LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230889 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Upravené grigri na solo13.01.2013
Má někdo zkušenosti s úpravou grigri 2 pro sólo výstupy? Postup jsem asi pochopil(přidat jednu dírku a protáhnout jí repkou), ale nějak nechápu co s tím dál. k čemu tam pak je ta šňůra kolem hrudi? To v něm pak bude při tahání lano klouzat samo? A jak GG
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup si Petzl Shunt a nebudeš se muset stát outdoorovým vývojářem.
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
O shuntu jsem neslysel, ze by se dal pouzit na lead solo (ale mozne to je). Co se tyce grigri, tak z
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
s gri solo nevim, upravovat rozhodně ne. na you tube je rusák co na prvního soluje celou cestu a na
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
ano, tak nějak jsem si to představoval a ten návod, co jsi postl se dokonce obejde i bez vrtání. Já
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Shunt ne! Lano ti z toho může vyskočit. Na solo rozhodně Petzl-Basic. Lano je tam až za karabinou. K
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Jak asi muze vyzkocit lano ze shuntu? Nehodi se do previsu to jo...
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
No ja porad predpokladam, ze tazatele zajima solo na prvnim a ne TR solo.
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
tak ti nevim basic ma tu věc co blokuje lano zubatou, to by moh škubnout oplet, to je udělátko na šp
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
no asi nakonec koupím jak miniT, tak microceder. Chtěl jsem původně jen microcender, ale je fakt, že
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
to chceš takhle blbnout v horách nebo na sportovce? ja takto trenoval na skalkách, se to dalo obejít
      Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
chlape to je paráda, že to, co jsem si tak nějak navymýšlel už někdo v praxi odzkoušet. No tak teď j
       Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
aha, tak to ti nevim, tenhle způsob se spíš hodí na dlouhodobé nacvičování jedné těžší cesty,kdy ne
        Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Samozřejmě.. bezpečnost především. To lead solo s grigri počítám s tím, že budu chytat všechny chyty
         Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
rus i se cinchem zmizel... je tam sposta jiných způsubů jak se dojebat... si vyber... jo a pokud tě
          Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
nevadí.. věřím, že to musela být solidní tlama. No bouldrovat sem tam i chodím, ale problém je v tom
           Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
CO na tom neumíš? prostě si urči pár chytů a zkus... nejde? tak další, zas nejde? tak zkoušej dokud
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup microcender. Funguje to dobře. Nelez do převisu tak chvili trvá než zastavíš :)
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Mozna te spatne chapu ale grigri nebo petzl basic na solo se pouzivaji kdyz ma lano natazene seshora
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Podle tohoty videa by i Grigri2 melo jit pouzit pro jisteni prvolezce pri solu (jedna mezera)
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Tak jak je to s grigri popsané tak to i funguje, ale jen do té doby než poletíš po hlavě - pak to ne
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Hodláš-li lézt na TR, není nic lepšího než mini traxion, nebo micro traxion od Petzla. Pro traxion j

 Pípáky12.01.2013
Má zde někdo zkušenost s Mammut Barryvox Element, případně Pieps DSP Tour?? Oba jsou v zajímavé cenové hladině, Element navíc vloni dopadl výborně v testech - viz skimagazin .cz ... jinak ale o nich nemžu najít noc moc prakticky. Díky
 Re: Pípáky12.01.2013
Asi nejlepsi co jsem zatim nasla (2 mezery)...http://beaconreviews.com/ transceivers/ Comparison.asp
 Re: Pípáky12.01.2013
Cau,
v bergunsteigen vysel cca. pred rokem velky test. Bohuzel pdf je dostupne jen pro abonen
 Re: Pípáky13.01.2013
Hodně dobře vychází Pieps Vector. Ale je relativně drahý.
  Re: Pípáky13.01.2013
Ten nechci, chybí mí v něm švýcarský nožík ;-))
   Re: Pípáky14.01.2013
Mam Mammut Barryvox Pulse a je uplne genialni ( i kdyz sem s nim jeste naostro nehlkedal a doufam ze
    Re: Pípáky06.01.2014
upresneni - Elementu chyby cip na detekci polohy pipaku.

Vzhledem k tomu ze ma tri an
 Re: Pípáky14.01.2013
No mam PIEPS DSP. Uprimne povedane obcas sa mi zdalo ze nieco v nom neslo a musel som ho opatovne vy

 látka12.01.2013
ahoj, nevíte kde sehnat kus látky, která neprofoukne a nepromokne? nemusíto být notně gore...tak 1m2 by stačil...chci si ušít nějaký drobnosti. díky
 Re: látka12.01.2013
Zkus oslovit Directalpine, SirJoseph, HighPoint nebo třeba Pamir7000?
 Re: látka14.01.2013
takový různý pogumovaný látky koupíš v obchodech, kde se prodávaj mj. jiné popruhy, různý nýtky apod
  Re: látka14.01.2013
Řempo.
   Re: látka14.01.2013
Jo, Řempo jsem myslel. dík :)

 Skialp boty12.01.2013
Ahojte, poradí mi někdo, jestli je nějaké sjezdové vázání, do kterého sedne Scarpa skookum. Zajdu občas jen tak posjezdovat a je mi líto huntovat skialp lyže.

 Lezec10.01.2013
Od tý doby co na Lezce přestala psát články atd. Simona je to tady NUDA. Co si o tom myslíte vy?
 Re: Lezec10.01.2013
Kdo by sem dobrovolně psal ???Pod každým článkem jen napadání,kritika....Ale jak říkáš pěkná nuda.
  Re: Lezec11.01.2013
To je pravda. Mělo by to být tak že komentovat můžou jen lidi co jsou přihlášený.
   Re: Lezec11.01.2013
Tak to by to bylo pak zabity vsechno. I tvuj uzasnej komentar by tu beztak nebyl. ;) A muj jeste uza
    Re: Lezec11.01.2013
Už to dávno jde dovolit pod článkem komentovat jen přihášené. Každej autor si to může zvolit. Všichn
     Re: Lezec12.01.2013
Jo,jo,jo!!!!!Simono,vrat se!!!!!!!!
  Re: Lezec12.01.2013
Přesně, povolil bych jen komentáře, který článek vychvalujou. Ostatní bych zakázal. Na někoho názory
 Re: Lezec12.01.2013
každý sem může přispívat svými články z cest apodobně...
  Ranking14.01.2013
Server, který částečně živí několik lidí, by zasluhoval kvalitnější redakční práci, je to škoda... Z

 Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na dovolenou v létě v těchro oblastech? Chceme jet s rodinkami, tzn ideální u moře a s nějakým slušným ubytováním, možná i camp na stan. Předem díky všem!
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
na korzike som bol a je tam fakt nadherne. bol som na severe kde bolo krasne pokojne more a piesocne
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Určitě Korsika. Na Sicílii by jste se v létě upekli. Na Korsice se dá trochu uniknout do hor, ale i
  Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Na lezeni a koupani
urcite lepsi Sardinie
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Souhlasím se Sardinií. Zajména koncem léta či v září je tam dobře. Idealní oblasti ve smyslu lezení
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
a je tam nějaký lezení?
   Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
Lezení spousta. Jak Korsika tak Sardinie i Sicilie...
 Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
co se tyce spojeni lezeni a more tak v evrope nic lepsiho nez Sardinii nenajdes.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
V létě tam ale bude dost horko.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
No myslím, že třeba kalymnos je taky hodně dobrý ve spojení lezení x moře, navíc to lezení se mi tam
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Kalymnos mám taky dobrý reference, ale chceme jet autama a tam je to komplikovaný a daleko. Zatím as
    Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Tak to jo, kalymnos autem, to je asi na dyl. My byli autem na sardinii, ale bez ubytovani, objeli js
    Re: Korsika nebo Sicílie14.01.2013
A proč auty? Je to složité a zdlouhavé. Letecky sedneš na letišti do letadla a čtyři hodiny jsi tam.

 Mala Fatra10.01.2013
Ahoj, nevite nekdo, jaky je stav hrebene Male Fatry  (+vystup, sestup)? Lze jej bez potizi prejit bez skialpu ci sneznic (jen macky, cepin?)?!

 Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2.10.01.2013
Zdravim vsetkych, buduci tyzden vyrazame na lezecky vyjazd, smer Chulilla s medzi zastavkou vo finale ligure. Bohuzial nam vypadli dvaja kamarati a teraz sme traja. Hladame dalsiu dvojicu (alebo aspon jednotlivca) ktora by nam pomohla zaplnit auto, nech c
 Re: Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2.13.01.2013
Tohle také patří do inzerce, spolujízda nebo spolulezení. Podobné diskuze budu dál mazat, díky.

 Hory pro začátečníka09.01.2013
Ahoj. Chtěl bych vzít přítelkyni na nějaký lehčí kopec v alpách. Nějakou zimní tůru s přespáním bud´ venku v záhrabu a nebo ve winteraumu. Můžete mi něco snažšího doporučit? cca tak do 3200?





 Re: Hory pro začátečníka09.01.2013
Otztalské alpy, vesnice Vent, chata MartinBusch hutte, kopec Similaun. Totes Gebirge, chata Priel Sc
  Re: Hory pro začátečníka09.01.2013
myslel jsem něco na sněžnice
   Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Oboje mnou jmenované je na sněžnive v pohodě. Na Similaun je příznivý sklon. Výstupový hŕeben potom
    Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
na similaun moze byt akurat pri horsich snehovych podmienkach /tvrdy firn, hlboky sneh / problem dos
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Vem ji na Breithorn. Je to sice 4000, ale do 3800 vyjedes lanovkou. Po ledovci na sneznicich, az na
  Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Jasne a na Rossi e Volante sa priatelka zblazni od bolesti hlavy ako ja. Ideal pre rychly rozchod :)
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Zkus lanovkou na Rudolfshutte pesky na Granatspitze 3086m nebo Stubacher Sonnblick 3088 a prespat mu
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Kvůli nezvyku na výšku a hlavně bolestem hlavy bych volil spíš Vysoké Tatry. Jednu noc na chatě před
  Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
To by snáď ani nebol JT, aby neodporučil niečo nelegálne.
   Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
ehm. právě pro ten vochranářskej folklor bych tatry a slovensko obecně škrtnul. doporučil bych pro z
   Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
Přžedpokládám, že Petr je člen ČHS nebo OEAV nebo jakéhokoliv spolku, který se dá označit za horolez
    Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
1. Odporúčaš napr. Rysy, kde je chodník sezónne uzatvorený. Výnimka pre horolezcov neplatí, pretože
     Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
hodnocení toho jestli je ten zákaz dobře nebo špatně se zdržím, nicméně je to dobrý důvod tam nejezd
     Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Beru zpět. Už jsem to sice dlouho v Tatrách nezažil, ale jestli jsou tam takoví prudiči jako Ty, tak
      Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Tupá je CH zo Sedla pod Ostrvou aj z Lúčneho sedla (1972, Puškáš). A celá táto debata by mala zmysel
       Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Špatné příkazy by se měly ignorovat.
       Re: Hory pro začátečníka18.01.2013
tady bych to nepřeháněl a nebyl tak rasantní a konfrontační. já bych je mírumilovně nechal pomřít hl

 TRX trénink08.01.2013
sakra, se mi to nějak samo odeslalo, ještě než jsem to dopsala...tak ještě jednou:
Čauec, máte někdo zkušenost s TRX, že byste mi poradili? Vrhám se na tréning síly, páč jsem strašně slabá a udělám jen půlku shybu:) tak jsem si objednala trx, ve čt
 Re: TRX trénink08.01.2013
Mela bys posilovat lezeni.
  Re: TRX trénink08.01.2013
no to dělám celkem pravidelně, ale když je pak zlepšení limitovaný silou, tak to jinak bez tréninku
   Re: TRX trénink08.01.2013
Na lezeni pulka schybu staci, pokud je to ta prvni. Jiank sila prstu (listy) a sila pazi (schyb) je
    Re: TRX trénink08.01.2013
jj, to já vím. Však se snažím:) Ale poradí mi skara někdo co s tím trxem? Zlepšuje se tím obratnost,
     Re: TRX trénink08.01.2013
Zadej do Google "trx workouts"... Ja bych to vsak videl na druhou pulku shybu, pozdeji shy
      Re: TRX trénink08.01.2013
:o))))))
      Re: TRX trénink08.01.2013
no shyby na jedné asi opravdu vynechám:)) díky!
      Re: TRX trénink08.01.2013
Nevim, asi bych poradil lézt hustší věci (jestli dáváš OS šestky bez použití síly, lez těžší věci, p
       Re: TRX trénink08.01.2013
(sorry, přilepilo se to k někam vedle...) jinak to vše IMHO -sám mám v metodice tréninku kvalitní gu
        Re: TRX trénink08.01.2013
no stejně si asi každý musí přijít na to, co mu vyhovuje:)stropy to je něco co mi fakt nejde. Já ho
         Re: TRX trénink09.01.2013
A prodává se to dobře?
          Re: TRX trénink09.01.2013
to nevím, já to neprodávám, ale kupuju:) myslím, že o tom moc lidí neví, tak asi moc ne. Mě se na to
           Re: TRX trénink10.01.2013
Na mě podle týhle reklamní kampaně na aukro působíš spíš jako prodejce.
            Re: TRX trénink10.01.2013
:)) co??? tak to fakt nee:) sem to psala jako odpověď tomu, kdo napsal, že o tom uvažuje a psal o ce
           Re: TRX trénink10.01.2013
Je to takovej brak pro chabruse, kterej pomůže zlehka nahlídnout do gymnastiky. Něco jako když jisti
            Re: TRX trénink10.01.2013
no a já sem právě ten chabrus..
             Re: TRX trénink10.01.2013
Tak to je potom TRX ta správná volba:-DDD
              Re: TRX trénink10.01.2013
že jo:)
           Re: TRX trénink hluboke svaly10.01.2013
posileni hlubokych zadovych svalu je k nicemu pokud chybeji spravne instinkty k zapojovani techto
   Re: TRX trénink08.01.2013
na TRX ťa motivovala kniha od Tufiho? :-) a tréning na lišty máš od koho, ak sa smiem spýtať?
    Re: TRX trénink08.01.2013
jj, trénink sportovního lezce 2:) na lišty mám od Helči Lipenské
     Re: TRX trénink08.01.2013
Čau. Napiš mi na mejl, dám ti tip na osobu, která by ti mohla pomoct.
      Re: TRX trénink08.01.2013
Nepiš! Je to past!! :D
     Re: TRX trénink09.01.2013
nejlepší informace a pomoc lze získat přímo u zdroje:
      Re: TRX trénink09.01.2013
tam je jen kontakt..??? A knížku mám, tam se právě o TRX píše ale nijak se to tam nerozvíjí, jen že
   Re: TRX trénink08.01.2013
o Hudym se říká, že dříve lezl desítky (tedy pískovcové) než se naučil shyb, takže i s "nulovou
    Re: TRX trénink08.01.2013
     Re: TRX trénink08.01.2013
díky:)
     Re: TRX trénink08.01.2013
???
    Re: TRX trénink08.01.2013
no já teda nevěřím úplně všemu, co se píše nebo říká. Na písku nelezu, ale X se přirovnává k 9 UIAA.
     Re: TRX trénink08.01.2013
Na vlastní oči jsem viděl kámoše po půl roce, kdy opravdu nelezl (ani na skále, ani na překližce), j
      Re: TRX trénink09.01.2013
A já viděl na Panťáku jak Hudy trénije (asi 20 let nazpět) a tak o tom, že neudělal ani shyb si můžu
       Re: TRX trénink09.01.2013
Jo, Panta Rhei nahoru dolů s batohem, nevím kolikrát dokola :)
        Re: TRX trénink10.01.2013
Jo, jo. A taky jsem viděl, že čestu vylezt nahoru a dolů, pak v nástupovejch chytech 10 nebo 20 shyb
    Re: TRX trénink08.01.2013
Jestli to byly zrovna desítky nevim, ale kažodopádně lezl starý labácký VIIc, což může bejt téměř co
     Re: TRX trénink08.01.2013
Taky bych to bral spíš s rezervou. Třeba tak, že prostě shyby nijak netrénoval. Možná by se ale aspo
   Re: TRX trénink21.11.2019
Jestli lezeš 6 na OS, tak lez. Síla je past, nenaučíš se lízt a polezeš hnusně tzv. jako prase. K 6
  Re: TRX trénink21.11.2019
Souhlas. Čas vyhrazený na skupinové TRX věnuj boulderingu, lez dál na laně tak jak jsi byla zvyklá a
 Re: TRX trénink08.01.2013
Obecne bych se nespolihal na TRX jako nejakou zazracnou pomucku, ktera cloveku pomuze ziskat silu (z
  Re: TRX trénink08.01.2013
super, moc díky!!
 Re: TRX trénink09.01.2013
Káčo, neuraž se, ale jako první bys měla trochu potrénovat hlavu a rozumu.
Očividně v lezení
  Re: TRX trénink09.01.2013
setkal jsem se s názorem, že jestli posilovat, tak především břicho, a když už tupý jednoduchý cvik,
   Re: TRX trénink09.01.2013
Hele Káčo, radši zůstaň u Lipenské,tady ti radisti, to je nářez :D,obvzlášť ten co hodnotí tvoje těl
    Re: TRX trénink09.01.2013
Klidně, ale doporučuji si od Lipenské ten tréninkový program a rady nechat dát písemně. To aby pak m
     Re: TRX trénink09.01.2013
hele zacnete se podepisovat, takhle je to fakt jen placani vody...
     Re: TRX trénink09.01.2013
"Pokud postavíte pod stěnu normálního zdravého člověka v dobré kondici, který nikdy nelezl, měl
      Re: TRX trénink09.01.2013
Když jsem poprvé lezl, bylo to hned na prvním a v 5+. Kámoš dal 6 a jedna známá proseděla trojku. Je
       Re: TRX trénink09.01.2013
Taky sem videl na poprve prelezt sestku na umelce... ale trenovat na sestku visy na listach je konin
      Re: TRX trénink09.01.2013
Ale to jsi hluboce na omylu. Já třeba začínal na 6+. Kamarádka si byla zalézt na Smíchově, kde mě vz
       Re: TRX trénink09.01.2013
100 Km na kole a 3 kiláky v bazénu bych nikdy nedal, ale pár 8a jsem už vylezl. A teď nemyslím ty na
        Re: TRX trénink09.01.2013
Jenže jsi nepochopil příspěvek. Nepsal jsem, že je to podmínka pro dobré lezení. Psal jsem, že pokud
        Re: TRX trénink09.01.2013
Svatá pravda, na kole jsem jezdil vic nez 100 km se slusnym prevysenim, behal jsem, plaval klidne 4
         Re: TRX trénink09.01.2013
A dělal jsi i ten zbytek, o kterém píšu? Tedy "třeba s kamarády zápas jednou týdně, občas zajít
          Re: TRX trénink09.01.2013
Jiné sporty jsem nedělal, ale jde mi o to, že to je nejenom nedostatečné, ale podle mě Ti to pro lez
           Re: TRX trénink09.01.2013
Když myslíš. Hádat se s tebou nebudu :-)
            Re: TRX trénink10.01.2013
Hele dělal jsem bojové sporty dvakrát týdně chodil i do fitka a kdybych dělal všechno co tu píšeš,vy
             Re: TRX trénink10.01.2013
:D pobavil....ale jsem stejného názoru... Jako trénink k lezení je nejlepší zase jenom to lezení a t
             Re: TRX trénink10.01.2013
Hele, a chápeš, o čem se tu píše? Toto je o přípravě na lezení pro začátečníky, co se plácají v pětk
              Re: TRX trénink10.01.2013
ale dyť já jsem mezi 6 a 7. 6 OS.
               Re: TRX trénink10.01.2013
ignoruj ho a dělej na co máš chuť. prostě si to udělátko pověs a makej. když zjistíš že tě nebere,ta
                Re: TRX trénink10.01.2013
:)přesně to si myslím taky. Právě je blbý, páč to na stěnu máme daleko a na jaře chci být trochu v k
                 Re: TRX trénink10.01.2013
tak na zahradě na stromě,nebo v okolí na nějaké zídce a nebo se poraď s klukama z amuerte.cz oni ně
      Re: TRX trénink10.01.2013
Tak to, člověk bez lezecký průpravy vyleze 6 na stěně bych neřekl. To spíš venku.
Aspoň já m
       Re: TRX trénink10.01.2013
Chces tvrdit, ze venku das 9- a na stene 6+ po nacviceni? To mi nejak nesedi :-).
        Re: TRX trénink10.01.2013
pokud jde o krátkou boulderovou cestu třeba v Krasu za 9- a vytrvalostní 6+ na dlouhé převislé stěně
     Re: TRX trénink10.01.2013
Sice se autor nepodepsal, ale to nic nemeni na tom, ze ma tento anonym do problematiky sportovniho t
    Re: TRX trénink09.01.2013
no jo.. ono v každé diskuzi o tréninku se najde někdo, kdo ví všechno:) ale tak já si vybírám příspě
     Re: TRX trénink09.01.2013
Problém je, jak poznáš ten relevantní. Totiž ty jako amatér ho nepoznáš, jen si to budeš myslet. A n
      Re: TRX trénink10.01.2013
třeba když se aspoň podepíše..a nebude tady psát bláboly, že každý, kdo je v dobré kondici dá na pop
       Re: TRX trénink10.01.2013
Ne, machrování to není. Je to obráceně. Kdo to nedá, jen omlouvá svoji nešikovnost a špatnou kondici
        Re: TRX trénink10.01.2013
Ale zaprvý já nelezu pětky, ale šestky OS po dvou týdnech lezení (teda před roční pauzou jsem lezla
        Re: TRX trénink10.01.2013
Pekna blbost, jsem z vesnice, kde jsme s klukama lezli po stromech, hral jsem zavodne fotbal 12let (
         Re: TRX trénink10.01.2013
Naprosty souhlas. Lezeni je dost o talentu a genetickych dispozicich (sila prstu, slach, pomer svalo
   Re: TRX trénink09.01.2013
u břicha právě spoléhám na TRX, to mám fakt špatný..
  Re: TRX trénink09.01.2013
No, dobře si mě odhadl ohledně aerobní vytrvalosti. Běhám půlmaratony a už mám za sebou i horský ori
   Re: TRX trénink09.01.2013
Zůstaň, ale nepomůže ti to. Samotná vytrvalost je k ničemu. A jestli myslíš, že je lepší dělat izol
    Re: TRX trénink10.01.2013
nechcem sa tu s tebou hádať, ale keď sa už oháňaš svojimi trénerskými skúsenosťami, naozaj by si sa
     Re: TRX trénink10.01.2013
Máš naprostou pravdu - proto také doporučuji posilovat přirozeně při sportech. Lehy/sedy máš také pr
      Re: TRX trénink10.01.2013
nedá sa povedať, že nesúhlasím, ale príde mi to dosť nereálne... na lezenie najlepšie natrénuješ lez
   Re: TRX trénink09.01.2013
Mimochodem, když máš ty nohy tak skvělé, jak si myslíš, kolik sérií dřepů po patnácti opakování uděl
    Re: TRX trénink10.01.2013
A není ke dřepům nějaká alternativa? Mám strach o kolena..
     Re: TRX trénink10.01.2013
Koukni se na to takhle - zvedneš nohu na chyt a buď se vytáhneš rukama a nebo se zvedneš na té noze.
      Re: TRX trénink10.01.2013
ne zvednutí na noze, ale dřep.
      Re: TRX trénink10.01.2013
To chce spíš pohyblivost/protažené svaly než extra sílu. Dřep na jedné noze mi nikdy nedělal problém
     Re: TRX trénink10.01.2013
Dřepy jen do pravého úhlu.
      Re: TRX trénink22.11.2021
U cviku dřep mam odlišný názor. Kolenní kloub je stavěn na práci v plném rozsahu, asi bych doporučil
  Re: TRX trénink10.01.2013
Vážení,
asi nevíte, že řešíte někoho, koho jste na stěně lézt neviděli. TRX jsem nezkoušela,
   Re: TRX trénink11.01.2013
Jé, ahoj Helčo:) to je diskuze,co? Jedu podle tvého tréninku a je to super. Už zase začínám (kousnut
 Re: TRX trénink09.01.2013
1. plnohodnotný trx si samo doma vyrobíš ze tří popruhů, jedný mailony a dvou novodurových trubek. Z
 Re: TRX trénink09.01.2013
2. a trénovat na něm můžeš pak cokoliv, co neuděláš v plný váze. Neuděláš shyb na hrazdě? Přidělej s
 Re: TRX trénink09.01.2013
3. lezení sice není o shybech, ale síla se hodí. Radši ale posiluj břicho a visy na lištách a hodně
  Re: TRX trénink09.01.2013
No, při lezení šestek bych na ty lišty byl radši trochu opatrnej...
  Re: TRX trénink09.01.2013
kdo nikdy nelezl, si z visů na lištách akorát oddělá prsty. Nechápu ani ty placené lezecké instrukto
   Re: TRX trénink09.01.2013
Souhlas. Předpokládám že se holcina doptá. Začátečníci samozřejmě visy jen na velkých oblých listach
    Re: TRX trénink09.01.2013
nevím, všichni jsou proti visům a mě to docela pomáhá a nepřijde mi, že by mi to oddělávalo prsty..
     Re: TRX trénink09.01.2013
Rok zas tolik neni. + Kolik času po tý pauze lezeš teď?? Osobně bych fakt doporučil spíš dávat bacha
      Re: TRX trénink09.01.2013
po pauze lezu asi dva týdny. Já se tu zlobím jen na lidi, který mi tady dělají osobní sportovní rozb
       Re: TRX trénink09.01.2013
No vidíš, víš o tom kulový. Já jsem si myslela... a lezeš na lišty. Neznáš základní souvislosti, n
        Re: TRX trénink10.01.2013
Ty kraaaso :) to se to tu rozjizdi :)) To je super, ze tu mame tolik fundovanejch treneru. Akorat te
         Re: TRX trénink10.01.2013
Adam tajně bojuje s přáteli šestkrát týdně.Proto je tak dobrej. Jábych chtěl vědět,kde trénuje ten t
          Re: TRX trénink10.01.2013
:D talky jsem nečekala, že nevinným dotazem na trx rozjedu tak brutální diskuzi:))
           Re: TRX trénink10.01.2013
Protože většina lidí tu jsou joudové, co mají problémy sami se sebou. A hlavně pochopením psaného t
            Re: TRX trénink10.01.2013
dík, hned zítra se jdu ve svých 31 letech přihlásit do dětského karatistického kroužku, to se pak o
             Re: TRX trénink10.01.2013
Ach jo, ty musíš být dobře zkostnatělá a nechápající. Když už jsi to nakousla, tak proč by ses v 31
              Re: TRX trénink10.01.2013
tak zrovna ohebnost je má nejsilnější stránka. nasednutí na patu u pasu nebo roštěp pro mě fakt není
            Re: TRX trénink10.01.2013
:D . Ty tvý komentáře jsou fakt dobrý. Někdo se zeptá na TRX a ty z něj uděláš blbce a ještě napadne
             Re: TRX trénink10.01.2013
Helenu Lipenskou nenapadám, pokud někomu něco napsala, asi k tomu měla více informací, než o sobě Ká
              Re: TRX trénink10.01.2013
že by se diskuze ubírala ke konsensu? neuvěřitelný:) Víš, já nepovažovala za nutný to sem psát, prot
               Re: TRX trénink10.01.2013
To záleží na tom, co považuješ za konsensus. Přečti si svůj příspěvěk. S jeho znalostí trvám na všem
  Re: TRX trénink09.01.2013
super, díky, konečně někdo, kdo mě pochopil:)
 Re: TRX trénink09.01.2013
  Re: TRX trénink09.01.2013
Z hlediska pobavení skvělá debata :-D Zajímalo by mě, kolik přispívajících má zkušenosti z plnohodno
   Re: TRX trénink10.01.2013
No tak napiš (narozdíl od ostatních), že ideální trening pro nováčky jsou visy na lištách. Od toho t
    Re: TRX trénink10.01.2013
Stačí si koupit ,výše zmíněnou knihu, od Tefelnera. Tam je dokonce popsán i tréning nováčků a začína
     Re: TRX trénink10.01.2013
:D
     Re: TRX trénink10.01.2013
Ne, tu knihu opravdu nemusím a trénovat na Tefelnerovu úroveň nemám potřebu :-)
      Re: TRX trénink10.01.2013
Asi jsi víc trénovanej no. To se občas tak stane. :D
   Re: TRX trénink10.01.2013
Ahoj Kačena. Lezenie je dosť komplikovany sport, ale nebranil by som sa pouzitiu TRX ani listam ani
   Re: TRX trénink10.01.2013
Možná se snaží poučit ze svých chyb, ale čas nevrátí:)
 Re: TRX trénink10.01.2013
Káčo, ještě jeden dotaz: boulderuješ? Ptám se, protože u mě to byla věc, která mě znatelně posunula
  Re: TRX trénink11.01.2013
strašně ráda bych boulderovala, ale nemám kde. Jen když jedu někam na služebku, kde boulder je:(
 Re: TRX trénink10.01.2013
 Re: TRX trénink21.11.2019
lízt,lízt,lízt
  Re: TRX trénink21.11.2019
Jenze on kazdy nema cas a moznosti lizt,lizt a pak jeste lizt. Jako doplnek urcite dobry-stejne jako
 Re: TRX trénink21.11.2019
na TRX si raději ze začátku zajdi několikrát na vedenou, třeba skupinovou,lekci. i když můžeš mít pe

1   ...   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Upravené grigri na solo
Má někdo zkušenosti s úpravou grigri 2 pro sólo výstupy? Postup jsem asi pochopil(přidat jednu dírku a protáhnout jí repkou), ale nějak nechápu co s tím dál. k čemu tam pak je ta šňůra kolem hrudi? To v něm pak bude při tahání lano klouzat samo? A jak GG pozná co je dobírání lana na preso a co pád? Zkoušel jsem tahat s neupraveným, ale buďto dělám něco špatně a nebo je to nepoužitelné.
P.S.: primárně to mám jen na dotáhnutí lana k topu a pak už nastoupí miniT nebo microcender(ještě jsem se nerozhodl který)
 JendaZBrna10:54:59 13.01.2013
odpovědět 
 Re: Upravené grigri na solo
Kup si Petzl Shunt a nebudeš se muset stát outdoorovým vývojářem.
07:20:59 14.01.2013
odpovědět 
  Re: Upravené grigri na solo
O shuntu jsem neslysel, ze by se dal pouzit na lead solo (ale mozne to je). Co se tyce grigri, tak zde je odkaz s obrazky:
http://ulrichprinz.de/alpin/ equipment/selfmade/
- ta smycka se dava kolem krku, aby grigri drzelo ve spravne poloze, pokud jsem to dobre pochopil. Ale nikdy jsem s tim takhle nelezl...
Tom08:13:10 14.01.2013
odpovědět 
   Re: Upravené grigri na solo
s gri solo nevim, upravovat rozhodně ne. na you tube je rusák co na prvního soluje celou cestu a na závěr do toho jebne...jistí ho cinch ale taky nevim, chce to odvahu . pokud chceš léz na horníčka , záleží co, protože při lezení v převisu fuguje microcender, šunt akorát v kolmici.a ve spádnici ,
08:52:56 14.01.2013
odpovědět 
   Re: Upravené grigri na solo
ano, tak nějak jsem si to představoval a ten návod, co jsi postl se dokonce obejde i bez vrtání. Já nad tím včera dlouze dumal a napadlo mě, že by ten provázek šel protáhnout i tím výřezem do kterého pak zapadá ta vačka, ale jsou tam dost ostré hrany, takže to asi vyřeším, jako v tom návodu. dík moc
 JendaZBrna10:58:35 14.01.2013
odpovědět 
  Re: Upravené grigri na solo
Shunt ne! Lano ti z toho může vyskočit. Na solo rozhodně Petzl-Basic. Lano je tam až za karabinou. Karabinu s Basicem do prsaku, spodek Basicu spojíš smycí se sedákem a mužeš lézt. Občas na laně, které máš nahoře na fix pod sebou uděláš uzel. Pro jistotu!
b09:09:05 14.01.2013
odpovědět 
   Re: Upravené grigri na solo
Jak asi muze vyzkocit lano ze shuntu? Nehodi se do previsu to jo...
10:00:06 14.01.2013
odpovědět 
    Re: Upravené grigri na solo
No ja porad predpokladam, ze tazatele zajima solo na prvnim a ne TR solo.
Tom10:02:49 14.01.2013
odpovědět 
   Re: Upravené grigri na solo
tak ti nevim basic ma tu věc co blokuje lano zubatou, to by moh škubnout oplet, to je udělátko na šplhání ne na jištění..doporučil bych dvě lana zvrchu,na jedno,to do ktereho se odsedává microcender do druheho zapnout na delší smyčku jakykoliv jumar na přijištění a obě lana zatížit, to především... pokud jde o lezení v převisu tak ten fous s microcendrem procvakat presama. fuguje to stylem, dolezu k presce vycvaknu fous, nadlezu zas to zapnu, a tak furt pryč, u každé presky zopakovat a trenink jak byk... pokud se nebojím, lano jíž zpět do presky necvakám nebo když už není magi
pavel10:16:04 14.01.2013
odpovědět 
    Re: Upravené grigri na solo
no asi nakonec koupím jak miniT, tak microceder. Chtěl jsem původně jen microcender, ale je fakt, že těch 1500čechokreditů asi opravdu stojí za to investovat a třeba se mi ta funkce kladky s blokantem bude hodit při tahání bagáže na více délkách nebo v Tatrách. Můžu se spolehnout na obyč loďák, že mi udrží oba konce lana na Topu? Dolezu s grigri lead solo k topu, nahodím loďák, shodím batoh s lanem, slaním a pak přesně jak píšeš budu mít na hlavním pramenu microcendera a na druhém přes smyci miniT. Jo a každých pár metrů(na stěně asi jenom v půlce) nahodím jednou rukou vůdcák a cvaknu ho presa(aby pak případný polet tzn po selhání micra i miniT nebyl podlaha). Dobrý ne?
 JendaZBrna11:08:55 14.01.2013
odpovědět 
     Re: Upravené grigri na solo
to chceš takhle blbnout v horách nebo na sportovce? ja takto trenoval na skalkách, se to dalo obejít, někdy sem to lez na prvního s gg ale bez úprav a byla to pruda, furt sem to musel hlídat ale deto(nýty blízko), na hoře se na loďák každý fous zvlšť zapnul 2karablema do řetězu, ten fous s mikrocedrem sem procvakal do všech nýtů při slanění, pak jsem oba konce zatížil batohama, a jištěn nacvakaným lanem vzlínal vhůru, druhé jištění obstaral jumar na druhém fousu, ta dlouhá smyca tam byla kvůli svobodnějšímu pohybu. cestou jsem jen vycvakával a zacvakával presky, takže,když sem byl hore tak celá cesta byla nacvakaná a slanil jsem na tom druhem fousu. bo když to lano bude zatížené tak se to nedá uzlovat a je to zbytečné takže žádné vůdcáky v připadě poletu se zastavíš u první presky pod sebou. ja sem jednou s microcendrem proletěl pul stěny než se chytnul , ale to byla moje blbost, bo nebyla na laně zátěž, a držel sem lano, jak mě to spálilo tak sem to pustil a blokant ihned zareagoval,. od te doby sem to procvakával
pavel11:38:23 14.01.2013
odpovědět 
      Re: Upravené grigri na solo
chlape to je paráda, že to, co jsem si tak nějak navymýšlel už někdo v praxi odzkoušet. No tak teď je zima, takže to chci používat na překližce. Bohužel kamarády mám převážně egomaniaky, co než by vylezli deset patnáct pětek na jistotu, tak půlhodinu sedí v šestkách a to je pak na prd, takže proto jsem se začal zajímat o sebejištění :-) ale jen co se trochu otočí počasí, tak mažu ven. Trochu se ale bojím toho miniT co se týče ničení opletu lana? Pozoruješ to nějak viditelně?
 JendaZBrna12:08:29 14.01.2013
odpovědět 
       Re: Upravené grigri na solo
aha, tak to ti nevim, tenhle způsob se spíš hodí na dlouhodobé nacvičování jedné těžší cesty,kdy nemůžeš sehnat jističe, bo už tě mají všeci plné zuby. pokud se jedná o cesty spíš lehčí, položené a vůbec napohodu tak to se na ten microcender můžeš spolehnout,žádnné další přijištění není tšeba. pokud ho namontuješ správně tak je spolehlivý. hlavní zásada je zátěž na laně... no a lézt na prvního můžež zkusit ale radši s kolegou, jištěn na dvou lanech jedno kolega, druhé samojištění .buď ta gg nebo cinch. chce si to pořádně osahat. a hlavně si do toho skoč,(jištěn navíc kamarádem)a třeba si to rozmyslíš... bo to neni žadna sranda... zkusím ti najít na YT toho rusa se cinchem...-
12:41:37 14.01.2013
odpovědět 
        Re: Upravené grigri na solo
Samozřejmě.. bezpečnost především. To lead solo s grigri počítám s tím, že budu chytat všechny chyty co na stěně najdu. Jde jen o to, dostat lano k Topu. Co jsem tak zatím vypozoroval tak skalky v ČR jsou ve většinou v kopci, takže tam není co řešit a nahodím přímo TR. Ale do budoucna bych si asi chtěl nějakou tu cestu natáhnout sólem i já, ale jednak to rozhodně nebude OS a taky budu lovit hluboce pod mým maximem - což je docela problém, protože to v současné době znamená, že můžu tahat sólo cestu tak možná na jezdících schodech ve Vaňkovce :-)
JendaZBrna13:06:31 14.01.2013
odpovědět 
         Re: Upravené grigri na solo
rus i se cinchem zmizel... je tam sposta jiných způsubů jak se dojebat... si vyber... jo a pokud tě nemá kdo odjistit na umělce, ser na skopičiny a běž na bouldrovku
13:16:10 14.01.2013
odpovědět 
          Re: Upravené grigri na solo
nevadí.. věřím, že to musela být solidní tlama. No bouldrovat sem tam i chodím, ale problém je v tom, že si neumím vytvářet problémy. Na flashi nějaké označené bouldry jsou, ale to jsou silové záležitosti. Stěna je super, že už tam jsou problémy někým dané v nějaké obtížnosti a já si můžu vybrat co chci řešit. Chci se přihlásit do toho zobanova kurzu bouldru, kde by prý měl nastínit, jak se "tvoří" problémy, ale sám to platit nebudu a druhého jsem zatím nenašel
 JendaZBrna13:20:55 14.01.2013
odpovědět 
           Re: Upravené grigri na solo
CO na tom neumíš? prostě si urči pár chytů a zkus... nejde? tak další, zas nejde? tak zkoušej dokud to nepustí. za to se u vás platí????? asi se přestěhuju do brna . jestli si takový začátečník tak žádné problémy nevymýšlej, prostě lez nahoru dolů, kde to pustí sem tam oraz a časem na to příjdeš...good luck
pavel22:44:11 14.01.2013
odpovědět 
     Re: Upravené grigri na solo
Kup microcender. Funguje to dobře. Nelez do převisu tak chvili trvá než zastavíš :)
Slamak12:57:22 14.01.2013
odpovědět 
 Re: Upravené grigri na solo
Mozna te spatne chapu ale grigri nebo petzl basic na solo se pouzivaji kdyz ma lano natazene seshora (toprope) a jenom lezes, ty mozna chces lezt s lanem odspodu podobne jako pri normalnim lezeni a na to pokud vim ani jedno z toho neni.
10:01:19 14.01.2013
odpovědět 
  Re: Upravené grigri na solo
Podle tohoty videa by i Grigri2 melo jit pouzit pro jisteni prvolezce pri solu (jedna mezera)

http://www.youtube.com/watch?feature= player_detailpage&v=avbmMvBcnmM
10:12:29 14.01.2013
odpovědět 
 Re: Upravené grigri na solo
Tak jak je to s grigri popsané tak to i funguje, ale jen do té doby než poletíš po hlavě - pak to nezafunguje a jen to projede... Zvaž jestli ti toto riziko za to stojí.. Nechci nikoho podceňovat, ale toto rozhodně není vybavení ani vhodný způsob lezení pro pětkaře(začátečníky).
 BB15:41:08 15.01.2013
odpovědět 
 Re: Upravené grigri na solo
Hodláš-li lézt na TR, není nic lepšího než mini traxion, nebo micro traxion od Petzla. Pro traxion je už přece jen trochu humpolácký. Rozdíl mezi mini a micro je ten, že micro je menší a má kuličkové ložisko oproti kluznému ložisku u mini. Takže micro lépe poběží po laně.Zapomeň na nějakou obr zátěž na konci lana. Lezeš-li na odlehlých místech, stačí velká smyčka na laně a třeba dvě expresky.Ty totiž může kolemjdoucí ukrást. Může dojít k nějakému tomu ručnímu dobrání kousek nad zemí, pak už ale váha lana udělá své. Po dolezení k hornímu uzlu sedneš do traxionu, pod něj dáš osmu nebo nějaký jiný bazmek, do něj přesedneš, nadlehčíš se a vycvakneš se z karabiny na které je traxion. Takže vše zůstává na laně, slaňuješ na osmě a když nezapomeneš odjistit palec na kladce, tak jede za tebou dolů. Dole zahodíš osmu, nacvakneš se do karabiny od kladky a prdíš zase nahoru.
Že je palec zubatý? No, cepovaný bezpečák a metodik ti bude vysvětlovat, že hrozí stržení opletu. Klidně ho u toho nech a vesele lez, protože to hrozí jen teoreticky. Karabinu s kladkou máš na oku sedáku a ráz při "pádu" se rovná nule. Dopustíš-li třeba třímetrový pytel, pak se o stržení můžeme bavit ale promiň, dopustíš-li něco takového, tak to nemáš v hlavě v pořádku. Potažmo si můžeš koupit lano od Bealu, tam je oplet spojen s jádrem a máš po problému.S mini traxionem lezu léta a žádný problém jsem zatím nenašel. Začínal jsem s Ropemanem od divokého venkova a taky to fungovalo. Jen to hodně dřelo. Prostě tahle kladka fungovala vždy a všude.
Podobných hejblat jsou tuny Duck od Konga, Locker, Rocker, Gibs, ....... ale po kladce to přece jen líp jede.
A pokud chceš pokračovat dál nahoru, tak si pořiď hejblátko, kterému se říká Soloist. Pak nemusíš nic vrtat a zkoušet šňůry kolem krku.http://www.youtube.com/watch?v=Ek-X5ylufHQ Je trochu rozměrné ale funguje to. Pokud na youtube nacvakáš soloist clibing, dostane se ti trocha materiálu ku studiu.
Ať se daří. Petr
Petr23:22:41 15.01.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi