LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
46.Lukášek 10044
47. 10037
48.Pelikán 10013
Bouldry:
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231321 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boulderowetopo 02.07.2025
Ahoj, kupoval někdo průvodce do polské Jury z facebookove stránky Boulderowetopo? Mě to pořád ukazuje, že to v mé zeni není dostupné a to i přesto, že jsem psal autorovi a ten to odblokoval..

 8a plotny v krase02.07.2025
Ahoj byl by někdo schopný napsat jestli existuje nějaká plotna v krase, které je převislost max 12⁰? Pokud ano budu rád za výpis tipů dík
 Re: 8a plotny v krase02.07.2025
jako Dvanact Stupnu? Ti asi nemyslis pivo.... No tak takovejhle lezak tezko rici vybavuje se mi za
  Re: 8a plotny v krase02.07.2025
mozna jeste v rudicich kolem cichy:
   Re: 8a plotny v krase02.07.2025
Myslím plotnu 8a (9+10-) která je převislé max 12 stupňů od kolmice jako 102 když kolmá je 90 ...
    Re: 8a plotny v krase02.07.2025
Takhle tezky?? tak pak uz jen vanousy a Carodejuv ucen.

Heled 12st od kolmice (to mi
     Re: 8a plotny v krase02.07.2025
    Re: 8a plotny v krase02.07.2025
převis je 78 stupnu, 102 je uběhlý
     Re: 8a plotny v krase03.07.2025
Takže sjezdovka s 30°je kurva převis?
      Re: 8a plotny v krase03.07.2025
převis 30 stupňů je kurva převis, sjezdovky nelezu, tak nevim.
    Re: 8a plotny v krase02.07.2025
Nejvíce cest v plotně je na Vaňousových dírách (kolmé až mírně převislé). Další je třeba Býčí skála,
 Re: 8a plotny v krase02.07.2025
Převisy jsou snad jen v jeskyňkách, ale zda se tam leze nevím...
 Re: 8a plotny v krase03.07.2025
převislá plotna? To zní podobně jako tlustej hubeňour, vroucí led nebo chytrej volič pitomia

 Zillertal spaní, mýto atd01.07.2025
Poradí mi prosím někdo zkušený, jak je to teď v červenci se spaním, parkováním a mýtem v Zillertalu? Např když budeme spát na parkáči na Ginzlingem, platí se mýto jen výjezd?
Popř doporučili byste nějakou variantu pro klidné čistotné pankáče?
 Re: Zillertal spaní, mýto atd01.07.2025
Wilder Kaiser se na tom parkalu da spat, myto je tam za vjezd, ale mezi nejakejma hodinama se tam vu
 Re: Zillertal spaní, mýto atd02.07.2025
V Zillertalu se dá spát zde:
 Re: Zillertal spaní, mýto atd02.07.2025
Jé, čau Ondro :-)
  Re: Zillertal spaní, mýto atd02.07.2025
Ahoj Kubiku,
díky moc a krásné léto.

 Ztraceny bot23.06.2025
Kamarád ztratil botu 19.06.2025 pod cestou Forrest Gump v Teplických skalách, našel ji někdo?
 Re: Ztraceny bot25.06.2025
Jo jo, už ji mám. Pošlu přesné info, kde byla obratem po zaslání zbývající boty na adresu:
J
  Re: Ztraceny bot27.06.2025
Díky Jaryne, pošlu ti druhý, otoč se, zavři oči a počítej do tří.

Téma je stále aktuá

 Davle22.06.2025
Tak Davle uz se votvira! Prvni sektor uz je ofiko, muzeme slavit, muzeme lezt.
Jiz brzy bude vse!!!
 Re: Davle23.06.2025
Hmm, hlavně, že měsíc zpátky se mohl Kareš posrat a už to "otevírá"
 Re: Davle23.06.2025
O čem to mluvíš?? Termín od starosty je duben, zda to stihneme se uvidí. Pouze po 6 letech jsme doko
  Re: Davle23.06.2025
Bagr??!! XDD
   Re: Davle23.06.2025
proč by se nemohl na terénní úpravy a zabezpečení svahů v lomu použít bagr? je-li to se souhlasem vl
  Re: Davle23.06.2025
Honzo, vždyť to píšeš na sockach, že ten sektor je hotovej, tak je nebo není?
   Re: Davle23.06.2025
Píšu, že se dá v této stěně po tak dlouhé době konečně lízt, zkoušet a vše ladit. Chyběl jeden řetěz
    Re: Davle23.06.2025
bagr a sbíječka na výrobu cest - kam se hrabe starej kartáč Reš. todle bude asi jinej sport tadle gy
     Re: Davle23.06.2025
Ja tam byl a podle mě teda minimalne ta jedna stena byla jeste brutalne odtezena, vsak taky kdyz se
     Re: Davle24.06.2025
no, tady asi někdo nedovede rozlišit psaný text od produktů své vlastní představivosti. Těžký to obč
      Re: Davle sekačka 25.06.2025
Jenže Karesak dole píše, že tam fakt sekaj a jestli chceš znát důvody, můžeš mu naspat nebo zavolat.
       Re: Davle sekačka 26.06.2025
to nic nemění na tom, že sis některý významy vymyslel
        Re: Davle sekačka 26.06.2025
Jaký?
         Re: Davle sekačka 27.06.2025
třeba slučovat lezeckou cestu s terasou pod ní...to neni nic moc kognitivní výkon. Pokud nejsi psych
          Re: Davle sekačka 28.06.2025
Prestaň machrovat. Chceš se jen hádat, s tím jdi do hajzlu. A vezmi s sebou svoje skripta.
           Re: Davle sekačka 30.06.2025
nikdo nečekal, že bys uznal chybku, tak zkus brečet víc potichu.
    Re: Davle23.06.2025
Já teda nevím, ale podle mě se teda dá lizt a je to hotový. To, že tam město ještě neudělalo stánek
    Re: erarni presa? 26.06.2025
A jsou ty erarky textilní nebo kovový? Protože jestli textilní, tak to není moc dobrej nápad, proč j
  Re: Davle23.06.2025
Respekt Karešovi. Mazec prace.
Anonymni hejtri vubec tam nelezte, neni to pro Vas
   Re: Davle23.06.2025
Taky tam nepolezu, navíc "to ještě není hotový".
Ale bude to asi fajn venkovní přek
   Re: Davle24.06.2025
Mazec prace možna, ale tyvole proč tam kurva seká chyty? Byl jsem se tam nedavno podívat a je tam hr
    Re: Davle24.06.2025
Jo, to by mě taky zajímalo, přitom úplně zbytečně a hlavně jako mega okatě. Mega.
     Re: Davle24.06.2025
Vše má vždy svůj důvod a tady je jasný, kdyby jsi se zamyslel. Je tam traverz 10-20cm nohama nad zem
      Re: Davle24.06.2025
I kdyby tam byly všude umělé chyty, tak to každému fuk být nemůže, protože je to v rozporu s pravidl
       Re: Davle24.06.2025
máš pravdu, ale venkovní lezecká stěna ve skále má své výhodya nebyla by to první cesta v naší kotli
        Re: Davle24.06.2025
Já si tu moc dobře pamatuju Karesovi prohlášení jak sekání v prosecnici byla blbost a teď už by to n
       Re: Davle25.06.2025
Souhlas. Čím víc jsou pravidla "naše", tím důležitější je ta pravidla dodržovat. Není žádn
        Re: Davle25.06.2025
Ono se v zahraničních klettergarden něco seká?
         Re: Davle25.06.2025
Asi neseká, ale u nás nevím, jak vytvořit klettergarten v pevný skále s velkým množstvím rozmanitých
          Re: Davle25.06.2025
Hele, takle fakt ne. Trojek až petek je už nás až až. Fakt není důvod sekat, jestli si někdo chce se
           Re: Davle25.06.2025
A tahle akce neni proti pravidlům a etice??? Oni můžou, nikdo jiný ne? Kde to seš? Traverz je moc hl
            Re: Davle25.06.2025
sorry se to blbě zařadilo
           Re: Davle26.06.2025
a to jako kde?

vetsina oblasti jich ma <5 na sektor a vetsinou jsou to jeste k tom
            Re: línej ty vole 26.06.2025
Možná kdybys vyrazil někam dal, než na hranici prahy, taky by si jich našel tři prdele. Jo, jen tak
            Re: Davle27.06.2025
Zbořený Kostelec, Zákolany, Vinoř, Bráník, Středokluky, Borová skála, Budčice a další a další
      Re: Davle24.06.2025
Očividně sekaný stupy jsou i u pár cest jak je sanovanej ten velkej skalní zub, Turek tomu sektoru ř
       Re: Davle25.06.2025
Bílý tesák jsme tomu říkali od začátku, kvůli tvaru a barvě. A jak jsem psal, je tam boží trvarz s n
        Re: Davle25.06.2025
Po tom co se tam pro ten traverz vysekaly stupy a chyty. Tak to je fakt boží traverz. Něco jako Mara
      Re: Davle25.06.2025
Tak to je vostrý bagr, zbíječka. Resch je úplnej žabař, to bylo kvikotu, když se zjistila sekačka v
       Re: Davle25.06.2025
Klasiku, nikdo ti nebere klasiku. Máš Ádr, máš Kokořín. A já, v Tvým vlastním zájmu, chci ty tvý kla
        Re: Davle25.06.2025
Hele, tebe fakt baví lizt porad dokola ty stejný cesty?
Proč nejdeš na nějakou venkovní stěnu
         Re: Davle25.06.2025
Samozřejmě nebaví, koho by to bavilo. Lomovou sekačku vnímám jako přestupní stanici pro děti z překl
        Pro preklizkare25.06.2025
Lepší by bylo na ty preklizce nacvicit a naučit se lizt, abys pak mohl do nějaký normální oblasti mí
         Re: Pro preklizkare25.06.2025
Kdyby to mělo bejt po mým, tak do cizí sekaný cesty zasahovat nemůžeš. Ale na druhou stranu bys mohl
          Re: Pro preklizkare25.06.2025
To je oxymoron, žádný pravidlo sekání nedovoluje ani prvovýstupci a nějaký honza pravidlo že do seka
           Re: Pro preklizkare25.06.2025
není snadné najít rovnováhu mezi očištěním skály pajcrem (od volných bloků a viklavých chytů) a mode
            Re: Pro preklizkare25.06.2025
Vyseknout lištu v pevným je od pajcrování lokrů daleko opravdu hodně...
Cestu kde něco takový
             Re: Pro preklizkare25.06.2025
ano, vyvrtat dvě díry pět centimetrů od sebe vodorovně a mezi to odseknout (a mít skvělou lištu) je
              Re: Pro preklizkare25.06.2025
Doporucuju zajet se tam podívat, u toho biliho tesaka jsou prostě majzlikem udělaný listy, je to zhr
               Re: Pro preklizkare25.06.2025
ok, zase slezu z kola až pojedu okolo. zatím pokaždé když jsem z toho kola slezl a koukal, tak mě ta
           Re: Pro preklizkare25.06.2025
..takže problém je v tom, že takový pravidlo neexistuje? A kdyby takový pravidlo existovalo, bylo by
            Re: Pro preklizkare25.06.2025
Je to lom a soukromy pozemek.
Tam si snad muze delat kazdy co chce. Na rozdil od petrace, s
             Re: Pro preklizkare25.06.2025
Přesně jak píšeš. Dohoda je s majitelem pozemku. Vše si financujeme také ve spolupráci s městem. Vyk
              Re: Pro preklizkare25.06.2025
Prober se ty inteligente. To snad už ani není možný. Ty už prostě nejsi lezec. Jen macho, narcis a e
              Re: Pro preklizkare25.06.2025
Přesně tomuhle se říká dobroser. Tohle přímo popírá smysl lezeni. Tak se nad tim zamysli...
              Re: to určitě 26.06.2025
Kareš, ukaž mi tři místa, kde jsou v Rakousku běžně venku namontovaný chyty. Jedna vlaštovka jaro fa
              Re: Pro preklizkare27.06.2025
Už chápu význam onoho: má místo mozku sval!
             Re: Pro preklizkare25.06.2025
Není to soukromej pozemek, je to městský, takže je to veřejný pozemek.
            Re: Pro preklizkare25.06.2025
všude budou vysekané čtyřky. to je budoucnost :-(
             Re: Pro preklizkare26.06.2025
Klidně aji trojky
              Re: Pro preklizkare27.06.2025
děti, které nezvládnou nic než vysekané trojky, lézt stejně nechtějí, ve skalách se otravují a otráv
               Re: Pro preklizkare27.06.2025
Asi tak. Trojku vyleze i dítě co nikdy nelezlo, když chce. Děti většinou lezou mnohem líp než rodiče
      Re: Davle01.07.2025
Davle – kde se projekty nehledají, ale vykopávají
(aneb když nestačí síla, musí přijít bagr a
 Re: Davle24.06.2025
Tak část rybokurzů se ze Srbáče přesune do Davle, tak kdyby jen proto, tak asi dobrý,.ne?.
  Re: Davle25.06.2025
Aha, takze sekame chyty protoze traverz Kocka a muze to byt kazdymu jedno. Moc zajimavy
   Re: Davle26.06.2025
Kareš je bůh shybu.. za mě je asi jedno kdo si co vyseká, stejně to bude pořád kopa sraček...a jestl
    Re: Davle26.06.2025
A to rozhoduješ ty, kdo kam patří a nepatří? Se prober ty, primitive. Do oblastí, co dělá Kareš vás
     Re: Davle26.06.2025
To že tebe neco nenapadlo, ještě neznamená, že je potřeba to dělat majzlikem.
Kdyby se to jen
      Re: Davle26.06.2025
Jděte se bodnout s etikou. Dnes už leze každý druhý jouda a lezení je už dávno mimo vaší romantickou
       Re: Davle29.06.2025
Teď si ukázal jakej mamrd ses, právě proto, že leze čím dál tím víc lidí je třeba aby se etika dodrž
       Re: Soldat mam.d29.06.2025
Teď si ukázal jakej mam.d ses, právě proto, že leze čím dál tím víc lidí je třeba aby se etika dodrž
        Re: Soldat mam.d30.06.2025
Ty máš nějaké problémy? Chtělo by to trochu více dýchat, možná se ti špatně okysličuje mozeček..zkus
         Re: Soldat mam.d30.06.2025
Proč se nedrzis komentáře? Je to tak jak píše, čím víc lezcu, tím větší důraz na etiku musí být, jin
          Re: Soldat mam.d30.06.2025
Aha, takže já se mám držet tématu s někým, kdo mi nadává a uráží? To snad ne:-)
      Re: Davle26.06.2025
Prej očistil &#128512; ty si tam nikdy před tím nebyl co??? Jinak by si takový blábol nemohl nap
      Re: Davle27.06.2025
hele, můžu mít jednoduchej dotaz? Kolikrát jsi tam byl, abys to viděl? Nebo složitěji: viděl jsi tu
       hádej30.06.2025
nejspíš další diskuzní AI bot s IQ nastaveným na 90, aby nalákal tu správnou cílovku.
        Re: hádej01.07.2025
Viděl, byl jsem tam předtím, před 5 lety i teď a jsou tam hezky terasky a je to vysekany. Lezení je
     Re: Davle26.06.2025
davle pořád kopa sraček je ...
      Re: Davle26.06.2025
Pro někoho to seš i ty. Proti gustu... však to znáš
       Re: Davle27.06.2025
Zatím se tu jako primitiv projevuješ hlavně ty.
        Re: Davle27.06.2025
Buď konkrétní
         Re: Davle29.06.2025
Vandráku mamrdácká
          Re: Davle30.06.2025
Slabota, jistě to umíš lépe. Tak šup šup, to toho..
           Re: Davle30.06.2025
Tady to vypadá na klasického Karešovo ližprdelku. Někdo mi pomluví Karešáčka a jeho práci a hned fňu
            Re: je to tak30.06.2025
Jo, je to přesně tak, asi velkej kámoš co byl 3x na brigádě a teď mu to někdo pohanil (a docela oprá
             Re: je to tak30.06.2025
Na brigádě jsem nikdy nebyl, s Karešem jsem mluvil asi dvakrát. Ještě něco? :-)
            Re: Davle30.06.2025
Kde prosím kopu kolem sebe a fnukam? :-D
Jednoduché je to, že odděluji to, že jsou skály, kte
    Re: Davle26.06.2025
A to rozhoduješ ty, kdo kam patří a nepatří? Se prober ty, primitive. Do oblastí, co dělá Kareš vás
    Re: Davle26.06.2025
A to rozhoduješ ty, kdo kam patří a nepatří? Se prober ty, primitive. Do oblastí, co dělá Kareš vás
     Re: Davle27.06.2025
Z Mařenky se stala také tělocvična. Bohužel.
      Re: Davle27.06.2025
Taky tam řádil tým JKC?
       Re: Davle28.06.2025
HoSoHoPo
        Re: Davle01.07.2025
Ahoj všichni, i ty Kubo Turku! Dovoluji se ohradit ohledně skalní oblasti Mařenka. Mařenka byla pouz
         Re: Davle01.07.2025
Ach ta nápověda, Hore zdar.
         Re: Davle01.07.2025
Ach ta nápověda, Hore zdar.
         Re: Davle01.07.2025
Takže tělocvična. Vrtačka, lepení, čištění... Konec přemýšlení, konec strachu, konec nebezpečí.
 Re: Davle26.06.2025
Ze sekaček jsem měl nejradši tu bavorskou, ale to už je passé, páč mi to zatrh můj nutriční speciali
  Re: Davle26.06.2025
Je čínská sekačka rasistická?
   Re: Davle27.06.2025
Je. Záleží na rase psa, ze kterýho je vyrobená.
 Re: Dobrá sekačka 17.07.2025
Tak jsem se tam byl teď v týdnu podívat a je to dobrá sekačka, což je celkem škoda. Ale tak fitnesak

 Ufo? Jo? Ne? 22.06.2025
Je UFO friend poserů, stejně jako šáhlo tyč srabů a mágo prášek zbabělců? Ptám se pro kamaráda, ne kecám, ptám se pro sebe, poslední dvě zminovana nepoužívám, ale nad tím prvním uvazuju. Jak se k tomu staví komunita borců a jak komunita lezcu, co si ještě
 Re: Ufo? Jo? Ne? 22.06.2025
Myslím si, ve vší účtě, že bys neměl lézt. A to nejenom kvůli tomu, že máš pravděpodobně jen jedno o
  Re: Ufo? Jo? Ne? 23.06.2025
Jedno oko nevadí!
 Re: Ufo? Jo? Ne? 22.06.2025
se o tom pobav v komunitě pískařů a né tady, kam už skoro nikdo nechodí. Jsou lidi, co ufo nikdy, ji
  Re: Ufo? Jo? Ne? 23.06.2025
To jsem se bavil, zajímá mě názor odborné veřejnosti z lezec.cz, můžeš lizt sparu jistě, ale pak na
   Re: Ufo??? 23.06.2025
odborná veřejnost na lezci - tak drsnej fór už jsem dlouho neslyšel. si spad z višně? nebo se vynoři
    Re: Ufo??? 23.06.2025
Kam se řadíš ty? Ale k věci. Za mě proč ne, je to posun ve vývoji. Stejně jako už nikdo neleze na ko
 Re: Ufo? Jo? Ne? 23.06.2025
Ufo považuji za legitimní jištění, jako koule nebo uzlíky na smyci. Dolezeš, zajistíš... Poserpresk
  Re: Ufo? Jo? Ne? 23.06.2025
Právě, sahlo bych nepoužil, stejně jako na písku nelezu s magem.
 okurková sezóna23.06.2025
nudnej pokus o flame, na to ti tu skočila jen hrstka maníků nahoře :-p
  Re: okurková sezóna23.06.2025
Částečně to bylo psaný ve srandě, ale částečně mě to zajímá, jak na to nahlíží další mimo můj sociál
   Re: okurková sezóna23.06.2025
každej ať si dělá co chce (pokud svému okolí neškodí), kdo chce striktní pravidla, ten ať se odebere
    Re: okurková sezóna25.06.2025
Tak zrovna s lezením na rybu jsi tam přesvědčivě sklouznul.

To prostě na písku, o kte

 Nová jistítka13.06.2025
Poslední dobou se vyrojila spousta nových jistítek většinou s automatickou blokovací funkcí, v provedení ALPIN používané ke slanění. Občas jsem na něco upozorňoval. Doporučení k používání bývá, ale pro rozhodování při koupi to pro konkretní případy moc ne
 Re: Nová jistítka16.06.2025
Pěkný a zajímavý test.
Ale stále platí prastaré čum kam máš a futr to drž!!!
  Re: Nová jistítka16.06.2025
ja nevim... ja vyrostl an osme, kuli pulkam/dvojcatum sem pak presel na kybl, a furt mi nejak unika
   Re: Nová jistítka16.06.2025
Inu pro "staré mazáky" to neplatí, ti si vždy poradí., Ale když máte v kroužcích či oddíle
    Re: Nová jistítka16.06.2025
Serte na jistítka. Nejlepší je osma. A to není pokus o vtip, ale naprosto upřímné sdělení.
     Re: Nová jistítka16.06.2025
Ví se, že jednu přednost má a to že není tak závislá na průměru lana jako ty moderní. Ovšem jako vž
      Re: Nová jistítka17.06.2025
Osma má logiku ,nejlepší je asi jakýkoliv atc reverso kýbl..ale sám používám jen mamut smart celé gr
       Re: Nová jistítka17.06.2025
Na osmě sem se toho najistil dost. Ale na úplně jinech lanech. Na současný lana s průměrem 9,1-9,8 n
        Re: Nová jistítka17.06.2025
Jen takový dotaz, co je podle Tebe ta nevýhoda, kterou odstraňuje Neox? A opravdu se ptám, nerejpu.
         Re: Nová jistítka17.06.2025
Podle mě je to neuvěřitelně pohodlné rychlé podávání lana.
Za mě je Neox pro sportovkare abs
          Re: Nová jistítka17.06.2025
Jo, tak to jo. Rychlé podávání bez škubanců, bez držení palce palcem.
Ale malou zradu, v sobě
           Re: Nová jistítka18.06.2025
To, co popisuješ, byl problém i u standardní grigri a grigri 2.
Každopádně držet lano pod jis
            Re: Nová jistítka18.06.2025
Pochopitelně, jako na psa, “Drž!” :-) , to je jasný. Ale jak jsem psal, tady je to odskočení rychlé
             Re: Nová jistítka21.06.2025
Ještě jednou sem vlezu, pro pořádek a upřesnění.

Grigri - jedna až nekonečno, Druid a
          Re: Nová jistítka18.06.2025
Z dřívějších diskuzí.....
Při používání jakéhokoliv slaňovadla ke kroucení dochází. Včetně ký
           Re: Nová jistítka18.06.2025
reverso a kýbliky netočia
           Re: Nová jistítka18.06.2025
Tak jak to je! Točej, nebo netočej!? Kroutí nebo nekrouti!? Sakra to je bordel! Škoda že na to svaz
            Re: Nová jistítka20.06.2025
kýbl lano nekroutí, ale rovná. ale když ládujeme do kýblu mírně zkroucené lano, tak faktické rovnání
             Re: Nová jistítka20.06.2025
Aha,tento postreh me nikdy nenapadnul, zajimave. Dosud jsem mel dojem, ze kybl sice mene nez osma, a
             Re: Nová jistítka22.06.2025
Samozřejmě, že i kýbly lano kroutí, ale výrazně méně než půlloďák.
Nepomůže ani když lano nem
              Re: Nová jistítka23.06.2025
jestliže je něco kategorické prohlášení, potom je tato anonymní replika žhavým aspirantem. kýbl lano
           Re: Nová jistítka22.05.2026
Pri osme sa derie lano a osma (a tá toho znesie skoro nekonečno). Pri kýbliku sa derie HMSka.
           Re: Nová jistítka22.05.2026
Hlavné som zabudol napísať :) Kýblik lano nekrúti, no placatí ho :)
          Re: Nová jistítka19.06.2025
Za mě je Neox pro sportovkare absolutně nejlepší....Nic proti tomu, vývoj jde dál. Ale Je nejlepší?
        Re: Nová jistítka17.06.2025
Kdysi se při slaňování uváděla možnost procvaku karabinou pro polohu lana a zvýšení tření. Škoda že
       Re: Nová jistítka17.06.2025
Za mě taky smart.
     Re: Nová jistítka17.06.2025
Zajímavá kouzla viz
    Re: Nová jistítka17.06.2025
jj, test byl paradni - ale i strasidelny. Stejen to cely spociva v tom ze jistic nema sapt, antoz ma
     Re: Nová jistítka17.06.2025
Tu je třeba si uvědomovat nebezpečí jednotlivých samoblokovacích jistítek a nespoléhat se na ně vždy
  Re: Nová jistítka18.06.2025
Budu se opakovat.
FURT čum a FURT drž!!!
NIKDY ruka z lana!!!
   Re: Nová jistítka20.06.2025
jo
 Re: Nová jistítka18.06.2025
Ke každému jistítku obdržíš při zakoupení návod a firmy zhusta vydávají instruktážní videa, mudrlant
  Re: Nová jistítka18.06.2025
A ono je snad špatné, když si tu lidé řeknou své názory a zkušenosti z praxe?
  Re: Nová jistítka20.06.2025
Už jsi někdy viděl, ze by v instruktážním videu nebo návodu výrobce popsal i nevýhody na základě zku
   Re: Nová jistítka21.06.2025
A na co ti je x.té srovnání a recenze, když se v praxi ukazuje, že mnoho nováčků, z kterých se kupn
    Re: Nová jistítka22.06.2025
Těmhle totiž nepomůže nic. Mnohdy ani vlastní průšvihy...
     Re: Nová jistítka22.05.2026
No len v tom je ten zádrhel: na chybu ističa dopláca primárne istený, nie istič

 Kavčí lom13.06.2025
Ahoj, nevíte někdo stav Kavčího lomu? Dá se lézt?
 Re: Kavčí lom06.08.2025
V CHS je označeno jako trvalý zákaz.
Jinak tam duní zbíječky a vypadá na pohled pěs řeku na v
  Re: Kavčí lom06.08.2025
Něco se dá, něco ne.
 Re: Kavčí lom06.08.2025
Měl bych tady pohled přímo z místa: plac pod skalou je široký a rovný, je snížený zhruba o 1,5m. Tzn
  Re: Kavčí lom07.08.2025
dík, a Tornádo je zasíťovaný nebo se dá?
   Re: Kavčí lom08.08.2025
Tornádo není zasíťovaný, ale do většiny cest je napadán prach a hlína. To Tornáda a Pegase asi tolik
 Re: Kavčí lom12.08.2025
Na staveniště - cyklostezku a skálu je zákaz vstupu. Sítě byly schválené jen nahoře, vršky budou bez
  Re: Kavčí lom13.08.2025
Stejně jako je léta zákaz vstupu na cyklostezku na druhý straně.
 Re: Kavčí lom18.08.2025
Díky za info

 Lezecky Korno12.06.2025
V utery jsem z Korna odvezl brutalne nacucany lezecky s pocinajicim hermelinem (plisni) uvnitr. Boty jsem vycistlil, vysusil, vystrikal dezinfekci. Pokud ma majitel zajem, za popis a dve Zichovecky IPAs vratim. ;-)
 Re: Lezecky Korno12.06.2025
A Jaryn nebude mít co žrát
 Re: Lezecky Korno13.06.2025
ahoj, ten trubka jsem asi ja. utikali jsme pred destem a takto to dopadlo. zjistil jsem az dnes, ze
  Re: Lezecky Korno13.06.2025
Sakra. Jsem už myslel, že je mám v kabeli. No nic, užij si hermelín. Dobří lidé se ještě najdou.
  Re: Lezecky Korno15.06.2025
Jsou 42.0. Smula! ;-)
   Re: Lezecky Korno15.06.2025
To ovšem zásadně mění situaci...
    Re: Lezecky Korno17.06.2025
Situaci spis meni to, ze jsem majitelovi napsal a on se mi neozval. Prosim napravit!

 MAGA výškovky v TV USA05.06.2025
Dnes odpoledne 16:30 - 17:30 na Spektrum HD běžel díl seriálu "Montéři na laně". V dnešním díle američtí hrdinové malovali seizmické terčíky na 190 metrů vysoké stěně betonové přehrady Bullard Dam v Kalifornii a následně se jeli provětrat na lop

1   ...   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Boulderowetopo
Ahoj, kupoval někdo průvodce do polské Jury z facebookove stránky Boulderowetopo? Mě to pořád ukazuje, že to v mé zeni není dostupné a to i přesto, že jsem psal autorovi a ten to odblokoval..
yuri.m@seznam.cz14:09:16 02.07.2025
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi