Nevite nekdo,kde by se v jiznich Cechach-nejlepe u CB daly lizt ledy?Chtel bych si to zkusitale nevim kde a taky mi trochu chybi proprietky...ty snad ale nekde sezenu...
Omlouvam se za mozna trochu blby dotaz, ale mel jsem onehda s kamosem spor o to, co jeste lze vylezt bez magnezia. Ja nemaguju vubec a on obcas ano, ale stejne mago nemago ani jeden neprelezem vic nez nejakych 8/8+ UIÁÁÁ. Celkem jsme se jeste shodli, ze n
Dotaz - pokud ciste vylezu cestu, ktera je kratsi nez 50m, ale nekde uprostred musim zastandovat (tam kde je obvykle), abych nenicil skalu a sebe trenim lana- lze to povazovat za OS prelez? Nebo je to AF?
Ahoj lidi, poraďte mi někdo kde se dá v Tatrách šikovně na tejden ubytovat. Chci tam jet v květnu s rodinkou (děti v předškolním věku) a ubytovat se levně a někde v centru kopců, abych pacholíky neodradil dlouhejma nástupama. A kdyby jste někdo přidal i t
Ahoj lidi, poraďte mi někdo kde se dá v Tatrách šikovně na tejden ubytovat. Chci tam jet v květnu s rodinkou (děti v předškolním věku) a ubytovat se levně a někde v centru kopců, abych pacholíky neodradil dlouhejma nástupama. A kdyby jste někdo přidal i typ na tůru, byl bych vám vděčnej.
Jed na Slezky Dom. Ale nejlepsi je asi Brncalka. Pohodlny pristup, vsechno kousek a komfort na chate(tepla voda...). Koukni na www.jamesak.sk, tam je odkaz na chaty v Tatrach.
Ahoj. Tak pre rodinu, je asi najlepsia v kopcoch zamkovskeho chata a brncalka. Pozri sa na www.zamka.sk, a najdes tam aj pekne túry do okolia, a aj v oblasti brncalky je to dobré, pozri na www.hory.sk, uzi si to
Ze Zamkovského chaty je to do hor pěkně daleko, na Slezan půjdeš s dětmi celý den a hory okolo jsou vysoký, v okolí Zbojandy jsou příliš těžké nebo naopak lámavé cesty pro caparty, na Téryně se spí v jedné místnosti, a tak mi z toho vychází Brnčála. S takhle starýma (mladýma) dětma jsme tam vylezli Jastrabku hřebenem (jedno místo III), Kozí štít normálkou (II, pozor na kamenitý sestup z Východní Kozí štrbiny), hřeben na Jahňačí štít od Belanek (přímo III, s obcházením v lámavé stěně II), hřeben Jahňacích a Kozích kopek k Jahňačími štítu (II-III, jedno místo IV - děti lze vytýhnout po laně) a samozřejmě jsme blbli na bouldr šutru nad plesem. Všechno se dá doporučit, není to objektivně nebezpečné a dá se z toho vrátit. Chce to ovšem kompletní vybavení rodičů i dětí, děti musejí mít praxi, rodiče to musí umět i bez lana a stejně musí jistit co nejčastěji.
Jo taky jsme si prošli magiastrálu z Hrebienku na Brnčálu a (zakázanou hřebenovku Belanek od Vrát po Vidlu). Počítej s tím, že v květnu bude všude ještě dost sněhu. Howgh.
Á opět Kuba versus ochrana přírody - hřeben Jahňacího štítu od Belianek:), přímo III?, hahaha, to by ti asi neprošlo. A ty Belianské Tatry, ajajajaj...
Hřeben je zakázaný sice ochranáři, ale ve skutečnosti to začalo platit v době, kdy se tam pár turistů zabilo, protože si mysleli, že ho zvládnou bez lana. Navíc všechny hranice rezervací, kam se opravdu nesmí, vedou logicky po hřebenech (tedy s výjimkou Granátových lávek). Napsal jsem ho sem, protož si myslím, že je to ideální dětská túra.
No, já ti nevim. Děti předškolního věku tahat dlouhejma nástupama na hřebínky, který jsou rozlámaný a z kterých nějak úplně jednoduše zdrhnout nejde...Jinak bych viděl Brnčálu jako perfektní. Ale dal bych spíš třeba první dýlku na Kozí kopku a z borháků slanil. Jastrabka ze sedla? Já bych šel tak dvě dýlky na druhou stranu-je to nahoru a dolů-tj. na druhým si jenom kecneš do lana a nebudete, případně plandat nad dolinou Zmrzlou. Jde o to, zda chceš děti potěšit, či zocelit bojem...
Se skalkařskýma manýrama můžeš i s celou rodinkou zůstat na Vltavský žule a slaňovat z prvního nyplu 3 m nad zemí. Já myslel, že se v Tatrách pořád ještě chodí na vrcholy. (Vyjmenovaný hřebeny nejsou lámavý, dá se z nich zdrhnout a nejsou na ně dlouhý nástupy, jak jsem psal na začátku.)
Vyčítat mi lze věru lecos, ale skalkařské manýry??? Jak vidno také! Docela jsirozveselil starcovu tvář! Dík! Tvé rady, stejně jako tvůj článek v Montáně o témže poněkud poděsil (řekl bych trochu...neuvážené...no...). A to při čtyřiceti letech ježděni do hor a řádce mrtvol s kterejma jsem se na svých toulkách setkal, jsem celkem otrlej. Hřebínky mi lámavé přišly a všem, s kterými jsem o tom mluvil vcelku také (a byli to i docela uznávaní tatranci). U dětí předškolního věku, bych (já za sebe), netrval na dosažení vrcholu v horách (pokud ovšem sami nechtějí!!! Pak hurááá!!!), RP na písku...atd. K původní otázce. Já bych řekl, že ty jmenované chaty jsou všechny vhodné. Já mám nejraději Brnčálu. Ale i tam s dětma tam půjdeš dost dlouho (700m převýšení), ale chodí se to běžně.
Pro takovou cestu určitě ne! Já dotaz, zde položený pochopil, jako dotaz na rekreaci v Tatrách, spojenou třeba s drobným poblbnutím na skále. Nyple na Puškášovi na Kozí kopku mi iritují velice,ale když tam jsou a já tam budu s dětmi, je to pro mne možnost, jak je zavěsit do skály v horách při +- celkovém bezpečí. Předpokládám, že děti jsou normální, a chtějí si hlavně hrát a nesledují lezecký deníček úspěchů a treningový plán. V případě, že mám sebou osoby na mne závislé, přestávám vědomě riskovat, což jinak vcelku klidně činím(teď jsem přijel ze skalek, kde jsem klouzal bez lana po olišejníovanejch lokrech...). ALE jsou-li to děti, jsem předposranej až za ušima. Jsou-li to takhle malé děti, tak mi zajímá, aby se nic nestalo! Pak aby se nic nestalo, nestalo,nestalo...a pak aby se jim to líbilo. Já jsem si své užil, mé děti jsou veliké a tak když někde otočím kopyta, tak se nic hrozného neděje. A tak tu stejně nedosažitelnou „bezpečnost“ tak nesleduji. U dětí to vnímám diametrálně odlišně. Na vrchol se můžu zvysoka, když bych s nimi měl scházet zpět tou šotolinou a stejně tak, vede-li k němu traverz. Tak o to mi šlo a jde!
Penzion Kateřinky byl vybudován v roce 2003 a nabízí exlusivní celoroční ubytování ve Vysokých Tatrách ve dvou a třílůžkových pokojích, s možností přistýlky. Penzion je situován do dvou podlaží a nabízí 8 pokojů s celkovou kapacitou 26 lůžek. Každý pokoj je přitom vybaven vlastním sociálním zařízením, barevným televizorem se satelitním příjmem. Na každém patře je kompletní kuchyňský kout s lednicí, varnou konvicí, plynovým sporákem a mikrovlnou troubou pro možnost vlastního vaření. V přízemí penzionu je společenská místnost sloužící i jako jídelna pro ty, kteří se rozhodnou stravovat formou polopenze. Penzion dále nabízí hydromasáže, půjčovnu horských kol a půjčovnu lyží. Součástí penzionu je parkoviště, které je k dispozici zcela zdarma.
Poloha:
Nová Lesná je situovaná v podhůří Vysokých Tater, 7 km od Popradu a 4 km od Starého Smokovce. Nabízí krásný panoramatický výhled a tvoří vstupní bránu do Vysokých Tater. Při své nadmořské výšce 746 m patří do vysokohorské oblasti a svou výhodnou polohou se stala vyhledávaným místem pro letní i zimní pobyty spojené s rekreací, turistikou, cykloturistikou, horolezectvím a lyžováním v oblasti Vysokých Tater. Má přímé spojení Tatranskou elektrickou železnicí (TEŽ) s Popradem (7km), Starým Smokovcem (4km) a dalšími tatranskými osadami. Je možné využít také autobusové spojení linkami SAD. Zastávky tatranské električky a autobusu jsou od penzionu vzdálené cca 5 -10 minut chůze.
Ceník ubytování osoba/noc
Léto: 15.06. - 15.09. 350,- Sk
Zima: 02.01. - 30.03. 400,- Sk
Letní mimosezóna: 15.09. - 20.12. 250,- Sk
Zimní mimosezóna: 30.03. - 15.06. 270,- Sk
Silvestr: 20.12. - 02.01. 600,- Sk
Snídaně: 80,- Sk
Večeře: polévka + hlavní jídlo 150,- Sk