Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230841 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 RIZIKO FERRAT...18.02.2009
zdarec, zajimalo by me jaky mate nazor na materialni zabezpeceni ve ferratach co se tyce vystroje, tahli by jste treba sebou lano? karabiny navic? co kdyz prijde bourka? prijde mi ze lidi co vyrazi na ferraty toho o "technickem" lezeni moc nevi.
 Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
...:-))) JJ, přesně tak...
 Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
celkom rozumny pristup
  Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
Je to tak a nejhorší je že tahle neznalost neni jen mezi turistama ale i mezi lezcema !
   Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
no, pokud neumej jinej uzel nez ten na botach, pripadne osmu tak to prece nejsou zadny lezci, maxima
    Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
jo neměl sem na mysli zrovna uzle spíš kamoš o leze několik let písky a na feratu by šel klidně se s
     odkial pochadza odvaha pieskarov!!18.02.2009
a uz je to jasne. Nechapu co im hrozi, tak preto su tie istenia tak riedko! :o)))))
      Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!18.02.2009
Ne jeho morál pochází z toho že leze už 10 let a ještě nikdy nespad ;)
       Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!19.02.2009
ked lezie stale po schodoch nejake trojkove shity tak ano...praveze cim viac padam tym mam lepsi mor
        Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!19.02.2009
Ty blbče dyt ho neznáš leze 7b na prvním a na druhym to bude o hoodně dál určitě dál jak u tebe na p
         Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!19.02.2009
no jo posral...7b si davam na rozlez ale nechaj tak
          Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!19.02.2009
ako mali chalani - ktory docura dalej.... lezenie neni o cislach, ci je? Aha, som zabudol, toto neni
        Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!20.02.2009
jen otázka? Ty už jsi někdy na písku něco přelez??
     Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
Taky jsem byl donucen na ferratu. Taky jsem si vzal jen dve smyce a dve HMSky. No a co? Nekde jsem c
      Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
tak to je spousta takovejch lidi co si vezmou smycku a karabli, jenze ta se pri padu pretrhne, takze
      Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
dik, ani netusis, ako si ma svojim prispevkom potesil. Nesklamal si.
       Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Kurna eMko, ty jses taky citelnej. U tebe se staci podivat na podpis a hned se vi, co bude za koment
        Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
no, u teba je to s tym podpisom nejake slabsie.... Asi zo zbabelosti.
         Re: RIZIKO FERRAT...20.02.2009
zato podepsat se M. je veliká statečnost
          Re: RIZIKO FERRAT...23.02.2009
rozhodne neporovnatelne vacsia, a este aj pisat na cesky web po slovensky to ani nehovorim.
    Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
jo neměl sem na mysli zrovna uzle spíš kamoš o leze několik let písky a na feratu by šel klidně se s
    Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
a zase musi niekto rypat a delit lezcov na tych super zdatnych co lezu na piesku a hnusnych pojebany
     Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
ze ty ses nakej zakomplexovanej vapnar :lol:
      Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
presne som jeden velky megakomplex :))
     Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Ty si fakt ľahko rozpoznateľý! Aký by bol ten svet bez vás nudný...
      Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
len by som rad upozornil na to ze M. nerovna sa MT...
      Re: RIZIKO FERRAT...20.02.2009
nápodobně
   Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
lenze takato neznalost ma vyznamny pozitivny dopad na moral, to si nehovorme ze nie! :o)))
   Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
no, pokud neumej jinej uzel nez ten na botach, pripadne osmu tak to prece nejsou zadny lezci, maxima
 Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
Myslím že je dobrý když má skupina s sebou pár tenkejch dlouhejch smyček a nějakou tu náhradní karáb
 Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
Pokud vyrazím cíleně na feratu (ne že ji jen někde "potkám", pak stačí 2 smyce a 2 karabin
 Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
Největší riziko vidím v kamení, které ti kdykoli někdo může hodit na hlavu. Obvykle se na ferratě ni
  Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
co to je za kec "vysokyho padovyho faktoru bych se nebal"? vis co to je padovej faktor? a
   Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
predpokladam ze na ferratach normalni clovek nespadne a jedine ze se stane neco nepredvidatelnyho, n
    Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
no tak právě že nevydržela pokud se bavíme pouze o 2 smyčkach bez tlumiče. tam je takovej faktor že
    Re: RIZIKO FERRAT...18.02.2009
to je pekna pitomost, ta karabina a hlavne ta smycka by 2-3m pad rozhodne nevydrzela...a sou i ferra
    Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
nejde o to ci vydrzi karabina alebo nie, ide o to ze urcite pretazenie uz nezvladaju ludske vnutorne
     Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
UIAA 1-2 to bylo zbytecny cvakat, to sami v Tatrach jenze tam ferraty nejsou takze tyhle tereny chod
    Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
mozna ze by to ta karabina vydrzela, ale nevim jestli mas taky s ocele nebo nejakeho kompozitu zada
  Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Ahoj, a co tak pár metrů dynymického lana a na něm, pěkně jedna za sebou uvázané osmyčkové uzly?
   Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
ked ten osmickovy uzol tak chces, tak ti myslim schvalime ked ho urobis na tom feratovom sete :o)) (
   Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
hele, když budeš po lezení sestupovat z kopce ferátou, kterou bys normálně seběhl bez jištění a s ru
 Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Ti co tvrdia, ze vsetky skaly na ktorych su vybudovane ferraty su tak 2 - 3 UIAA volne uz liezli HTL
  Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Nikdo nerikal, ze teren je trojkovy, ale ze lezeni je trojkove. To je dost podstatny rozdil.
   Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Tak to je fakt blbost...!-)
    Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Nechapu, po omitce baraku se na strechu nedostanes, kdyz si pristavis zebrik tak jo, a bez ferratove
     Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
pokial chodis na feraty vysoke do 5m tak ok, je to to iste. :D
      Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Na ferraty nechodim, byl jsem jedinkrat.
Pouzil jsem to jako priklad, co zvladnes v pohode a
 Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Lano si urcite zober a aj nejake slucky. Pre pripad ze pride burka a musis z toho zdrhnut. Je to vte
  Re: RIZIKO FERRAT...19.02.2009
Souhlasím, 30m dvojčete v baťůžku moc neváží, a když přijde na to, je k nezaplacení... Za ty roky js
   Re: RIZIKO FERRAT...20.02.2009
Vůbec nejlepší je omrknout si možnosti útěku z hromosvodu např. pro případnej úraz, nebo rychlou změ

 Rukavice na lezení18.02.2009
Zdar, řeším problém, jaký si koupit nezateplený goráčový nebo nějaký podobný rukavice na ledíky, mixy a obecně hrabání v horách. Potřebuju aby trocha vydrželi a nestáli 4 litry jak Millety. Máte ňáký typy a zkušenosti?
 Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Jako dobrá alternativa mi přijdou snowborďácké Levely. Co jsem viděl, tak měly kevlar, nějaký vychyt
  Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Co tilak Cyborg, ale lehce zatepleny jsou..nicmene nepromoknou a cenove jsou dobry
   Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Cyborgy nic nevydrží
   Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Tilak Cyborg jsou parádní rukavice, nicméně promoknou, vydrží tak max. jeden a půl sezóny a když zmr
  Re: Rukavice na lezení18.02.2009
čus Mauglí, o Levelech sem uvažoval, jen nevím jak je na tom ta jejich membrána, no snad bude lepší
   Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Co tak s těma Levelama kamoška leze, loni týden v Tatrách a teď víkendy na skialpech, tak jí ještě n
 Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Neviem ci myslis nieco taketo:
  Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Já mám Millety 3in1 za asi 1600,- a jsem s nima maximálně spokojenej. Lezl jsem s tím ledy, mixy, sk
   Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Rukavice 3in1 to je prosim ta co, rukavice (1.) ktore sa daju nudzovo pouzit aj ako ponozky (2.) a s
 Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Kámoš koupil goráčové převlečné palčáky v armyshopu. Za 150,-. Já mám to samé od Outdoor Design za c
  Re: Rukavice na lezení18.02.2009
no ja mam tiez vyborne skusenosti s lyziarskymi rukavicami z tesca za 3 stovky, lebo membrana tam ni
   Re: Rukavice na lezení18.02.2009
...no ked mrzne rukavice nemaju cim premokat :o))
    Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Sem někde čet že membrána nemá ani smysl protože při lezení je stejně zatížená víc než zvladne ustát
     Re: Rukavice na lezení18.02.2009
To zalezi ako sa ti potia ruky, teda ako si geneticky disponovany, hydratovany a ako sa v danej chvi
     Re: Rukavice na lezení18.02.2009
S rozsapanim souhlasim, ale jinak mam gorac v rukavicich velice rad. Von te totiz fakt udrzi v suchu
    Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Tak to by ses divil! I kdyz mrzne, tak ti rukavice muzou promoknout hodne snadno. Treba na ledech by
     Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Nevím proč se ty rukavice jmenují 3in1. Asi proto, že maj vyndavatelnou fleecovou vložku. Každopádně
      Re: Rukavice na lezení18.02.2009
No vidis, ja nemadzuju nikdy (ruce se mi nijak moc nepoti), ale jak jsem napsal, v tech prevlecnych
      Re: Rukavice na lezení18.02.2009
mam akoze-softshellove rukavice zn. RVC alebo tak cosi. Akoze maju byt lacne. Takze obsahuju taku ak
     Re: Rukavice na lezení18.02.2009
No ved ladu sa dufam pri lezeni dotykas len hrotmi maciek a cakanov, a nie rukavicami... ;) A ked ti
      Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Hm, tak teď nevim estli já su tróba, kerej v ledu nikdy nelezl nebo nevim bo je mám vždycky prochcan
       Re: Rukavice na lezení18.02.2009
;)
      Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Jsi opravdu jen teoretik... Bez se zkusit jit v mraze aspon koulovat - zmacnuti koule se da prirovna
       Re: Rukavice na lezení18.02.2009
radsej si dostuduj temu Teoria pouzitia emotikonov v pisomnej komunikacii ;)
       Re: Rukavice na lezení19.02.2009
...ale musim uznat, mas vlastne pravdu, uz hodnu dobu som sa neguloval :D
 Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Bud utikej do nejblizsiho rockpoint a kup si mountain hardwear-cima za 1290,-
Nebo muzu dopor
  Re: Rukavice na lezení18.02.2009
Kupuju nějaké laciné rukavice (do 200kč) a mám tak 2-3páry. Ty postupně měním. Výhoda laciných rukav
  Re: Rukavice na lezení19.02.2009
Diaks za typa, drahá 1/2 si už pro ně zaběhla a já to taky zřejmě pořeším, pač ty MH vypadají na hod

 Osp a okolí18.02.2009
Čaute, nemáte někdo v elektronické podobě průvodce na OSP a okolní lezecké oblasti. Díky, spěchá.
Prosím o zaslání na emaila.
Dikec. Alda
vysalesZAVINACseznam.cz
 Re: Osp a okolí18.02.2009
ahoj...za chvili ti to tam poslu...Míra
  Re: Osp a okolí18.02.2009
Míro, prosím Tě, mohl bys to poslat i mě. Moc díky
  Osp a okolí31.05.2010
zdravim mozte prosim to poslat aj mne na mail alebo zverejnit nejaky odkaz na toho sprievodcu?
 Re: Osp a okolí15.03.2009
Mohl bych taky nejakeho dobraka poprosit o pruvodce na Osp? Predem dik :-)
 Re: Osp a okolí31.05.2010
zdravim mozte prosim to poslat aj mne na mail alebo zverejnit nejaky odkaz na toho sprievodcu?
  Re: Osp a okolí31.05.2010
Napiš email Mírovi;)
   Re: Osp a okolí31.05.2010
Aldo, ty socko jedna, že se nestydíš:-).
   Re: Osp a okolí31.05.2010
Jo jo, nebo taky Martanovi:)

 Gay Horolezci18.02.2009
Nazdar Lezci,
zajímalo by mě, jest-li existuje něco jako Gay lezecká komunita, respektive, jest-li mám mezi námi nějakého spolu/gay/lezce. Přeci nemůžu být výjimka.
jakub
 Re: Gay Horolezci18.02.2009
neboj, je ich rovnako ako na ktoromkolvek inom vzorku populacie, ale zaroven je to rovnake ako v cel
  Re: Gay Horolezci18.02.2009
Teda ja zas nevím, proč by se měla řešit sexuální orintace zrovna tady na těch stránkách? Čím se bud
   Re: Gay Horolezci18.02.2009
S ovcí má pěkný foto Mára Holeček. Teda asi je to spíš osel...
(3 mezery)
   Re: SV.18.02.2009
Mě ale vůbec nešlo o to kdo s kým spí (jako třeba sv. s ovcema), jen jsem chtěl poznat nový lidi, co
    Re: SV.19.02.2009
Asi si mě špatně pochopil. Já naopak nechápu proč tohle vůbec řešit. Právě škatulkování do nějakých
   Re: Gay Horolezci19.02.2009
"Spíš mi to přijde, že se dotyčný Jakub snaží být zajímavý"

bingo ...
    Re: Gay Horolezci26.04.2016
spíš geekove, linuxáci to neřeší protože to mají vyřešené a jsou spokojení...
   Re: Gay Horolezci27.04.2016
tak je přeci něco víc ne? proboha - vždyť je to HOMOSEXUÁL !!! - kam se na něj mi obyčejní ubozí he
 Re: Gay Horolezci18.02.2009
myslim, ze horolezci sou sami o sobe takova gay komunita, vzdyt kteri jini muzi se k sobe tak casto
  Re: Gay Horolezci18.02.2009
To je jasná věc! Podle těchto praktik horolezců byly dokonce pojmenovány bonbóny Alpen-Liebe...
   Re: Gay Horolezci19.02.2009
a kde je ten šášulov coming out, este vcera to tu bolo? :o)))
    Re: Gay Horolezci19.02.2009
kdo je šášula?
     Re: Gay Horolezci19.02.2009
Sasula je ten ktoreho meno mam problem si zapamatat, ta sha sungua, aconcagua alebo tak cosik.... ;)
      Re: Gay Horolezci19.02.2009
aha uz viem! TÁTA ŠUNKA to bola! :D
    Re: Gay Horolezci19.02.2009
Tak to je brutalní cenzura. Tašunka udělá coming out, oddechne si, že to má za sebou a oni mu to sma
    Re: Gay Horolezci19.02.2009
pravdepodobne ho zmazal admin, kedze islo o zneuzitie cudzieho nicku.
ale ked uz som sa do t
     Re: Gay Horolezci19.02.2009
ale ved za to sa nemosis hanbit, v podstate ti gratulujeme (aj ked ruku by sme si po tom novom pozna
      Re: Gay Horolezci19.02.2009
kuli nedospelym pubertakum (jako je M. ci MT.) s kteryma si zrejme nazivo nikdo jinak nechce povidat
     Re: Gay Horolezci19.02.2009
Ozaj, a kto si odpisal? (pomsta je sladka...) :o)))
     Re: Gay Horolezci26.04.2016
Někteří historici se domnívají, že středověk byl ve skutečnosti vrcholem Evropské kultury...
  Re: Gay Horolezci19.02.2009
Plne s mordechajem souhlasim. To co obcas nektere dvojice i jinak uz velmi uznavanych horskych vlku
 Re: Gay Horolezci19.02.2009
Tak ale ted vazne. Bylo by to urcite zajimave zjistit procentualni podil gayu v lezecke komunite a p
  Re: Gay Horolezci19.02.2009
to jo, stačí se podívat, kolik buzerantů poskakuje kolem magi na písku ...
  Re: support lesbians 19.02.2009
A lesby? Sem asi lesba... hledam lesbu na lezbu. Zn. Work less, lez more!
  Re: Gay Horolezci19.02.2009
a v jakym smeru si tak predstavujes ten rozdil, jako vic nebo min? a melo by se to lisit podle toho
   Re: Gay Horolezci20.02.2009
Dobrý téma na diplomku :-))) V.
   Re: Gay Horolezci20.02.2009
Určite je vice teplejch mezi víškovymi horolezci než mezi skalkaři. To proto aby jim v horach bylo t
    Re: Gay Horolezci20.02.2009
tak ty ses hochu vyslovene debil
     Re: Gay Horolezci26.04.2016
Presne! Vsichni vime, ze nejvice jich je mezi piskari. A kdo tvrdi ze ne, je obycejny pokrytec se de
 Re: Gay Horolezci20.02.2009
Milý kubo, ty nejsi homosexuál, ale buzerant!
Buzeranti jsou sráčové, kteří se potřebují zvid
  Re: Gay Horolezci26.04.2016
Kuba napsal jednu zprávu a rozjelo se celé téma. Evidentně se nechtěl zviditelňovat, ale hledá skupi
   Re: Gay Horolezci26.04.2016
No, nadávat v sedum let starým vláknu - nevím, zda si to někdo z tehdá diskutujících ještě vezme k s
    Re: Gay Horolezci26.04.2016
Honza totiž první co zadal do políčka "Hledání na Lezci" bylo slovo gay...
 Re: Gay Horolezci26.04.2016
Tak sme teplýýý no a cooooo??
 Re: Gay Horolezci27.04.2016
podle mě, je buzna každej druhej už od pohledu :)

 nový národní park17.02.2009
Tak z Křivoklátska prej chtějí udělat další NP, vypadá to, že na hodně míst se nebude smět, přitom se se toho toleruje celkem hodně. Snad stihnu oblézt všechny kvaky. Zase asi někdo bude profitovat z toho, že se mu v hotelu ubytuje někdo, kdo bude chtít b
 Re: nový národní park18.02.2009
související články:
 vyjímky pro lezení17.02.2009
Prosím nevíte někdo jak to chodí se získáváním vyjímek pro lezení v oblastech, kde lezení není povoleno? Jaký orgán, případně koho je třeba kontaktovat?
 Re: vyjímky pro lezení17.02.2009
na ministerstvo ŽP, zkus to asi nejlépe řešit přes svaz nebo alespoň centralni či místní vrcholovou
  Re: vyjímky pro lezení17.02.2009
Vím jak to chodí, pokud máš zájem napiš mi na mail, co vše bys chtěl vědět a pokusím se vysvětlit ne
   Re: vyjímky pro lezení21.02.2009
Jde o Špláz u Javoříčka v okrese Olomouc. Naše základní organizace České Speleologické společnosti

 Honza Říha17.02.2009
Supr fotka z Honzou:). Velkou mám taky rád. Je to tam bezva. Ať to leze.

 Dachstein17.02.2009
Nazdar, nemate nekdo please aktualni zazitky z Dachsteinu a okoli, popr. tip na jiny kopec? Macky, sneznice, cepiny, ne skialpy. Diky
 Re: Dachstein17.02.2009
Teď sem se vrátil z Freeridu na Krippinsteinu což je vlastně v masivu D: a je tam neuvěřitelný množs

 Dachstein17.02.2009
Nazdar, nemate nekdo please aktualni zazitky z Dachsteinu a okoli, popr. tip na jiny kopec? Macky, sneznice, cepiny, ne skialpy. Diky

 Beskydy a laviny17.02.2009
Jak moc je teď rizikové pohybovat se ve volném terénu v Beskydech? Hrozí nějaký odtrh?
 Re: Beskydy a laviny17.02.2009
v zasade ano, ale zalezi kde a tiez podla sklonu terenu a naveterna / zaveterna strana.
 Re: Beskydy a laviny17.02.2009
Obecně se dlouho tradovalo, že v zásadě nehrozí a lavinové propriety zde vesměs nikdo ani nepoužíval
 Re: Beskydy a laviny17.02.2009
Promiň, ale když se takhle hloupě ptáš, tak raději zůstaň doma a nikam nechoď.
 Re: Beskydy a laviny17.02.2009
Ten smrťák před třemi léty na Smrku byl vyjímečný hlavně tím kolik bylo sněhu.Teď je ho nesrovnateln
  Re: Beskydy a laviny17.02.2009
Jezdím mimo terény v Beskydech dost často, v podstatě jenom mimo sjezdovky a nad pádem případné lavi

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   1173    
Strana: z 1172
 
     
...nové příspěvky
 RIZIKO FERRAT...
zdarec, zajimalo by me jaky mate nazor na materialni zabezpeceni ve ferratach co se tyce vystroje, tahli by jste treba sebou lano? karabiny navic? co kdyz prijde bourka? prijde mi ze lidi co vyrazi na ferraty toho o "technickem" lezeni moc nevi. A celkove ze jsou hodne zlechcovany, vzdyt tam hrozi mnohem vyssi padovy faktor nez na lane. A co pak s takovym clovekem, ktery nam spadne a my zjistime ze z krasneho vyletu jednoduche ferratky se stava hororova zalezitost, protoze jedinej uzel ktery umime uvazat je ten na botech... 
cerv11:17:20 18.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
...:-))) JJ, přesně tak...
Kleboň11:40:20 18.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
celkom rozumny pristup
M.11:49:42 18.02.2009
odpovědět 
  Re: RIZIKO FERRAT...
Je to tak a nejhorší je že tahle neznalost neni jen mezi turistama ale i mezi lezcema !
12:10:32 18.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
no, pokud neumej jinej uzel nez ten na botach, pripadne osmu tak to prece nejsou zadny lezci, maximalne preklizkovo-vapenaty sportovci :)
mordechaj12:21:06 18.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
jo neměl sem na mysli zrovna uzle spíš kamoš o leze několik let písky a na feratu by šel klidně se sedákem a dvěma odsedkama :)
12:26:38 18.02.2009
odpovědět 
     odkial pochadza odvaha pieskarov!!
a uz je to jasne. Nechapu co im hrozi, tak preto su tie istenia tak riedko! :o)))))
M.12:36:04 18.02.2009
odpovědět 
      Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
Ne jeho morál pochází z toho že leze už 10 let a ještě nikdy nespad ;)
18:53:49 18.02.2009
odpovědět 
       Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
ked lezie stale po schodoch nejake trojkove shity tak ano...praveze cim viac padam tym mam lepsi moral..byt cech je diagnoza je to pravda
08:35:30 19.02.2009
odpovědět 
        Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
Ty blbče dyt ho neznáš leze 7b na prvním a na druhym to bude o hoodně dál určitě dál jak u tebe na písku by ses posral strachy !
09:16:11 19.02.2009
odpovědět 
         Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
no jo posral...7b si davam na rozlez ale nechaj tak
10:57:25 19.02.2009
odpovědět 
          Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
ako mali chalani - ktory docura dalej.... lezenie neni o cislach, ci je? Aha, som zabudol, toto neni horolezec.cz ale lezec.cz tak asi je.
M.11:03:28 19.02.2009
odpovědět 
        Re: odkial pochadza odvaha pieskarov!!
jen otázka? Ty už jsi někdy na písku něco přelez??
s.18:09:26 20.02.2009
odpovědět 
     Re: RIZIKO FERRAT...
Taky jsem byl donucen na ferratu. Taky jsem si vzal jen dve smyce a dve HMSky. No a co? Nekde jsem cetl , ze nejtezsi ferraty jsou co do obtizi tak max. do 2-3 UIAA. To by melo 90 procent lezcu byt schopno lezt solo. Konec koncu se to de facto ve vysoke stene na dolezech temer pravidelne solo leze (v tech sra...ch nejde zajistit).
L12:41:48 18.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
tak to je spousta takovejch lidi co si vezmou smycku a karabli, jenze ta se pri padu pretrhne, takze je to vlastne takovy solo. a mozna ze sou ferraty lehky, ale taky je tam obvykle tuna lidi, kteri, prekvapve, shazujou dolu spoustu kameni.takze bez hlemy a brzdy bych tam teda nelezl.
mordechaj12:54:48 18.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
dik, ani netusis, ako si ma svojim prispevkom potesil. Nesklamal si.
M.13:10:23 18.02.2009
odpovědět 
       Re: RIZIKO FERRAT...
Kurna eMko, ty jses taky citelnej. U tebe se staci podivat na podpis a hned se vi, co bude za komentar.
08:50:45 19.02.2009
odpovědět 
        Re: RIZIKO FERRAT...
no, u teba je to s tym podpisom nejake slabsie.... Asi zo zbabelosti.
M.09:41:02 19.02.2009
odpovědět 
         Re: RIZIKO FERRAT...
zato podepsat se M. je veliká statečnost
11:15:29 20.02.2009
odpovědět 
          Re: RIZIKO FERRAT...
rozhodne neporovnatelne vacsia, a este aj pisat na cesky web po slovensky to ani nehovorim.
M.11:10:16 23.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
jo neměl sem na mysli zrovna uzle spíš kamoš o leze několik let písky a na feratu by šel klidně se sedákem a dvěma odsedkama :)
12:30:37 18.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
a zase musi niekto rypat a delit lezcov na tych super zdatnych co lezu na piesku a hnusnych pojebanych vapenkarov ze ?? keby som vedel kto si a raz by som ta zbadal na nejakom vapne u nas nakopal by som ta do riti
MT08:33:29 19.02.2009
odpovědět 
     Re: RIZIKO FERRAT...
ze ty ses nakej zakomplexovanej vapnar :lol:
aleš10:21:35 19.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
presne som jeden velky megakomplex :))
MT10:58:47 19.02.2009
odpovědět 
     Re: RIZIKO FERRAT...
Ty si fakt ľahko rozpoznateľý! Aký by bol ten svet bez vás nudný...
Vilo13:50:49 19.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
len by som rad upozornil na to ze M. nerovna sa MT...
M.14:09:23 19.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
nápodobně
....18:14:01 20.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
lenze takato neznalost ma vyznamny pozitivny dopad na moral, to si nehovorme ze nie! :o)))
M.12:22:00 18.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
no, pokud neumej jinej uzel nez ten na botach, pripadne osmu tak to prece nejsou zadny lezci, maximalne preklizkovo-vapenaty sportovci :)
mordechaj12:50:47 18.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
Myslím že je dobrý když má skupina s sebou pár tenkejch dlouhejch smyček a nějakou tu náhradní karábli. Na to že by jeden prusík a karabinu mohl mít každý všichni hřeší. Když s sebou vezmeš kočku, tak budeš přemejšlet jak jí po pádu v traverzu plotnou vytáhneš nahoru. Ale když to poběžíš s borcem tak si vezmete jeden útočnej batůžek (2 a 2 karabiny a smyčky budete zvažovat kvůli váze). Vono je fajn jít s peněženkou, camelem a sušenkou když se nic nestane. Sranda nastává když někdo uletí a z každý strany čeká autobus nevybyvenýho lidu.
m12:30:58 18.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
Pokud vyrazím cíleně na feratu (ne že ji jen někde "potkám", pak stačí 2 smyce a 2 karabiny)tak určitě vybaven setem + nějaká ta karabina a smyce navíc... Zrovna na mě tlačí kamarádi (nelezci), abych je "vzal" na nějaký feraty do Itálie a tam bych zvážil i kousek "špagátu" do báglu. Nikdy nevíš kdo se ti kde posere z výšky...
Slamak14:45:32 18.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
Největší riziko vidím v kamení, které ti kdykoli někdo může hodit na hlavu. Obvykle se na ferratě nijak nejistím, stejně jako se nejistím doma na žebříku. Beru s sebou pracovní rukavice a sedák s odsedkou pro pro případ silného zhoršení počasí. Obvykle mám ještě smyčku s karabinou na batohu, když se někde zastavím, abych batoh nemusel pořád držet cvaknu ho k lanu, nebo žebříku. Vysokého pádového faktoru bych se ale vůbec nebál. Když se někomu podaří na ferratě spadnout, zpavidla s sebou flákne o stěnu, nebo o žebřík ještě dřív, než ho to železný jištění zastaví. Pády na ferratě jsou podle mého názoru krátké, ale o to brutálnější. Osobně si myslím, že na ferratě je nutno nepadat, jištění může sloužit jen k tomu, aby se zmasakrovaný nebožák nemusel dlouho hledat.
Michal15:07:52 18.02.2009
odpovědět 
  Re: RIZIKO FERRAT...
co to je za kec "vysokyho padovyho faktoru bych se nebal"? vis co to je padovej faktor? a vis co to je vysokej padovej faktor na ferrate? to smycka, odsedka nebo cokoli podobnyho nevydrzi.a urcite je spousta mist na ferratach kde kdyz spadnes tak na zebrik nebo skalu, ale taky je tam spousta takovejch z kterejch by se padalo az pekne dolu do udoli.
m.19:43:57 18.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
predpokladam ze na ferratach normalni clovek nespadne a jedine ze se stane neco nepredvidatelnyho, napr. sutr - ferratista omdlí a spadne 2-3m, ale stejne si myslim ze by to ta karabina vydrzela, jinak ja sem byl na paar ferratach hlavne v Dolomitech a mel sem sice set ( dve odsedky s brzdama) ale za celou dobu sem si tu druhou necvak nikde, a vice mene pulku ferraty sel vzdycky jen tak solo, teren do obtiznosti UIAA 1-2, ferraty muzou bejt narocny max pro nelezce co se bojej vysek, ale clovek co byl na skale nekde a nema strach z vysky tak by mel zvladnout vse bez problemu, ferraty jsou zebriky - to zvlada kazdej
aleš22:42:09 18.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
no tak právě že nevydržela pokud se bavíme pouze o 2 smyčkach bez tlumiče. tam je takovej faktor že by ti to stopro něco udělalo přinejlepšim, v tom horším případě bych to opravdu viděl na zlomení karabin. takže NEDOPORUČUJU ani odskakovat do odsedací smyčky apod. Kluci neblbněte a radši si ten feraťák pučte když už to nechcete kupovat....
komixák23:02:19 18.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
to je pekna pitomost, ta karabina a hlavne ta smycka by 2-3m pad rozhodne nevydrzela...a sou i ferraty ktery by myslim kazdej nezvladl (previsly, bez zebriku jen s lanem apod). jasne ze se na ferratach nepada, ale na pisku se taky nepada :)ja bych tam proste uz kvuli tem padajicim kamenum, obzvlast protoze se i diky ferratam pohybuje v horach spousta jelimanu, bez ferratovy brzdy (a helmy) nelezl.
m.23:08:14 18.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
nejde o to ci vydrzi karabina alebo nie, ide o to ze urcite pretazenie uz nezvladaju ludske vnutorne organy. A ked si pod pojmom ferrata predstavujes teren I-II uiaa tak to si tych ferat este vela nevidel...
M.07:37:16 19.02.2009
odpovědět 
     Re: RIZIKO FERRAT...
UIAA 1-2 to bylo zbytecny cvakat, to sami v Tatrach jenze tam ferraty nejsou takze tyhle tereny chodis jenom solo, a bere se to za normalni, teda zalezi na kazdym a jeho schopnostech. To ze ferraty jsou lehky sem myslel tak, ze tam mas furt to ocelovy lano kteryho se muzes kdykoliv chytnout a proto to je vzdycky easy
aleš10:25:32 19.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
mozna ze by to ta karabina vydrzela, ale nevim jestli mas taky s ocele nebo nejakeho kompozitu zada ;o) viz. pouziti only sedak
cerv15:52:41 19.02.2009
odpovědět 
  Re: RIZIKO FERRAT...
Ahoj, a co tak pár metrů dynymického lana a na něm, pěkně jedna za sebou uvázané osmyčkové uzly?
Feratová brzda totiž začíná prokluzovat někde lehce pod 6 kN a to je pro lehčího člověka prda, kterou nikomu nepřeju. Karabiny klidně HMS, ale raději nosnější a hlavně s automatickou pojistkou.
Ahoj Tomáš
Trdlo06:40:25 19.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
ked ten osmickovy uzol tak chces, tak ti myslim schvalime ked ho urobis na tom feratovom sete :o)) (hoci radsej by som to nechal ako to je...), ale exerimentovat sposobom ako pises so sluckou, to by som nerobil. Jedine co dosiahnes je ze sice usetris za original feratovy set, mozno ani nikto nespadne a vsetko dobre skonci, ale HMSky si doskriabes a co si usetril na sete minies na opotrebeni opletu lana pri lezeni.
M.07:42:56 19.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
hele, když budeš po lezení sestupovat z kopce ferátou, kterou bys normálně seběhl bez jištění a s rukou v kapce, a vono ti začne pršet, foukat a namrzat, tak je schopnost podobné improvizace s vosmičkovejma uzlama na vodsedce jistě užitečná a nic tím nepokazíš. ale jet tejden v dolomitech ferátit s podobnou samodomo pochystaností mi připadá poněkud zbytečně punkové.
Lukas B.08:07:25 19.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
Ti co tvrdia, ze vsetky skaly na ktorych su vybudovane ferraty su tak 2 - 3 UIAA volne uz liezli HTL alebo Blutspur? Neviem, ale keby to niekto chcel vyliezt bez toho, aby sa dotykal lana, kramli a podobneho zeleza, asi by to ohodnotil na ovela vyssi stupen. Niektore akoze ferraty sa naozaj daju "liezt" s prstom v zadku, ale na niektore by som s obycajnymi odsedkami (bez brzdy) urcite nesiel, lebo v pripade posmyknutia sa a podobne je to jasny smrtak...
Eric08:31:44 19.02.2009
odpovědět 
  Re: RIZIKO FERRAT...
Nikdo nerikal, ze teren je trojkovy, ale ze lezeni je trojkove. To je dost podstatny rozdil.
08:48:12 19.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
Tak to je fakt blbost...!-)
jíra09:40:39 19.02.2009
odpovědět 
    Re: RIZIKO FERRAT...
Nechapu, po omitce baraku se na strechu nedostanes, kdyz si pristavis zebrik tak jo, a bez ferratoveho setu. Co ti na tom prijde jako blbost?
12:05:57 19.02.2009
odpovědět 
     Re: RIZIKO FERRAT...
pokial chodis na feraty vysoke do 5m tak ok, je to to iste. :D
M.12:07:57 19.02.2009
odpovědět 
      Re: RIZIKO FERRAT...
Na ferraty nechodim, byl jsem jedinkrat.
Pouzil jsem to jako priklad, co zvladnes v pohode a co ne. Ferratu samotnou zvladne bezny lezec skutecne v pohode. To jisteni jen doda jistotu ve vysce. Stejne jako na piscich a skalach. Ve Francii po nýtech 7a, v Čechách na písku VIIIa. Mám na víc, ale proste ztracim jistotu s mensim jistenim. Uz je to pochopitelne?
16:10:02 19.02.2009
odpovědět 
 Re: RIZIKO FERRAT...
Lano si urcite zober a aj nejake slucky. Pre pripad ze pride burka a musis z toho zdrhnut. Je to vtedy jeden velky hromozvod. Ja som bral jednu 60m polovicku. Bola v batohu tazka, ale aspon som to bral ako trening, ked uz ,,lezenie" bolo o nicom. Isli sme Bert Rinesch Klettersteig. A set aj helmu samozrejme tiez, pohybuju sa tam aj nelezci a padajuce kamene od nich nie su nic prijemne :-(
Kapo10:44:04 19.02.2009
odpovědět 
  Re: RIZIKO FERRAT...
Souhlasím, 30m dvojčete v baťůžku moc neváží, a když přijde na to, je k nezaplacení... Za ty roky jsem ho vážně párkrát použil.

Jednou nám uprostřed stěny přišla bouřka, začaly lítat blesky, a nebýt lana, ten traverz od drátu na polici by byl zážiteček. Teda on to byl i tak ;-) Podruhé nám na sestupu nasněžilo, klouzalo to jak sviňa. Potřetí si sestra zvrtla kotník.
Pavel17:27:41 19.02.2009
odpovědět 
   Re: RIZIKO FERRAT...
Vůbec nejlepší je omrknout si možnosti útěku z hromosvodu např. pro případnej úraz, nebo rychlou změnu počasí, bez ohledu na to jak je těžká ve stupnici feratový obtížnosti. A potom volit délku nejlíp lehkýho (polovičního nebo dvojitýho) lana. Teda 30m/2 není moc dlouhý slanění, ale lepší než nic. Ze spousty ferat se ale teda moc utéct nedá, natož slaňovat nějakou velkou stěnou. Jinak to že feraty jsou pro turisty, neznamená že by tam měli ti frajeři "zkušení" horolezci chodit s odsedkama a dělat čechům reklamu, jak kašleme na bezpečnost svojí i okolí. Taky by jste mohli myslet na to, že když uletíte v těžkym místě a náhodou to přežijete tak docela zkomplikujete situaci těm míň zdatnějším co na vás budou muset čekat a nebo vám dokonce pomáhat pryč. Určitě bych chtěl zažít třeba v doprovodu dětí jak si před náma nějakej trouba zláme karabiny a rozmázne se o kus níž.
m11:33:15 20.02.2009
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi