Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Zdravím všechny.....chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s lezením v bývalém Maloměřickém lomu...za viaduktem z ulice Babická - směr Bílovice. Je tam komplex několika skalních bloků, výška od 4m do cca 12m. Byl to tam někdy někdo zkoušet? (my
 Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Pokud si pamatuju (holt je to vic jak 30 let)Tak tam byli 3 cesty.
 Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
  Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Super..díky...jak půjdu zase okolo, kouknu blíž..:-)
   Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
napis mejla a poslu ti TOPO
    Re: Maloměřický lom - Brno14.01.2013
nenatíká to tam? mix/dry?
     Re: Maloměřický lom - Brno14.01.2013
ne!

 Upravené grigri na solo13.01.2013
Má někdo zkušenosti s úpravou grigri 2 pro sólo výstupy? Postup jsem asi pochopil(přidat jednu dírku a protáhnout jí repkou), ale nějak nechápu co s tím dál. k čemu tam pak je ta šňůra kolem hrudi? To v něm pak bude při tahání lano klouzat samo? A jak GG
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup si Petzl Shunt a nebudeš se muset stát outdoorovým vývojářem.
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
O shuntu jsem neslysel, ze by se dal pouzit na lead solo (ale mozne to je). Co se tyce grigri, tak z
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
s gri solo nevim, upravovat rozhodně ne. na you tube je rusák co na prvního soluje celou cestu a na
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
ano, tak nějak jsem si to představoval a ten návod, co jsi postl se dokonce obejde i bez vrtání. Já
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Shunt ne! Lano ti z toho může vyskočit. Na solo rozhodně Petzl-Basic. Lano je tam až za karabinou. K
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Jak asi muze vyzkocit lano ze shuntu? Nehodi se do previsu to jo...
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
No ja porad predpokladam, ze tazatele zajima solo na prvnim a ne TR solo.
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
tak ti nevim basic ma tu věc co blokuje lano zubatou, to by moh škubnout oplet, to je udělátko na šp
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
no asi nakonec koupím jak miniT, tak microceder. Chtěl jsem původně jen microcender, ale je fakt, že
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
to chceš takhle blbnout v horách nebo na sportovce? ja takto trenoval na skalkách, se to dalo obejít
      Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
chlape to je paráda, že to, co jsem si tak nějak navymýšlel už někdo v praxi odzkoušet. No tak teď j
       Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
aha, tak to ti nevim, tenhle způsob se spíš hodí na dlouhodobé nacvičování jedné těžší cesty,kdy ne
        Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Samozřejmě.. bezpečnost především. To lead solo s grigri počítám s tím, že budu chytat všechny chyty
         Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
rus i se cinchem zmizel... je tam sposta jiných způsubů jak se dojebat... si vyber... jo a pokud tě
          Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
nevadí.. věřím, že to musela být solidní tlama. No bouldrovat sem tam i chodím, ale problém je v tom
           Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
CO na tom neumíš? prostě si urči pár chytů a zkus... nejde? tak další, zas nejde? tak zkoušej dokud
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup microcender. Funguje to dobře. Nelez do převisu tak chvili trvá než zastavíš :)
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Mozna te spatne chapu ale grigri nebo petzl basic na solo se pouzivaji kdyz ma lano natazene seshora
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Podle tohoty videa by i Grigri2 melo jit pouzit pro jisteni prvolezce pri solu (jedna mezera)
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Tak jak je to s grigri popsané tak to i funguje, ale jen do té doby než poletíš po hlavě - pak to ne
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Hodláš-li lézt na TR, není nic lepšího než mini traxion, nebo micro traxion od Petzla. Pro traxion j

 Pípáky12.01.2013
Má zde někdo zkušenost s Mammut Barryvox Element, případně Pieps DSP Tour?? Oba jsou v zajímavé cenové hladině, Element navíc vloni dopadl výborně v testech - viz skimagazin .cz ... jinak ale o nich nemžu najít noc moc prakticky. Díky
 Re: Pípáky12.01.2013
Asi nejlepsi co jsem zatim nasla (2 mezery)...http://beaconreviews.com/ transceivers/ Comparison.asp
 Re: Pípáky12.01.2013
Cau,
v bergunsteigen vysel cca. pred rokem velky test. Bohuzel pdf je dostupne jen pro abonen
 Re: Pípáky13.01.2013
Hodně dobře vychází Pieps Vector. Ale je relativně drahý.
  Re: Pípáky13.01.2013
Ten nechci, chybí mí v něm švýcarský nožík ;-))
   Re: Pípáky14.01.2013
Mam Mammut Barryvox Pulse a je uplne genialni ( i kdyz sem s nim jeste naostro nehlkedal a doufam ze
    Re: Pípáky06.01.2014
upresneni - Elementu chyby cip na detekci polohy pipaku.

Vzhledem k tomu ze ma tri an
 Re: Pípáky14.01.2013
No mam PIEPS DSP. Uprimne povedane obcas sa mi zdalo ze nieco v nom neslo a musel som ho opatovne vy

 látka12.01.2013
ahoj, nevíte kde sehnat kus látky, která neprofoukne a nepromokne? nemusíto být notně gore...tak 1m2 by stačil...chci si ušít nějaký drobnosti. díky
 Re: látka12.01.2013
Zkus oslovit Directalpine, SirJoseph, HighPoint nebo třeba Pamir7000?
 Re: látka14.01.2013
takový různý pogumovaný látky koupíš v obchodech, kde se prodávaj mj. jiné popruhy, různý nýtky apod
  Re: látka14.01.2013
Řempo.
   Re: látka14.01.2013
Jo, Řempo jsem myslel. dík :)

 Skialp boty12.01.2013
Ahojte, poradí mi někdo, jestli je nějaké sjezdové vázání, do kterého sedne Scarpa skookum. Zajdu občas jen tak posjezdovat a je mi líto huntovat skialp lyže.

 Lezec10.01.2013
Od tý doby co na Lezce přestala psát články atd. Simona je to tady NUDA. Co si o tom myslíte vy?
 Re: Lezec10.01.2013
Kdo by sem dobrovolně psal ???Pod každým článkem jen napadání,kritika....Ale jak říkáš pěkná nuda.
  Re: Lezec11.01.2013
To je pravda. Mělo by to být tak že komentovat můžou jen lidi co jsou přihlášený.
   Re: Lezec11.01.2013
Tak to by to bylo pak zabity vsechno. I tvuj uzasnej komentar by tu beztak nebyl. ;) A muj jeste uza
    Re: Lezec11.01.2013
Už to dávno jde dovolit pod článkem komentovat jen přihášené. Každej autor si to může zvolit. Všichn
     Re: Lezec12.01.2013
Jo,jo,jo!!!!!Simono,vrat se!!!!!!!!
  Re: Lezec12.01.2013
Přesně, povolil bych jen komentáře, který článek vychvalujou. Ostatní bych zakázal. Na někoho názory
 Re: Lezec12.01.2013
každý sem může přispívat svými články z cest apodobně...
  Ranking14.01.2013
Server, který částečně živí několik lidí, by zasluhoval kvalitnější redakční práci, je to škoda... Z

 Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na dovolenou v létě v těchro oblastech? Chceme jet s rodinkami, tzn ideální u moře a s nějakým slušným ubytováním, možná i camp na stan. Předem díky všem!
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
na korzike som bol a je tam fakt nadherne. bol som na severe kde bolo krasne pokojne more a piesocne
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Určitě Korsika. Na Sicílii by jste se v létě upekli. Na Korsice se dá trochu uniknout do hor, ale i
  Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Na lezeni a koupani
urcite lepsi Sardinie
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Souhlasím se Sardinií. Zajména koncem léta či v září je tam dobře. Idealní oblasti ve smyslu lezení
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
a je tam nějaký lezení?
   Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
Lezení spousta. Jak Korsika tak Sardinie i Sicilie...
 Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
co se tyce spojeni lezeni a more tak v evrope nic lepsiho nez Sardinii nenajdes.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
V létě tam ale bude dost horko.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
No myslím, že třeba kalymnos je taky hodně dobrý ve spojení lezení x moře, navíc to lezení se mi tam
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Kalymnos mám taky dobrý reference, ale chceme jet autama a tam je to komplikovaný a daleko. Zatím as
    Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Tak to jo, kalymnos autem, to je asi na dyl. My byli autem na sardinii, ale bez ubytovani, objeli js
    Re: Korsika nebo Sicílie14.01.2013
A proč auty? Je to složité a zdlouhavé. Letecky sedneš na letišti do letadla a čtyři hodiny jsi tam.

 Mala Fatra10.01.2013
Ahoj, nevite nekdo, jaky je stav hrebene Male Fatry  (+vystup, sestup)? Lze jej bez potizi prejit bez skialpu ci sneznic (jen macky, cepin?)?!

 Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2.10.01.2013
Zdravim vsetkych, buduci tyzden vyrazame na lezecky vyjazd, smer Chulilla s medzi zastavkou vo finale ligure. Bohuzial nam vypadli dvaja kamarati a teraz sme traja. Hladame dalsiu dvojicu (alebo aspon jednotlivca) ktora by nam pomohla zaplnit auto, nech c
 Re: Lezecky vyjazd - Finale Ligure, Chulila, 15.1. -4.2.13.01.2013
Tohle také patří do inzerce, spolujízda nebo spolulezení. Podobné diskuze budu dál mazat, díky.

 Hory pro začátečníka09.01.2013
Ahoj. Chtěl bych vzít přítelkyni na nějaký lehčí kopec v alpách. Nějakou zimní tůru s přespáním bud´ venku v záhrabu a nebo ve winteraumu. Můžete mi něco snažšího doporučit? cca tak do 3200?





 Re: Hory pro začátečníka09.01.2013
Otztalské alpy, vesnice Vent, chata MartinBusch hutte, kopec Similaun. Totes Gebirge, chata Priel Sc
  Re: Hory pro začátečníka09.01.2013
myslel jsem něco na sněžnice
   Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Oboje mnou jmenované je na sněžnive v pohodě. Na Similaun je příznivý sklon. Výstupový hŕeben potom
    Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
na similaun moze byt akurat pri horsich snehovych podmienkach /tvrdy firn, hlboky sneh / problem dos
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Vem ji na Breithorn. Je to sice 4000, ale do 3800 vyjedes lanovkou. Po ledovci na sneznicich, az na
  Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Jasne a na Rossi e Volante sa priatelka zblazni od bolesti hlavy ako ja. Ideal pre rychly rozchod :)
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Zkus lanovkou na Rudolfshutte pesky na Granatspitze 3086m nebo Stubacher Sonnblick 3088 a prespat mu
 Re: Hory pro začátečníka10.01.2013
Kvůli nezvyku na výšku a hlavně bolestem hlavy bych volil spíš Vysoké Tatry. Jednu noc na chatě před
  Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
To by snáď ani nebol JT, aby neodporučil niečo nelegálne.
   Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
ehm. právě pro ten vochranářskej folklor bych tatry a slovensko obecně škrtnul. doporučil bych pro z
   Re: Hory pro začátečníka16.01.2013
Přžedpokládám, že Petr je člen ČHS nebo OEAV nebo jakéhokoliv spolku, který se dá označit za horolez
    Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
1. Odporúčaš napr. Rysy, kde je chodník sezónne uzatvorený. Výnimka pre horolezcov neplatí, pretože
     Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
hodnocení toho jestli je ten zákaz dobře nebo špatně se zdržím, nicméně je to dobrý důvod tam nejezd
     Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Beru zpět. Už jsem to sice dlouho v Tatrách nezažil, ale jestli jsou tam takoví prudiči jako Ty, tak
      Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Tupá je CH zo Sedla pod Ostrvou aj z Lúčneho sedla (1972, Puškáš). A celá táto debata by mala zmysel
       Re: Hory pro začátečníka17.01.2013
Špatné příkazy by se měly ignorovat.
       Re: Hory pro začátečníka18.01.2013
tady bych to nepřeháněl a nebyl tak rasantní a konfrontační. já bych je mírumilovně nechal pomřít hl

1   ...   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Maloměřický lom - Brno
Zdravím všechny.....chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s lezením v bývalém Maloměřickém lomu...za viaduktem z ulice Babická - směr Bílovice. Je tam komplex několika skalních bloků, výška od 4m do cca 12m. Byl to tam někdy někdo zkoušet? (myslím lezení..:))
Jura13:00:20 13.01.2013
odpovědět 
 Re: Maloměřický lom - Brno
Pokud si pamatuju (holt je to vic jak 30 let)Tak tam byli 3 cesty.
Stepan Ptacek13:22:03 13.01.2013
odpovědět 
 Re: Maloměřický lom - Brno
http://www.lezec.cz/cesty.php?cobl=4d616c6f6decf8696365h
MArtin13:37:55 13.01.2013
odpovědět 
  Re: Maloměřický lom - Brno
Super..díky...jak půjdu zase okolo, kouknu blíž..:-)
Jura14:00:33 13.01.2013
odpovědět 
   Re: Maloměřický lom - Brno
napis mejla a poslu ti TOPO
salamandra20:16:20 13.01.2013
odpovědět 
    Re: Maloměřický lom - Brno
nenatíká to tam? mix/dry?
hektor16:06:49 14.01.2013
odpovědět 
     Re: Maloměřický lom - Brno
ne!
16:10:34 14.01.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi