Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Inzerát 09.11.2012 Ahoj, proč už mi dvakrát někdo smazal inzerát, kde byl odkaz na moje aukro, a ani mě na nic neupozornil emailem? jednalo se o sadu friendů, a rozhodně se nejedná o komerční, ale soukromou inzerci... Inzerát s odkazem na bazos.cz nikomu nevadí? Ale na aukr
  Re: Inzerát 09.11.2012 Né každý má účet na aukru? A proč by člověk měl lízt z barazu do bazaru? Nevím no... A bazoš z inzer
    Re: Inzerát 09.11.2012 Protože to chci dát na co nejvíc míst, aby se k tomu dostalo co nejvíc lidí, a tim pádem mělo šanci
      Re: Inzerát 09.11.2012 dej sem ten inzerat bez odkazu na aukro, proste vypis co prodavas... a je pokoj.
        Re: Inzerát 09.11.2012 jo, třeba to tak udělám... ale furt visí ve vzduchu ta otázka, proč jeden odkaz zůstane, a druhej ne
          Re: Inzerát 09.11.2012 hadani se s adminem na jeho serveru (nebo pokusy ho nutit aby na verejnosti priznal nekonzistentni j
            Re: Inzerát 09.11.2012 s nikym se nehádám, jenom mě zajímá důvod... ;)
              Re: Inzerát 09.11.2012 Zapoměl jsem se podepsat... (Tomáš) a pravidla vkládání inzerátu jsem tu nenašel, akorát to, že je t
        Re: Inzerát 09.11.2012 Souhlasim s Tomasem, odkaz na Aukro ma smysl napriklad proto ze na Aukru jdou k inzeratu dat fotky c
      Re: Inzerát 09.11.2012 ÓÓÓ, ty musíš být svatý, když tak myslíš na ostatní! Dávat ze zcela nesobeckých důvodů inzerát na ně
        Re: Inzerát 09.11.2012 Děkuju za odpověď na mojí otázku... :D
          Re: Inzerát 09.11.2012 To sem nevěděl, že lidem zakazuješ reagovat na tvoje reakce. Příště to raději uveď už do první zpráv
            Re: Inzerát 09.11.2012 nikomu nic nezakazuju, jenom reaguju na tvojí reakci... :)
              Re: Inzerát 09.11.2012 Koukám, že si udělal značný progres! Gratuluji! Oproti tvé předchozí reakci jsi pochopil, že jsem re
      Re: Inzerát 09.11.2012 Cau Tome. Jak budes resit to, kdyz ti ted napisu, ze to beru? Porusis pravidla Aukra a stahnes to z
        Re: Inzerát 09.11.2012 Ahoj, když mi to napíšeš, tak ti odpovím, že můžeš přihodit, nic rušit nebudu...
          Re: Inzerát 09.11.2012 Ty budes tedy peknej vycuranek. Na Lezci ne, protoze co kdyby nekdo dal vic, nez napisi, na Aukru jo
          Re: Inzerát 09.11.2012 A co když, jako jistě hodně návštěvníku lezce, nemám účet na Aukru a o věci mám zájem? Přihodit nemů
            Re: Inzerát 09.11.2012 Abych to celý shrnul...(shrnuju si to rád, protože mi to dělá dobře... :D )
Občas něco prod
              Re: Inzerát 09.11.2012 (omlouvám se za duplicitu)
              Re: Inzerát 09.11.2012 ... dyt rikam, polemizovat a dokazovat zes moralni vitez. ;-))
(kdybys dal do inzerce hlasku
                Re: Inzerát 09.11.2012 polepším se... ;)
  Re: Inzerát 09.11.2012 Nechápu proč to píšeš do diskuse místo abys napsal mail adminovi. Neefektivní řešení,nemyslíš? Nebo
    Re: Inzerát 09.11.2012 myslel jsem, že lidi, co se tu pohybujou, by mohli vědět, možná odpovědět... a né rozebírat všleico
      Re: Inzerát 11.11.2012 Podle mně nakupují a prodávají na Aukru jen "divní" lidi, proto se nediv, že jsem tě zařad
        Re: Inzerát 11.11.2012 Co člověk to názor. Já už na aukru nakupuju a prodávám cca 4 roky a s tebou zmiňovanou zkušeností se
        Re: Inzerát 11.11.2012 Jak tě Beliale mohla stát aukce, kde nikdo nepřihodil 150 Kč? to mi vysvětli. Asi sis to trošku přib
          Re: Inzerát 11.11.2012 Máš přezdívku a na Aukru ti může psát do zpráv kdo chce (registrovaný na Aukru), za zvýraznění a dal
            Re: Inzerát 12.11.2012 Jo, kdo nakupuje na aukru je divnej, protože se tak točej použitý věci a obchodníci s novejma tím př
              Re: Inzerát 12.11.2012 :)) tak tenhle byl dobrej..:)) Myslel jsem, že s vlastním majetkem můžu v mezích zákona nakládat jak
                Re: Inzerát 12.11.2012 No a ty jsi úplně mimo :)
              Re: Inzerát 12.11.2012 Možná jsi nečetl celou diskusi, ale o problém obchodník - zákazník v ní nejde ;)
                Re: Inzerát 12.11.2012 Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal..:))
                  Re: Inzerát 13.11.2012 On se tě náčelník zastal, jo?;)
                Re: Inzerát 13.11.2012 Nejde, máš pravdu. Omlouvám se za offtopic, netušil jsem, že to bude až tak mimo mísu. Pro jistotu p
Východní Slovensko 07.11.2012 Svidník, případně Prešov, jsou tam kolem nějaké skály? Našel jsem Rozlomity a Jánošíkovu baštu. Díky za tipy.
  Re: Východní Slovensko 07.11.2012 Primo u Presova jsme jezdili do dvou oblasti jen si vzpomenout jak se jmenovali. Pokud se ti nekde p
  Re: Východní Slovensko 07.11.2012 Zadiel, Janoviska Basta, Turniska, Drevenik, Stratena (Dedinky), Zamutovske Skaly (pozor povoleny ib
  Re: Východní Slovensko 08.11.2012 tam sa aj lezie som myslel že za banskou už su len ciganske osady :)
  Re: Východní Slovensko 08.11.2012 Svidník? To si si vybral myslím jednu z najnevhodnejších destinácí na lezenie na Slovensku, resp. je
  Re: Východní Slovensko 08.11.2012 Ak myslis standardne oblasti, dobre odistene a s vacsim mnozstvom ciest, tak turniska - 50 km od PO,
    Re: Východní Slovensko 08.11.2012 a co v okolí Ladomírovej, v lesích na Dukle?
      Re: Východní Slovensko 08.11.2012 S industriálom na pamätníku neblbnite, je to NKP a hlavne pietne miesto.
        Re: Východní Slovensko 09.11.2012 Nechápu, proč všichni jezděj do Tater, když jsou poblíž takový parádní možnosti industriálu na památ
  Re: Východní Slovensko 09.11.2012 a, este si spominam, s bardejovcanmi sme boli vo dvoch malych pieskovcovych oblastiach v polsku hned
    Re: Východní Slovensko 12.11.2012 Kdyby si někdo vzpomněl kde je tam ten písek, tak budu rád za info. Dík všem.
Jinak bacha na
      Re: Východní Slovensko 13.11.2012 Kolik jsi těch pokut platil? :-) Doporučuji rádio Expres, každou půlhodinu informuje o tom, kde se b
Horolezcky cepin. 07.11.2012
Tak az dnes jsem se dozvedel, ze Lev Trocky, jeden z vudcu bolsevicke revoluce byl zavrazden ve svem exilovem dome v Mexiku najatym agentem KGB. A zabili ho HOROLEZECKYM CEPINEM. Zajimave pouziti.
  Re: Horolezcky cepin. 07.11.2012 Optimismus je opium lidstva. Zdravy duch pachne blbosti. At zije maglajz.
  Re: Horolezcky cepin. 08.11.2012 zabili ho nástrojem, který se nazývá ice axe. někteří překladatelé uvádějí ledovcová sekera, jiní se
    Re: Horolezcky cepin. 08.11.2012 Nástroj kterým byl zavražděn Trockij byl opravdu cepín, pokud někdo překládá jako sekáček na led, ta
Francie - lezeni v/po desti 07.11.2012 zdar,
mame naplanovany vylet do jizni Francie od tohoto patku do dalsi nedele. Pocasi bude ale asi na nic. Mate nekdo tip, kde by se dalo lezt i po/v desti? Muze to byt treba i po ceste tam. Puvodni plan byl Ardeche, kde se nejaky ten previs taky n
  Re: Francie - lezeni v/po desti 07.11.2012 Máme stejný plán i termínově, jsem teď trochu na vážkách, zda jet, nejet, doufám zatím ve zlepšení p
    Re: Francie - lezeni v/po desti 07.11.2012 no vidim, ze resime uplne stejne otazky:) V ardeche jsem nasel napriklad Grotte Des Branches. Myslim
      Re: Francie - lezeni v/po desti 09.11.2012 počasí v Russanu: včera vedro a slunečno, dnes polojasno, od 12h začlo mrholit, odpoledne už pršelo
Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar.
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky.
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :)
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:)
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Tady je ukázka.
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že n
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha ne
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 musíme, jináč bys umřel hlady...
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 08.11.2012 Na knihu se moc těším.
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-(
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tuf
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou k
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu
                Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa n
                  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 07.11.2012 Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří le
                    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 08.11.2012 Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej ka
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 08.11.2012 Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-)
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 08.11.2012 to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 08.11.2012 Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií p
                        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 09.11.2012 technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší.
                          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 09.11.2012 O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A
                            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 09.11.2012 Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a
                              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 09.11.2012 Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy
                Ocekavani 08.11.2012 Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o d
                  Re: Ocekavani 09.11.2012 no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam ta
                    Re: Ocekavani 09.11.2012 Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce.
                    Re: Ocekavani 09.11.2012 Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen!
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera 09.11.2012 Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno
cepiny 06.11.2012 ahoj, kluci a holky, mam dotaz, muzete mi poradit, mate skusenosti z cepinama, lezu hodne ledy i nejaky mixy rozhodne ne zadny brutal, je jasne ze kdo umí, tak se mu leze ze vsim dobre, ja premyslim o petzl nomic, piranha od salewy nebo xmonster od grivel
  Re: cepiny 06.11.2012 Nějakou chvilu jsem lezl s Petzl Nomic a super, teď mám Fusion od Black Diamond a trochu líp se mi s
  Re: cepiny 06.11.2012 Super jsou i cepíny od českého výrobce Raveltik (Gladiator, Demon Mountain).
  Re: cepiny 06.11.2012 Piraně dělával Simond, teď to patří Salewě, nebo je to shoda jmen ?
    Re: cepiny 07.11.2012 Co já vím, tak Piranha cepín je od Salewy a i od Simondu. Oba jsou ale konstrukčně jiné. Jestli Sale
  Re: cepiny 07.11.2012 A na ty Salewa Piranha seženeš náhradní hroty?? Je to cepín z roku 2008 a pokud vím, tak minulý rok
    Re: cepiny 07.11.2012 Hlavně neseženeš ani cepíny Salewa Pyranha, takže o nic nejde.
Kup si Raveltik, Petzl, Grivel
      Re: cepiny 08.11.2012 To bych chtěl vidět ty výprodeje na pikly od BD. :-D
        Re: cepiny 08.11.2012 Já už v Hudáčích kupuju jenom ve výprodeji a nemůžu si stěžovat. Loni se mi podařil unikátní kup poh
          Re: cepiny 08.11.2012 tak tak, aspon uvidis, jak to maji nastrileny
          Re: cepiny 09.11.2012 Jasné, hadry dávají do slevy. Ale pikle? Jedině tak sleva v setu na kladivo+lopatka, nebo pikl+mačky
            Re: cepiny 11.11.2012 Jseš si fakt tak jistej. Tak se vsaď, že v lednu bude na cepíny 30% sleva.
Taky si pamatuju,
    Re: cepiny 08.11.2012 Salewy bych nebral. Vloni jsem na ně sháněl nový hroty na Salewa Morpheus (koupil jsem je s těma pol
  Re: cepiny 07.11.2012 Jestli ti můžu NEdoporučit, tak je to cokoliv od Salewy. Konkrétně u cepínu se pod rukojeti dostával
  Re: cepiny 07.11.2012 Ahoj Ondro.
Za posledních pár let jsem vystřídal cepínů víc než dost (2páry Nomic, Gr
    Re: cepiny 07.11.2012 Matrixy mám teď a dost mně sere ta spodní část, kterou když někam jdeš a cepín chceš využít jako tur
  Re: Purebouldering - rip? 06.11.2012 Taky se pridavam k otazce?Co se stalo?
    Re: Purebouldering - rip? 06.11.2012 Snad jeste ozivne, minimalne pruvodcu by byla velka skoda:(
      Re: Purebouldering - rip? 06.11.2012 Zakladatel na to nema cas a tak to dopadlo :-(.
  Re: Purebouldering - rip? 06.11.2012 Teď jsem se doslechl, že by to do týdne (?) mohlo zase běžet.
Pravda je, že se tam moc nedělo
    Re: Horolezecke pruvodce - rip? 07.11.2012 A co obchod
      Re: Horolezecke pruvodce - rip? 07.11.2012 Ty knížky postupně doplňuji do shopu zde na Lezci. Pokud byste někdo něco potřeboval a zatím to zde
        Re: Horolezecke pruvodce - rip? 07.11.2012 Co si budeme povídat, bezplatně se věnovat x hodin novinařině za čas omrzí a eshop je asi z pohledu
  Re: pruvodce na bouldery u Bechyne 06.11.2012 Viz. diskuse nad touhle...
    Re: pruvodce na bouldery u Bechyne 06.11.2012 jop, ze na pureboulderingu byl paradni fotopruvodce vim. Presto doufam, ze se objevi i oflajn verze.
Batoh - do letadla 05.11.2012 Ahoj,
hledám šikovný batoh do letadla. Měl by mít rozměry 55cm x 40cm x 20cm. Tak aby šel použít na chození po horách. Za rozumné prachy.
      Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 Deuter Guide 35+. Když ho šikovně sbalíš, rozměry splní (proleze tím jejich truhlíkem). A hlavně je
      Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 Zas tak tvrdé to není. Navíc batoh lehce zmáčkneš. Mnohem větší průser je hmotnost než rozměr. Více
        Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 Deuter je trošku drahý a hlavně zbytečně těžký. Dobré věci šil Boll, ale u nás už v obchodech není s
        Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 to nas teda kontrolovali pokazdy i s batohama - a nepoucitelni jedinci museli uz nekolikrat davat pr
          Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 No nízkonákladové aerolinky velikost a hmotnost příručního zavazadla kontrolují téměř vždy, neboť za
            Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 Mozna by bylo sikovne vedet ze nekteri dopravci resi pouze rozmery, nikoliv vahu! Nedavno jsem to vi
      Re: Batoh - do letadla 06.11.2012 Mammut Flight - proved by RyanAir.....
        Re: Batoh - do letadla 09.11.2012 No je to hnus. Asi si vezmu igelitový pytel. Jen pro kontrolu jsem se podíval na ceny v Anglii. V pr
  Re: Batoh - do letadla 12.08.2013 Letím do Skotska jen s příručním zavazadlem, koupila jsem tenhle batoh za dobrou cenu...:) A vleze s
1
...
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
...
2263
Kniha Rudolfa Tefelnera Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky Robert 09:46:02 07.11.2012odpovědět
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar. Standa 10:02:29 07.11.2012odpovědět
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky. Robert 10:06:02 07.11.2012odpovědět
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :) Andy 10:34:23 07.11.2012odpovědět
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:) Lukas 12:42:05 07.11.2012odpovědět
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Tady je ukázka.
http://issuu.com/horskyvdce/docs/tsl_web
Ale z toho, co jsem přečetl moc odvařený nejsem. Dosti obecné! Xindl 17:49:21 07.11.2012odpovědět
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že někdo to bude rozepsané více. Je to tak, ne? Docela se těším třeba na charkteristiku laktátové křivky s ohledem na lezecký sport a podobně. A jistě bude rozepsaný i trénink pro odlišné typy lezců, třeba pískaři nebo lezci dlouhých cest potřebují vytrvalost jinou, než třeba lezci sportovní, u kterých se doba přelezu cest počítá na desítky sekund, maximálně jednotky minut. A to nepíšu o boulderistech. Nemáte někdo alespoň rejstřík? 19:07:46 07.11.2012odpovědět
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha nelíbí, tak si ji kupovat nemusíte. zofin 19:20:04 07.11.2012odpovědět
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera musíme, jináč bys umřel hlady... 19:50:54 07.11.2012odpovědět
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Na knihu se moc těším. jirkas 19:52:12 08.11.2012odpovědět
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-( Karel Mňau 19:16:48 07.11.2012odpovědět
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tufiho jako autora. Takže si nevymýšlej fámy ... zofin 19:23:01 07.11.2012odpovědět
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou knizku, ale nejmin novou izraelskou zbran... :-( Petr Haf 19:52:19 07.11.2012odpovědět
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu, že ohlasovaná bola už pred mesiacmi)... 20:12:04 07.11.2012odpovědět
                Re: Kniha Rudolfa Tefelnera To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa nevypustil. Spíš si myslím, že ať už teď přijde cokoliv, tak lidi budou zklamaný, protože na to museli tak dlouho čekat... Maňas 20:22:46 07.11.2012odpovědět
                  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří lezci, co se chtějí ještě dále zlepšovat. Ale co jsem tak měl možnost vidět jedničku a tu ukázku, tak to vypadá na příručku pro začátečníky a absolventy lezeckých kurzů. Nemyslím to nijak špatně, každý jsme nějak začínali. 20:35:57 07.11.2012odpovědět
                    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej kapitoly som fakt necakal. Ak aj ostatne kapitoly budu take prepracovane, tak sa VSETCI mame na co tesit. kmeto 09:24:57 08.11.2012odpovědět
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-) Willhem 17:00:29 08.11.2012odpovědět
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale vynikajúca, priam brilantná a geniálna... :-D FTW 17:45:37 08.11.2012odpovědět
                      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií pohybu po stěně, o tom žádná. Ale jinak nevím o tom, že technika jako taková by šla trénovat. Podle dosavadních zkušeností jsem si myslel, že technika lze zlepšit především lezením, pak lezením a ještě pomáhá lezení. A kdo pro to nemá vlohy, stejně mu to nepomůže. Že by se osmičkový lezec po přečtení knížky zlepšil na devítkového... no nevím. Třeba ano :-) 18:45:08 08.11.2012odpovědět
                        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší. pro začátek zkus tohle http://budlez.cz/304b.html 09:32:12 09.11.2012odpovědět
                          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A i s tím, že podobé rady jsou určeny začátečníkům.
Proč? Správný způsob přelezu prakticky neexistuje. Lezení je kreativní a je na každém, jak si to vymyslí. A ten vymyšlený způsob MUSÍ respektovat osobnost lezce a jeho individuální schopnosti. Je lepší se zkroutit a k chytu se natáhnout, nebo udělat krok dynamický a zhoupnout se/doskočit? Neexistuje správná odpověď. Tedy ano, existuje, ale více méně na úrovni absolventů lezeckých kurzů a málo zkušených lidí. Tam jde doporučit, co je pro ně lepší. Ale na vyšší úrovni již závisí výběr řešení problému na lezcovi. A faktorů, které výběr řešení ovlivňují, je více. A proto si stále myslím, že jestli něco funguje jako trénink techniky, je to maximální objem lezení na neznámých cestách. To, že víš o mnoha krocích, ještě neznamená, že vždy zvolíš ten nejvhodnější nebo naopak na některý nezapomeneš. Prostě pokud na to hlavu máš, přijdeš na to sám. A pokud ne, je ti teorie k ničemu, naopak je kontraproduktivní. Pomůže rychle od začátečníka někam na průměr, ale pak nastane stagnace.
O tom, jak rozdílně mohou vypadat přelezy stejné cesty v podání několika špičkových závodníků, se můžete přesvědčit sami. Podívajte se třeba na záznam posledního světového poháru v Inzai na finále žen. Rozdíl technik je krásně vidět na mnoha místech, zejména to, co předvedla Mina Markovič při kroku do chytu 42 bylo dokonalé, ale udělala to jediná. A například chyt 34 jedna ze závodnic vynechala, pro její techniku se hodilo pasáž přelézt úplně jinak. A úplný extrém byla Fakhritdinova, která si tam dokonce stoupla a odpočívala. To prostě nenatrénuješ, nic jediného správného neexistuje, vše je o osobnosti lezce. 10:59:29 09.11.2012odpovědět
                            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a celkového lezeckého projevu. Kniha sama o sobě nic nevyřeší. Pouze pomůže nad problematikou přemýšlet a dovolí problémy identifikovat a pojmenovat. Je na každém jak s tím naloží. Byl jsem u Tufiho na semináři, znám dobře první knihu a prostudoval velké množství dostupných materiálů. Ale hlavně mám tu skvělou možnost pracovat s celkem velkou skupinou lidí, na kterých si pravidelně potvrzuji, že Tufiho přístup je ten správný, nebo alespoň z těch nabízených ten nejlepší. Absolutně nesouhlasím s tím, že kdo je kopyto má smůlu. Základní technika se dá velmi jednoduše naučit. Problém je hlavně v tom, že většinou není od koho. Samostudiem - metodou pokus/omyl to je běh na velmi dlouhou vzdálenost. Samo ti co to mají od boha to budou mít vždy jednodušší. BB 13:15:56 09.11.2012odpovědět
                              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy zda o 4-7 nebo 8-10.
Ale jinak by u tréninku techniky vůbec nebylo od věci, kdyby někdo lezcům poradil požadovat kvalitní cesty :-)
13:42:12 09.11.2012odpovědět
                Ocekavani Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o dva stupne jak mavnutim zazracneho proutku. Ba co vic, kdo bude podle knihy kouzlit, bude vice nez jen ucen carodejuv. 16:52:27 08.11.2012odpovědět
                  Re: Ocekavani no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam tak budem na 9ckach! lk 11:58:02 09.11.2012odpovědět
                    Re: Ocekavani Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce. zofin 14:01:10 09.11.2012odpovědět
                    Re: Ocekavani Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen! 17:04:38 09.11.2012odpovědět
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno si jí už dnes objednat. Mrkněte do shopu. Standa 11:29:52 09.11.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: