Zdrar lidi,
mám dotaz. Rozhoduju se mezi koupí sedáků. A to SingingRock - Jazz a Blues. Viditelný rozdíly mám nastudovaný, zajímají mě osobní zkušenosti případně názory. Stěnu využívám minimálně, hlavně písek a rula. Díky za každou podstatnou radu
ahoj, potreboval bych poradit. Jsem uplny zacatecnik a shanim pasy na skialpy, spise levnejsi ale ne zas uplne shity(dobrej pomer kvalita/cena). Je velky kvalitativni rozdil mezi "lepsima" znackama a horsima(kohl x colltex x salewa...)pokud jde
Ahoj, má někdo zkušenosti (odbré i špatné) s tímhle vázáním? Jedu v únoru za polární kruh a nechci se nechat něčím překvapit. Slyšel jsem o problematickém carbonovém středu!
Dík odpovědi
Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s lanem Singing rock Trinity nebo Lanex Altea magic, ktere si myslite ze je lepsi? Hraje velkou roli ta 44-palickova metoda u toho Singace.
Nevíte někdo na kolik vyjde trajekt na Korsiku nebo jestli jsou tam některý dny slevy a tak? Chystáme se tam někdy koncem kvetna autem.Nebo pokud někdo ví kde to třeba najdu na netu, to by taky bodlo.Předem díky
zdar, nevíte někdo esli jde stáhnout video karničarova sjezdu odněkad jinad než z jeho websajtu odkud to stáhnout nejde:) popř.nejste někdo vlastníkem videa tohodle sešupu z everestu???
ahoj lidi. ukazovala jsem tu fotku svym kamaradum nelezcum a zajimave bylo, ze je vubec neprekvapilo, co ma borec na sobe. vsichni mi rikali stejnou vec - hele, a proc visi tesne nad zemi? jejich pohled zvenci me pobavil, tak jsem se o nej chtela podelit.
Ahoj, má někdo zkušenosti (odbré i špatné) s tímhle vázáním? Jedu v únoru za polární kruh a nechci se nechat něčím překvapit. Slyšel jsem o problematickém carbonovém středu!
Dík odpovědi
Zdravím,Silvretta PURE je nejlepší, měl jsem všechny skoro všechny typy sk vázání. Bez problemů vydrží i skoky 100kg borce na freeride-carbonová podložka totiž není vůbec v kontaktu s botou, zkušenost s pravidelným ročním užitím , sjezdy až do nejvyšší alpské knižní klasifikace 4+ .
Vloni jsem byl na výšlapu s kolegou, který si pořídil vázání Silvreta Pure. Při šlapání v poměrně strmém traverzu se projevila závada (nedostatečná tuhost) spojovacích tyčí. Kolega došlápl patou mimo lyži a bota mu tam uvízla. Zpět se ji podařilo vrátit s mojí pomocí a vázání bylo dál funkční, nicméně v extrémních podmínkách to může být nebezpečné. Nízkou tuhost jsme pak ještě několikrát ověřili. Vázání lze vychýlit i poměrně slabou silou ruky.
Druhý, méně závažný problém, je drhnutí patky v pouzdře na lyži při chůzi. To lze ale asi poměrně snadno odstranit.
Nemůžou za to pružné tyče vázání, ale měkký ohebný twin konec carvingové skialp. lyže (prohnutím umožnuje perfektní jízdu v hlubokém sněhu), který se v traverzu lehce odkloní a tím je došlap už jinde. Měl takovéto podobné měkké lyže,jinak perfektní na sjezdy i kamarád? Např žluté Fischer tour carve.
Jinak lehké dření je pouze v poloze pro roviny ! a je bezpředmětné a po cca 4 tůrach se usadí
Ehmmm, nejsem si jist, ze za to mohou lyze. Na Pure jsem jeste nejezdil, avsak puvodni zajem ho koupit me uz presel. A to proto, ze je u nej podle me vule do boku (tedy nedostatecna bocni tuhost otocneho kloubu) pri stoupani - na 2 a 3 polohu, coz nema s tuhosti a ohebnosti lyze v traverzu nic spolecneho, kdyz vazani "snadno" vychylite do boku lehkym zatlacenim ruky.
V lyži to rozhodně není. Tuhost jsme zkoušeli následně i u jiného vázání v obchodě, kde ho měli přišroubované na prkno, a bylo to stejné a překvapující.
Jinak já mám Dynafit Tri Step (výborná pata, problematická špička - oproti klasitkému TLT). Výhodou Dynafitu je dle mého názoru i fakt, že patka je pevně uchycená do lyže a nezvedá se s botou. Takže výhoda nízké hmotnosti je ještě násobena tím, že při každém kroku nezvedám další zátěž o několik centimetrů (ono se to nasčítá). Např. NAXO bych na patě tahat nechtěl.
Myslim, ze je zasadni rozdil v tom, zda se vazani pouzivaji v normalnich, nebo extremnich teplotnich podminkach. Vazani, ktere bez problemu prezije radu sezon v Alpach, kde se clovek jen velmi zridka setka s teplotami pod -10, muze velmi rychle "vypustit dusi", kdyz je denne -30 a vic.
Osobne s tim zkusenosti nemam, ale v jednom francouzskem clanku o vylete do Gronska uvadel autor, ze behem mesicniho pobytu odeslo nekolik paru vazani "renomovanych znacek" (nejmenoval) a jedine, ktere bez uhony prezilo, byl Dynafit TLT.
Kdy a kde lyžuješ Lenko? V Alpách mi připadá, že je pořád pod deset stupňů (teď vážně: -10 až -20 je přece běžná teplota na horách v Karpatech, Krkonoších i Alpách).
Hmmm, tech -10 C v Alpach je opravdu zajimavych, mozna zridkakdy dosazitelnych pozde na jare za krasneho slunecneho pocasi pres den a velke oblacnosti v noci.
Dynafit TLT je vynikajici vazani, ALE neni dokonale... stejne jako ostatni typy vazani ma nejake chyby. A manipulace s aretaci TLT na chuzi pri -30 C a nize je uchvatna :-)
TLT : Když daš Dynafit TLT na měkké lyže tak praská při prohybu po skoku patka, protože patka je přimontována natvrdo bez vůle. Vypnutí aretace špičky = velká páka a pocítí to všichni vysocí lidi s botou vice než 10, a to zrovna vypnutím v těch nejnepříjemnějších traversech- osobní zkušenost
Skialpuju poslednich 5 let v Alpach tak zhruba kazdy zimni (prosinec-duben) vikend, co je slusne pocasi (proc si take kazit vikend placanim se ve vanici), celkm tak 35 vystupu za sezonu.
Velmi nizke teploty, rekneme -15 a vice, a to po cely den, nastanou tak jednou-dvakrat za sezonu. Nepocitam, kdyz prijedes rano do Luesens, kde je v udoli -16, ale jen co popolezes 200 vyskovych metru, otepli se na tech -10 a tepleji.
Vrcholy v zime bezne tak 2500-3000m (Stubai, Zillertal, Tux, Kitzbuehel, Dolomity apod.), na jare plus minus do 4000 (jizni Zillertal, jizni Oetztal, Ortler).
Ale mozna moje Suunta v -18 zamrzaji a vetsi mraz proste nemeri ;).