Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Snadné vícedélky 24.01.2013 Ahoj, neměli byste někdo tip na nějaké jednodušší vícedélky? Hledám bych cesty okolo 200 - 400 metrů v obtížnosti 5-6 lezitelné i osmiletými dětmi (teď je jim 7 a lezou obtížnosti cca 6-7). Uvítali bychom i tipy na středně těžké technické ferraty. Lezení
  Re: Snadné vícedélky 24.01.2013 Ono v Alpách 5-6 už je docela maso. S prckama bych se radši držel o něco níž, i když na nýtovaných s
  Re: Snadné vícedélky 24.01.2013 V létě sme byli ve švýcarsku podle tohohle průvodce - Best od genusskletterein von 3 bis 7, Band 3 –
    Re: Snadné vícedélky 24.01.2013 Nějaká podobná knížka je i na Rakousko.
  Re: Snadné vícedélky 24.01.2013 Dolomity.
  Re: Snadné vícedélky 24.01.2013 Doporučuji Alpspitze - nástup lanovkou + 20 minut pěšky, dobře vynýtované, cesty čtyřky a pětky vetš
  Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 Ahoj, děkuji všem za tipy. Právě jsem zjistil, že dalším limitem je, že na to jsem sám, manželka se
    Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 La Jonte vedle Tarnu v Jižní Francii. Kolmý až položený, odjištěný, krajinově vděčný, je to jen troc
      Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 To už je mimo vzdálenostně. Asi je tam krásně, ale je to trochu z ruky.
  Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 Jaké máte názory a zkušenosti s oblastí Wilder Kaiser, zejména s cestami na Fleischbank přes Via Cla
    Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 Regulerni horske lezeni se vsemi komplikacemi a riziky ktere se s touhle disciplinou poji. Vem je na
      Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 Snadný nástup a možnost útěku hledám. Proto se ptám na rady a zkušenosti. Ale mělo by to být nějaké
        Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 V Kaiseru kousek od Stripsenjochhausu je takovej sektor, kde je korme par jednodylek i nejajaky cca
        Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 Letos v létě jsme byli trochu nouzově jeden den ve Švajcu na Engelhörner. To by nemuselo být špatný.
        Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 Nastup pres Steinerne rinne si budou pamatovat >-)
          Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 A nebo sestup, když zaprší:-DDD
        Re: Snadné vícedélky 27.01.2013 Kaiser je opravdu regulérní horské lezení, snadné úniky jsou jen na některých cestách. Představ si 4
        Re: Snadné vícedélky 27.01.2013 Podle toho co pises jsem resil trochu podobnej vyber a dospel jsem k dolomitum. Sedla sella a pordoi
        Re: Snadné vícedélky 27.01.2013 Díky všem za rady a za tipy. S tím Wilder Kaiser je to pravda. Zase takový střelec nejsem.
A
          Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 HoheWand je OK. Akorát tvá podmínka 200-400m je mimo- tam to je max do 150-200m, a to myslím spíš vy
            Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Sebekriticky uznávám, že představa, že začneme s vícedélkami rovnou v horách klasickým horským lezen
              Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Akorát neviem či tam najdeš dost pekných ciest, podla mna ako tak pekne cesty v raxe začínajú niekde
                Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Je to pro sedmileté děti. Pro ně to zážitek bude, o to se nebojím :-)
                  Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Me jako trosku unika proc se s 7mi letyma v podstate jeste miminama chces sr*t do 300m stěny ?? To c
                    Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Když o druhých nic nevíš, neměl bys o nich psát ani je hodnotit. Zejména, když se tě na to nikdo nep
                      Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Co takhle Nordkanta na Badille? Je to max 4+, dole chalupa, nahoře krabica. Sestup do Itálie (taky c
                        Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Ponekud drsnej humor, alespon smajlik by tvuj post uvedl napravou miru.
                          Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Až teď:-D Ovšem pokud děcka zvládnou 35 kiláků v terénu a 300m 5-6 je jim málo, tak proč ne. Ty chat
                          Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Vyhodnocení Willhemova příspěvku zabralo řádově desítky sekund, takže ani smajlík nebyl potřeba :-)
                        Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 jo taky Windlegergrat, Kaderbacherweg, a nakonec, proč ne i Heckmair?
                          Re: Snadné vícedélky 01.02.2013 Proč ne Heckmair? Protože když se chystáš na Česena, nemáš na takový kvaky čas (jsem zvědavej, kdo a
  Re: Snadné vícedélky 25.01.2013 zkus Hoellental-Rax, vícedélkovky s rozumnou délkou nástupu (abys je neutavil už na začátku!). Solid
    Re: Snadné vícedélky 26.01.2013 V Raxu takové cesty jsou. Hohe Wand má krátký přístup, ale nevím jak jsou tam dlouhé cesty, nelezl j
  Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 paklenice
  Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 Hochswab okolo Voisthallerhütte (Edelweisspitze, Karlmauer, Hochswab...)? Traunstein nad Gmundenem?
  Re: Snadné vícedélky 28.01.2013 jo, a nezpochybňuju nijak schopnosti dětí, ale volil bych relativně nelámavý šutr s vrtanými aspoň š
    Re: Výber skialpinistických a lyžiarských túr 24.01.2013 Ahoj Kubo, tam jsem se díval, ale nenašel. Poradíš jak se ti jmenuje? Díky. Roman
Skialpové trasy Jeseníky 24.01.2013 Ahoj, sháním nějaké tipy na skialpové túry v Jeseníkách (popř. i mapky) pokud možno i s popisem volných terénů na sjezdy. Nemáte někdo něco nebo nevíte o něčem? Díky Jirka
  Re: Skialpové trasy Jeseníky 24.01.2013 Ahoj, kdyby nahodou nekdo nejaky tipy mel tak bych se rad pridal k zajemcum o info.
  Re: Skialpové trasy Jeseníky 24.01.2013 Červemá hora rovnou na sever. Velký Kotel na Pradědu.
    Re: Skialpové trasy Jeseníky 24.01.2013 Myslíš údolím Rudohorského potoka dolů? A zpátky nahoru stejně?
      Re: Skialpové trasy Jeseníky 24.01.2013 Klasika je Červenohorské sedlo - Červená hora - Sněžné strže - Černý potok - Drátovna - Filipovice.
Namožené svaly 23.01.2013 Ahoj, v pondělí jsem byl asi po dvou měsících lézt a namohl jsem si svaly na rukou, chci se zeptat jestli je lepší počkat až bolest ustoupí nebo můžu jít i přes bolest? díky
  Re: Namožené svaly 23.01.2013 pokud to nejsou vyloženě natažené šlachy, tak to rozlezeš. Strečing před a po je nutný vždy
  Re: Namožené svaly 23.01.2013 Bolest prej neexistuje.
  Re: Namožené svaly 23.01.2013 když se takhle ptáš, tak asi nebudeš dlouholetý lezec s rozvinutým lezeckým aparátem = takže si klid
    Re: Namožené svaly 23.01.2013 JJ naslouchej svému tělu a nesnaž se jít přes hranice svých možností.....postupem času zjistíš jaké
  Re: Namožené svaly 23.01.2013 Namaz Traumaplantem (kostival) a 3x denne Alpou, to mi pomaha asi nejvic, tak za 2 dny to bude OK.
    Re: Namožené svaly 23.01.2013 Za dva dny to bude OK i bez Francovky a Tramaplantu.
  Re: Namožené svaly 23.01.2013 Není umění trénovat, ale odpočívat! ;-)
    Re: Namožené svaly 24.01.2013 Když budeš pokaždé odpočívat dva měsíce, budeš vždycky po lezení jak zmlácenej.
      Re: Namožené svaly 24.01.2013 Nikdo neříkal, že umět odpočívat znamená dva měsíce. Znamená to odpočívat právě tolik, abys z trénin
        Re: Namožené svaly 24.01.2013 Jedine kazdodenni lezeni bez ohledu na nic a na nikoho, hlavne na rodinu a decka ne...jen to ma smys
        Re: Namožené svaly 24.01.2013 On to anonym asi trošku nafouk... :-))
Trénink je spojení (jak píše milan) mnoha věcí. Psychi
          Re: Namožené svaly 25.01.2013 Ahoj, díky za rady, včera jsem to šel probnout, před lezením jsem se trošku rozhejbal protáhl ruce a
oprava lezek 19.01.2013 zdar nazdar, poradte jaky matros podrazky je dobry na pisek?nebo je to fuk?
  Re: oprava lezek 20.01.2013 Nejlepší je Wibram XS Grip 2 , ale jiné firmy mají materiály podobných vlastností.
  Re: oprava lezek 20.01.2013 Za mě taky Vibram XS Grip. Používám taky 5.10 Stealth C4, rovněž měkčí skvělá guma s dobrou životnos
    Re: oprava lezek 20.01.2013 Ahoj. Vobram XS Grip je oukej. Mám jeden dotaz i za sebe: U jedné lezky se mi natrhla kůže na patě,k
      Re: oprava lezek 21.01.2013 Normál švec. To za to nestojí posílat.
  Re: oprava lezek 21.01.2013 SALTIC EXTASY, která je použitá třeba na Sepiích, mi taky přijde OK. Ten Vibram XS Grip tím ale nezp
    Re: oprava lezek 21.01.2013 nevyhoda salticu je,že rychle jde pryč. Vyhoda je cena
    Re: oprava lezek 21.01.2013 Na ty jejich tabulky kašlat. Na pisek bud Vibram XS nebo C4 prip Onyxx (je to co se tyce treni +- st
Pivní session nad knihama o lezení 19.01.2013 Uvažuju o koupi nějakých dobrých knížek o lezení, nový impuls se vždycky hodí. Kvalitních titulů je pomálu, většinou cizojazyčných po e-shopech, takže zajíc v pytli. Napadlo mě udělat menší setkání třeba v Boulderbaru, do knížek nahlídnout, případně u nes
  Re: Pivní session nad knihama o lezení 21.01.2013 Co blbneš? Na dnešní populaci by jsi měl spíš zmiňovat nějaké obrázkové knížky. Lidi nečtou!
    Re: Pivní session nad knihama o lezení 21.01.2013 Ale tak to není a ten Tomášův nápad také není špatný. Ale řada knížek, včetně těch, co Tomáš vyjmeno
      Re: Pivní session nad knihama o lezení 21.01.2013 Snad by jste mohli nějakou z těch tréninkových knih drobet zrecenzovat v nějakém článku. Je jich pár
        Re: Pivní session nad knihama o lezení 21.01.2013 A k čemu by třeba má subjektivní recenze byla? To by měl udělat nějaký schopný lezec, který projde v
          Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 S tímhle perfekcionalistickým přístupem se na to hodíš víc než dobře:) Dokážeš knihu v češtině popsa
            Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 Díky, ale přesto si myslím, že dobře si přečíst zaměření knihy na stránce autora a pak si knihu proh
              Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 Plky plky... Řadu věcí nezjistíš pouhým letmým pohledem. A u spousty titulů nemáš ani možnost. Najdi
                Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 No jo, když plky, tak plky. Když musíš mít zrovna jednu konkrétní knížku, tak ne vždy náhled najdeš.
  Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 Ahoj Tomasi, hod sem pls email, domluvil bych se. H.
    Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 t a t a m i (z a v i n a c) s e z n a m # c z
  Re: Pivní session nad knihama o lezení 22.01.2013 Super nápad! Mrzí mne, že to do Prahy mám dost z ruky... :-(
Antibes 18.01.2013 Ahoj, v létě se chystáme s přítelkyní do Antibes (Francie). Nevíte někdo prosím o nějakem lehčím lezení poblíž? Klasifikace 5- až 6+, případně jestli existuje někde na netu třeba průvodce. díky Bíba
  Re: Antibes 18.01.2013 Nejjednodušší bude poslat mi seznam otázek mailem.
    Re: Antibes 18.01.2013 Jde mi především o sportovní cesty, dobře odjištěné. Převisy si taky nedáváme. Jedeme tam na dovču,
      Re: Antibes 19.01.2013 Stačí napsat na pbla4024@email.cz
Triglav 18.01.2013 Ahoj,
nemate nekdo lezeckeho pruvodce na severni stenu Triglavu?? V tistene nebo elektronicke forme?
      Re: Triglav 18.01.2013 neunhunderteinundsechzig minus 28*281 minus 47 minus nula?
(hinty: -5549, 47 je patnácté prvo
      Re: Triglav 18.01.2013 nasel jsem, ze jeden existuje a je novej, ale nemuzu sehnat zadnej obchod kde by ho meli.
        Re: Triglav 19.01.2013 ...Vodnik je razprodan.
      Re: Triglav 18.01.2013 Obrovská tabule s nakreslenýma cestama je u Aljaževa domu. To zase jóooo. Taky jsme si před lety mys
        Re: Triglav 19.01.2013 Na Prusika žádnej průvodce nepomůže. Cesta je nepřehledná a musí se jít kudy pustí. Nejlépe s lanem
          Re: Triglav 19.01.2013 Myslím, že by nám to hodně pomohlo, kdybychom měli aspoň přibližnou představu, kde jsme. Lezli jsme
            Re: Triglav 20.01.2013 No tak v rámci vzpomínek na mládí jsem si ve skříni vyhrabal toho průvodce, podle kterýho jsme lezli
  Triglav 18.01.2013 Mám. Jestli neva místní jazyk, nekam ti ho polozim. Je velkej.
    Re: Triglav 18.01.2013 Polož ho prosím na lavičku na Malém náměstí ve Varnsforfu. Děkuji!
  Re: Triglav 22.01.2013 Asi se zeptám blbě, ale copak není trasa někde ve formátu pro GPS? A nebo přeci jde trasu naplánova
    Re: Triglav 22.01.2013 Mluvíme tady o severní stěně Triglavu. ...ale jestli něco takového máš, sem s tím :-) Kde to na webu
      Re: Triglav 22.01.2013 Kubo, já se ptal jako neznalý. Nedošlo mi, že je to klasické lezení, podle Triglavu jsem usuzoval na
        Re: Triglav 22.01.2013 Nojo, tak nic. Jenom jedna přátelská rada: čti napřed diskusi, než se do ní zapojíš :-) Mimochodem,
    Re: Triglav 22.01.2013 a kde zbylo tajemno, nejistota a dobrodružství?
      Re: Triglav 22.01.2013 Mám doma nějaké slovinské průvodčíky z osumdesátých let. Je tam i Triglav. Pošli mě mail, nějak to o
      Re: Triglav 22.01.2013 No on obcas takovy pruvodce naopak nejistotu a dobrodruzstvi pekne znasobi.
        Re: Triglav 22.01.2013 Jo,jo. Triglav byl dycky dobrodružný.Chtělo to zkušenosti,ale dobrodružství je to bylo vždycky. Opep
drytool v cesku 18.01.2013 Ahoj. Shanim informace o drytoolingu v cesku. Znam Krkavku a Pernstejn. Neco je pry v Jesenikach? Kolem Prahy Babka ale to je pry ilegal. Existuje u nas mimo zminovane lokality jeste neco dalsiho? Neco co je osazeno nyty a da se tam legalne lezt? Diky.
  Re: drytool v cesku 18.01.2013 Ja nejraděj drytoolim na Bezděčině...
    Re: drytool v cesku 18.01.2013 Není tam náhodou všude písek, nedře to trochu ? :)
  Re: drytool v cesku 18.01.2013 Gutovka a Mammut jsou legalni
  Re: drytool v cesku 30.01.2013 Mýto u Harrachova
1
...
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
...
2263
Namožené svaly Ahoj, v pondělí jsem byl asi po dvou měsících lézt a namohl jsem si svaly na rukou, chci se zeptat jestli je lepší počkat až bolest ustoupí nebo můžu jít i přes bolest? díky Bíba Hurvajz 06:59:54 23.01.2013odpovědět
  Re: Namožené svaly pokud to nejsou vyloženě natažené šlachy, tak to rozlezeš. Strečing před a po je nutný vždy 09:33:16 23.01.2013odpovědět
  Re: Namožené svaly Bolest prej neexistuje. 09:51:35 23.01.2013odpovědět
  Re: Namožené svaly když se takhle ptáš, tak asi nebudeš dlouholetý lezec s rozvinutým lezeckým aparátem = takže si klidně počkej, závodníku, tim nic nezkazíš. Těch co sem pak píšou jak se jim utrhlo, přetížilo, zablokovalo atd. bůhví co, je totiž dost. 13:54:30 23.01.2013odpovědět
    Re: Namožené svaly JJ naslouchej svému tělu a nesnaž se jít přes hranice svých možností.....postupem času zjistíš jaké svou tvoje regenerační schopnosti a až kam můžeš zajít..a snad se ti to podaří i bez zranění. 15:19:54 23.01.2013odpovědět
  Re: Namožené svaly Namaz Traumaplantem (kostival) a 3x denne Alpou, to mi pomaha asi nejvic, tak za 2 dny to bude OK. upman 15:36:44 23.01.2013odpovědět
    Re: Namožené svaly Za dva dny to bude OK i bez Francovky a Tramaplantu. Pól 16:53:35 23.01.2013odpovědět
  Re: Namožené svaly Není umění trénovat, ale odpočívat! ;-) Esus 20:52:59 23.01.2013odpovědět
    Re: Namožené svaly Když budeš pokaždé odpočívat dva měsíce, budeš vždycky po lezení jak zmlácenej. 10:27:21 24.01.2013odpovědět
      Re: Namožené svaly Nikdo neříkal, že umět odpočívat znamená dva měsíce. Znamená to odpočívat právě tolik, abys z tréninku vytěžil co nejvíc. A těžký to imho je :P milan 11:10:47 24.01.2013odpovědět
        Re: Namožené svaly Jedine kazdodenni lezeni bez ohledu na nic a na nikoho, hlavne na rodinu a decka ne...jen to ma smysl!!! Martas. 16:12:03 24.01.2013odpovědět
        Re: Namožené svaly On to anonym asi trošku nafouk... :-))
Trénink je spojení (jak píše milan) mnoha věcí. Psychika a odpočinek hrají velmi důležitou roli. Vše se musí skloubit s fyzickou zátěží a umět bravurně balancovat mezi těmito 3 podstatnými díly tréninku.
Když jsem trénoval 2 fázově (plavání) občas jsem na druhej trénink nešel, protože jsem věděl, že bych to přepísk.
Bolet by tě nemělo nic - před tréninkem. Když tě trochu tahaj záda nebo ramena, tak se nic neděje. Ubere se volumen.
Hlavně dobrej spánek, slušně jíst a moc nekalit. Esus 16:18:37 24.01.2013odpovědět
          Re: Namožené svaly Ahoj, díky za rady, včera jsem to šel probnout, před lezením jsem se trošku rozhejbal protáhl ruce a po lezení to samý a je to ok.. dnes bych mohl zase.. nic nebolí a netahá :) musim začít lízt pravidelně.. Předtím jsem si omlouval lenost nedostatkem času pro práci na směny, ale teď když má člověk trošku pravidelný režim musí se toho využít.. tak ať vám to leze a díky Bíba Hurvajz 18:00:21 25.01.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: