Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Běžně se leze s mágem06.12.2012
Jsem asi trošku naivní holka, ale když jsme začali v Labáku lozit, hledali jsme pravidla a snažili se co nejvíce od místních dozvědět. Zdálo se mi, že se všichni chvástají, že s mágem, se na břehu Labe běžně leze a že není třeba si s tím dělat starosti. H
 Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
Řekl jsem si že se tady nebudu o mg bavit, ale pokud je z pohledu ochrany přírody (tomu i malinko ro
 Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
Ještě dodatek - je to stejně o lidech, prostě pokud budeš chtít, budeš jezdit autem rychle a pod vli
  Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
No právě, je to o konkrétních lidech. Mně se také některá omezení nelíbí, ale přece na ně nebudu hne
 Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
čéši a mádžo, čéši a mádžo, čéši a mádžo, heroín a deti
 Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
Máš recht, ČHS je v tohle úplně na prd, na Strahově strkají hlavu do písku, jediné, co můžeš, je řík
  Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
tyyyy ptaaaci na tu skalu normale serou... bile... postrilet by je to chtelo...
ju a na tom
  Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
Svýho času tu bývaly parádní rozhovory, k ranní kávě příjemný čtení. Teď si člověk musí vystačit a p
  Re: Běžně se leze s mágem07.12.2012
Jde o pozici ČHS, partička, která to vede nemá zájme být nositelem tradice, ruka ruku myje. Nemá žád

 Nové povolení lezení pro pravý břeh Labáku06.12.2012
Výzva ČHS, aby se lezci s rozhodnutím seznámili a hlavně aby dodržovali stanovená "pravidla hry" je opravdu k smíchu. Před nedávnem se vedla diskuze o mG a z ní vyplynulo, že se pravidla až tak důsledně dodržovat nemusí.
 Re: Nové povolení lezení pro pravý břeh Labáku06.12.2012
Lezeš tam nebo jenom blbě plkáš? Mě kultura lezení v Údolí a vůbec pobytu pod skalou přijde vcelku n
  Re: Nové povolení lezení pro pravý břeh Labáku06.12.2012
To je dobře, že jsou všichni v pohodě :-) Není totiž nad to, když ruka ruku myje, že a hovna se zame
 Re: Nové povolení lezení pro pravý břeh Labáku06.12.2012
Lidi bohužel nepředěláš, ani nepřesvědčíš. Je to každého svědomí, jestli polezou s Mg nebo ne..

 Zoban a Rebel06.12.2012
Vazeni panove, jdete laskave do ..... skal a lezte. Uz je mi z Vas akorat na bliti, takove hastereni kvuli par tisicovkam ci potencionalnim nespravedlnostem. Navic v tak okrajove zalezitosti jako je drajtul. Kluci, podejte si ruce a budte na sebe hodni. V
 Re: Zoban a Rebel06.12.2012
Kurva to byl šleh!! Uaaaaaaa........ :-))))
 Re: Zoban a Rebel07.12.2012
Naopak! Ať se někde spolu sejdou a daj si veřejně do držky :-)



 Titulní fotografie05.12.2012
Nechci rýpat, ale cesta na dnešní (5.12.) titulní fotce se jmenuje "Şıpıdık Şaziye".
 Re: Titulní fotografie05.12.2012
OPRAVA: nebere to tu turečtinu, takže cesta se jmenuje "Sipidik Şaziye".
  Foto dne again.06.12.2012
Dekujeme za poctivou, nerypajici informaci, ktera zcela vystizne objasnuje tuto problematiku fota dn

 Vymena podrazky Dynafit Tlt405.12.2012
Rozpada se mi tlumici mezivrstva mezi skeletem a vlastni podrazkou.Potrebuju vymenit kmplet.podrazku,nevite kde to flaji,za kolik?Firma Restday,ktera mi uspesne vymenila podrazku u bot na tezky trekking Aku mi bohuzel sdelila,ze vymenit lze,ale pouze kd.s
 Re: Vymena podrazky Dynafit Tlt405.12.2012
Dovozce dynafitu?
  Re: Vymena podrazky Dynafit Tlt405.12.2012
Dynafit maj Italové a hodně by mě překvapilo žeby počítali s výměnou podrážek u skeletů.
Asi
   Re: Vymena podrazky Dynafit Tlt405.12.2012
P.S. Skladem nedržej ani aktuální modely, vyroběj jen to co se předobjedná a podrážky se spíš nepřed
 Re: Vymena podrazky Dynafit Tlt405.12.2012
Koukni sem:
 trickline05.12.2012
Ahoj, můžete mi poradit, jaká lajna je vhodná pro triky? Já osobně vlastním slackline od elephanta, ale široký 35 mm a nevím, zda je to ten správný na triky ... budu rád za každou radu. díky
 Re: trickline05.12.2012
Ahoj, jestli chceš skákat a dělat nějaký dynamický triky a pod. tak pořiď třeba jibline od gibbonu n

 lyže Dynastar05.12.2012
Má někdo zkušenosti s lyžema Dynastar Altitrail Powder? Zajímá mě jak jsou točivé, protože mají velký rádius. Díky

 Foto dne05.12.2012
Neni ten typek na foto dne uz tak trochu mimo linku cesty? Je normalni lezt cestu 1,5m od jisteni?
 Re: Foto dne05.12.2012
si chces povidat, vid?
 Re: Foto dne05.12.2012
cesta za 5+ se holt leze 5+kovým terenem.
  Re: Foto dne05.12.2012
nejlepší koment :D " ty si chceš povídat " :D :D jdu do kolen ale je to pravda ... jinak
   Re: Foto dne05.12.2012
jo, byl to dobry koment. a k tvym poznamkam: o spolecne jisteni jde tezko - vidis presa nacvakane na
    Re: Foto dne05.12.2012
Jezis a neni to jedno? treba mu jen staci ze si zaleze a jemu jedno jak, ostatne nemyslim ze cislem
     Re: Foto dne05.12.2012
jištění je v linii cesty aby netáhlo lano ty chytráku... kdybys nebyl překližkář tak víš, že to tak
  Re: Foto dne06.12.2012
Jo, tak nějak jsem to myslel, bylo cestou nejmenšího odporu, o rest dayi jsem si dal tuhle cestu na
 Re: Foto dne05.12.2012
Klidně v té plotýnce můžou být tři linie - to, co borec leze, direkt a pak při pravé hraně. Takový p
  Re: Foto dne05.12.2012
nebo při levé hraně... taky
   Re: Foto dne05.12.2012
Ne , ne , kluci..Radek ma pravdu. neni to normalni. Vzdyt podle pravidel CHS platnych v celem vesmir
 Re: Foto dne06.12.2012
Hmm taky me to zarazilo; hlavne ze se u toho nezrakvil, pripadne nekopl jistice pri padu do hlavy, p
 Re: Foto dne06.12.2012
Je to metodicky správně? Co by na to řekl Uzlař? A co Jan Tleskač?

 Praní péřovky04.12.2012
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s praním péřovky doma v pračce? Co je vše potřeba, aby jsem si ji nepoškodil? Chtěl jsem ji dát do čistírny, ale mám trochu obavu, aby mi ji špatným praním nepoškodili. Díky moc za odpovědi!
 Re: Praní péřovky05.12.2012
Dal jsem North Faceku do cistirny, zaplatil 2 kila a odnes jsem si domu uplne novou bundu. Tak fanta
  Re: Praní péřovky05.12.2012
V čistírně riskuješ, že použijou chemikálii, která Ti bundu zničí. Doma v pračce neriskuješ vůbec ni
   Re: Praní péřovky05.12.2012
Aby se peří neslehlo a řádně propralo tak je dobrý naházet s péřovkou do bubnu ze pět tenisáků a pot
    Re: Praní péřovky05.12.2012
to je teda aspoň má zkušenost
     Re: Praní péřovky05.12.2012
Peru perovky naprosto bezne v mydlovem tekutem prostredku, kratky setrny program. Osvedcilo se mne s
 Re: Praní péřovky05.12.2012
Ted jsem zrovna po letech vypral svoji starou TNF péřovku. není třeba se ničeho bát. Použil jsme Gra
  Re: Praní péřovky05.12.2012
Díky moc, za všechny vaše komentáře! Moc jste mi pomohli! Ahoj Matty

 vařič Pinguin Pyro03.12.2012
Nemáte někod bližší zkušenost s vařičem Pinguin Pyro? Našel jsem jen jednu zavadějící "recenci"...
 Re: vařič Pinguin Pyro03.12.2012
mám od pinguinu Spidera a nemůžu si ho vynachválit,výkon a stabilita.
  Re: vařič Pinguin Pyro04.12.2012
Mě nevyhovuje to skládání, vyžaduje to cvik a mě to furt nějak nejde. Hoří v pohodě, štelování oprot
 Re: vařič Pinguin Pyro02.01.2015
Proč byla zavádějící?

1   ...   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Běžně se leze s mágem
Jsem asi trošku naivní holka, ale když jsme začali v Labáku lozit, hledali jsme pravidla a snažili se co nejvíce od místních dozvědět. Zdálo se mi, že se všichni chvástají, že s mágem, se na břehu Labe běžně leze a že není třeba si s tím dělat starosti. Hlavně lozit. Když jsem se snažila zjistit pár informací na svazu, tak mi řekli, že se s tím moc nedá dělat. Takže tak. Fuck you CHS!
Jitka B.20:44:56 06.12.2012
odpovědět 
 Re: Běžně se leze s mágem
Řekl jsem si že se tady nebudu o mg bavit, ale pokud je z pohledu ochrany přírody (tomu i malinko rozumim) mg někde zakázáno, je v podstatě papírová záležitost (což je smutné). Na územích CHKO v podstatě nepůsobí žádná kontrola takovýhle "prkotin" (kontrolují se větší věci typu stavby apod.) a nikdo placený státem tam opravdu pod skalou nebude kontrolovat kro práší a kdo ne. Jediné co můžeš dělat je nahlásit to na policii a nebo inspekci žp. Navíc snaha současné vlády o systematickou destabilizaci ochranypřírody (snaha o zrušení mžp, některých NP apod.) tomu taky moc nepřidá... A co se týče ČHS to není správní orgán, takže nemohou v podstatě nic dělat, nijak tě persekuovat, snad tak vyloučit a nebo nahlásit orgánům...
Možná nemám pravdu, rád se poučím...
H01:09:56 07.12.2012
odpovědět 
 Re: Běžně se leze s mágem
Ještě dodatek - je to stejně o lidech, prostě pokud budeš chtít, budeš jezdit autem rychle a pod vlivem, budeš přecházet na červenou, trhat vzácný kytky, slaňovat sokolům do hnízda a nebo třeba prášit mágem (já teda nejsem v ohledu mg na pískovci zastáncem toho ani toho). Nebo to prostě dělat nemusíš no...
H01:14:53 07.12.2012
odpovědět 
  Re: Běžně se leze s mágem
No právě, je to o konkrétních lidech. Mně se také některá omezení nelíbí, ale přece na ně nebudu hnedle kašlat.
jitka09:17:51 07.12.2012
odpovědět 
 Re: Běžně se leze s mágem
čéši a mádžo, čéši a mádžo, čéši a mádžo, heroín a deti
qwerty09:14:45 07.12.2012
odpovědět 
 Re: Běžně se leze s mágem
Máš recht, ČHS je v tohle úplně na prd, na Strahově strkají hlavu do písku, jediné, co můžeš, je říkat lidem, že se s magneziem neleze. Ale jsou to většinou totální idioti (a v Labáku je jich víc než kde jinde), kteří Ti řeknou: Proč já ne a on jo? nebo (sama to píšeš): Tady se normálně..., nebo: Bez toho to nejde, nebo ..., nebo ...


Že jejich přelez s Mg nemá sportovní hodnotu si nepřipustěj (honěj totiž čísla do deníčku, o nic jiného jim nejde) a nepřipustěj ani, že chyty zapatlané maglajzem se pak smekaj (pravda - jim ne, oni ten smek přebijou dalším nánosem :-(
09:56:38 07.12.2012
odpovědět 
  Re: Běžně se leze s mágem
tyyyy ptaaaci na tu skalu normale serou... bile... postrilet by je to chtelo...
ju a na tom pisku uz nelezde bez mg, kdo ma pak cumet na ty cerny hnusny uklouzany fleky!!!
10:07:08 07.12.2012
odpovědět 
  Re: Běžně se leze s mágem
Svýho času tu bývaly parádní rozhovory, k ranní kávě příjemný čtení. Teď si člověk musí vystačit a pobavit se třeba i u takovýchto šplechtů a že se jich někdy sejde:-DDD
Willhem10:13:54 07.12.2012
odpovědět 
  Re: Běžně se leze s mágem
Jde o pozici ČHS, partička, která to vede nemá zájme být nositelem tradice, ruka ruku myje. Nemá žádnou autoritu, nemá žádné pravomoce. Je potřeba říci, že to ale dělají konkrétní lidé, ti škodí našemu spolku dlouhodobě (Bloudek, Hrubý).
12:47:01 07.12.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi