Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231491 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
K2-Žilina - Žilina
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Hradec Králové
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 šlacha12.11.2012
Ahoj lidicky,prosim o radu.Uz asi mesic a pul mam natazenou nebo preskocenou šlachu na prostrednicku a nelepsi se to. :-(  Nevite nebo neznate nejakeho dobreho lekare na tuhle problematiku na morave,nejlepe OL? Diky za rady.

 Maroko12.11.2012
Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném průvodci na lezení v Maroku. Nemůžu nikde nic pořádného najít.
 Re: Maroko12.11.2012
Rock Climbing Atlas
horoknihy.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=2_13&products_id=20

 foto dne12.11.2012
Ahoj, kde přesně je foceno dnešní foto dne? Vypadá to parádně. Díky Honzin
 Re: foto dne12.11.2012
barva skaly jak v Rudici nad propadanim:-)
 Re: foto dne12.11.2012
v jure, wasserstain, nebo tak nejak, cesta Mysery 10-

 Nákupy Manchester / Liverpool09.11.2012
Ahoj,
jedu do Anglie a rád bych si nakoupil hadry. Hlavně Gore bundu. Nebude moc času.
Je v Liverpoolu nebo Manchesteru nějaký dobrý obchod na vybavení na hory? Snadno dostupný asi nebudu mít auto.
 Re: Nákupy Manchester / Liverpool10.11.2012
rači si to pořiď předem, nejsou tu vůbec žádný! v těhdlech maloměstech je to s obchodama těžký ;)
  Re: Nákupy Manchester / Liverpool10.11.2012
To je takový horní dolní vidlákov? Na mapě to vypadá na velké města.
   Re: Nákupy Manchester / Liverpool11.11.2012
Martin Gore depeš si tam koupil pěkný manšestráky
 Re: Nákupy Manchester / Liverpool12.11.2012
Ahoj. V každým větším brtiským městě má prodejny řetězec Blacks,V Manchestru budou podobnejch kšeftů

 Šumava na běžkách09.11.2012
Ahoj,
plánujeme Šumavu na běžkách. Tak na pět dní.
Kde je nejlepší výchozí místo? A k tomu nějaké pěkné ubytko za rozumné penízky?

Předem díky

Tom
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Ja bzch doporucil nevzrazet driv nez napadne snih....
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Celá šumava se dá na běžkách za 3 dny jako přejezd. Jinak pak záleží jestli chceš pohodový trasy a m
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Přece u Čerchova. Tam začíná Šumava :-) Nebo u Nových Hradů. Tam někde končí.
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Chceme do pořádné stopy. Na ježdění ve volném terénu bez stop nemáme běžky.
   Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Jo Němci maj stopy často v lepším cajku..
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Zopakuj si zeměpis...
   Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu13.11.2012
Že by přesněji Všerubský průsmyk (kde možná bojoval Břetislav I. s Jindřichem III, ale spíš to bylo
    Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu13.11.2012
Turečku jsi ubožák!
     Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Jenom jsem si zopakoval zeměpis, jak mi doporučuje Bída. Proto jsem ubožák, milý hloupý anonyme?
      Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Dobry Turku! Ty chapes prece dobre , ze oni nic nevi, ze je to Bida....
       Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Bída to nejspíš nebyl, ten se podepisuje přihlášením. A tomuhle "Bídovi" zřejmě nefunkuje
 Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Nejlepší mi přišel prostor Kvilda - Horská Kvilda a Modrava. Kousek do Německa, prameny Vltavy, Pole
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Jasně,Horská Kvilda nejhezčí na nocleh,ubytování je tam dost...
 Re: Šumava na běžkách12.11.2012
  Re: Šumava na běžkách13.11.2012
Díky

 Inzerát09.11.2012
Ahoj, proč už mi dvakrát někdo smazal inzerát, kde byl odkaz na moje aukro, a ani mě na nic neupozornil emailem? jednalo se o sadu friendů, a rozhodně se nejedná o komerční, ale soukromou inzerci... Inzerát s odkazem na bazos.cz nikomu nevadí? Ale na aukr
 Re: Inzerát09.11.2012
Né každý má účet na aukru? A proč by člověk měl lízt z barazu do bazaru? Nevím no... A bazoš z inzer
  Re: Inzerát09.11.2012
Protože to chci dát na co nejvíc míst, aby se k tomu dostalo co nejvíc lidí, a tim pádem mělo šanci
   Re: Inzerát09.11.2012
dej sem ten inzerat bez odkazu na aukro, proste vypis co prodavas... a je pokoj.
    Re: Inzerát09.11.2012
jo, třeba to tak udělám... ale furt visí ve vzduchu ta otázka, proč jeden odkaz zůstane, a druhej ne
     Re: Inzerát09.11.2012
hadani se s adminem na jeho serveru (nebo pokusy ho nutit aby na verejnosti priznal nekonzistentni j
      Re: Inzerát09.11.2012
s nikym se nehádám, jenom mě zajímá důvod... ;)
       Re: Inzerát09.11.2012
Zapoměl jsem se podepsat... (Tomáš) a pravidla vkládání inzerátu jsem tu nenašel, akorát to, že je t
    Re: Inzerát09.11.2012
Souhlasim s Tomasem, odkaz na Aukro ma smysl napriklad proto ze na Aukru jdou k inzeratu dat fotky c
   Re: Inzerát09.11.2012
ÓÓÓ, ty musíš být svatý, když tak myslíš na ostatní! Dávat ze zcela nesobeckých důvodů inzerát na ně
    Re: Inzerát09.11.2012
Děkuju za odpověď na mojí otázku... :D
     Re: Inzerát09.11.2012
To sem nevěděl, že lidem zakazuješ reagovat na tvoje reakce. Příště to raději uveď už do první zpráv
      Re: Inzerát09.11.2012
nikomu nic nezakazuju, jenom reaguju na tvojí reakci... :)
       Re: Inzerát09.11.2012
Koukám, že si udělal značný progres! Gratuluji! Oproti tvé předchozí reakci jsi pochopil, že jsem re
   Re: Inzerát09.11.2012
Cau Tome. Jak budes resit to, kdyz ti ted napisu, ze to beru? Porusis pravidla Aukra a stahnes to z
    Re: Inzerát09.11.2012
Ahoj, když mi to napíšeš, tak ti odpovím, že můžeš přihodit, nic rušit nebudu...
     Re: Inzerát09.11.2012
Ty budes tedy peknej vycuranek. Na Lezci ne, protoze co kdyby nekdo dal vic, nez napisi, na Aukru jo
     Re: Inzerát09.11.2012
A co když, jako jistě hodně návštěvníku lezce, nemám účet na Aukru a o věci mám zájem? Přihodit nemů
      Re: Inzerát09.11.2012
Abych to celý shrnul...(shrnuju si to rád, protože mi to dělá dobře... :D )
Občas něco prod
       Re: Inzerát09.11.2012
(omlouvám se za duplicitu)
       Re: Inzerát09.11.2012
... dyt rikam, polemizovat a dokazovat zes moralni vitez. ;-))
(kdybys dal do inzerce hlasku
        Re: Inzerát09.11.2012
polepším se... ;)
 Re: Inzerát09.11.2012
Nechápu proč to píšeš do diskuse místo abys napsal mail adminovi. Neefektivní řešení,nemyslíš? Nebo
  Re: Inzerát09.11.2012
myslel jsem, že lidi, co se tu pohybujou, by mohli vědět, možná odpovědět... a né rozebírat všleico
   Re: Inzerát11.11.2012
Podle mně nakupují a prodávají na Aukru jen "divní" lidi, proto se nediv, že jsem tě zařad
    Re: Inzerát11.11.2012
Co člověk to názor. Já už na aukru nakupuju a prodávám cca 4 roky a s tebou zmiňovanou zkušeností se
    Re: Inzerát11.11.2012
Jak tě Beliale mohla stát aukce, kde nikdo nepřihodil 150 Kč? to mi vysvětli. Asi sis to trošku přib
     Re: Inzerát11.11.2012
Máš přezdívku a na Aukru ti může psát do zpráv kdo chce (registrovaný na Aukru), za zvýraznění a dal
      Re: Inzerát12.11.2012
Jo, kdo nakupuje na aukru je divnej, protože se tak točej použitý věci a obchodníci s novejma tím př
       Re: Inzerát12.11.2012
:)) tak tenhle byl dobrej..:)) Myslel jsem, že s vlastním majetkem můžu v mezích zákona nakládat jak
        Re: Inzerát12.11.2012
No a ty jsi úplně mimo :)
       Re: Inzerát12.11.2012
Možná jsi nečetl celou diskusi, ale o problém obchodník - zákazník v ní nejde ;)
        Re: Inzerát12.11.2012
Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal..:))
         Re: Inzerát13.11.2012
On se tě náčelník zastal, jo?;)
        Re: Inzerát13.11.2012
Nejde, máš pravdu. Omlouvám se za offtopic, netušil jsem, že to bude až tak mimo mísu. Pro jistotu p

 Východní Slovensko07.11.2012
Svidník, případně Prešov, jsou tam kolem nějaké skály? Našel jsem Rozlomity a Jánošíkovu baštu. Díky za tipy.
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Primo u Presova jsme jezdili do dvou oblasti jen si vzpomenout jak se jmenovali. Pokud se ti nekde p
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Zadiel, Janoviska Basta, Turniska, Drevenik, Stratena (Dedinky), Zamutovske Skaly (pozor povoleny ib
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
tam sa aj lezie som myslel že za banskou už su len ciganske osady :)
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Svidník? To si si vybral myslím jednu z najnevhodnejších destinácí na lezenie na Slovensku, resp. je
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Ak myslis standardne oblasti, dobre odistene a s vacsim mnozstvom ciest, tak turniska - 50 km od PO,
  Re: Východní Slovensko08.11.2012
a co v okolí Ladomírovej, v lesích na Dukle?
   Re: Východní Slovensko08.11.2012
S industriálom na pamätníku neblbnite, je to NKP a hlavne pietne miesto.
    Re: Východní Slovensko09.11.2012
Nechápu, proč všichni jezděj do Tater, když jsou poblíž takový parádní možnosti industriálu na památ
 Re: Východní Slovensko09.11.2012
a, este si spominam, s bardejovcanmi sme boli vo dvoch malych pieskovcovych oblastiach v polsku hned
  Re: Východní Slovensko12.11.2012
Kdyby si někdo vzpomněl kde je tam ten písek, tak budu rád za info. Dík všem.
Jinak bacha na
   Re: Východní Slovensko13.11.2012
Kolik jsi těch pokut platil? :-) Doporučuji rádio Expres, každou půlhodinu informuje o tom, kde se b

 Horolezcky cepin.07.11.2012

Tak az dnes jsem se dozvedel, ze Lev Trocky, jeden z vudcu bolsevicke revoluce byl zavrazden ve svem exilovem dome v Mexiku najatym agentem KGB. A zabili ho HOROLEZECKYM CEPINEM. Zajimave pouziti.
 Re: Horolezcky cepin.07.11.2012
Optimismus je opium lidstva. Zdravy duch pachne blbosti. At zije maglajz.
 Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
zabili ho nástrojem, který se nazývá ice axe. někteří překladatelé uvádějí ledovcová sekera, jiní se
  Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
Nástroj kterým byl zavražděn Trockij byl opravdu cepín, pokud někdo překládá jako sekáček na led, ta

 Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
zdar,
mame naplanovany vylet do jizni Francie od tohoto patku do dalsi nedele. Pocasi bude ale asi na nic. Mate nekdo tip, kde by se dalo lezt i po/v desti? Muze to byt treba i po ceste tam. Puvodni plan byl Ardeche, kde se nejaky ten previs taky n
 Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
Máme stejný plán i termínově, jsem teď trochu na vážkách, zda jet, nejet, doufám zatím ve zlepšení p
  Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
no vidim, ze resime uplne stejne otazky:) V ardeche jsem nasel napriklad Grotte Des Branches. Myslim
   Re: Francie - lezeni v/po desti09.11.2012
počasí v Russanu: včera vedro a slunečno, dnes polojasno, od 12h začlo mrholit, odpoledne už pršelo

 Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky
 Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar.
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky.
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :)
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:)
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tady je ukázka.

    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že n
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha ne
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
musíme, jináč bys umřel hlady...
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Na knihu se moc těším.
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-(
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tuf
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou k
       Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa n
         Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří le
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej ka
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-)
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií p
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší.
             Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a
               Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy
        Ocekavani08.11.2012
Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o d
         Re: Ocekavani09.11.2012
no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam ta
          Re: Ocekavani09.11.2012
Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce.
          Re: Ocekavani09.11.2012
Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen!
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno

1   ...   565   566   567   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Šumava na běžkách
Ahoj,
plánujeme Šumavu na běžkách. Tak na pět dní.
Kde je nejlepší výchozí místo? A k tomu nějaké pěkné ubytko za rozumné penízky?

Předem díky

Tom
Tom21:26:00 09.11.2012
odpovědět 
 Re: Šumava na běžkách
Ja bzch doporucil nevzrazet driv nez napadne snih....
ten co vi21:38:36 11.11.2012
odpovědět 
 Re: Šumava na běžkách
Celá šumava se dá na běžkách za 3 dny jako přejezd. Jinak pak záleží jestli chceš pohodový trasy a méně lidí nebo lépe upravovaný a hodně lidí. Osobně zaparkovat co nejblíž hranic a drandit stopy v německu. Jinak ono fakt záleží co přesně člověk chce, to tady můžu napsat 10 dobrejch míst a ještě víc dobrejch tras nesednem si ...
Honza23:07:29 11.11.2012
odpovědět 
 Re: Šumava na běžkách
Přece u Čerchova. Tam začíná Šumava :-) Nebo u Nových Hradů. Tam někde končí.
Kuba Turek23:31:15 11.11.2012
odpovědět 
  Re: Šumava na běžkách
Chceme do pořádné stopy. Na ježdění ve volném terénu bez stop nemáme běžky.
10:28:40 12.11.2012
odpovědět 
   Re: Šumava na běžkách
Jo Němci maj stopy často v lepším cajku..
Standa11:24:31 12.11.2012
odpovědět 
  Re: Šumava na běžkách
Zopakuj si zeměpis...
Bída12:30:48 12.11.2012
odpovědět 
   Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu
Že by přesněji Všerubský průsmyk (kde možná bojoval Břetislav I. s Jindřichem III, ale spíš to bylo spíš u Pivoně) a Vyšebrodský průsmyk (kudy možná vedla pozdně antická cesta na Linec, jestli to tedy nebylo až někde za Dvořištěm)? Nebo se spíš přikláníš k bezejmennému sedlu, zpod kterého teče Chodská Úhlava do Nýrska?
Kuba Turek17:30:22 13.11.2012
odpovědět 
    Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu
Turečku jsi ubožák!
22:33:26 13.11.2012
odpovědět 
     Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu
Jenom jsem si zopakoval zeměpis, jak mi doporučuje Bída. Proto jsem ubožák, milý hloupý anonyme?
Kuba Turek01:43:27 14.11.2012
odpovědět 
      Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu
Dobry Turku! Ty chapes prece dobre , ze oni nic nevi, ze je to Bida....
Martas.09:58:40 14.11.2012
odpovědět 
       Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu
Bída to nejspíš nebyl, ten se podepisuje přihlášením. A tomuhle "Bídovi" zřejmě nefunkuje Wikipedie.
11:09:49 14.11.2012
odpovědět 
 Re: Šumava na běžkách
Nejlepší mi přišel prostor Kvilda - Horská Kvilda a Modrava. Kousek do Německa, prameny Vltavy, Poledník, případně i tratě na Zadově. Stopy hlavně na klasiku. Levnější ubytko najdeš asi na Kvildě.
Došlík11:23:47 12.11.2012
odpovědět 
  Re: Šumava na běžkách
Jasně,Horská Kvilda nejhezčí na nocleh,ubytování je tam dost...
 Evík12:48:20 12.11.2012
odpovědět 
 Re: Šumava na běžkách
www.bilastopa.cz

Záleží, jaká je zima. Nejvíc sněhu je v oblasti u hranic v okolí Kvildy, Modravy, Prášil až téměř k Železné Rudě. Když je dobrá zima, je parádní okolí Stožce - cca 300 km stop v ČR i v Bavorsku. Pokud Šumavu neznáš, tak začni na Kvildě, ale raději v týdnu, o víkendu je zde dost přelidněno. Na Bučině se dá navázat na stopy v Bavorsku k obcím Philippsreuth, Finsterau, Mauth, kde jsou stopy lépe udržované než u nás. Až na výjimky je skoro celá Šumava udělaná na klasiku. Na bruslení jsou nejlepší placené tratě Breterschachten u Velkého Javoru, nedaleké Scheiben a stopa v ČR udržovaná Bavoráky z Rittsteigu, která vede ze Zadních chalup k Černému jezeru, 2 km z parkáče se ale musí upíchat soupaž. Za chladnějších zim jou super stopy s minimem lidí z Bavorské Rudy až do Zwieselu, nebo z Železné Rudy přes Ferdinandovo údolí na stopy v okolí Zwieseler Waldhausu. Bavorsko je vůbec příjemnější, většina okruhů je jednosměrných, dá se líp předjíždět, někde ani není koho, a lidi jsou mnohem ohleduplnější a nechovají se jako hovada u nás.
Rozhodněte se podle sněhových podmínek, když je dobrá zima, je Šumava ráj pro klasiky na celém jejím území, pokud teda naši najedou stopy. Často píší, že je sněhu málo, nebo moc, nebo že fouká, nebo je rozbitá rolba. Dle náročnosti je to nejtěžší na Železnorudsku a Prášilsku - jsou zde docela dlouhé kopce, větší převýšení, najde se i 400 až 500 m. Pláně kolem Kvildy jsou o něco lehčí, kolem Stožce také. Ohledně hospod vůči Krkonoším katastrofa, někdy 1 hospoda po 20 km, ale to je na tom to krásné ;-)
Bída12:50:26 12.11.2012
odpovědět 
  Re: Šumava na běžkách
Díky
16:53:15 13.11.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi