Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350 7.Švihálek 6092
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Maloměřický lom - Brno 13.01.2013 Zdravím všechny.....chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s lezením v bývalém Maloměřickém lomu...za viaduktem z ulice Babická - směr Bílovice. Je tam komplex několika skalních bloků, výška od 4m do cca 12m. Byl to tam někdy někdo zkoušet? (my
  Re: Maloměřický lom - Brno 13.01.2013 Pokud si pamatuju (holt je to vic jak 30 let)Tak tam byli 3 cesty.
      Re: Maloměřický lom - Brno 13.01.2013 napis mejla a poslu ti TOPO
        Re: Maloměřický lom - Brno 14.01.2013 nenatíká to tam? mix/dry?
          Re: Maloměřický lom - Brno 14.01.2013 ne!
Upravené grigri na solo 13.01.2013 Má někdo zkušenosti s úpravou grigri 2 pro sólo výstupy? Postup jsem asi pochopil(přidat jednu dírku a protáhnout jí repkou), ale nějak nechápu co s tím dál. k čemu tam pak je ta šňůra kolem hrudi? To v něm pak bude při tahání lano klouzat samo? A jak GG
  Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Kup si Petzl Shunt a nebudeš se muset stát outdoorovým vývojářem.
    Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 O shuntu jsem neslysel, ze by se dal pouzit na lead solo (ale mozne to je). Co se tyce grigri, tak z
      Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 s gri solo nevim, upravovat rozhodně ne. na you tube je rusák co na prvního soluje celou cestu a na
      Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 ano, tak nějak jsem si to představoval a ten návod, co jsi postl se dokonce obejde i bez vrtání. Já
    Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Shunt ne! Lano ti z toho může vyskočit. Na solo rozhodně Petzl-Basic. Lano je tam až za karabinou. K
      Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Jak asi muze vyzkocit lano ze shuntu? Nehodi se do previsu to jo...
        Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 No ja porad predpokladam, ze tazatele zajima solo na prvnim a ne TR solo.
      Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 tak ti nevim basic ma tu věc co blokuje lano zubatou, to by moh škubnout oplet, to je udělátko na šp
        Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 no asi nakonec koupím jak miniT, tak microceder. Chtěl jsem původně jen microcender, ale je fakt, že
          Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 to chceš takhle blbnout v horách nebo na sportovce? ja takto trenoval na skalkách, se to dalo obejít
            Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 chlape to je paráda, že to, co jsem si tak nějak navymýšlel už někdo v praxi odzkoušet. No tak teď j
              Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 aha, tak to ti nevim, tenhle způsob se spíš hodí na dlouhodobé nacvičování jedné těžší cesty,kdy ne
                Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Samozřejmě.. bezpečnost především. To lead solo s grigri počítám s tím, že budu chytat všechny chyty
                  Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 rus i se cinchem zmizel... je tam sposta jiných způsubů jak se dojebat... si vyber... jo a pokud tě
                    Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 nevadí.. věřím, že to musela být solidní tlama. No bouldrovat sem tam i chodím, ale problém je v tom
                      Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 CO na tom neumíš? prostě si urči pár chytů a zkus... nejde? tak další, zas nejde? tak zkoušej dokud
          Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Kup microcender. Funguje to dobře. Nelez do převisu tak chvili trvá než zastavíš :)
  Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Mozna te spatne chapu ale grigri nebo petzl basic na solo se pouzivaji kdyz ma lano natazene seshora
    Re: Upravené grigri na solo 14.01.2013 Podle tohoty videa by i Grigri2 melo jit pouzit pro jisteni prvolezce pri solu (jedna mezera)
  Re: Upravené grigri na solo 15.01.2013 Tak jak je to s grigri popsané tak to i funguje, ale jen do té doby než poletíš po hlavě - pak to ne
  Re: Upravené grigri na solo 15.01.2013 Hodláš-li lézt na TR, není nic lepšího než mini traxion, nebo micro traxion od Petzla. Pro traxion j
Pípáky 12.01.2013 Má zde někdo zkušenost s Mammut Barryvox Element, případně Pieps DSP Tour?? Oba jsou v zajímavé cenové hladině, Element navíc vloni dopadl výborně v testech - viz skimagazin .cz ... jinak ale o nich nemžu najít noc moc prakticky. Díky
  Re: Pípáky 12.01.2013 Asi nejlepsi co jsem zatim nasla (2 mezery)...http://beaconreviews.com/ transceivers/ Comparison.asp
  Re: Pípáky 12.01.2013 Cau,
v bergunsteigen vysel cca. pred rokem velky test. Bohuzel pdf je dostupne jen pro abonen
  Re: Pípáky 13.01.2013 Hodně dobře vychází Pieps Vector. Ale je relativně drahý.
    Re: Pípáky 13.01.2013 Ten nechci, chybí mí v něm švýcarský nožík ;-))
      Re: Pípáky 14.01.2013 Mam Mammut Barryvox Pulse a je uplne genialni ( i kdyz sem s nim jeste naostro nehlkedal a doufam ze
        Re: Pípáky 06.01.2014 upresneni - Elementu chyby cip na detekci polohy pipaku.
Vzhledem k tomu ze ma tri an
  Re: Pípáky 14.01.2013 No mam PIEPS DSP. Uprimne povedane obcas sa mi zdalo ze nieco v nom neslo a musel som ho opatovne vy
látka 12.01.2013 ahoj, nevíte kde sehnat kus látky, která neprofoukne a nepromokne? nemusíto být notně gore...tak 1m2 by stačil...chci si ušít nějaký drobnosti. díky
  Re: látka 12.01.2013 Zkus oslovit Directalpine, SirJoseph, HighPoint nebo třeba Pamir7000?
  Re: látka 14.01.2013 takový různý pogumovaný látky koupíš v obchodech, kde se prodávaj mj. jiné popruhy, různý nýtky apod
    Re: látka 14.01.2013 Řempo.
      Re: látka 14.01.2013 Jo, Řempo jsem myslel. dík :)
Skialp boty 12.01.2013 Ahojte, poradí mi někdo, jestli je nějaké sjezdové vázání, do kterého sedne Scarpa skookum. Zajdu občas jen tak posjezdovat a je mi líto huntovat skialp lyže.
Lezec 10.01.2013 Od tý doby co na Lezce přestala psát články atd. Simona je to tady NUDA. Co si o tom myslíte vy?
  Re: Lezec 10.01.2013 Kdo by sem dobrovolně psal ???Pod každým článkem jen napadání,kritika....Ale jak říkáš pěkná nuda.
    Re: Lezec 11.01.2013 To je pravda. Mělo by to být tak že komentovat můžou jen lidi co jsou přihlášený.
      Re: Lezec 11.01.2013 Tak to by to bylo pak zabity vsechno. I tvuj uzasnej komentar by tu beztak nebyl. ;) A muj jeste uza
        Re: Lezec 11.01.2013 Už to dávno jde dovolit pod článkem komentovat jen přihášené. Každej autor si to může zvolit. Všichn
          Re: Lezec 12.01.2013 Jo,jo,jo!!!!!Simono,vrat se!!!!!!!!
    Re: Lezec 12.01.2013 Přesně, povolil bych jen komentáře, který článek vychvalujou. Ostatní bych zakázal. Na někoho názory
  Re: Lezec 12.01.2013 každý sem může přispívat svými články z cest apodobně...
    Ranking 14.01.2013 Server, který částečně živí několik lidí, by zasluhoval kvalitnější redakční práci, je to škoda... Z
Korsika nebo Sicílie 10.01.2013 Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na dovolenou v létě v těchro oblastech? Chceme jet s rodinkami, tzn ideální u moře a s nějakým slušným ubytováním, možná i camp na stan. Předem díky všem!
  Re: Korsika nebo Sicílie 10.01.2013 na korzike som bol a je tam fakt nadherne. bol som na severe kde bolo krasne pokojne more a piesocne
  Re: Korsika nebo Sicílie 10.01.2013 Určitě Korsika. Na Sicílii by jste se v létě upekli. Na Korsice se dá trochu uniknout do hor, ale i
    Re: Korsika nebo Sicílie 10.01.2013 Na lezeni a koupani
urcite lepsi Sardinie
      Re: Korsika nebo Sicílie 12.01.2013 Souhlasím se Sardinií. Zajména koncem léta či v září je tam dobře. Idealní oblasti ve smyslu lezení
    Re: Korsika nebo Sicílie 11.01.2013 a je tam nějaký lezení?
      Re: Korsika nebo Sicílie 11.01.2013 Lezení spousta. Jak Korsika tak Sardinie i Sicilie...
  Re: Korsika nebo Sicílie 11.01.2013 co se tyce spojeni lezeni a more tak v evrope nic lepsiho nez Sardinii nenajdes.
    Re: Korsika nebo Sicílie 11.01.2013 V létě tam ale bude dost horko.
    Re: Korsika nebo Sicílie 11.01.2013 No myslím, že třeba kalymnos je taky hodně dobrý ve spojení lezení x moře, navíc to lezení se mi tam
      Re: Korsika nebo Sicílie 12.01.2013 Kalymnos mám taky dobrý reference, ale chceme jet autama a tam je to komplikovaný a daleko. Zatím as
        Re: Korsika nebo Sicílie 12.01.2013 Tak to jo, kalymnos autem, to je asi na dyl. My byli autem na sardinii, ale bez ubytovani, objeli js
        Re: Korsika nebo Sicílie 14.01.2013 A proč auty? Je to složité a zdlouhavé. Letecky sedneš na letišti do letadla a čtyři hodiny jsi tam.
Mala Fatra 10.01.2013 Ahoj, nevite nekdo, jaky je stav hrebene Male Fatry (+vystup, sestup)? Lze jej bez potizi prejit bez skialpu ci sneznic (jen macky, cepin?)?!
Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2. 10.01.2013 Zdravim vsetkych, buduci tyzden vyrazame na lezecky vyjazd, smer Chulilla s medzi zastavkou vo finale ligure. Bohuzial nam vypadli dvaja kamarati a teraz sme traja. Hladame dalsiu dvojicu (alebo aspon jednotlivca) ktora by nam pomohla zaplnit auto, nech c
  Re: Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2. 13.01.2013 Tohle také patří do inzerce, spolujízda nebo spolulezení. Podobné diskuze budu dál mazat, díky.
Hory pro začátečníka 09.01.2013 Ahoj. Chtěl bych vzít přítelkyni na nějaký lehčí kopec v alpách. Nějakou zimní tůru s přespáním bud´ venku v záhrabu a nebo ve winteraumu. Můžete mi něco snažšího doporučit? cca tak do 3200?
  Re: Hory pro začátečníka 09.01.2013 Otztalské alpy, vesnice Vent, chata MartinBusch hutte, kopec Similaun. Totes Gebirge, chata Priel Sc
    Re: Hory pro začátečníka 09.01.2013 myslel jsem něco na sněžnice
      Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 Oboje mnou jmenované je na sněžnive v pohodě. Na Similaun je příznivý sklon. Výstupový hŕeben potom
        Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 na similaun moze byt akurat pri horsich snehovych podmienkach /tvrdy firn, hlboky sneh / problem dos
  Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 Vem ji na Breithorn. Je to sice 4000, ale do 3800 vyjedes lanovkou. Po ledovci na sneznicich, az na
    Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 Jasne a na Rossi e Volante sa priatelka zblazni od bolesti hlavy ako ja. Ideal pre rychly rozchod :)
  Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 Zkus lanovkou na Rudolfshutte pesky na Granatspitze 3086m nebo Stubacher Sonnblick 3088 a prespat mu
  Re: Hory pro začátečníka 10.01.2013 Kvůli nezvyku na výšku a hlavně bolestem hlavy bych volil spíš Vysoké Tatry. Jednu noc na chatě před
    Re: Hory pro začátečníka 16.01.2013 To by snáď ani nebol JT, aby neodporučil niečo nelegálne.
      Re: Hory pro začátečníka 16.01.2013 ehm. právě pro ten vochranářskej folklor bych tatry a slovensko obecně škrtnul. doporučil bych pro z
      Re: Hory pro začátečníka 16.01.2013 Přžedpokládám, že Petr je člen ČHS nebo OEAV nebo jakéhokoliv spolku, který se dá označit za horolez
        Re: Hory pro začátečníka 17.01.2013 1. Odporúčaš napr. Rysy, kde je chodník sezónne uzatvorený. Výnimka pre horolezcov neplatí, pretože
          Re: Hory pro začátečníka 17.01.2013 hodnocení toho jestli je ten zákaz dobře nebo špatně se zdržím, nicméně je to dobrý důvod tam nejezd
          Re: Hory pro začátečníka 17.01.2013 Beru zpět. Už jsem to sice dlouho v Tatrách nezažil, ale jestli jsou tam takoví prudiči jako Ty, tak
            Re: Hory pro začátečníka 17.01.2013 Tupá je CH zo Sedla pod Ostrvou aj z Lúčneho sedla (1972, Puškáš). A celá táto debata by mala zmysel
              Re: Hory pro začátečníka 17.01.2013 Špatné příkazy by se měly ignorovat.
              Re: Hory pro začátečníka 18.01.2013 tady bych to nepřeháněl a nebyl tak rasantní a konfrontační. já bych je mírumilovně nechal pomřít hl
1
...
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: