LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kamarád ze skal20.06.2009
Neměl by někdo zdigitalizovanou nádhernou knihu "Kamarád ze skal" o Joskovi Smítkovi?
Strašně moc bych si jí chtěl přečíst. Prý byla dokonce i zfilmována (Kdysi jsem to četl v Montaně věnované pískovcům). Nevíte o tom něco?
 Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Když nemáš mail, tak Ti ji asi nikam nepošlu, chytráku...
  Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Ono dneska už se spíše uploaduje na úložné servery, než posílá mailem ;o). Je to rychlejší a jednodu
   Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Už to teda máš od někoho jiného.... Ale přijde mi, když bych měl někomu něco poslat, tak bych měl vě
 Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Nic proti Smítkovi, ale rýpnout si musím. Ta knížka je spíš tak pro mládež, poněkud naivně didaktick
  Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Přesně...!
  Re: Kamarád ze skal21.06.2009
No ja bych si ani toho Smitku tolik neidealizoval. Porad to byl jenom clovek a nebyl "cernobile
  Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Tu knížku jsem nečetl, ale podle toho, co po Smítkovi zůstalo za cesty a podle toho, co o něm říkali
   Re: Kamarád ze skal22.06.2009
inu.
to že někdo pěkně leze, neznamená, že je vejlupek všech myslitelsných ctností. když je n
    Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Nehájil jsem knihu (kterou neznám), ale Smítku. A samozřejmě, že to, že je někdo dobrej lezec neznam
     Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Lidé nebo historie by se neměla zpětně hodnotit jestli byla dobrá/špatná, ale pouze konstatovat fakt
      Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Myslím, že v naší židovsko-křesťanské kultuře je už pár tisíc let celkem jasné, co je dobré a co nen
       Re: Kamarád ze skal23.06.2009
To je teda poradnej slint ta prvni veta. Obzvlaste v kontextu, ve kterym je uvedena.
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Pročpak si to myslíš?
      Re: Kamarád ze skal22.06.2009
jestli ti jde o starou atmosféru, tak si přečti wandern und klettern. kauška píše prý neobyčejně pěk
       Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Nemel bys prosiim toho Kauschku v .pdf? :-)
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
V PDF asi né, ale teď nedávno vyšla knížka o Kauškovi za 40 západoněmeckejch marek. Nebyl to žádnej
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
mám to v jépégéčkách a stáhl jsem si to z nějaký liberecký stránky, s tím, že jsem se zavázal, že je
         Re: Kamarád ze skal23.06.2009
No i v tom .jpg kdybys mi to poslal/uploadnul tak by to bylo super... Já bych to měl samozřejmě taky
          Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Taky bych chtel poprosit o upload tech jepegecek, protoze odkazy na netu na tento dokument uz nejsou
       Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Jestli je Kauschka v němčině, tak je mi to platný jak stěrač do ponorky, páč germánštinu neovládám,
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
chyba! němčina je jazyk pískařsky i alpsky zásadní, pro čtení poměrně neobtížný (pro aktivní používá
         Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Napriklad muj oblibeny vyraz Zwanzigmilimeterverkoppeltschnellfeuerflugabwehrkanone. Kdo by odolal ;
          Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Co je to vorkoppelt u toho kanónu?
           Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Spřažený. Ale je to off-topic :-o
 Re: Kamarád ze skal21.06.2009
Máš ho na mejlu :-)
  Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Kucí, prosím hoďte mi to někdo taky do mailu.
Díky.
   Re: Kamarád ze skal22.06.2009
A mě taky prosím...děkuji
    Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Mě taký prosím. Dík
     Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Pokud by tě to neobtěžovalo , dovolil bych si také poprosit. Děkuji
      Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Udělám tedy to co již měl udělat Jakub Osman na začátku této sveřepé diskuse dávno.
Nasajte s
       Re: Kamarád ze skal22.06.2009
Cože jsem měl udělat? Trošku slušnosti prosím.
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Jakub Osman :-D, to je přece jinej!
         Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Ne, to jsem já.
          Re: Kamarád ze skal23.06.2009
a bracha se jmenoval Dan?
       Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Dík
       Re: Kamarád ze skal23.06.2009
Ci nema radsej niekto dajake vydavatelstvo na dotlac?
        Re: Kamarád ze skal23.06.2009
To je jednoduché: Sežeň autorská práva, zaplať tiskárnu, vymysli distribuci a můžeš na tom vydělat b
 Re: Kamarád ze skal02.07.2009
Mě se ta knížka líbí. Ten etos 50. let se dá jakž takž odfiltrovat, zbyde zajímavý, silný příběh o j
  Ti co znají nevydané historky o Smitkovi17.01.2015
od pamětníků, kteří ho zažili na živo, nemohli by to prosím každý sepsat do PDF, dát na net a uvést
   Re: Ti co znají nevydané historky o Smitkovi17.01.2015
Fotky z Terezína:
 Re: Kamarád ze skal23.04.2012
Ahoj, nemas jeste kopii knihy Kamarad ze Skal? Shanim ji uz nejakou dobu. Nemohl by jsi mi ji poslat
  Re: Kamarád ze skal23.04.2012
Hledej na www. uloz. to.(odstrań mezery)
   Re: Kamarád ze skal16.01.2015
taky byl natočenej film. krátkej. hrajou tam prachtelovi. nemáte to někdo? dík.
    Re: Kamarád ze skal17.01.2015
to by mě taky zajímalo.

 oprava lezecky LS KATANA20.06.2009
klasika, zralok..ikdyz od lezecek od La Sportiva jsem to necekal tak brzo.. bohuzel lezecky potrebuju pristi tyden, aby byly vporadku a vydrzely tydeni lezeni.. ma cenu tu cast slepit nejakym lepidlem? viz. ob. (odstrante mezeru)
 oprava lezecky LS KATANA20.06.2009
klasika, zralok..ikdyz od lezecek od La Sportiva jsem to necekal tak brzo.. bohuzel lezecky potrebuju pristi tyden, aby byly vporadku a vydrzely tydeni lezeni.. ma cenu tu cast slepit nejakym lepidlem? viz. ob. (odstrante mezeru)
 Pinguin Stratos20.06.2009
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli má někdo z vás zkušenosti s tím jak se chová bunda Pinguin Stratos s 3 Gelanotsem za deště. Mám ji asi rok, řekl bych že ne až tak intenzivně ji používám a přesto se mi na ní i za mrholení dělaj mapy, při silnějším deš
 Re: Pinguin Stratos20.06.2009
To samé mně dělá Raptorka od Tilaku. Myslím, že je celkem logické že to dělá. Membrána je až pod svr
  Re: Pinguin Stratos20.06.2009
pomůže impregnování, jednou za čtvrt roku pořádně nastříkám bundu a drží úplně v pohodě
   Re: Pinguin Stratos21.06.2009
Děkuju za postřehy, tušil jsem, že to bude tím že ta membrána je vespod..
   Re: Pinguin Stratos22.06.2009
Cim prosim impregnujete konkretne Stratosku? Moze byt impregnacny sprej vhodny pre goretex? Dik.

 RUDICE - DNES?20.06.2009
Ahoj nešel by někdo do Rudice? Nemám ským a rád bych zašel :)
 Re: RUDICE - DNES?20.06.2009
Případně někam jinam po krase..
  Re: RUDICE - DNES?20.06.2009
Meku, měls dojet do Sloupu a nebo se ozvat skalním, copak to nevíš?:-)).

 chata Carrel20.06.2009
Ahoj, zajima me par veci ohledne Carrelu na Matterhornu: 1) kolik se tam plati s a bez OEAV? 2) jsou tam deky na spani nebo je treba brat spacak? 3) je tam plyn? Diky za info.
 Re: chata Carrel20.06.2009
Když tam není správce (většinou), platí se do kasičky (vzpomínám snad 7E). Se správcem jsem to nezaž
  Re: chata Carrel20.06.2009
Diky za radu.
   Re: chata Carrel20.06.2009
Sacak si vem. Nic moc to nevazi, aje to prevence proti navalu an chate a taky zatmeni pri sestupu (v
  Re: chata Carrel22.06.2009
Lanovkou? Myslis tou na Plan Maison? Kolik se plati?
   Re: chata Carrel22.06.2009
Už si nepamatuji přesné názvy. Myslím kabinkovou lanovku z Cervinie směrem na ledovce - jen první ús
    Re: chata Carrel22.06.2009
Jo, tak to bude ono. Podle italskych stranek Breuilu je ta lanovka ted (respektiva v kvetnu byla) za

 info o oblasti20.06.2009
Ahoj, prohlížel sem si fotky na piskař.cz a našel jednu fotku pěkné oblasti kterou neznám. Prosím o radu (info) někoho, kdo jí z fotky pozná.
Díky Přema

 Re: info o oblasti20.06.2009
Čtyři palice

 Prosba19.06.2009
Ahojka... neměl by někdo zájem a hlavně velikou trpělivost?? S kámoškou bychom si chtěli jít někdy zalízt, ale nemáme k sobě někoho kdo by nám něco natáhl (samozřejmě něco lehkého) :-D Kdyby se někdo tak ochotný v okolí Ádru... našel, tak písni :-) Dííky.
 Re: Prosba19.06.2009
Hm, no dobře, ale kam se Ti má napsat? :)
  Re: Prosba19.06.2009
Ber to ze strany Nely jako test IQ, nezačne si přeci s každým. Mě to trvalo cca 2 sekundy:-)
   Re: Prosba19.06.2009
hend pisu :DDD
    Re: Prosba19.06.2009
:-)))))))))) Tak to je teda fór ... Tahle buchta že chce lézt? V Adru? Jak by vypadaly ty její fotog
     Re: Prosba22.06.2009
Ja myslim ze slecna se bude vyjimat na skale dobre, teda pokud tam chce nafotit neco novyho na web:)
    Re: Prosba20.06.2009
Promiň, ale to nejsem já :-D:-D To je moje sestřenka :-D:-D
   Re: Prosba19.06.2009
:) Neřekl bych IQ, spíš toho dostatku trpělivosti (a aktivity)... když po mně někdo chce abych mu na
    P.S. Re: Prosba19.06.2009
A pak jde teda ovšem o to, jestli si chce zalézt, nebo si něco začínat ... :))
   Re: Prosba20.06.2009
Komu, že to trvalo 2 sekundy???
 Re: Prosba20.06.2009
Jinak mi jde vážně jen o lezení :-D:-D Teda nám :-D:-D jinak- NeluseNeluska@seznam.cz
 Re: Prosba20.06.2009
  Re: Prosba20.06.2009
hm, dal bych si říct :-P
   Re: Prosba20.06.2009
Ani ne...
    Re: Prosba20.06.2009
Výborně :-D:-D to jsem si rovnou mohla napsat na nějakou seznamku :-D
     Re: Prosba20.06.2009
Neboj se ze bys nikoho nenasla, kdyz si vezmu kolik je tady inzeratu "hledam holku co ma rada l
     Re: Prosba20.06.2009
hele klidne:)jsem z adru:Pnapiš mi na icq 339-994-300
      Re: Prosba21.06.2009
No newim nevíím :-D:-D
      Re: Prosba21.06.2009
No newim nevíím :-D:-D

 Lidomorna - dotaz nejspíš na Vlka19.06.2009
Ahoj Vlku, neudělal bys mi trochu jasno v cestách v horní části Lidomorny?
Nejsou mi úplně jasné linky mezi "Kontraverzí" a "Novou normálkou", a také způsob jak k nim dotraverzovat.
"Kontraverze" (8+) je jasná -
 Re: Lidomorna - dotaz nejspíš na Vlka19.06.2009
V podstatě až na pár drobností je to tak. Černou Horu lezeš spodním traverzem - tj. Novou normálkou
  Re: Lidomorna - dotaz nejspíš na Vlka19.06.2009
Supr, dík! a ještě ty výlezy ve Starobrnu - původní Starobtno je přes bh. směrem ke slaňáku Kontrave
   Re: Lidomorna - dotaz nejspíš na Vlka19.06.2009
Původně šlo zleva doprava a končilo ve slaňáku Kontraverze, ale vzhledem k vybírání při slanění jsem
    Re: Lidomorna - dotaz nejspíš na Vlka19.06.2009
Tak jo, dík moc.

 Hollental19.06.2009
Ahoj, přespříští víkend se chystáme s kamarády vyrazit na vícedélkové lezení do Hollentalu. Jelikož jsem tam ještě nikdy nebyl (a s vícedélkovým lezením také zkušenost nemám), tak bych chtěl požádat o radu, jaký materiál mít určitě sebou.
Předem dí
 Re: Hollental19.06.2009
Záleží do čeho se konkrétně hodláš pustit. Sada vklíněnců, pár friendů a nějaký smyčky se ti každopá
 Re: Hollental19.06.2009
sezen si pruvodce...je tam u kazde cesty nakresleny jak je odjistena. nechyby ani popis kazde cesty.
 Re: Hollental19.06.2009
Díky za info, průvodce snad někdo z naší party mít bude. Ten systém hodnocení krásy cesty a odjištěn
  Re: Hollental19.06.2009
bacha na rozdil mezi P a |> (p s hrantym predkem) P znamena jisteni dobre kvality(borhaky, dobry
   Re: Hollental19.06.2009
Ty jo, diky za info - tohle sem o tech P-ckach nevedel....nikdo z nas neumel dobre nemecky...
    Re: Hollental19.06.2009
jeste na upresnenei |>|>|>|>, a |>|>|> jsou zase ale prozmenu docela v phodoe..
    Re: Hollental19.06.2009
Ahoj, já bych o ten průvodce zájem měl (jestli nechceš dávat link přímo sem, tak prosím na mail). Si
     Re: Hollental20.06.2009
ten 13 MB rucne pisany co mas je originalny, iny neexiatuje, tento rok by mal vyjst novy (tradicne r
      Re: Hollental20.06.2009
Aha, moje chyba, díky za info.
       Re: Hollental20.06.2009
Byl by někdo prosím vás té dobroty a poslal mi toho origoš průvodce mailem? Podařilo se mi vygooglit
        Re: Hollental20.06.2009
         Re: Hollental20.06.2009
Nadhera, to je opravdu umelecke dilo!:-)
          Re: Hollental22.06.2009
na 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   1237    
Strana: z 1236
 
     
...nové příspěvky
 Kamarád ze skal
Neměl by někdo zdigitalizovanou nádhernou knihu "Kamarád ze skal" o Joskovi Smítkovi?
Strašně moc bych si jí chtěl přečíst. Prý byla dokonce i zfilmována (Kdysi jsem to četl v Montaně věnované pískovcům). Nevíte o tom něco?
Jarda21:54:49 20.06.2009
odpovědět 
 Re: Kamarád ze skal
Když nemáš mail, tak Ti ji asi nikam nepošlu, chytráku...
Kuba Turek02:30:15 21.06.2009
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
Ono dneska už se spíše uploaduje na úložné servery, než posílá mailem ;o). Je to rychlejší a jednodušší (třeba www.iskladka.cz). Ale pokud to má méně než 10 MB budu rád za poslaní na můj mail. Děkuji.
Jarda Vaněk10:37:58 21.06.2009
odpovědět 
   Re: Kamarád ze skal
Už to teda máš od někoho jiného.... Ale přijde mi, když bych měl někomu něco poslat, tak bych měl vědět, komu. Především proto ten e-mail.
Kuba Turek17:08:40 21.06.2009
odpovědět 
 Re: Kamarád ze skal
Nic proti Smítkovi, ale rýpnout si musím. Ta knížka je spíš tak pro mládež, poněkud naivně didaktická, a zřetelně řízlá těmi padesátými lety, kdy vyšla (1959). Nádhera bych tomu teda určitě neříkal, Smítka by si zasloužil důstojnější. Při čtení jsem spíš vrtěl nechápavě hlavou, respektive bavil se kouzlem nechtěného.
 Piškot13:09:53 21.06.2009
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
Přesně...!
Kuba Turek17:09:25 21.06.2009
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
No ja bych si ani toho Smitku tolik neidealizoval. Porad to byl jenom clovek a nebyl "cernobilej". Trosku mi v lezeckym svete vadi hierarchie a legendy, resp. jejich nekriticke obdivovani...
David17:56:14 21.06.2009
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
Tu knížku jsem nečetl, ale podle toho, co po Smítkovi zůstalo za cesty a podle toho, co o něm říkali lidé, kteří se s ním potkali osobně, tak to byl PAN LEZEC. A pokud ho někdo vnímá jak legendu (nevím, jestli by o to Smítka stál), tak si to Smítka myslím zcela zaslouží (takových není moc).
Doktor23:20:09 21.06.2009
odpovědět 
   Re: Kamarád ze skal
inu.
to že někdo pěkně leze, neznamená, že je vejlupek všech myslitelsných ctností. když je někdo pan opravář praček, tak na něj pějeme ódy a nesmíme zmínit že si nemeje nohy?
a knížka je, no, dejmetomu prostší a poplatná době, když to řekneme hodně zaobaleně. ze skutečně kvalitních knih namátkou kugy, joe simpson....
Lukas B.08:44:46 22.06.2009
odpovědět 
    Re: Kamarád ze skal
Nehájil jsem knihu (kterou neznám), ale Smítku. A samozřejmě, že to, že je někdo dobrej lezec neznamená, že je "nedotknutelná" postava. Nicméně ti lidé kteří o něm mluvili (jistě, byly to vzpomínky na dávno a nejspíš zkreslené věkem) se o něm vyjadřovali s respektem i jako o člověku.
Jinak já knížky o lezení (myslím tím historické/vzpomínkové) skoro nečtu, pokud by někdo měl tip na nějakou kvalitní týkající se staré generace hruboskalských lezců, rád se nechám inspirovat.
Doktor09:51:58 22.06.2009
odpovědět 
     Re: Kamarád ze skal
Lidé nebo historie by se neměla zpětně hodnotit jestli byla dobrá/špatná, ale pouze konstatovat fakta. Dobrost nebo špatnost je tak obrovsky relativní pojem, že se prakticky mění z chvíle na chvíli.
Mě jde o tu atmosféru skaláku a lezení v dobách konopných lan na českém písku.
Jarda11:31:45 22.06.2009
odpovědět 
      Re: Kamarád ze skal
Myslím, že v naší židovsko-křesťanské kultuře je už pár tisíc let celkem jasné, co je dobré a co není :-) V případě Kamaráda ze skal ovšem nejde ani tak o Smítku, jako spíš o to, jak byla kniha napsána. Opravdu je trochu prostá, dělá ze Smítky dušínovskou modlu a asi ho idealizuje. Určitě to byl lezecký vizionář, ale taky se mnohokrát spletl, to ale nic nemění na jeho odkazu krásných cest.
Kuba Turek11:54:51 22.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
To je teda poradnej slint ta prvni veta. Obzvlaste v kontextu, ve kterym je uvedena.
10:51:44 23.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
Pročpak si to myslíš?
Kuba Turek13:13:51 23.06.2009
odpovědět 
      Re: Kamarád ze skal
jestli ti jde o starou atmosféru, tak si přečti wandern und klettern. kauška píše prý neobyčejně pěkně romanticky (říkají ti, kteří vládnou germánštinou tak, že jsou schopni hodnotit literaturu). přečti si Dvorskýho o lezení nad Martuljkem. ve starejch periodikách hledej.
Lukas B.14:10:04 22.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
Nemel bys prosiim toho Kauschku v .pdf? :-)
Petr17:39:49 22.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
V PDF asi né, ale teď nedávno vyšla knížka o Kauškovi za 40 západoněmeckejch marek. Nebyl to žádnej ohromující náklad (jenom dvětstě kusůch) ale stojí za to. Je tedy psaná německy, to je sice pravda, ale je to docela jednoduchá němčina - je to prakticky česky.
09:54:22 23.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
mám to v jépégéčkách a stáhl jsem si to z nějaký liberecký stránky, s tím, že jsem se zavázal, že je to pro studijní účely. což víceméně dodržuju, třeba z toho pátrám, jak vlastně lezl ten žlábek na gahlera. pdf se mi z 180 jépégéček fakt dělat nechce.
10:33:38 23.06.2009
odpovědět 
         Re: Kamarád ze skal
No i v tom .jpg kdybys mi to poslal/uploadnul tak by to bylo super... Já bych to měl samozřejmě taky na studijní účely, živit mě to nebude...;-)
Petr17:34:51 23.06.2009
odpovědět 
          Re: Kamarád ze skal
Taky bych chtel poprosit o upload tech jepegecek, protoze odkazy na netu na tento dokument uz nejsou davno funkcni....
Derek20:38:39 23.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
Jestli je Kauschka v němčině, tak je mi to platný jak stěrač do ponorky, páč germánštinu neovládám, shaise!
Jarda19:37:45 22.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
chyba! němčina je jazyk pískařsky i alpsky zásadní, pro čtení poměrně neobtížný (pro aktivní používání je to horší), idiomy zpravidla odpovídají českým.
Lukas B.10:35:48 23.06.2009
odpovědět 
         Re: Kamarád ze skal
Napriklad muj oblibeny vyraz Zwanzigmilimeterverkoppeltschnellfeuerflugabwehrkanone. Kdo by odolal ;-)
Radek J.13:01:28 23.06.2009
odpovědět 
          Re: Kamarád ze skal
Co je to vorkoppelt u toho kanónu?
Kuba Turek13:15:35 23.06.2009
odpovědět 
           Re: Kamarád ze skal
Spřažený. Ale je to off-topic :-o
Radek J.14:37:10 23.06.2009
odpovědět 
 Re: Kamarád ze skal
Máš ho na mejlu :-)
Maara14:04:57 21.06.2009
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
Kucí, prosím hoďte mi to někdo taky do mailu.
Díky.
Bubák06:59:25 22.06.2009
odpovědět 
   Re: Kamarád ze skal
A mě taky prosím...děkuji
Holby15:23:47 22.06.2009
odpovědět 
    Re: Kamarád ze skal
Mě taký prosím. Dík
miky19:50:15 22.06.2009
odpovědět 
     Re: Kamarád ze skal
Pokud by tě to neobtěžovalo , dovolil bych si také poprosit. Děkuji
Palo Č.20:10:27 22.06.2009
odpovědět 
      Re: Kamarád ze skal
Udělám tedy to co již měl udělat Jakub Osman na začátku této sveřepé diskuse dávno.
Nasajte sílu: (a odstraňte mezery)

http://www.iskladka.cz/download.php? file=1245695690_kamarad_ze_skal.rar
20:38:47 22.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
Cože jsem měl udělat? Trošku slušnosti prosím.
Kuba Turek22:26:31 22.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
Jakub Osman :-D, to je přece jinej!
09:06:23 23.06.2009
odpovědět 
         Re: Kamarád ze skal
Ne, to jsem já.
Kuba Turek13:16:11 23.06.2009
odpovědět 
          Re: Kamarád ze skal
a bracha se jmenoval Dan?
Radek J.14:38:36 23.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
Dík
OS14:28:29 23.06.2009
odpovědět 
       Re: Kamarád ze skal
Ci nema radsej niekto dajake vydavatelstvo na dotlac?
14:38:12 23.06.2009
odpovědět 
        Re: Kamarád ze skal
To je jednoduché: Sežeň autorská práva, zaplať tiskárnu, vymysli distribuci a můžeš na tom vydělat balík (nebo taky ne). Všichni se budeme s vděčností klanět na východ.
Kuba Turek16:43:09 23.06.2009
odpovědět 
 Re: Kamarád ze skal
Mě se ta knížka líbí. Ten etos 50. let se dá jakž takž odfiltrovat, zbyde zajímavý, silný příběh o jednom lezci v šílený době a s tragickým koncem (mě vždycky dostane ta ironie blízkosti konce války)
Navíc jako pro místního funguje i ten prvek důverné známosti míst, o kterých se v knize píše.
Tož tak.
PS: On asi po lidský stránce byl J.S. velkej svéráz (napadá mě trochu blbý a kulhající přirovnání, tak mě nekamenujte - ale mám teď na mysli stránku lezeckou a tu "ostatní" - něco jako Pavouk Pochyláč)
U nás na konci ulice bydlel jeden děda (nelezec), co Josku znal od vidění, když bydlel v Turnově a moc pěknýho o něm tedy nikdy neřekl. Některým historkám se skoro ani nedá věřit.
wenny11:19:50 02.07.2009
odpovědět 
  Ti co znají nevydané historky o Smitkovi
od pamětníků, kteří ho zažili na živo, nemohli by to prosím každý sepsat do PDF, dát na net a uvést odkaz?
Ať je vejlupek Legenda známá celá ve své kráse.
Neznámé fotky Legendy by se také hodily?
Je někde na netu foto Smitky?
Teaser10:43:57 17.01.2015
odpovědět 
   Re: Ti co znají nevydané historky o Smitkovi
Fotky z Terezína: http://url.googluj.cz/eqc
Kuba Turek16:45:59 17.01.2015
odpovědět 
 Re: Kamarád ze skal
Ahoj, nemas jeste kopii knihy Kamarad ze Skal? Shanim ji uz nejakou dobu. Nemohl by jsi mi ji poslat? Ta uvedena Web stranka uz nefunguje. Diky moc
Bob08:31:19 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Kamarád ze skal
Hledej na www. uloz. to.(odstrań mezery)
 Koloťuk09:45:24 23.04.2012
odpovědět 
   Re: Kamarád ze skal
taky byl natočenej film. krátkej. hrajou tam prachtelovi. nemáte to někdo? dík.
Doctor X13:52:29 16.01.2015
odpovědět 
    Re: Kamarád ze skal
to by mě taky zajímalo.
tom09:55:44 17.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz