LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
Bouldry:
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
Hory:
23.Bernard 2632
24.X. 2532
25.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231560 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
Green sport - Brno
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Německá dálnice 25.03.2017
Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
na kole?
Kup si roční známku
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
   Re: Německá dálnice 25.03.2017
A vubec mnoho unikatnich skal!
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Neprudič
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Ten Dým Ignoruj tlupa......
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
   Re: Německá dálnice 26.03.2017
Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017
Me na 28 Eur, hec ;)
     Re: Německá dálnice 26.03.2017
bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
      Re: Německá dálnice 26.03.2017
Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
       Re: Německá dálnice 27.03.2017
... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
        Re: Německá dálnice 27.03.2017
naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
         Re: Německá dálnice 27.03.2017
To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
          Re: Německá dálnice 27.03.2017
Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
           Re: Německá dálnice 27.03.2017
No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
            Re: Německá dálnice 28.03.2017
Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).

Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
   Re: Německá dálnice 28.03.2017
Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
  Re: Německá dálnice 28.03.2017
Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)

 vyska a vaha lezce24.03.2017
190cm, 90kg, shyboval sem na malicku jedny ruky a ne ze by to byla potiz.... Tak na co se furt kua vymlouvate???

 vylepšení deníčku - plugin23.03.2017
zdar

kde prosím najdu pluginy na vylepšený deníček, nějak to tady nemůžu najít, formátoval jsem pc

dík za navedení

 Výška/váha lezce23.03.2017
Ahoj

Mám 205cm/104kg/37 let, lezu rád a skoro pořád, techniku samozřejmě teprve piluju (lezu přesně rok - umělka, bouldry i skála), ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že ten metrák váhy je omezení jak sviň. V basketu to byla výhoda, ale na s
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Da se s tim lezt, ale do zazracnych vysin se nejspise nedostanes. Jak vaha, tak vyska bude na obtiz,
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky, mám takovou zkušenost, že některý nástupy (třeba i V1) jsou tak protivně blízko u sebe (nohy/r
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkusil bych možná i jiný než komerční bouldrovky, takové které jsou osázené chytama a můžes si vymys
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Lokal neni komercni? :)
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jasně, že je. Ale není to taková hypermoderní boulder jako BW,BB nebo 13. a je to tam osázené chytam
      Re: Výška/váha lezce23.03.2017
co tě omezuje v označených bouldrech na BW nebo v BB vymyslet si vlastní?
       Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Třeba množství chytů? Na BW to nejde téměř vůbec a a v BB jen v některých profilech které mají osáze
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkušenost z kategorie "odpozorováno", protože já stojím na té druhé straně spektra, jsem m
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
A ti dva dlouháni, nejsou náhodou z Prahy? Třeba bych se mohl něco přiučit rovnou od nich ;)
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ahoj,
být tebou bych tomu dal čas :) Myslím, že na osmičky se můžeš v pohodě ještě dostat, c
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky ... boulder dodávám pravidelně a hodlám u toho zůstat, takže snad ještě nějaké to zlepšení příj
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Mám jednoho kamaráda 195cm / 95-100kg, neudělá jediný shyb(možná jeden když sehodně snaží) a na písk
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Vzhledem k tomu ze si bodybuildil/poweliftil to nebude nedostatkem sily v horni polovine tela. Coz j
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tohle je dost individualni a z lezce ktery leze 6 (a jeste k tomu jen po roce lezeni, takze technika
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Kolik ti je? Ta vyska a vaha je zajimava na to, ze lezes 8. Diky!
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
32
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
32
   Re: Výška/váha lezce24.03.2017
8 na písku...VIII :D
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky! Zabojuju ;) Jen s těma botama to bude horší, musím se hodně snažit/obětovat, abych se vůbec do
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkus LS Miura, Katana Laces a Miura VS. Ted mam Miura VS, hodne tvrda bota, ale horsi v plotnach. Ka
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Velikost 49/50? ;)
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tarantula/ce se vyrábí max. do 48EU, tam si nepomužeš. Na druhou stranu - LaSportiva dělá lezky s kl
      Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Paráda, díkes, tohle se bude hodně hodit! ;)
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
i prsty na nohou se posilují - jednou v budoucnu zjistíš, že i tyhle stávající bačkory ustojej dost,
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Chce to kila dolů, každé je znát. Ale pro inspiraci: Toni Lamprecht 188 cm váha až 90 kg, vylezeny c
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Samozrejme, ze v kazdem sportu se najdou vyjimecni jedinci, kteri se absolutne vymykaji vhodnym mira
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No, kila dolů šla, ale už není moc kde brát, max tak 2-3, ale moc díky za inspiraci ... baskeťáci to
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Nj, ale Ghoul ma 205cm, nebo 190cm .. to je uplne jinde. Pro nej je 90kilo mod kostlivec, jestli muz
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
bído zvednul si mi náladu, jdu trénovat:)
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
 Výška plus, váha minus23.03.2017
Výška je výhodou prakticky vždy v položeném, kolmém a mírně převislém terénu. Zkrátka morfo.
  ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
;-)
   Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
Kde je vůle, tam je cesta! ;)

Přesto to vypadá na dalších 10 kilo dolu ... už teď jse
    Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
Přestaň se bičovat kvůli dalším kilům dolů a nalez radši pár kilometrů na skále, v kolmým, položeným
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Že se nehýbeš na překližce kvůli výšce je v pohodě.
Že se nedostaneš při své výšce při popiso
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Najdi si videa s Johnem Dunnem - vylezl tuším 8b a přijdeš na jiný myšlenky. Tady si radit nenecháve
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
John Dunn mě hodně baví, ale k tvé poznámce musím napsat, že na své nejtěžší projekty vždycky úplně
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
John Dunne - Big Issue. Na youtube. Fakt boží, co ten chlap dokáže. Jednak má šílenou sílu, ale hlav
     Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Přesně. To je takový kouzlo. (Pokud nejsi profi sportovec, reprezentant apod.) Soustředění na výkon
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tady je taky každej chytrej jak tejden. By mě zajímalo kolik z Vás po roce lezení mělo vytříbenou te
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Cau, no ja myslim, ze trpis typickym zacatecnickym komplexem. Na 6 jsi se dostal sakra rychle za rok
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky ... něco takového jsem se dočetl i v Tréninku sportovního lezce II a 5+/6- na techniku určitě z
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja resim vic ramena protoze jsem s tim mel vic problemu a obecne mam pocit ze je to castejsi problem
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jo a jeste neco...
1) Dulezite je delat cviky poradne a neprehanet to s vahou/moc tuhou gumou
      Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ghoul zvedal cinky a vazil tehdy 120kg.

3x10 kliku pro nej bude sotva rozvicka, i kdy
       Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jo, ale pokud je (nebo jiny ekvivalent) delat nebude a bude jen lezt, tak si privodi driv nebo pozde
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Děkuju všem, ani jsem nedoufal v tolik upřímně míněnejch reakcí. Sám dobře vím, že za další rok leze
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
no jestli jedeš na Velikonoce do Arca, tak výška a váha bude jednoznačná výhoda, nebudeš ušlapán.
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zdar, svýho času jsem řešil podobnou věc, mám 187/87 a z mých zkušeností:

1/zkus sund
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
1.pro lezeni/když uz ho umis/ je vaha alfou a omegou
2.spatna technika je jen nedostatek sily
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
jo ještě jsem Ti ted spocital Tve BMI a to je 24.8 tedy tesne pod hranici obezity u nelezce ale u le
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No na BMI bych moc zrovna nekoukal, nepočítá se somatotypem a svalovým poměrem. Takový Jimmy Webb BM
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tvl nez se budes nekde znova ohanet BMI, zjisti si nejdriv jak to vzniklo a k cemu je to urceny... V
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No tohle ber spis jako recesisticky pokus o sarkasmus. :D
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Asi tě zklamu, ale Zico opravdu neměří 178,5 cm. Tipoval bych, že má možná takových 168,5 cm :D :D :
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ani jsi mne nezklamal, ted v klidu mohu i ja zacit dobývat ferraty teda.
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ty voe, ty máš problémy. Takové bych chtěl taky...
 Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Nepatřím mezi ambiciozní lezce...ve svých 18ti letech sem lezl osmičky. Tělo dospělo, zesílilo...teď
  Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Ghoule, jseš na tom ještě dobře. Já mám óčka jako prase. Kdybych měl nohy rovný, tak jsem minimálně
   Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Ono je to vsechno individualni. Je fajn, kdyz ti lezeni dela radost. Pokud jsi OK s tim ze dokonverg
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Čau, já mám 130kg a 196cm. Lezu 6a na boulderech, na skalách 5. Lezu chvíli a taky to jde.
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Tvoje starosti na moji hlavu. V tvém věku už máš asi rodinu. Nebylo by lepší věnovat čas dětem a pře
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce23.10.2019
od vložení dotazu uplynulo už dost vody ve všech našich řekách, jak je na tom borec teď ?

 Slovensko-sektor Blázon23.03.2017
Ahoj, dá se lízt v oblasti Blázon (Malé Karpaty). Minulej týden jsme byli v Kršlenici a je tam zákaz kvůli hnízdění ptáků. Díky za info
 Re: Slovensko-sektor Blázon23.03.2017
 Singing rock bungee22.03.2017
Ahoj, kupil som si singing rock bungee na upevnenie cepinov k uvazku. V manuale stoji, ze pri chodzi mozem zapnut karabiny do hlavy cepinu singing rock bandit zozadu. To mi vsak nejde pretoze svetlost otvorenej karabiny je mensia nez material cez ktory to
 Re: Singing rock bungee23.03.2017
Mam, cvakam shora. Prijde mi to OK. Co ti na tom vadi?
  Re: Singing rock bungee23.03.2017
Dyť je to strašný. Jasný, jde to, stejně jako to jde vyřešit nějak samo-domo, ale proboha proč, když
 Re: Singing rock bungee23.03.2017
Jojo, stejný setup, stejný výsledek. Trochu fail ze strany singáče. Holt snaha byla, cepíny se poved

 čórka v inzerci22.03.2017
Zdar, v inzerci se objevilo něco, co vypadá jako čórka. Je to inzerát z 22.3., prodávající "Sarafov". "Prodám lezecké příslušenství". Lano, jistítko, presa a další věci, o kterejch prodávající zatím nezjistil, jak se jmenujou.
 Re: čórka v inzerci22.03.2017
Osmička!!! :D :D :D Frajer tomu vážně rozumí
  Re: čórka v inzerci23.03.2017
Najdi si ho na FB, je to Bulhar, takze zamena osmy za osmicku tak hrozna neni.

 Lano na pisek21.03.2017
Cau, asi budu casem kupovat nove lano. Mam uz skoro 2 roky Edelrid Daku 10mm a jsem docela spokojeny, ale mam vyhrady. Hlavne se teda fest spini a uz jsem mel v ruce lana, co se lip podavaly (asi hlavne vec prumeru, ale i kvalita opletu). Oplet je po 2 le
 Re: Lano na pisek21.03.2017
Mě třeba vyhovuje Tendon se SBS opletem, mám 9,7 Master a nějakou starou 10.
 Re: Lano na pisek21.03.2017
Vem Tendon Master 9.7 a nediskutuj. Cena/výkon nejlepší.
  Re: Lano na pisek21.03.2017
A co Ambition 9.8?
   Re: Lano na pisek21.03.2017
špatný
  Re: Lano na pisek22.03.2017
Master s SBS mužu jen doporučit. Mám starej Master 9.2 s SBS a lezu hlavně Súľov (slepenec podobný p
   Re: Lano na pisek22.03.2017
sulov a pisek - to je nebe a dudy. jediné, co by se sulovu z piskovcu blížilo, jsou sušky a panťák
    Re: Lano na pisek22.03.2017
Sulov nejsou jen vyšmýkané VPN a Tabula s vysokým podílem vápencového pojiva... Ostrej je ten matroš
     Re: Lano na pisek22.03.2017
jenže na písku škodí ten písek v opletu - jinde nevysypeš doma z lana deset deka sypkého bordelu. ne
  Re: Lano na pisek22.03.2017
Spatny.
 Re: Lano na pisek21.03.2017
Mám asi 2 roky Beal Tiger 10 a vyhovuje mi. Lezu hlavně na písku, nevšiml jsem si, že by se nějak mo
 Re: Lano na pisek21.03.2017
Jestli nejsi o chlebu a vode, tak si priplat za tendon master radu. Litovat tech penez nebudes.
 Re: Lano na pisek22.03.2017
jenom poznámka: špinění lana není vlastností lana, ale kombinace měkké slitiny jistítka a písku v la
  Re: Lano na pisek22.03.2017
No, to take vim, ale myslel jsem si, ze hlavni jsou vlastnosti lana. Hele, pouzivam Ocun Ferry a Mam

 praskání v laně20.03.2017
Ahoj, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti. mám ani ne rok staré lano a poslední dobou když  do něho dávám menší odskoky- do 3m nad kruhem, tak mi v něm vždycky praskne. Mám pocit že je to jen v opletu jak se to přehne v karabině. Stává se to někomu
 Re: praskání v laně26.03.2017
To dela uzel , ktery se pri zatizeni dotahuje a vydava ty praskave zvuky.zadny strach.

 FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
Ahoj, dotaz spise na kluky z lezec.cz, ziji delsi dobu za oceanem a uplne me neodpovida jak lezec prevadi US klasu na Francouzskou. Prijde mi to tady takove o pul az stupen posunute. Viz jakekoli jine zdroje, US srovnavaci tabulky, US lezci kdyz mluvi o c
 Re: FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
Vycházeli jsme z dostupných tabulek v době, kdy vznikaly žebříčky a od té doby se s tím více méně ni
  Re: FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
Trumen ma pravdu, v jakýchkoli článcích v US o lezení ve Fr a Šp je klasa vykládaná v závorce odpoví
  Re: FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
5.13a se standardně bere jako 7c+.
  Re: FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
Diky za odpoved. Ja ziju v kanade..kazda oblast se samozrejme ruzni (stari, material, typ), doma sem
   Re: FR vs. US klasifikace na lezci20.03.2017
Spis me slo o to, ze "hezke cele" stupne s US, ktere podle me a jinych zdroju koresponduji
    Re: FR vs. US klasifikace na lezci21.03.2017
jaký celý stupeň, když 8a je 9+/10- ??
   Re: FR vs. US klasifikace na lezci21.03.2017
Jsem pro a jsem upřímně zvědavej, jestli se změna uskuteční. Už jsem změnu na Lezci nezažil hodně dl

1   ...   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Německá dálnice
Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
12:01:07 25.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
na kole?
Kup si roční známku
d.12:17:08 25.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
13:22:00 25.03.2017
odpovědět 
   Re: Německá dálnice
A vubec mnoho unikatnich skal!
18:44:30 25.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc.
rakušák16:09:06 25.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starých aut (cca 15 let, jinejma lezci stejně nejezdí) bude možná u benzínu i větší.
d.16:47:35 25.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
Neprudič
Dieselák22:02:20 25.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
Ten Dým Ignoruj tlupa......
Dieselák22:03:53 25.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
15:37:49 26.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový motor o objemu dva litry, má roční mýtné podle dnes schváleného zákona přijít na 100 eur, dvouměsíční na 40 eur a desetidenní na 20 eur (2702, 1081 a 540 korun).

Tak jaky 3 eura?
20:53:59 26.03.2017
odpovědět 
   Re: Německá dálnice
Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
21:15:25 26.03.2017
odpovědět 
    Re: Německá dálnice
Me na 28 Eur, hec ;)
21:37:39 26.03.2017
odpovědět 
     Re: Německá dálnice
bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
d.22:18:19 26.03.2017
odpovědět 
      Re: Německá dálnice
Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -deset, dvacet let a posuzovat podle ni..
23:30:30 26.03.2017
odpovědět 
       Re: Německá dálnice
... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizký obsah neznamena vůbec nic.
06:51:36 27.03.2017
odpovědět 
        Re: Německá dálnice
naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
dieslák08:52:37 27.03.2017
odpovědět 
         Re: Německá dálnice
To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi prijde OK. Zalezi tedy na konkretnim motoru samozrejme. Vyvoj se fakt trochu nekam pohnul, nesudte podle svych narezlych plechovek, dojmu a prani ;)
09:02:23 27.03.2017
odpovědět 
          Re: Německá dálnice
Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný částice jako ten zlí diesel. Takže sekačka vyfasuje filtr pevných částic a přičte si dva litry ke spotřebě. Se podívej na výfuk nějakýho TSI jak je černej
d.10:20:40 27.03.2017
odpovědět 
           Re: Německá dálnice
No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela postacuje. Neni to ta nejslabsi varianta (ta je tusim 130PS, coz je fakt malo na tak velky auto, jel jsem v tom a je to liny...). Zatim jsem fakt spokojeny, docela dobre se s tim jezdi dlouhe vzdalenosti za lezenim. Jezdim hodne do svycarskych Alp, coz mam tak 400 - 600 km po dalnici a pokud nejedu jak hovado, tak se spotreba drzi na 7.2 l. Kdyz jsem si to auto kupoval vazne jsem premyslel o variante 3.0 TDI, ale nakonec jsem se dikybohu rozhodl pro benzin prave kvuli prichazejici norme Euro6 do mest v Nemecku (coz vetsina naftaku nesplnuje), kvuli vetsi silnicni dani a kvuli dalnicni znamce jejiz ceny se od toho take odviji. Plus pokud si to auto clovek ma nechat dyl, tak opravy pripadnych poruch na modernim naftaku jsou docela zabavne sumy. Filtr pevnych castic, nedej boze dvouhmotovy setrvacnik... No a kdyz si to tak clovek spocita a jeste do toho prida, ze velmi brzy budou ceny nafty na benzinkach snad konecne nastaveny jak by to melo byt, tz. drazsi nez za benal (jak uz je to v reichu ted), tak to nema uz lautr smysl, kupovat naftak. Netvrdim, ze lidi co si koupili pred 5ti lety naftak jsou idioti, to vubec. Idiotismus bylo, ze automobilky vicemene nutili lidi ty naftaky kupovat pod falesnou znamkou cistoty, uspornosti a kdovi co jeste. Kazdy komu se moderni naftak rozsypal vi, ze uspory jsou po prvni velke oprave ty tam a o cistote ted uz vsichni vime take sve. Jedine co me trochu mrzi je, ze jsem si nakonec nevzal benzin ve dvoulitru, mel bych 220PS a spotreba by nebyla o moc vetsi a dalnicni znamka by me vysla na 35e namisto 30e a rejpalove z lezce by to snad uz nepovazovali za sekacku :D Btw vy s naftakama co mate Euro 4 a niz, davejte si bacha kdyz jedete pres mesta jako Mnichov nebo Stutgart, mozna ani nevite ze je tam neco jako umweltzona a pokud by vas tam nekdo nacapal s autem co nema Euro 5 a vic, tak se nedoplatite. Nevim jak Mnichov konkretne, ale takovy Stuttgart je vicemene cely v te zone vcetne vsech primestskych casti, takze kdykoliv clovek sjede z dalnice, muze se dostat do pruseru.
14:03:30 27.03.2017
odpovědět 
            Re: Německá dálnice
Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK motory co něco vydrží, ekologická zátěž stejná jako ty TSi, trvanlivost 3x delší a spotřeba 1,5x menší...Navíc když popojíždím za TSičkem v koloně tak to je smrad že by jeden pad...
07:34:45 28.03.2017
odpovědět 
             Re: Německá dálnice
Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A mají prý nejvíc podílu na zapříčinění těžkých nehod. :) Možná by to chtělo Mercedes ne?taková známka usedlosti a bezpečnosti. Nebo létat letadlem. I když ,zase ta ekozátěž v letectví... Až EU odrovná diesely,tak bude cena benálu uplně jiná,než je teď a majitelům sekaček i třílitrů se to fakt bude zajídat.Měl sis koupit hybrida,když jsi tak prachatej.V tom je budoucnost.
09:06:11 28.03.2017
odpovědět 
              Re: Německá dálnice
Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v nouuzi i vyspis... Cecko v kombiku vypada jak pohrebak :D
12:08:29 28.03.2017
odpovědět 
              Re: Německá dálnice
Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem SUVcku.
12:12:04 28.03.2017
odpovědět 
              Re: Německá dálnice
A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
12:18:39 28.03.2017
odpovědět 
             Re: Německá dálnice
No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).

Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15 stary diesely. Je jich u nas hodne, smradu v 50% pripadu vydavaj az hanba.
09:08:45 28.03.2017
odpovědět 
   Re: Německá dálnice
Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to co z nich leze ven je menší svinstvo než libovolný diesel EURO 5 - 6 i libovolný přímovstřikový benzín EURO 6.

Taky mi uniká smysl rozdělení dálničního poplatku dle EURO normy, ona ta dálnice se novým vozem opotřebovává nějak méně ?

Takže je to zase klasické sociální inženýrství (donutíme vás koupit si nové auto) a trestání chudoby (nemáš na nový - zaplať).

Ale co, je to jejich země, ať si dělají co chtějí, nikdo mě nenutí tam jezdit.
r.19:13:00 28.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. Na Rozvadově sjet z naší D5 na 605 a přes Weidhause do Wohenstraußu. Výsledná trasa bude pomalejší, ale je asi o 20 km kratší než po dálnici. Nebo špatně počítám?
 jirkas08:58:14 26.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
15:36:03 26.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dvacet let jim tam zadarmo po dálnicích svištíme a mneme si ruce jak s těma skopčákama vyjebáváme když oni si musí koupit známku když jedou k nám a chtějí ujet po dálnici jen pár kilometrů.....
Lukas B.10:22:40 27.03.2017
odpovědět 
  Re: Německá dálnice
Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mezi sebe rozpočítají.
09:10:04 28.03.2017
odpovědět 
 Re: Německá dálnice
LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)
11:13:14 27.03.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi