Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 TRX trénink08.01.2013
sakra, se mi to nějak samo odeslalo, ještě než jsem to dopsala...tak ještě jednou:
Čauec, máte někdo zkušenost s TRX, že byste mi poradili? Vrhám se na tréning síly, páč jsem strašně slabá a udělám jen půlku shybu:) tak jsem si objednala trx, ve čt
 Re: TRX trénink08.01.2013
Mela bys posilovat lezeni.
  Re: TRX trénink08.01.2013
no to dělám celkem pravidelně, ale když je pak zlepšení limitovaný silou, tak to jinak bez tréninku
   Re: TRX trénink08.01.2013
Na lezeni pulka schybu staci, pokud je to ta prvni. Jiank sila prstu (listy) a sila pazi (schyb) je
    Re: TRX trénink08.01.2013
jj, to já vím. Však se snažím:) Ale poradí mi skara někdo co s tím trxem? Zlepšuje se tím obratnost,
     Re: TRX trénink08.01.2013
Zadej do Google "trx workouts"... Ja bych to vsak videl na druhou pulku shybu, pozdeji shy
      Re: TRX trénink08.01.2013
:o))))))
      Re: TRX trénink08.01.2013
no shyby na jedné asi opravdu vynechám:)) díky!
      Re: TRX trénink08.01.2013
Nevim, asi bych poradil lézt hustší věci (jestli dáváš OS šestky bez použití síly, lez těžší věci, p
       Re: TRX trénink08.01.2013
(sorry, přilepilo se to k někam vedle...) jinak to vše IMHO -sám mám v metodice tréninku kvalitní gu
        Re: TRX trénink08.01.2013
no stejně si asi každý musí přijít na to, co mu vyhovuje:)stropy to je něco co mi fakt nejde. Já ho
         Re: TRX trénink09.01.2013
A prodává se to dobře?
          Re: TRX trénink09.01.2013
to nevím, já to neprodávám, ale kupuju:) myslím, že o tom moc lidí neví, tak asi moc ne. Mě se na to
           Re: TRX trénink10.01.2013
Na mě podle týhle reklamní kampaně na aukro působíš spíš jako prodejce.
            Re: TRX trénink10.01.2013
:)) co??? tak to fakt nee:) sem to psala jako odpověď tomu, kdo napsal, že o tom uvažuje a psal o ce
           Re: TRX trénink10.01.2013
Je to takovej brak pro chabruse, kterej pomůže zlehka nahlídnout do gymnastiky. Něco jako když jisti
            Re: TRX trénink10.01.2013
no a já sem právě ten chabrus..
             Re: TRX trénink10.01.2013
Tak to je potom TRX ta správná volba:-DDD
              Re: TRX trénink10.01.2013
že jo:)
           Re: TRX trénink hluboke svaly10.01.2013
posileni hlubokych zadovych svalu je k nicemu pokud chybeji spravne instinkty k zapojovani techto
   Re: TRX trénink08.01.2013
na TRX ťa motivovala kniha od Tufiho? :-) a tréning na lišty máš od koho, ak sa smiem spýtať?
    Re: TRX trénink08.01.2013
jj, trénink sportovního lezce 2:) na lišty mám od Helči Lipenské
     Re: TRX trénink08.01.2013
Čau. Napiš mi na mejl, dám ti tip na osobu, která by ti mohla pomoct.
      Re: TRX trénink08.01.2013
Nepiš! Je to past!! :D
     Re: TRX trénink09.01.2013
nejlepší informace a pomoc lze získat přímo u zdroje:
      Re: TRX trénink09.01.2013
tam je jen kontakt..??? A knížku mám, tam se právě o TRX píše ale nijak se to tam nerozvíjí, jen že
   Re: TRX trénink08.01.2013
o Hudym se říká, že dříve lezl desítky (tedy pískovcové) než se naučil shyb, takže i s "nulovou
    Re: TRX trénink08.01.2013
     Re: TRX trénink08.01.2013
díky:)
     Re: TRX trénink08.01.2013
???
    Re: TRX trénink08.01.2013
no já teda nevěřím úplně všemu, co se píše nebo říká. Na písku nelezu, ale X se přirovnává k 9 UIAA.
     Re: TRX trénink08.01.2013
Na vlastní oči jsem viděl kámoše po půl roce, kdy opravdu nelezl (ani na skále, ani na překližce), j
      Re: TRX trénink09.01.2013
A já viděl na Panťáku jak Hudy trénije (asi 20 let nazpět) a tak o tom, že neudělal ani shyb si můžu
       Re: TRX trénink09.01.2013
Jo, Panta Rhei nahoru dolů s batohem, nevím kolikrát dokola :)
        Re: TRX trénink10.01.2013
Jo, jo. A taky jsem viděl, že čestu vylezt nahoru a dolů, pak v nástupovejch chytech 10 nebo 20 shyb
    Re: TRX trénink08.01.2013
Jestli to byly zrovna desítky nevim, ale kažodopádně lezl starý labácký VIIc, což může bejt téměř co
     Re: TRX trénink08.01.2013
Taky bych to bral spíš s rezervou. Třeba tak, že prostě shyby nijak netrénoval. Možná by se ale aspo
   Re: TRX trénink21.11.2019
Jestli lezeš 6 na OS, tak lez. Síla je past, nenaučíš se lízt a polezeš hnusně tzv. jako prase. K 6
  Re: TRX trénink21.11.2019
Souhlas. Čas vyhrazený na skupinové TRX věnuj boulderingu, lez dál na laně tak jak jsi byla zvyklá a
 Re: TRX trénink08.01.2013
Obecne bych se nespolihal na TRX jako nejakou zazracnou pomucku, ktera cloveku pomuze ziskat silu (z
  Re: TRX trénink08.01.2013
super, moc díky!!
 Re: TRX trénink09.01.2013
Káčo, neuraž se, ale jako první bys měla trochu potrénovat hlavu a rozumu.
Očividně v lezení
  Re: TRX trénink09.01.2013
setkal jsem se s názorem, že jestli posilovat, tak především břicho, a když už tupý jednoduchý cvik,
   Re: TRX trénink09.01.2013
Hele Káčo, radši zůstaň u Lipenské,tady ti radisti, to je nářez :D,obvzlášť ten co hodnotí tvoje těl
    Re: TRX trénink09.01.2013
Klidně, ale doporučuji si od Lipenské ten tréninkový program a rady nechat dát písemně. To aby pak m
     Re: TRX trénink09.01.2013
hele zacnete se podepisovat, takhle je to fakt jen placani vody...
     Re: TRX trénink09.01.2013
"Pokud postavíte pod stěnu normálního zdravého člověka v dobré kondici, který nikdy nelezl, měl
      Re: TRX trénink09.01.2013
Když jsem poprvé lezl, bylo to hned na prvním a v 5+. Kámoš dal 6 a jedna známá proseděla trojku. Je
       Re: TRX trénink09.01.2013
Taky sem videl na poprve prelezt sestku na umelce... ale trenovat na sestku visy na listach je konin
      Re: TRX trénink09.01.2013
Ale to jsi hluboce na omylu. Já třeba začínal na 6+. Kamarádka si byla zalézt na Smíchově, kde mě vz
       Re: TRX trénink09.01.2013
100 Km na kole a 3 kiláky v bazénu bych nikdy nedal, ale pár 8a jsem už vylezl. A teď nemyslím ty na
        Re: TRX trénink09.01.2013
Jenže jsi nepochopil příspěvek. Nepsal jsem, že je to podmínka pro dobré lezení. Psal jsem, že pokud
        Re: TRX trénink09.01.2013
Svatá pravda, na kole jsem jezdil vic nez 100 km se slusnym prevysenim, behal jsem, plaval klidne 4
         Re: TRX trénink09.01.2013
A dělal jsi i ten zbytek, o kterém píšu? Tedy "třeba s kamarády zápas jednou týdně, občas zajít
          Re: TRX trénink09.01.2013
Jiné sporty jsem nedělal, ale jde mi o to, že to je nejenom nedostatečné, ale podle mě Ti to pro lez
           Re: TRX trénink09.01.2013
Když myslíš. Hádat se s tebou nebudu :-)
            Re: TRX trénink10.01.2013
Hele dělal jsem bojové sporty dvakrát týdně chodil i do fitka a kdybych dělal všechno co tu píšeš,vy
             Re: TRX trénink10.01.2013
:D pobavil....ale jsem stejného názoru... Jako trénink k lezení je nejlepší zase jenom to lezení a t
             Re: TRX trénink10.01.2013
Hele, a chápeš, o čem se tu píše? Toto je o přípravě na lezení pro začátečníky, co se plácají v pětk
              Re: TRX trénink10.01.2013
ale dyť já jsem mezi 6 a 7. 6 OS.
               Re: TRX trénink10.01.2013
ignoruj ho a dělej na co máš chuť. prostě si to udělátko pověs a makej. když zjistíš že tě nebere,ta
                Re: TRX trénink10.01.2013
:)přesně to si myslím taky. Právě je blbý, páč to na stěnu máme daleko a na jaře chci být trochu v k
                 Re: TRX trénink10.01.2013
tak na zahradě na stromě,nebo v okolí na nějaké zídce a nebo se poraď s klukama z amuerte.cz oni ně
      Re: TRX trénink10.01.2013
Tak to, člověk bez lezecký průpravy vyleze 6 na stěně bych neřekl. To spíš venku.
Aspoň já m
       Re: TRX trénink10.01.2013
Chces tvrdit, ze venku das 9- a na stene 6+ po nacviceni? To mi nejak nesedi :-).
        Re: TRX trénink10.01.2013
pokud jde o krátkou boulderovou cestu třeba v Krasu za 9- a vytrvalostní 6+ na dlouhé převislé stěně
     Re: TRX trénink10.01.2013
Sice se autor nepodepsal, ale to nic nemeni na tom, ze ma tento anonym do problematiky sportovniho t
    Re: TRX trénink09.01.2013
no jo.. ono v každé diskuzi o tréninku se najde někdo, kdo ví všechno:) ale tak já si vybírám příspě
     Re: TRX trénink09.01.2013
Problém je, jak poznáš ten relevantní. Totiž ty jako amatér ho nepoznáš, jen si to budeš myslet. A n
      Re: TRX trénink10.01.2013
třeba když se aspoň podepíše..a nebude tady psát bláboly, že každý, kdo je v dobré kondici dá na pop
       Re: TRX trénink10.01.2013
Ne, machrování to není. Je to obráceně. Kdo to nedá, jen omlouvá svoji nešikovnost a špatnou kondici
        Re: TRX trénink10.01.2013
Ale zaprvý já nelezu pětky, ale šestky OS po dvou týdnech lezení (teda před roční pauzou jsem lezla
        Re: TRX trénink10.01.2013
Pekna blbost, jsem z vesnice, kde jsme s klukama lezli po stromech, hral jsem zavodne fotbal 12let (
         Re: TRX trénink10.01.2013
Naprosty souhlas. Lezeni je dost o talentu a genetickych dispozicich (sila prstu, slach, pomer svalo
   Re: TRX trénink09.01.2013
u břicha právě spoléhám na TRX, to mám fakt špatný..
  Re: TRX trénink09.01.2013
No, dobře si mě odhadl ohledně aerobní vytrvalosti. Běhám půlmaratony a už mám za sebou i horský ori
   Re: TRX trénink09.01.2013
Zůstaň, ale nepomůže ti to. Samotná vytrvalost je k ničemu. A jestli myslíš, že je lepší dělat izol
    Re: TRX trénink10.01.2013
nechcem sa tu s tebou hádať, ale keď sa už oháňaš svojimi trénerskými skúsenosťami, naozaj by si sa
     Re: TRX trénink10.01.2013
Máš naprostou pravdu - proto také doporučuji posilovat přirozeně při sportech. Lehy/sedy máš také pr
      Re: TRX trénink10.01.2013
nedá sa povedať, že nesúhlasím, ale príde mi to dosť nereálne... na lezenie najlepšie natrénuješ lez
   Re: TRX trénink09.01.2013
Mimochodem, když máš ty nohy tak skvělé, jak si myslíš, kolik sérií dřepů po patnácti opakování uděl
    Re: TRX trénink10.01.2013
A není ke dřepům nějaká alternativa? Mám strach o kolena..
     Re: TRX trénink10.01.2013
Koukni se na to takhle - zvedneš nohu na chyt a buď se vytáhneš rukama a nebo se zvedneš na té noze.
      Re: TRX trénink10.01.2013
ne zvednutí na noze, ale dřep.
      Re: TRX trénink10.01.2013
To chce spíš pohyblivost/protažené svaly než extra sílu. Dřep na jedné noze mi nikdy nedělal problém
     Re: TRX trénink10.01.2013
Dřepy jen do pravého úhlu.
      Re: TRX trénink22.11.2021
U cviku dřep mam odlišný názor. Kolenní kloub je stavěn na práci v plném rozsahu, asi bych doporučil
  Re: TRX trénink10.01.2013
Vážení,
asi nevíte, že řešíte někoho, koho jste na stěně lézt neviděli. TRX jsem nezkoušela,
   Re: TRX trénink11.01.2013
Jé, ahoj Helčo:) to je diskuze,co? Jedu podle tvého tréninku a je to super. Už zase začínám (kousnut
 Re: TRX trénink09.01.2013
1. plnohodnotný trx si samo doma vyrobíš ze tří popruhů, jedný mailony a dvou novodurových trubek. Z
 Re: TRX trénink09.01.2013
2. a trénovat na něm můžeš pak cokoliv, co neuděláš v plný váze. Neuděláš shyb na hrazdě? Přidělej s
 Re: TRX trénink09.01.2013
3. lezení sice není o shybech, ale síla se hodí. Radši ale posiluj břicho a visy na lištách a hodně
  Re: TRX trénink09.01.2013
No, při lezení šestek bych na ty lišty byl radši trochu opatrnej...
  Re: TRX trénink09.01.2013
kdo nikdy nelezl, si z visů na lištách akorát oddělá prsty. Nechápu ani ty placené lezecké instrukto
   Re: TRX trénink09.01.2013
Souhlas. Předpokládám že se holcina doptá. Začátečníci samozřejmě visy jen na velkých oblých listach
    Re: TRX trénink09.01.2013
nevím, všichni jsou proti visům a mě to docela pomáhá a nepřijde mi, že by mi to oddělávalo prsty..
     Re: TRX trénink09.01.2013
Rok zas tolik neni. + Kolik času po tý pauze lezeš teď?? Osobně bych fakt doporučil spíš dávat bacha
      Re: TRX trénink09.01.2013
po pauze lezu asi dva týdny. Já se tu zlobím jen na lidi, který mi tady dělají osobní sportovní rozb
       Re: TRX trénink09.01.2013
No vidíš, víš o tom kulový. Já jsem si myslela... a lezeš na lišty. Neznáš základní souvislosti, n
        Re: TRX trénink10.01.2013
Ty kraaaso :) to se to tu rozjizdi :)) To je super, ze tu mame tolik fundovanejch treneru. Akorat te
         Re: TRX trénink10.01.2013
Adam tajně bojuje s přáteli šestkrát týdně.Proto je tak dobrej. Jábych chtěl vědět,kde trénuje ten t
          Re: TRX trénink10.01.2013
:D talky jsem nečekala, že nevinným dotazem na trx rozjedu tak brutální diskuzi:))
           Re: TRX trénink10.01.2013
Protože většina lidí tu jsou joudové, co mají problémy sami se sebou. A hlavně pochopením psaného t
            Re: TRX trénink10.01.2013
dík, hned zítra se jdu ve svých 31 letech přihlásit do dětského karatistického kroužku, to se pak o
             Re: TRX trénink10.01.2013
Ach jo, ty musíš být dobře zkostnatělá a nechápající. Když už jsi to nakousla, tak proč by ses v 31
              Re: TRX trénink10.01.2013
tak zrovna ohebnost je má nejsilnější stránka. nasednutí na patu u pasu nebo roštěp pro mě fakt není
            Re: TRX trénink10.01.2013
:D . Ty tvý komentáře jsou fakt dobrý. Někdo se zeptá na TRX a ty z něj uděláš blbce a ještě napadne
             Re: TRX trénink10.01.2013
Helenu Lipenskou nenapadám, pokud někomu něco napsala, asi k tomu měla více informací, než o sobě Ká
              Re: TRX trénink10.01.2013
že by se diskuze ubírala ke konsensu? neuvěřitelný:) Víš, já nepovažovala za nutný to sem psát, prot
               Re: TRX trénink10.01.2013
To záleží na tom, co považuješ za konsensus. Přečti si svůj příspěvěk. S jeho znalostí trvám na všem
  Re: TRX trénink09.01.2013
super, díky, konečně někdo, kdo mě pochopil:)
 Re: TRX trénink09.01.2013
  Re: TRX trénink09.01.2013
Z hlediska pobavení skvělá debata :-D Zajímalo by mě, kolik přispívajících má zkušenosti z plnohodno
   Re: TRX trénink10.01.2013
No tak napiš (narozdíl od ostatních), že ideální trening pro nováčky jsou visy na lištách. Od toho t
    Re: TRX trénink10.01.2013
Stačí si koupit ,výše zmíněnou knihu, od Tefelnera. Tam je dokonce popsán i tréning nováčků a začína
     Re: TRX trénink10.01.2013
:D
     Re: TRX trénink10.01.2013
Ne, tu knihu opravdu nemusím a trénovat na Tefelnerovu úroveň nemám potřebu :-)
      Re: TRX trénink10.01.2013
Asi jsi víc trénovanej no. To se občas tak stane. :D
   Re: TRX trénink10.01.2013
Ahoj Kačena. Lezenie je dosť komplikovany sport, ale nebranil by som sa pouzitiu TRX ani listam ani
   Re: TRX trénink10.01.2013
Možná se snaží poučit ze svých chyb, ale čas nevrátí:)
 Re: TRX trénink10.01.2013
Káčo, ještě jeden dotaz: boulderuješ? Ptám se, protože u mě to byla věc, která mě znatelně posunula
  Re: TRX trénink11.01.2013
strašně ráda bych boulderovala, ale nemám kde. Jen když jedu někam na služebku, kde boulder je:(
 Re: TRX trénink10.01.2013
 Re: TRX trénink21.11.2019
lízt,lízt,lízt
  Re: TRX trénink21.11.2019
Jenze on kazdy nema cas a moznosti lizt,lizt a pak jeste lizt. Jako doplnek urcite dobry-stejne jako
 Re: TRX trénink21.11.2019
na TRX si raději ze začátku zajdi několikrát na vedenou, třeba skupinovou,lekci. i když můžeš mít pe

 Leze.cz08.01.2013
Už jsem to nevydržel a musím to napsat.Nevím,kam redakce tohoto super webu chce směřovat.Od té doby,co odešla Simona se z Lezce stává tak trochu skanzen.Články jen o horách,skialpech a softmoverech.Tím opravdu nechci nikoho urážet,ale kde jsou sakra také
 Re: Leze.cz08.01.2013
Všechny informace jsou dřív na socialní sítích,osobních strankách lezců...atd.Lezec už je asi jen do
 Re: Leze.cz08.01.2013
Pardon,chyba v titulku.Lezec.cz
  Re: Leze.cz08.01.2013
No pěkný rozcestník toho co, kde, kdo, co dělají každý den třeba tady: montana.cz
 Re: Lezec.cz10.01.2013
A co ti vadí na tom, že ne všechno najdeš na lezci. Já se podívám na lezece i na 8a a vůbec mi to ne
  Re: Lezec.cz10.01.2013
Člověče, ale já mám taky takovej pocit,že Lezec.cz začíná být tak trochu mizerie. Už nejsou ani zají

 Foto dne07.01.2013
Nevíte, jestli Rosťa Š. ještě leze? A pokud ano, tak jak?
 Re: Foto dne08.01.2013
Leze sice méně, ale pořád skvjele, aspoň co vím.

 Sháním video07.01.2013
Ahojte, na youtube visel donedávna film Cikán leze spáru na Amora. Nevíte prosím kdo je autorem? Nebo nemáte ho někdo stažené a neposkytl mi jej? Pro osobní účely. Díky moc. jk
 Re: Sháním video08.01.2013
Ted je tady, staci pouzivat hlavu a google!!!
  Re: Sháním video08.01.2013
hlavu pouzivam, i kdyz je to cim dal tezsi.. ale co s tim kdyz mi to rika ze tohle video je privatni
   Re: Sháním video08.01.2013
Ha, sorry, ja to nepoustel, jen nasel......
    Re: Sháním video08.01.2013
Tak hlavně že jsi nejchytřejší že?

 lezeni indoor stockholm07.01.2013
Zdarec, jsem momentalne na mesic ve stockholmu ve svedsku, neni tady na lezci nejaky pavouk ktery tu je momentalne taky a sel by zalozit? zatim sem tu byl jen na boulderu ale kdyby se nekdo nasel, moc rad bych zasel na stenu. Jsem sice zacatecnik ale leze

 ČP Bouldering07.01.2013
ahoj prosim nevite jak to bude tento rok s neakym boulderovym českym poharem asi už jsou nejake terminy nebo tak něco ? asi to zase bude terex atd atd.. prostě nějake informace nebo pripadně link díky :)
 Re: ČP Bouldering07.01.2013
11.5.2013 čp, 24.8.1013 čp, 9.11.2013 mčr
  Re: ČP Bouldering08.01.2013
to budou jen dva pohary a jedno mčr ? to jde už vážně takto doprdele
   Re: ČP Bouldering08.01.2013
Nebo je začátek ledna a letošní kalendář se teprve tvoří.
   Re: ČP Bouldering08.01.2013
Klidek anonyme. Zavodu je hromada a jen se doladi datum jedne nominace a velice brzo se vse dozvis.

 Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
Nazdar bazar, dělal jste někdo detailnější rozbor rozdílů nabízených pojištění u UNIQA, které nabízí zprostředkovaně ALPY.cz vs. to co nabízí ČHS. Případně praktické zkušenosti z nehod a záchranných akcí? Dík...
 Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
Taky jsem to kdysi řešil. Jedině OEAV hradí záchranu, i když k tomu není zdravotnická idikace (počas
  Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
Ta spoluúčast je ale jen u ambulantního oštěření...při záchranné akci nikoliv, ne?
   Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
Je to tak jak pises, pri zachrane akci ne.
  Re: Pojištění OeAV vs. ČHS08.01.2013
Cestovní pojištění u pojišťovny Uniqa, které nabízí ČHS svým členům, zahrnuje léčebné výlohy, asiste
 Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
Na stránkách hedvábné stezky je zrovna celkem drsný článek o problémech komunikace s pojišťovnou u p
  Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
A navíc- s kartou AV slevy na chatách, s ČHS málokde...
  Re: Pojištění OeAV vs. ČHS07.01.2013
do prkený vohrady - udělejte už klikací odkazy, nebo aspoň napište proč to nejde
   Re: Pojištění OeAV vs. ČHS08.01.2013
pokud se nepletu, jde o historickou záležitost, kdy čuramedáni zasviňovali reklamama, odkazama na sv
    Re: Pojištění OeAV vs. ČHS09.01.2013
proti většině spamu stačí captcha :-/
  Re: Pojištění OeAV vs. ČHS09.01.2013
Myslím že tenhle článek na hedvábné stezce vydá za sto rozborů a teoretických srovnání.
   Re: Pojištění OeAV vs. ČHS09.01.2013
Mno ale propracované srovnání např ve dvou či třech sloupečkách by bylo super... Lidskej faktor je p

 Tahání06.01.2013
Zdravim všechny, chtěl bych se poradit jestli je něco špané na tom, že skoro po roce lezu pořad na druhym, Mě samotného to štve, každý řiká tahej. Ale nějak se pořád na to necejtim, tahat si troufnu tak na umělce ale na skále prostě nic. Trochu mám strach
 Re: Tahání06.01.2013
Časem to přijde. :-) Mně to taky trvalo... Jak často chodíš lézt?
 Re: Tahání06.01.2013
já jsem začal lízt na skalách, na prvním konci jsem lezl asi po měsíci a na umělku jsem začal chodit
 Re: Tahání06.01.2013
Zkus jiný skály. Nech si u vás doporučit, kde si to můžeš vyzkoušet, nebo ti třeba líp sedne jinej m
 Re: Tahání06.01.2013
čau! Určitě dost záleží na materiálu. Já tahám od začátku (mimo písku). Začali jsme uplně lehkýma ce
 Re: Tahání06.01.2013
tak především poděkování za upřímnost a připomenutí, že lezení není o nabouchaný síle, ale o palici.
 Re: Tahání06.01.2013
Lez pro radost a pusť to z hlavy, když je pohoda, včechno přijde samo. Zajeď si i do jiných oblastí
 Re: Tahání07.01.2013
To máš jak se sexem...
  Re: Tahání07.01.2013
Normálně mi to udělalo radost. jedna z mála diskuzí která neskočila pohrdáním a výsměchem... jinak m
 Re: Tahání07.01.2013
Jj myslim, ze nejlepší řešení je změna oblasti a třeba se ti to bude zamlouvat víc. Já taky dřív měl
 Re: Tahání07.01.2013
Dokud se neodhodláš, tak na prvním nepolezeš, tak to prostě je a může ti to vydržet celej život. Lez
 Re: Tahání07.01.2013
Ja resim neco podobneho pokazde kdyz chvilku nelezu. Me na to pomaha jedine ... zajit si zaskakat. N
  Re: Tahání07.01.2013
Skákání je taky dobrý, ale ještě může být část příčiny jistič, přeci jen ne s kdekým si dovolíš vše
   Re: Tahání07.01.2013
Jo jo, souhlas. Jakmile tomu dole neveris, tak je lezeni v haji. Kdysi jsem kvuli tomu "menil&q
   Re: Tahání07.01.2013
tebe v lezeni limituje pohlavi - vlastni nebo cizi?
 Re: Tahání07.01.2013
Tahat umí kde kdo, ale o vycvakávače je v horách a na písku nouze.
  Re: Tahání07.01.2013
Tak tohle mi hlava nebere. Vycvakávače?
   Re: Tahání07.01.2013
druholezce?
    Re: Tahání08.01.2013
no jasně, kdo jiný ti vycvaká a vynese nahoru matroš
  Druholezci07.01.2013
Ví někdo, kde bych našel (nejen na netu) takovej ten článek asi z Montany o tom, že druholezci mají
   Re: Druholezci08.01.2013
montana, okolo roku 98, autor Ivo Jebavý řečený Jeff. papírové v balíku u mě ve sklepě, až to jednou
    Re: Druholezci08.01.2013
Díky, pročtu ty ročníky, papírově to asi mám.
  Re: Tahání09.01.2013
Jako notorický druholezec si dovolím nesouhlasit, poptávka po vycvakávačích není zas tak velká.
 Re: Tahání07.01.2013
vsichni tu resi, co delat abys lezl na prvnim, ale to je az druhy krok. spis si poloz otazku co te n
 Re: Tahání08.01.2013
čus, taky si myslím, že je důležitý aby tě to bavilo. Já se rozhodla po tahání na skalách asi po roc
 Re: Tahání09.01.2013
S rostoucí silou, technikou a rozlezeností roste morál. To je holej fakt.
Samozřejmě roli hr
 Re: Tahání13.01.2013
Všem děkuju za cenné rady, vaše reakce mě motivujou jít dál. Všem přeju ať to leze. :-)

 Kals am Grossglockner06.01.2013
Ahoj, nevíte jestli je průjezdná v zimě silnice z Kalsu na parkoviště pod Grossglockner?
 Re: Kals am Grossglockner06.01.2013
Je, ale pokud hodně nasněží, tak bude chvíli trvat protažení.
 Re: Kals am Grossglockner06.01.2013
Předloni FordemMondeo bez problémů. Bylo málo sněhu
 Re: Kals am Grossglockner06.01.2013
Když zrovna nesněží tak jo. Dole je závora se semaforem.
  Re: Kals am Grossglockner06.01.2013
Paráda, díky.
 Re: Kals am Grossglockner06.01.2013
Když to nejde projet, tak se na Stüdlhütte chodí z druhé strany přímo z Kalsu.

 Počasí05.01.2013
Ahoj, poraďte mi prosim Vás dobrej web na počasí kolem Grossglocknera. Díky T.
 Re: Počasí06.01.2013
Zkus mrknout na
 Re: Počasí06.01.2013
Zkus mrknout na:
 Re: Počasí06.01.2013
Na tuhle oblast se osvědčilo spíše
  Re: Počasí06.01.2013
Díky, kouknu na to.
  Re: Počasí06.01.2013
Díky, kouknu na to.
  Re: Počasí06.01.2013
Díky, kouknu na to.
 Re: Počasí06.01.2013
Další tip: zamg.ac.at, vsechny ostatni vyse zminene servery berou data prave od nich (yr.no bych moc

1   ...   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   570   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Leze.cz
Už jsem to nevydržel a musím to napsat.Nevím,kam redakce tohoto super webu chce směřovat.Od té doby,co odešla Simona se z Lezce stává tak trochu skanzen.Články jen o horách,skialpech a softmoverech.Tím opravdu nechci nikoho urážet,ale kde jsou sakra také nějaké informace o tom,co se děje ve světě,potažmo ve světové lezecké špičce.A že se toho děje hodně.Mám Lezce opravdu rád,ale nic se tady nedovím.Žádná videa,žádné profily,žádné rozhovory.Jenom nekončící debaty v komentářích.Fakt mě mrzí,že třeba aktuální informace o Adamovi Ondrovi se dozvídám ze zahraničních webů.8a.nu,kairn.com,climbing.com a nevím ještě kolik jich je.Vzdyť oni to tam také nehrotí,pár vět,fotek a popřípadě odkaz,kde se člověk dozví více.To samé se dá udělat s videi.No nic.Co si o tom myslíte vy?
Marek Konopný11:15:16 08.01.2013
odpovědět 
 Re: Leze.cz
Všechny informace jsou dřív na socialní sítích,osobních strankách lezců...atd.Lezec už je asi jen dobrej akorat na deníčky :-)
Jenda11:25:20 08.01.2013
odpovědět 
 Re: Leze.cz
Pardon,chyba v titulku.Lezec.cz
Marek Konopný11:25:36 08.01.2013
odpovědět 
  Re: Leze.cz
No pěkný rozcestník toho co, kde, kdo, co dělají každý den třeba tady: montana.cz
11:52:56 08.01.2013
odpovědět 
 Re: Lezec.cz
A co ti vadí na tom, že ne všechno najdeš na lezci. Já se podívám na lezece i na 8a a vůbec mi to nedělá problém. Jediná nevýhoda 8a je, že se tam nepíše o českých oblastech, písku a většině českých lezců.
Ale toho se možná ujme zlobastream. Teď jsou tam nějaký články o pískách od Bídy. A ten to píše s ohledem na bušmeny.
08:05:57 10.01.2013
odpovědět 
  Re: Lezec.cz
Člověče, ale já mám taky takovej pocit,že Lezec.cz začíná být tak trochu mizerie. Už nejsou ani zajímavé hory, zmizeli Majzlíci, zmizeli prostě zajímavé věci ve formě článků. Sem tam něco ještě je, ale málo. Nejzajímavější je vážně deníčkování ,žebříčkování a databáze cest. Taky už nejdřív chodím na 8a.nu a tak podobně. Jo ale jedna věc je tady boží. Ty nekonečné debaty o mágu,ČHS a penězích, o elitaření ve funkcích komisí ČHS o Rebelantech a jinejch Zobanech... A pak ta skvělá diskuse, kde ti na slušný dotaz radí většinou sračky. Ale co naplat. Kliknu na bulvár a hned vím,kde koupit podprdu a tangáče pro svou ženu za 99 kaček. A to se vyplatí, zbyde ještě na lano které koupím třeba v Hudáči. Lezec.cz je sice asi více komplexní sic ...
08:38:13 10.01.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi