Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231215 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 info14.01.2013
Cau, nemáte někdo kontakt na infocentrum v Tatranské Polaně. Kdysi se tam dalo nocovat za slušný peníz. Díkes
 Re: info15.01.2013
Normálně tam jeď. Rezervace dopředu není nutná místa je tam na přespání dost. Zaplať parkovné 5,- E

 Ručky cepínu14.01.2013
Mám staré cepíny CHM Pulsar a pátrám jak a z čeho vyrobit koncovky ruček proti sjíždění rukou jak to má dnes už snak každý cepín. Vyráběl jste to někdo?
 Re: Ručky cepínu14.01.2013
sice to vypadá divně, ale je to určitý způsob.

 Re: Ručky cepínu14.01.2013
myslím, že tam bude pasovat horn (koncovka rukojeti) od Grivelu. Viděl jsem to na nějaké fotce nasaz
  Re: Ručky cepínu14.01.2013
Viděl jsem na Pulsarech koncovku z Quarků verze 1.
 Re: Ručky cepínu16.01.2013
Ruce ti budou sjíždět i s koncovkama, de o geometrii... když máš rovný cepíny, koncovky tě nespasej
 Re: Ručky cepínu16.01.2013
Já podobně použil Horn od Grivelu na starý HBčka. Po troše úprav, jednom šroubku a několika metrech

 Lano13.01.2013
Zdravim, nemáte někdo zkušenosti s lanem Tendon smart lite 9.8 mm ? Předem díky.
 Re: Lano13.01.2013
Je to velmi dobré lano ale celková spokojenost se bude odvíjet od toho, co od něj očekáváš a jak int
  Re: Lano13.01.2013
A já mám úplně jinou zkušenost, to lano nic nevydrží. Je možný, že když nepadáš a nespouštíš a ještě
   Re: Lano13.01.2013
No to je pochopitelné. Lana SMART jsou prostě nízkonákladová lana a životnost podle toho vypadá. Já
    Re: Lano13.01.2013
3000 metrů můžou být třeba dva svižnější víkendy, když na to přijde...
     Re: Lano14.01.2013
Zase nepřeháněj, to lezu 3000 m tak za měsíc.
   Re: Lano13.01.2013
Mnohem lepší lana od Tendonu jsou z řady Master a Ambition. IMHO verze Smart není pro uživatele až t
  Re: Lano13.01.2013
Na tom SmartLite 9.8 mám taky něco polezeno a spokojenost. Jsem klidnej typ lezce, takže pády jen ob
  Re: Lano14.01.2013
no teda pbla.blog píše, že mu praskl oplet po 1830 nalezených metrech. Na druhou stranu, spíš by o k
   Re: Lano14.01.2013
No, po 60 cestách, to je slušnej výkon.
 Re: Lano14.01.2013
Asi po 100 stejná odpověď :) .. levné lana od Mammutu, Tendon Smart, Beal Yuji a Edlinger - NEBRAT.
  Re: Lano14.01.2013
Proč to dělaj? No přeci kvůli zisku.
Co se vyplatí víc, prodat lano na 2 roky za 3500 nebo la
 Re: Lano14.01.2013
Díky za rady :), asi koupím Tendon Ambition 9.8 mm
  Re: Lano14.01.2013
Dobrá volba, i když jsem výše chválil SMATRA. Abition 9,8 je lano o třídu výše.
   Re: Lano14.01.2013
Asi spíš o tři třídy, ne?

 Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Zdravím všechny.....chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s lezením v bývalém Maloměřickém lomu...za viaduktem z ulice Babická - směr Bílovice. Je tam komplex několika skalních bloků, výška od 4m do cca 12m. Byl to tam někdy někdo zkoušet? (my
 Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Pokud si pamatuju (holt je to vic jak 30 let)Tak tam byli 3 cesty.
 Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
  Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
Super..díky...jak půjdu zase okolo, kouknu blíž..:-)
   Re: Maloměřický lom - Brno13.01.2013
napis mejla a poslu ti TOPO
    Re: Maloměřický lom - Brno14.01.2013
nenatíká to tam? mix/dry?
     Re: Maloměřický lom - Brno14.01.2013
ne!

 Upravené grigri na solo13.01.2013
Má někdo zkušenosti s úpravou grigri 2 pro sólo výstupy? Postup jsem asi pochopil(přidat jednu dírku a protáhnout jí repkou), ale nějak nechápu co s tím dál. k čemu tam pak je ta šňůra kolem hrudi? To v něm pak bude při tahání lano klouzat samo? A jak GG
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup si Petzl Shunt a nebudeš se muset stát outdoorovým vývojářem.
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
O shuntu jsem neslysel, ze by se dal pouzit na lead solo (ale mozne to je). Co se tyce grigri, tak z
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
s gri solo nevim, upravovat rozhodně ne. na you tube je rusák co na prvního soluje celou cestu a na
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
ano, tak nějak jsem si to představoval a ten návod, co jsi postl se dokonce obejde i bez vrtání. Já
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Shunt ne! Lano ti z toho může vyskočit. Na solo rozhodně Petzl-Basic. Lano je tam až za karabinou. K
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Jak asi muze vyzkocit lano ze shuntu? Nehodi se do previsu to jo...
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
No ja porad predpokladam, ze tazatele zajima solo na prvnim a ne TR solo.
   Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
tak ti nevim basic ma tu věc co blokuje lano zubatou, to by moh škubnout oplet, to je udělátko na šp
    Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
no asi nakonec koupím jak miniT, tak microceder. Chtěl jsem původně jen microcender, ale je fakt, že
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
to chceš takhle blbnout v horách nebo na sportovce? ja takto trenoval na skalkách, se to dalo obejít
      Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
chlape to je paráda, že to, co jsem si tak nějak navymýšlel už někdo v praxi odzkoušet. No tak teď j
       Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
aha, tak to ti nevim, tenhle způsob se spíš hodí na dlouhodobé nacvičování jedné těžší cesty,kdy ne
        Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Samozřejmě.. bezpečnost především. To lead solo s grigri počítám s tím, že budu chytat všechny chyty
         Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
rus i se cinchem zmizel... je tam sposta jiných způsubů jak se dojebat... si vyber... jo a pokud tě
          Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
nevadí.. věřím, že to musela být solidní tlama. No bouldrovat sem tam i chodím, ale problém je v tom
           Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
CO na tom neumíš? prostě si urči pár chytů a zkus... nejde? tak další, zas nejde? tak zkoušej dokud
     Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Kup microcender. Funguje to dobře. Nelez do převisu tak chvili trvá než zastavíš :)
 Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Mozna te spatne chapu ale grigri nebo petzl basic na solo se pouzivaji kdyz ma lano natazene seshora
  Re: Upravené grigri na solo14.01.2013
Podle tohoty videa by i Grigri2 melo jit pouzit pro jisteni prvolezce pri solu (jedna mezera)
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Tak jak je to s grigri popsané tak to i funguje, ale jen do té doby než poletíš po hlavě - pak to ne
 Re: Upravené grigri na solo15.01.2013
Hodláš-li lézt na TR, není nic lepšího než mini traxion, nebo micro traxion od Petzla. Pro traxion j

 Pípáky12.01.2013
Má zde někdo zkušenost s Mammut Barryvox Element, případně Pieps DSP Tour?? Oba jsou v zajímavé cenové hladině, Element navíc vloni dopadl výborně v testech - viz skimagazin .cz ... jinak ale o nich nemžu najít noc moc prakticky. Díky
 Re: Pípáky12.01.2013
Asi nejlepsi co jsem zatim nasla (2 mezery)...http://beaconreviews.com/ transceivers/ Comparison.asp
 Re: Pípáky12.01.2013
Cau,
v bergunsteigen vysel cca. pred rokem velky test. Bohuzel pdf je dostupne jen pro abonen
 Re: Pípáky13.01.2013
Hodně dobře vychází Pieps Vector. Ale je relativně drahý.
  Re: Pípáky13.01.2013
Ten nechci, chybí mí v něm švýcarský nožík ;-))
   Re: Pípáky14.01.2013
Mam Mammut Barryvox Pulse a je uplne genialni ( i kdyz sem s nim jeste naostro nehlkedal a doufam ze
    Re: Pípáky06.01.2014
upresneni - Elementu chyby cip na detekci polohy pipaku.

Vzhledem k tomu ze ma tri an
 Re: Pípáky14.01.2013
No mam PIEPS DSP. Uprimne povedane obcas sa mi zdalo ze nieco v nom neslo a musel som ho opatovne vy

 látka12.01.2013
ahoj, nevíte kde sehnat kus látky, která neprofoukne a nepromokne? nemusíto být notně gore...tak 1m2 by stačil...chci si ušít nějaký drobnosti. díky
 Re: látka12.01.2013
Zkus oslovit Directalpine, SirJoseph, HighPoint nebo třeba Pamir7000?
 Re: látka14.01.2013
takový různý pogumovaný látky koupíš v obchodech, kde se prodávaj mj. jiné popruhy, různý nýtky apod
  Re: látka14.01.2013
Řempo.
   Re: látka14.01.2013
Jo, Řempo jsem myslel. dík :)

 Skialp boty12.01.2013
Ahojte, poradí mi někdo, jestli je nějaké sjezdové vázání, do kterého sedne Scarpa skookum. Zajdu občas jen tak posjezdovat a je mi líto huntovat skialp lyže.

 Lezec10.01.2013
Od tý doby co na Lezce přestala psát články atd. Simona je to tady NUDA. Co si o tom myslíte vy?
 Re: Lezec10.01.2013
Kdo by sem dobrovolně psal ???Pod každým článkem jen napadání,kritika....Ale jak říkáš pěkná nuda.
  Re: Lezec11.01.2013
To je pravda. Mělo by to být tak že komentovat můžou jen lidi co jsou přihlášený.
   Re: Lezec11.01.2013
Tak to by to bylo pak zabity vsechno. I tvuj uzasnej komentar by tu beztak nebyl. ;) A muj jeste uza
    Re: Lezec11.01.2013
Už to dávno jde dovolit pod článkem komentovat jen přihášené. Každej autor si to může zvolit. Všichn
     Re: Lezec12.01.2013
Jo,jo,jo!!!!!Simono,vrat se!!!!!!!!
  Re: Lezec12.01.2013
Přesně, povolil bych jen komentáře, který článek vychvalujou. Ostatní bych zakázal. Na někoho názory
 Re: Lezec12.01.2013
každý sem může přispívat svými články z cest apodobně...
  Ranking14.01.2013
Server, který částečně živí několik lidí, by zasluhoval kvalitnější redakční práci, je to škoda... Z

 Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na dovolenou v létě v těchro oblastech? Chceme jet s rodinkami, tzn ideální u moře a s nějakým slušným ubytováním, možná i camp na stan. Předem díky všem!
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
na korzike som bol a je tam fakt nadherne. bol som na severe kde bolo krasne pokojne more a piesocne
 Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Určitě Korsika. Na Sicílii by jste se v létě upekli. Na Korsice se dá trochu uniknout do hor, ale i
  Re: Korsika nebo Sicílie10.01.2013
Na lezeni a koupani
urcite lepsi Sardinie
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Souhlasím se Sardinií. Zajména koncem léta či v září je tam dobře. Idealní oblasti ve smyslu lezení
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
a je tam nějaký lezení?
   Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
Lezení spousta. Jak Korsika tak Sardinie i Sicilie...
 Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
co se tyce spojeni lezeni a more tak v evrope nic lepsiho nez Sardinii nenajdes.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
V létě tam ale bude dost horko.
  Re: Korsika nebo Sicílie11.01.2013
No myslím, že třeba kalymnos je taky hodně dobrý ve spojení lezení x moře, navíc to lezení se mi tam
   Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Kalymnos mám taky dobrý reference, ale chceme jet autama a tam je to komplikovaný a daleko. Zatím as
    Re: Korsika nebo Sicílie12.01.2013
Tak to jo, kalymnos autem, to je asi na dyl. My byli autem na sardinii, ale bez ubytovani, objeli js
    Re: Korsika nebo Sicílie14.01.2013
A proč auty? Je to složité a zdlouhavé. Letecky sedneš na letišti do letadla a čtyři hodiny jsi tam.

1   ...   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   563   564   565   566   567   568   569   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 info
Cau, nemáte někdo kontakt na infocentrum v Tatranské Polaně. Kdysi se tam dalo nocovat za slušný peníz. Díkes
Spidy22:50:30 14.01.2013
odpovědět 
 Re: info
Normálně tam jeď. Rezervace dopředu není nutná místa je tam na přespání dost. Zaplať parkovné 5,- EU a ohlas se na ubytování. Obsluha je super. Můžeš jíst vlástní jídlo i pít vlastní slivovičku. Ve spacáku stojí přespání 5,- EU. Uvaříti kafe nebo čaj, na vařiči ohřejou jídlo a poradí aktuální podmínky.
Byli jsme tam o víkendu a polezeníčko celkem OK, ikdyž ledy nejsou největší (viz. aktuální podmínky tatry.inf.sk). Spalo nás v INFO celkem devět a ještě stejný počet by se tam vešel. Jestli tam bude Ruda, tak ho pozdravuj od Vsetíňáků.
NK08:46:38 15.01.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi