové aerolinky velikost a hmotnost příručního zavazadla kontrolují téměř vždy, neboť za
      Re: Batoh - do letadla06.11.2012
Mozna by bylo sikovne vedet ze nekteri dopravci resi pouze rozmery, nikoliv vahu! Nedavno jsem to vi
   Re: Batoh - do letadla06.11.2012
Mammut Flight - proved by RyanAir.....
    Re: Batoh - do letadla09.11.2012
No je to hnus. Asi si vezmu igelitový pytel. Jen pro kontrolu jsem se podíval na ceny v Anglii. V pr
 Re: Batoh - do letadla12.08.2013
Letím do Skotska jen s příručním zavazadlem, koupila jsem tenhle batoh za dobrou cenu...:) A vleze s

 Rock Stars - Heinz Zak05.11.2012
Sken pro ty, kdo nechtějí čekat na meziknihovní výpůjčku. >> http://www.uloz.to/xe2WJ8D/rock-stars-rar <<

1   ...   565   566   567   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kniha Rudolfa Tefelnera
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky
Robert09:46:02 07.11.2012
odpovědět 
 Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar.
 Standa10:02:29 07.11.2012
odpovědět 
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky.
Robert10:06:02 07.11.2012
odpovědět 
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :)
Andy10:34:23 07.11.2012
odpovědět 
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:)
Lukas12:42:05 07.11.2012
odpovědět 
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Tady je ukázka.

http://issuu.com/horskyvdce/docs/tsl_web

Ale z toho, co jsem přečetl moc odvařený nejsem. Dosti obecné!
Xindl 17:49:21 07.11.2012
odpovědět 
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že někdo to bude rozepsané více. Je to tak, ne? Docela se těším třeba na charkteristiku laktátové křivky s ohledem na lezecký sport a podobně. A jistě bude rozepsaný i trénink pro odlišné typy lezců, třeba pískaři nebo lezci dlouhých cest potřebují vytrvalost jinou, než třeba lezci sportovní, u kterých se doba přelezu cest počítá na desítky sekund, maximálně jednotky minut. A to nepíšu o boulderistech. Nemáte někdo alespoň rejstřík?
19:07:46 07.11.2012
odpovědět 
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha nelíbí, tak si ji kupovat nemusíte.
zofin19:20:04 07.11.2012
odpovědět 
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
musíme, jináč bys umřel hlady...
19:50:54 07.11.2012
odpovědět 
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Na knihu se moc těším.
 jirkas19:52:12 08.11.2012
odpovědět 
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-(
Karel Mňau19:16:48 07.11.2012
odpovědět 
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tufiho jako autora. Takže si nevymýšlej fámy ...
zofin19:23:01 07.11.2012
odpovědět 
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou knizku, ale nejmin novou izraelskou zbran... :-(
Petr Haf19:52:19 07.11.2012
odpovědět 
       Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu, že ohlasovaná bola už pred mesiacmi)...
20:12:04 07.11.2012
odpovědět 
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa nevypustil. Spíš si myslím, že ať už teď přijde cokoliv, tak lidi budou zklamaný, protože na to museli tak dlouho čekat...
Maňas20:22:46 07.11.2012
odpovědět 
         Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří lezci, co se chtějí ještě dále zlepšovat. Ale co jsem tak měl možnost vidět jedničku a tu ukázku, tak to vypadá na příručku pro začátečníky a absolventy lezeckých kurzů. Nemyslím to nijak špatně, každý jsme nějak začínali.
20:35:57 07.11.2012
odpovědět 
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej kapitoly som fakt necakal. Ak aj ostatne kapitoly budu take prepracovane, tak sa VSETCI mame na co tesit.
kmeto09:24:57 08.11.2012
odpovědět 
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-)
Willhem17:00:29 08.11.2012
odpovědět 
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale vynikajúca, priam brilantná a geniálna... :-D
FTW17:45:37 08.11.2012
odpovědět 
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií pohybu po stěně, o tom žádná. Ale jinak nevím o tom, že technika jako taková by šla trénovat. Podle dosavadních zkušeností jsem si myslel, že technika lze zlepšit především lezením, pak lezením a ještě pomáhá lezení. A kdo pro to nemá vlohy, stejně mu to nepomůže. Že by se osmičkový lezec po přečtení knížky zlepšil na devítkového... no nevím. Třeba ano :-)
18:45:08 08.11.2012
odpovědět 
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší. pro začátek zkus tohle http://budlez.cz/304b.html
09:32:12 09.11.2012
odpovědět 
             Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A i s tím, že podobé rady jsou určeny začátečníkům.
Proč? Správný způsob přelezu prakticky neexistuje. Lezení je kreativní a je na každém, jak si to vymyslí. A ten vymyšlený způsob MUSÍ respektovat osobnost lezce a jeho individuální schopnosti. Je lepší se zkroutit a k chytu se natáhnout, nebo udělat krok dynamický a zhoupnout se/doskočit? Neexistuje správná odpověď. Tedy ano, existuje, ale více méně na úrovni absolventů lezeckých kurzů a málo zkušených lidí. Tam jde doporučit, co je pro ně lepší. Ale na vyšší úrovni již závisí výběr řešení problému na lezcovi. A faktorů, které výběr řešení ovlivňují, je více. A proto si stále myslím, že jestli něco funguje jako trénink techniky, je to maximální objem lezení na neznámých cestách. To, že víš o mnoha krocích, ještě neznamená, že vždy zvolíš ten nejvhodnější nebo naopak na některý nezapomeneš. Prostě pokud na to hlavu máš, přijdeš na to sám. A pokud ne, je ti teorie k ničemu, naopak je kontraproduktivní. Pomůže rychle od začátečníka někam na průměr, ale pak nastane stagnace.
O tom, jak rozdílně mohou vypadat přelezy stejné cesty v podání několika špičkových závodníků, se můžete přesvědčit sami. Podívajte se třeba na záznam posledního světového poháru v Inzai na finále žen. Rozdíl technik je krásně vidět na mnoha místech, zejména to, co předvedla Mina Markovič při kroku do chytu 42 bylo dokonalé, ale udělala to jediná. A například chyt 34 jedna ze závodnic vynechala, pro její techniku se hodilo pasáž přelézt úplně jinak. A úplný extrém byla Fakhritdinova, která si tam dokonce stoupla a odpočívala. To prostě nenatrénuješ, nic jediného správného neexistuje, vše je o osobnosti lezce.
10:59:29 09.11.2012
odpovědět 
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a celkového lezeckého projevu. Kniha sama o sobě nic nevyřeší. Pouze pomůže nad problematikou přemýšlet a dovolí problémy identifikovat a pojmenovat. Je na každém jak s tím naloží. Byl jsem u Tufiho na semináři, znám dobře první knihu a prostudoval velké množství dostupných materiálů. Ale hlavně mám tu skvělou možnost pracovat s celkem velkou skupinou lidí, na kterých si pravidelně potvrzuji, že Tufiho přístup je ten správný, nebo alespoň z těch nabízených ten nejlepší. Absolutně nesouhlasím s tím, že kdo je kopyto má smůlu. Základní technika se dá velmi jednoduše naučit. Problém je hlavně v tom, že většinou není od koho. Samostudiem - metodou pokus/omyl to je běh na velmi dlouhou vzdálenost. Samo ti co to mají od boha to budou mít vždy jednodušší.
BB13:15:56 09.11.2012
odpovědět 
               Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy zda o 4-7 nebo 8-10.

Ale jinak by u tréninku techniky vůbec nebylo od věci, kdyby někdo lezcům poradil požadovat kvalitní cesty :-)
13:42:12 09.11.2012
odpovědět 
        Ocekavani
Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o dva stupne jak mavnutim zazracneho proutku. Ba co vic, kdo bude podle knihy kouzlit, bude vice nez jen ucen carodejuv.
16:52:27 08.11.2012
odpovědět 
         Re: Ocekavani
no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam tak budem na 9ckach!
lk11:58:02 09.11.2012
odpovědět 
          Re: Ocekavani
Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce.
zofin14:01:10 09.11.2012
odpovědět 
          Re: Ocekavani
Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen!
17:04:38 09.11.2012
odpovědět 
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera
Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno si jí už dnes objednat. Mrkněte do shopu.
 Standa11:29:52 09.11.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi