LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
Bouldry:
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
Hory:
23.Bernard 2632
24.X. 2532
25.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231560 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni Bechyne28.04.2016
Byl nekdo lezt na Bechyni (foto dne)? Jake to tam je? Ma smysl tam jet, kdyz je vzdalenost k oblasti pres 100 km? Na fotkach to vypada dost hrozne, ale treba klamou.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Bechyně byla známá dříve jako boulderová oblast. Boulderů je tam zhruba 12 jiskra + 30 žiďárna.
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Diky JirkaSi za vecne info! Asi tam nekdy zajedeme.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
průvodce na bouldry je zde
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
spíš zde

 jake lano od bealu?27.04.2016
Čau, jaké mi doporučíte lano od Bealu? rozhoduji se mezi Beal Diablo 9,8 a Beal Tiger unicore 10
 Re: jake lano od bealu?27.04.2016
Myslím na klasické skalní lezení, popřípadě nějaká vícedélka
  Re: jake lano od bealu?28.04.2016
Klííd, lezci jsou veselá kopa.
Hele já mám teď Unicore Stinger. To je 9.4 a jsem s ním spokoj
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Beal Stinger mám už druhý a musím říct, že je hodně dobrý. Na tenký průměr až něčekaně dobrá životno
 Re: jake lano od bealu?29.04.2016
špatný se zatím nejeví ani booster 9,7,lezu ho zhruba rok, 2x, 3x týdně. Jen mi přijde zbytečně rych
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Tiger je výborné lano. Má o něco méně lepší parametry než Diablo. Asi bych vybral Tiger. Jak JirkaS
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Nikdy jsem nepochopil výhody tenkých lan, kdy musíš mít kvalitního jističe, rychleji se ojedou a psy
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
váha. a v grigrině ti to neprojede jako v kyblíku
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Nižší váha, menší objem po sbalení (asi to nejdůležitější, na cestování letadlem klíčové) a subjekti
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
já ted koupil boostera a max spokojenost - a nejsem sám
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Ja mam Jokera, kupoval jsem ho prave kvuli vaze do letadla. Naskakal jsem toho do nej hodne a v poro
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Na Joker se křivě podíváš a odejde mu oplet.
    Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Blbost.
     Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Já se na něj taky blbě koukal. Hlavně nekupovat ekonomické verze. Na ty stačí jen blbě mrkat.
      Re: jake lano od bealu?04.05.2016
jj, koupil jsem levneho mamuta a do roka to byl drát jak do betonu ...
       Re: jake lano od bealu?04.05.2016
Zajímavé, mám jinou zkušenost, taky jsou koupil levného Mammuta, ať vyzkouším, za jak dlouho odejde.
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
S tim opletem - do Jokera jsem toho naskakal fakt hodne - dlouhy i kratky nacvicovaci a rezu minimal
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
já měl takovej nějakej modro/červeno/šedý z Arca a byla to dost bída - ale byl k němu aspon lanovak

 Portugalsko27.04.2016
Ahoj, plánujeme jet na přelomu června a července na road trip po Portugalsku. Máme na to něco přes tři týdny a rádi bychom dali i nějaké lezení, ale spíš takové nepříliš zavazující. Tj. ideálně někam přijet, nemuset nic extra hledat, mít relativně dobřý p
 Re: Portugalsko27.04.2016
Tak jen tak bude dobra snad mozna jen Guia, to ostatni mi prijde jakoby nic. Spis mozna ale jen tak
  Re: Portugalsko27.04.2016
Oki, díky. Vycházím z toho, že do jury se dá taky zajen ne tak na den, nebo do labáku a tak.
 Re: Portugalsko27.04.2016
Myslím, že v létě tam bude k padnutí, u chladnýho oceánu se to asi dá, ale ve vnitrozemí je fakt hor
  Re: Portugalsko27.04.2016
My teplo milujem a k padnutí pro nás není téměř nic :) To je fakt dost subjektivní...
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ahoj, pozri článok na boulder.sk v sekcii Články hľadaj Portugalsko. Možno tam nájdeš nejakú inšpirá
    Re: Portugalsko27.04.2016
Na september dobry vykony! moc pekny video
    Re: Portugalsko28.04.2016
Jee, to je nadherný! Krásnej článek, krásný fotky, parádní cesta i výkony :) Díky moc za inspiraci :
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ani 45 ve stinu a temer nulova vlhkost vzduchu? Co se v tom da vylezt?
   Re: Portugalsko28.04.2016
Guia, Montejunto, Sesimbra, Fenda k veceru ... cerven/cervenec, denik z roku 2008 rika ze se dalo
    Re: Portugalsko28.04.2016
Díky moc!
 Re: Portugalsko27.04.2016
 Nový úvazek26.04.2016
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje
  Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop dělá sedáky?
   Re: Nový úvazek27.04.2016
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
    Re: Nový úvazek27.04.2016
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty
     Re: Nový úvazek27.04.2016
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
      Re: Nový úvazek27.04.2016
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
       Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
        Re: Nový úvazek27.04.2016
Tak děkuju za probuzení :)
         Re: Nový úvazek29.04.2016
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
          Re: Nový úvazek29.04.2016
:))
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
 Re: Nový úvazek28.04.2016
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlněj
  Re: Nový úvazek30.04.2016
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim
 Re: Nový úvazek29.04.2016
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokoj
 Re: Nový úvazek30.04.2016
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývo
 Re: Nový úvazek01.05.2016
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.

 Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Vybírám úvazek mezi značkami uvedenými v nadpisu. Je jedna výrazně lepší než druhá? Chtěl bych hlavně pohodlné nohavičky. U současného mi ty úzké šité ztvrdly a je to děs (starý singáč). Momentálně mi padl mi do oka Singing Rock Garnet. V létě lezu všechn
 Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Nové sedáky RE jsou líbivé, i když našití poutek působí hodně čínsky. Bohužel mají velkou nevýhodu v
  Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Měl jsem Ocůn Ego (než mi ho ukradli) a spokojenost naprostá. I když je to myšleno hlavně jako sport

 Kazbek v květnu26.04.2016
Ahoj!

V půlce května s kamarádem nabíráme směr Gruzie a v plánu je Kazbek. Nebyl jste tam někdo ve stejném nebo +/- podobném období?? Zajímaly by mě nějaké informace o tom co můžu od normálky asi tak očekávat. :) Jestli jsou sněhové mosty

 Výstup na Triglav25.04.2016
Zdravím, chystám se v květnu na Triglav. Nemá někdo zkušenosti s tominskova pot v tomto termínu? Nerad bych vlezl do nějaké pasti. Díky
 Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Myslím že to bude v pohodě. Jen bych si kromě obvyklých cajků na zimní lezení vzal ještě sněžnice.
  Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Julky v zimě jsou docela past, masiv Triglavu zvlášť. Občas tam někdo zahyne - blbé sestupy, střídán
   Re: Výstup na Triglav25.04.2016
no vidíš, to jsou ty blbé intuitivní překlady, jako jsem kdysi marně hledal "feine" čili f
    Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Krušliva grapa? To je něco jako borovička?
     Re: Výstup na Triglav26.04.2016
borovičku (nebo jinou pálenku) je nutno ordinovat dodatečně po grapě pro uchování duševního zdraví.
      Re: Výstup na Triglav26.04.2016
Google translate poradil. Takovýhle věci by se měly publikovat až po 22 hodině večerní.

 Černolické Skály23.04.2016
Ahoj, prosim Vás kdo jste byli teď z jara v Černolických skalách jak to vypadá ? není to moc roschrastaný ? případně zamešený ? dík za info.
 Re: Černolické Skály23.04.2016
Byl jsem tam začátkem dubna a bylo to v pohodě.
 Re: Černolické Skály26.04.2016
Už asi 90 let víceméně stejně, zrovna letošní zima nemohla mít moc vliv :)
  Re: Černolické Skály26.04.2016
Ahoj dík za konkrétní info. (pět let jsem tam nebyl tak jen malej průzkum na dálku) a ještě jedna vě
   Re: Černolické Skály26.04.2016
Průvodce na Černolické skály v pdf najdeš na netu nejlíp tak, když budeš hledat klíčové slovo "
    Re: Černolické Skály26.04.2016
Souhlas. V podstatě na netu kolujou dva a oba jako základ stačí. Pokud bys potřeboval něco konkrétní

 Sellrain - stav sněhu22.04.2016
Ahoj, máte někdo aktuální info jak to vypadá v oblasti Sellrain se sněhem, od jaké výšky se ještě dá uvažovat o skialpech - jak dlouhé budou případné nástupy bez sněhu pod nohama? Dík.
 Re: Sellrain - stav sněhu25.04.2016
Webcamy napovi:

  Re: Sellrain - stav sněhu26.04.2016
Díky moc, ty odkazy se budou hodit i příště. Bohužel nám to zřejmě nevyjde - noha v ortéze na dva tý

 záchrana na Suškách22.04.2016
Nevíte někdo, co se stalo včera na Suškách?
 Re: záchrana na Suškách22.04.2016
asi nehoda

1   ...   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Lezeni Bechyne
Byl nekdo lezt na Bechyni (foto dne)? Jake to tam je? Ma smysl tam jet, kdyz je vzdalenost k oblasti pres 100 km? Na fotkach to vypada dost hrozne, ale treba klamou.
10:21:11 28.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezeni Bechyne
Bechyně byla známá dříve jako boulderová oblast. Boulderů je tam zhruba 12 jiskra + 30 žiďárna.
Teď místní kluci očistili skály v místě kempu (i na druhé straně). Vzniklo tam v průběhu hlavně roku 2015 desítky nových cest, nyní je tam zhruba stovka, ale dělají se další. Stěny jsou vysoké od 8 do zhruba 20m. Materiál místy lámavý, ale hlavně proto, že je to čerstvý (po olezení už je pevný), tvoří horně lišty často i sklopený. Je tam hodně lehkých cest, ale i docela dost středně těžkých. (asi 30 osmiček). Vizuálně to nevypadá jako bomba, ale lezení je to pěkný odjištění super na dolezech mailony. Dole rovinka, dobrý pro děcka. Chystá se článek a na Lezci už je průvodce.
 jirkas11:10:11 28.04.2016
odpovědět 
  Re: Lezeni Bechyne
Diky JirkaSi za vecne info! Asi tam nekdy zajedeme.
11:25:41 28.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezeni Bechyne
průvodce na bouldry je zde
http://www.bouldering.cz/ page-guide.php?id_g=11
(1 mezera)
honza k.19:34:18 28.04.2016
odpovědět 
  Re: Lezeni Bechyne
spíš zde
http://www.bouldering.cz/bouldry/ pruvodce/cesko.html
Jiskra (okolí bechyně)
h19:35:21 28.04.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi