LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231160 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Lokal Blok - Praha 5
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Podmínky v Tatrách16.12.2012
Ahoj. Nevíte jaké jsou aktuální podmínky v Tatrách na mixy a ledy?

 nazor na lano16.12.2012
Nazdarek lidicky.
Prosim nemate nekdo nejakou zkusenost jak kladnou tak zapornou s lanem Mammut 9.8 Transformer?Vim,ze tady toho bylo uz dost napsano o lanech,ale prece jenom jde vyvoj dopredu a tak bych se chtel ujistit jestli je to dobra volba.De
 Re: nazor na lano16.12.2012
Ahoj nemam to z vlastni zkusenost ale od nekolika kamaradu, ale lana mammut jsou vseobecne naproste
  Re: nazor na lano16.12.2012
Od léta bude velkoobchodně a tedy i maloobchodně zastupovat Mammut Hudy. Takže se budeš moct zeptat
  Re: nazor na lano16.12.2012
Mám alno Mammut a můžu potvrdit, že stojí úplně za vyliž ... Nejlevnější zrovna nebylo :(
   Re: nazor na lano16.12.2012
Dik vsem za nazory.
Jen ted nevim jaky to lano poridit pac na kazdy to lano ma nekdo nejakou
    Re: nazor na lano16.12.2012
Borci, to mate jako s kazdou firmou na spagaty. Za dobry spagaty si musime priplatit a u Mammutu to
    Re: nazor na lano16.12.2012
Tak zrovna s Tendonem si myslim chybu neuděláš. Mě aspoň vyhovuje do ruky (což může být dost indivin
     Re: nazor na lano16.12.2012
Promiň, není toteda přímo Ambition, ta recenze, ale lepší než drátem ...
      Re: nazor na lano16.12.2012
Tendon ma taky verze kvality a to Master, Ambition, popripade Smart. Nebavime se o znacce, ale o typ
       Re: nazor na lano17.12.2012
A právě Tendon Smart je šunt. Ale levnej.
Master je pro sportovce a Ambition pro lezení na po
        Re: nazor na lano12.12.2013
Kdo říkal? Lezu s Tendonem Smart 9.8 a nestěžuju si. Na nacvičování těžkých cest velmi dobré.
 Re: nazor na lano17.12.2012
Mammut je sr... , no rekneme supermarketova znacka. U lan rozhodne - mel jsem v ruce lowcost od Mamm
 Re: nazor na lano17.12.2012
Ahoj, ja mam tendona ambition 9.8, dva nebo tri roky stary a presto jak moc s nim lezu se furt jeste
  Re: nazor na lano17.12.2012
Ja pouzivam lana od Mammtu od devatenacti let,coz je uz 27-let a maximalni spokojenost.Je to asi jak
   Re: nazor na lano17.12.2012
Taky mám dobrou zkušenost s lany od Mammuta. Lezu na něm 4 roky, myslím si, že celkem dost (i když m
   Re: nazor na lano12.12.2013
Za 14 dní lano bude asi dobrý. Ale já bych byl rád kdyby mi vydrželo víc.
  Re: nazor na lano17.12.2012
Ten Tendon Ambition 9,8 mm má hlavně výborný poměr cena x výkon
  Re: nazor na lano20.12.2012
Měl jsem 30m Master od Tendonu a po 7měsících lezení na stěně 2x týdně se scvrklo na 25m. Komické al
 Re: nazor na lano17.12.2012
Osobne kaslu na znacky - kdyz je spagat ve vyprodeji 50m za 1400,- - 1600,-, tak ho proste vezmu a n

 vír14.12.2012
ahoj, nevíte někdo jak je to letos s ledovou stěnou ve Víru? na stránkách jsem nic nenašel, dovolat se nemůžu
 Re: vír14.12.2012
Dobíhá jim zrovna letní sezóna. Mají na koupališti návštěvníků že neví kam dřív skočit natož brát te
  Re: vír14.12.2012
No však Vír je na Moravě :-))

 ledy v rakousku14.12.2012
nemá někdo zprávy zda je něco nateklý? jak je na tom třeba pan mordor?
 Re: ledy v rakousku14.12.2012
jo, ja mam ze vcera jeste natekly pracky.

 někdo na lezení13.12.2012
Sháním někoho, kdo by se mnou lezl v Brně/Kuřimi. Jsem v začátcích.

 ledy13.12.2012
ahoj jen jsem se chtel zeptat jak jsou na tom ledy v male fatre, diky
 Re: ledy14.12.2012
Zatím nic. Bydlím v Dylině a co jsem se ptal i ochranáru, který lezou, tak nic. Ted dojte teplý fron

 Wild Country Ropeman 3 - potenciálně nebezpečné série13.12.2012
http://www.wildcountry.co.uk /community/latest-news/2012/10/29/ Voluntary_Recall_Notice_Ropeman_3/

 titulky k filmu Progression12.12.2012
Ahoj!

Nemáte někdo náhodu titulky k filmu Progression?
Nikde je nemohu sehnat, ale slyšel jsem od kamaráda, že prý film s titulkama viděl před časem na fesťáku..

Díky!
 Re: titulky k filmu Progression12.12.2012
nejsou třeba.. angličtina tam je dobrá a lehce srozumitelná... tsááá crimp tsááá :)
  Re: titulky k filmu Progression13.12.2012
O čem je ten film?
   Re: titulky k filmu Progression13.12.2012
    Re: titulky k filmu Progression14.12.2012
Ahoj, díky za odkaz - ale co tam najdu?? Titulky jsem tedy nenašel...
     Re: titulky k filmu Progression14.12.2012
ze by ta Martanova odpoved byla na predchozi otazku "o cem ten film je?" :)
  Re: titulky k filmu Progression13.12.2012
Nekdo kdo chce titulky ai annglicky neumí, to bys moh pochopit a ne odpovídat takoví sračky.
   Re: titulky k filmu Progression14.12.2012
Zkus BS player ten si titulky hledá sám

 Rehabilitace Liberec12.12.2012
Ahoj, manželka je po operaci kolene, byl jí odstraněn meniskus a potřebuju nějakou dobrou rehabilitaci v Liberci. Pokud někdo o někom rozumném víte, tak napište. Moc díky.

 Frankenjura11.12.2012
Prosím o radu jako naprostý laik: sháním průvodce Frankenjury. Jaký je nejlepší? A jsou průvodce Frankenjura band 1 a band 2 oba ze severní Frankenjury? A je to zvládnutelné i s malou znalostí němčiny? V angličtině asi u nás nic nevychází, že jo? Moc děku
 Re: Frankenjura11.12.2012
 Re: Frankenjura12.12.2012
Německy ani anglicky nemusíš umět ani ň, je to samý obrázek (proto taky tolik stojí). Pro názornost
 Re: Frankenjura12.12.2012
podivej se na
  Re: Frankenjura13.12.2012
jednoznačně je nejlepší Rocker ten schwertner stojí za prd a i mapy jjou velmi nepřehledné
   Re: Frankenjura14.12.2012
ja mam yase radsi Schwartnera, ten nejnovejsi 2012 je podle mne super. vzdycky trefim a jsou tam i G

1   ...   556   557   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   570   571   572   573   574   575   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 nazor na lano
Nazdarek lidicky.
Prosim nemate nekdo nejakou zkusenost jak kladnou tak zapornou s lanem Mammut 9.8 Transformer?Vim,ze tady toho bylo uz dost napsano o lanech,ale prece jenom jde vyvoj dopredu a tak bych se chtel ujistit jestli je to dobra volba.Dekuji za rady Michal
Cozetak09:49:25 16.12.2012
odpovědět 
 Re: nazor na lano
Ahoj nemam to z vlastni zkusenost ale od nekolika kamaradu, ale lana mammut jsou vseobecne naproste sracky. Kamosuv Mammut po tydnu lezeni vypadal jak muj tendon po roce, a po dvou tydnech se musel rezat nebot z nej lezlo jadro. podotykam ze zatez byla obdobna. Nechci te odrazovat ale do mammutu bych nesel ani kdyby bylo za super cenu. Ahoj Ondra
ondra11:45:14 16.12.2012
odpovědět 
  Re: nazor na lano
Od léta bude velkoobchodně a tedy i maloobchodně zastupovat Mammut Hudy. Takže se budeš moct zeptat na zkušenosti.
17:30:16 16.12.2012
odpovědět 
  Re: nazor na lano
Mám alno Mammut a můžu potvrdit, že stojí úplně za vyliž ... Nejlevnější zrovna nebylo :(
Belial17:46:03 16.12.2012
odpovědět 
   Re: nazor na lano
Dik vsem za nazory.
Jen ted nevim jaky to lano poridit pac na kazdy to lano ma nekdo nejakou tu kritiku,ale asi zkusim tendo ambition 9,8.Michal
Cozetak21:17:16 16.12.2012
odpovědět 
    Re: nazor na lano
Borci, to mate jako s kazdou firmou na spagaty. Za dobry spagaty si musime priplatit a u Mammutu to plati, ze dobry a to fakt vytecny spagaty od nich jsou od sestisic nahoru.
Tecko21:35:37 16.12.2012
odpovědět 
    Re: nazor na lano
Tak zrovna s Tendonem si myslim chybu neuděláš. Mě aspoň vyhovuje do ruky (což může být dost indivindi) a mimo to dost vydrží. Pro malou představu odkaz na recenzi - i když od lidí co ho i prodávají, ale já osobně mám s ec jenom dobrý zkušenosti, takže já bych jim věřil, ale to už je na tobě.

http://cs.euroclimbing.com/?p=8081
Martin21:36:19 16.12.2012
odpovědět 
     Re: nazor na lano
Promiň, není toteda přímo Ambition, ta recenze, ale lepší než drátem ...
Martin21:37:26 16.12.2012
odpovědět 
      Re: nazor na lano
Tendon ma taky verze kvality a to Master, Ambition, popripade Smart. Nebavime se o znacce, ale o typu lana..
21:43:53 16.12.2012
odpovědět 
       Re: nazor na lano
A právě Tendon Smart je šunt. Ale levnej.
Master je pro sportovce a Ambition pro lezení na pohodu.
Super lana jsou Tendon Master 9,7, Tendon Ambition 9,8, Beal Booster 9,7. Všechna jsem sám měl a zkušenosti s nima mám dobrý.
18:42:05 17.12.2012
odpovědět 
        Re: nazor na lano
Kdo říkal? Lezu s Tendonem Smart 9.8 a nestěžuju si. Na nacvičování těžkých cest velmi dobré.
pbla402420:30:24 12.12.2013
odpovědět 
 Re: nazor na lano
Mammut je sr... , no rekneme supermarketova znacka. U lan rozhodne - mel jsem v ruce lowcost od Mammuta, Lanexu a cosi z Decathlonu. Mammut byl po 14 dnech neohebny drat. Zbytek i po roce ok.

Osobne bych nekupoval ani hadry.
09:58:29 17.12.2012
odpovědět 
 Re: nazor na lano
Ahoj, ja mam tendona ambition 9.8, dva nebo tri roky stary a presto jak moc s nim lezu se furt jeste celkem da pouzit. muzu jen doporucit, i kdyz posledni dobou jsem jej musel zkratit, protoze se mi na koncich zacaly delat takove krucanky a pomalu se nedalo navazat. ale to se od dvaroky stareho lana da cekat. hoj Ondra
ondra13:09:11 17.12.2012
odpovědět 
  Re: nazor na lano
Ja pouzivam lana od Mammtu od devatenacti let,coz je uz 27-let a maximalni spokojenost.Je to asi jak komu co vyhovuje.A ze by se mi stalo,ze je nejak moc ojete po ctrnactidenim lezeni na pisku se mi nezda.
Sali17:55:53 17.12.2012
odpovědět 
   Re: nazor na lano
Taky mám dobrou zkušenost s lany od Mammuta. Lezu na něm 4 roky, myslím si, že celkem dost (i když mám lan víc, ale dlouhé jen dvě a obě jsou Mammut). To, které používám primárně je až teď ten čtvrtý rok tvrdší a hůř se s ním pracuje v kyblíku. ALe vzhledem k tomu, že jistím půlloďákem, tak mi to moc nevadí :-). Nicméně s lanem spokojenost.
23:37:38 17.12.2012
odpovědět 
   Re: nazor na lano
Za 14 dní lano bude asi dobrý. Ale já bych byl rád kdyby mi vydrželo víc.
18:01:51 12.12.2013
odpovědět 
  Re: nazor na lano
Ten Tendon Ambition 9,8 mm má hlavně výborný poměr cena x výkon
ECstore.cz18:28:39 17.12.2012
odpovědět 
  Re: nazor na lano
Měl jsem 30m Master od Tendonu a po 7měsících lezení na stěně 2x týdně se scvrklo na 25m. Komické ale pravdivé. Musel jsem ho dát kámošovi co leze na malé stěně v Podrkonoší, na Smichově mi bylo k nicemu. Takže radím raději koupi o pár metrů (o 20%) delší.
Ohne M17:01:53 20.12.2012
odpovědět 
 Re: nazor na lano
Osobne kaslu na znacky - kdyz je spagat ve vyprodeji 50m za 1400,- - 1600,-, tak ho proste vezmu a neresim, jestli ho za dva roky olezu, nebo ne. Je mi jedno jaka firma. Prijde mi zbytecne resit nejake vodoodpudivky apod. - za deste stejne nelezu (a nebavim se ted o lanech do hor). Odpada mi pak i ten pohled - stalo to tolik penez, tak to jeste rok musi vydrzet, proste lano vyradim a vezmu dalsi. Ruznych vyprodeju je plno (festak, Singac,...) Vsechno je to jen o tahani penez ze zakazniku...Tot muj nazor a ted se do me pustte ;-)
23:38:54 17.12.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (14)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi