Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878
13.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231285 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.

Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlac
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je
  Re: Alpine Up - zkusenosti22.01.2014
Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode.
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
slaňování je naprosto jemná záležitost, tady to uvidíš v posledních pár vteřinách videa (smaž mezery
  Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak fun
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocn
    Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, j
     Re: Alpine Up - zkusenosti22.01.2014
Diky za info.
 Re: Alpine Up - zkusenosti06.09.2014
Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym ji

 skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Zdar, zakládám tohle vlákno jako takovej sinktank línejch skialpinistů. Budiž zde na jednom místě soustředěny spolkový chaty v Rakousku a Německu vhodný na túry, na něž se dá dojet autem (resp. řekněme parkoviště max cca 10 min od chaty). Filtrace chat na
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Oberst Klinke Hütte (
  Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Je ta silnička otevřená pro auta i v zimě?
   Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Pravda. Spíše asi není. Pravděpodobně se dá dojet k zámku v Kaiserau a pak 3,5 km. V zimě jsem tam n
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Lizumer (taxi snad za 7 EUR/os)
Dortmunder
Oberland
Linzer-Tauplitz
Edel
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Edelweisshaus (Kaisers)
Madlenerhaus (lanovka + taxi)
Mörsbach (lanovka)
Jugend
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
bosruckhuette? ale to je trošku softmoverské - ale mě se tam líbilo.
  Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
To je přesně ten případ, kdy ti to filtr nenajde, protože nenjni "PKW erreichbar", protože
   Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
a jen tak se zeptám - co máš proti malým útulným penzionkům, které nejsou žádného spolku a kde se vy
    Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
+1 !!!

Pro pany, co s sebou berou damskou spolecnost: vyhodou penzionku je taky to, z
     Re: skialpy - autem až na chatu?22.01.2014
Ale jo, máte oba pravdu. Problém je kolenovrtství. Taky občas jedem do penzijónku nebo FW, ne že ne.
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
erfurter

 Biela voda (Brncalka)20.01.2014
V zaplave spatnych zprav z Tater (chcije, mlha, zadny ledy, zadnej snih, ..) snad jedna dobra:
o vikendu zmizela z parkoviste na Bielej vode (vychodisko na Chatu pri Zelenom Plese/Brncalku) budka i s hlidacem + zabrany ohranicujici parkoviste. Aut
 Re: Biela voda (Brncalka)22.01.2014
hmm, tak uz aj tu ukradli?
Nechat auto na Bielej vode, ziarska dolina a dalsie podobne parkov

 suunto20.01.2014
Moc vas prosim....neni tu nejaka dobra duse,co by mi zaslala cesky navod na suunto vector,,,ardodan@seznam.cz....:-)dekuji moc
 Re: suunto20.01.2014

 Ortoped20.01.2014
Ahoj
Neznáte v Praze někdo ortopeda přes prsty kromě Hebelky? Tam mi nabídli termín 27.2 což je teda krutě dlouhá objednací doba...
Díky
 Re: Ortoped20.01.2014
No to by mě taky zajímalo. Z toho, že se nedostaneš k Hebelkovi, si nic nedělej. Klidně ti tu jeho u
  Re: Ortoped21.01.2014
No to jsem přibližně dělala, jenže mi na prstu zůstala taková malá boulička a to už tam mám asi 2 mě
   Re: Ortoped21.01.2014
ORP centrum v Dejvicích. Pár lidí už vyzkoušelo co vím, a spokojenost. A prsty zvládají. A ne jen ty
 Re: Ortoped21.01.2014
ahoj,
je mi jasne, ze Ti jde asi ciste o Prahu, ale kdyby nahodou...ve Vysokem nad Jizerou je

 ledy v Tatrách20.01.2014
Nevíme někdo v jaké jsou situaci ledy v Tatrách? Skok, Veverkův.? Má cenu tam jet?
 Re: ledy v Tatrách21.01.2014
Ahoj. Přidávám se z dotazem. Byl někdo tento víkend? Jak vypadají ledy a mixy v okolí Zbojandy a Brn
  Re: ledy v Tatrách22.01.2014
daju sa

 Spacak18.01.2014
Ahoj,Chtel jsem se zeptat ,jestli nemate nekdo zkusenost s perovym spacakem Sir Joseph Koteka 850.
Nevim jestli neni moc tesny.Diky Michal
 Re: Spacak18.01.2014
hloupá odpověď smazaná adminem
  Re: Spacak18.01.2014
Kdybych ho mel tak si vlezu.
  Re: Spacak19.01.2014
Jaky dotaz, takova odpoved, takovy admin. :-)
  Re: Spacak20.01.2014
byla to dobra odpoved - vlez si do nej.
 Re: Spacak18.01.2014
já ho mám a vejdu se do něj
 Re: Spacak19.01.2014
Nic ve zlém, ale to je adept na titul "blbý dotaz měsíce". Když už se ptáš a nezkusíš...ne
 Re: Spacak19.01.2014
Tahle vysoká plnivost má bohužel vliv na životnost, kterou snižuje. Kromě toho mi přijde Sir Joseph
  Re: Spacak19.01.2014
Však taky Koteka není dělaná na pravidelné spaní jako turistické řady spacošu. To je jako si stěžova
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
    Re: Spacak20.01.2014
Odolnost vnitrniho a vnejsiho materialu, kterej je uplne tennouckej bude docela limitovat cetnost po
     Re: Spacak20.01.2014
jj je to tak. ten vnejsi material (exel dry? snad to nepletu) je lehounky jako pirko ale bohuzel mec
     Re: Spacak20.01.2014
Hele, ja nevim jak vy, ale kolik nocí v roce spíte řekněme v teplotách od cca +5C a níž řekněme max
      Re: Spacak20.01.2014
To by ses s tou životností asi docela divil. Vidím, že nemáš zkušenosti s vysokou plnivostí.
 Re: Spacak20.01.2014
Mam Koteku 500 a oproti jinym spacakum ma hodne uzkej strih v nohách. Mě to vyhovuje,ja mam pocit ve

 Sandstone18.01.2014
http://www.ceskatelevize.cz/ porady/10718391566-sandstone/213471292350001/

 Drytool v Plzni18.01.2014
Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
 Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Nefunguje ti email. Nejaké možnosti v Plzni jsou. Petr
  Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Ahoj, jsem taky z Plzně a o možnostech co píšeš bych se rád něco víc dozvěděl. Můj email je tady hop
   Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Něco hnusného je u berounky. Pár rozbitých nejištěných drytool sraček. Pak je jedna soukromá stěna k
 Re: Drytool v Plzni19.01.2014
A proč se teda už neleze s cepínama ve škodaparku? Všichni sou na kobře a škodovka je opuštěná, přez
  Re: Drytool v Plzni23.01.2014
Protože bagr vole.

 Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
 Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Dan Navrátil a Jan Matuš?
Waterman, J. Surviving Denali: A Study of Accidents on Mount McKinl
  Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Díky!

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   1792    
Strana: z 1791
 
     
...nové příspěvky
 Alpine Up - zkusenosti
Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.

Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlaceni te packy? Zvladne to mala holka i jednou rukou?

Pri jisteni prvolezce v samoblok modu - jak velka sila je potreba pro odblokovani jistitka a spusteni prvolezce?

Diky za rady. Tipy na obdobna jistitka jsou vitane.
Lukas

Lukas09:48:05 21.01.2014
odpovědět 
 Re: Alpine Up - zkusenosti
ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je otázka lana a jeho tloušťky. Sice uvádí až 10,5mm, ale v praxi takový lano po pár měsících používání chlupatěním ztloustne a hůř se podává. Pod 10mm nebudeš mít problém.
10:26:48 21.01.2014
odpovědět 
  Re: Alpine Up - zkusenosti
Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode.
Lukas14:37:24 22.01.2014
odpovědět 
 Re: Alpine Up - zkusenosti
http://www.youtube.com/ watch?annotation_id=annotation_ 452896&feature=iv&src_vid=r_HjAFtgQME&v=EogWFgH_5kE
10:38:39 21.01.2014
odpovědět 
 Re: Alpine Up - zkusenosti
slaňování je naprosto jemná záležitost, tady to uvidíš v posledních pár vteřinách videa (smaž mezery), stačí jedním prstem..
http://www.youtube.com/ watch?v=ZQrH9xQ242o
Tomáš10:46:35 21.01.2014
odpovědět 
  Re: Alpine Up - zkusenosti
S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a jsem naprosto spokojen.
Je podobně univerzální jako Alpine Up, poloautomatická funkce při jištění prvolezce, samoblok při dobírání druholezce na štandu, slaňování možně v samoblokovacím módu i bez. Je menší, lehčí a stojí okolo 700. http://www.youtube.com/ watch?v=FpQocYmjyD0 (smazat mezeru). Oproti Alpine Up má pouze jednu "nevýhodu" a to, že neumí jistit prvolezce bez samobloku jako normálním kýblem.
 Deny11:11:57 21.01.2014
odpovědět 
   Re: Alpine Up - zkusenosti
Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak funguje jako klasický kýbl. http://www.youtube.com/watch?v=PEU_R2z4YhY#t=272
milon11:32:38 21.01.2014
odpovědět 
   Re: Alpine Up - zkusenosti
Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten microjul moc malej).
honza12:07:49 21.01.2014
odpovědět 
   Re: Alpine Up - zkusenosti
O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocne a unavujici, takze to ve vysledku nikdo nepouziva. Jake jsou tvoje zkusenosti ze slanovani (na 2 pramenech)? Dik.
Hook12:13:29 21.01.2014
odpovědět 
    Re: Alpine Up - zkusenosti
Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, jak korigovat slanění. Pouze pomocí toho zeleného oka, nebo chytnout celé jistítko a naklánět ho (ukázáno ve videu), nebo pomocí karabiny (taky na videu). Mě osobně nejvíce vyhovuje ho chytit celé a naklánět. Slaníš dost plynule. Asi nejjednodušší a bez potřeby tréninku je ale slanění za použití té karabiny jako páky, pak to jede jak po másle.
Ještě bych zmínil, že vše mám odzkoušeno na lanu mammut transformer 9.8 rok a půl starém
 Deny13:21:38 21.01.2014
odpovědět 
     Re: Alpine Up - zkusenosti
Diky za info.
Hook14:47:26 22.01.2014
odpovědět 
 Re: Alpine Up - zkusenosti
Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym jinym jumarem a Mega Jul jako blokantem?
S Alpine Up to jde pomerne snadno, muzete prosim vyzkouset?
Diky
Pepa15:56:00 06.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (29)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi