Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
... noty?
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
okénko na poznámky tam přece už je??
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chro
   Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
A proč si to nepíšeš do průvodce ?
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťov
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v d
         Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hledi
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí.

 Moldávie/Oděssa03.06.2015
Ahoj začátkem září se chystám do Moldavska a pak Oděssa, nechcete se někdo přidat ? Cesta autem.

 Pivo pod skalou03.06.2015
Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Neja
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Heh tak to je mazec =D
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu neb
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 pl
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přizná
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě t
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc n
    Re: Pivo pod skalou04.06.2015
paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D

 Roca ploché smyčky02.06.2015
Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji.

 Vysoká u Štěpánova02.06.2015
zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!

 Meindl Idaho02.06.2015
Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc

 La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
 Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Díky!
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
  Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a

 Aktuální podmínky Totes Gebirge01.06.2015
Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
   Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem

 Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
   Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Toto je téma staré jak lidstvo samo:
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako sm
        Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
        Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3 X 50%, to je dobrý! :)
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
jako fakt??
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
    Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
     Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nebo do horší. Podle toho.
   Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak

 Sklerotnice-adr01.06.2015
Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky

1   ...   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 pro adminy-vylepšení deníčku
Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
barbar19:17:44 03.06.2015
odpovědět 
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku
Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
22:36:52 03.06.2015
odpovědět 
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku
... noty?
jikos23:58:34 03.06.2015
odpovědět 
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku
noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
barbar onan08:59:20 04.06.2015
odpovědět 
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku
spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém víkendu si posílat s 3 lidma vzájemně, kde kdo byl a co přelez
00:02:58 04.06.2015
odpovědět 
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku
okénko na poznámky tam přece už je??
08:26:37 04.06.2015
odpovědět 
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku
ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chronologicky za sebou-prostě deník
barbar onan08:57:47 04.06.2015
odpovědět 
   Re: pro adminy-vylepšení deníčku
No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si je píšu do políčka pokusy
 Polda09:08:59 04.06.2015
odpovědět 
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku
jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš na cestu v deníčku, tak se ti poznámka zobrazí, i u jiných lezců
09:17:36 04.06.2015
odpovědět 
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku
A proč si to nepíšeš do průvodce ?
OndraH10:19:41 04.06.2015
odpovědět 
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku
Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťovat, jestli tam u té něco je dopsáno, či není..
Polda10:19:54 04.06.2015
odpovědět 
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku
Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samostatné tlačítko na zobrazení poznámky (upravit/odstranit/zobrazit poznámku). Stejně tak, pokud mám zobrazenou konkrétní cestu, rovněž se na poznámky z přelezů u přelezců nepodívám, musím najet na jejich deníček a tam složitě konkrétní cestu hledat a až pak si zobrazím poznámku... Lepší by zase bylo u seznamu přelezců dané cesty vedle data přelezu ještě tlačítko pro zobrazení komentáře z přelezu, případně alespoň datum zaktivovat pro zobrazení komentáře po najetí myší.
 Variant10:37:59 04.06.2015
odpovědět 
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zobrazen sektor, je tam jen oblast a cesta. U pískovců tak mám někdy napsáno několikrát pod sebou typicky Stará cesta a vůbec nevím na kterou věž. Cestu si musím rozkliknout abych to zjistil, ale to už jsem pryč z deníčku.
Aleš11:06:40 04.06.2015
odpovědět 
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zobrazen sektor, je tam jen oblast a cesta. U pískovců tak mám někdy napsáno několikrát pod sebou typicky Stará cesta a vůbec nevím na kterou věž. Cestu si musím rozkliknout abych to zjistil, ale to už jsem pryč z deníčku.
Aleš11:07:12 04.06.2015
odpovědět 
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku
taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v dané oblasti lezl.
Aleš11:08:41 04.06.2015
odpovědět 
         Re: pro adminy-vylepšení deníčku
ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hlediska žebříčku stejně nemá smysl. Nesmyslný zapisování kombinace různých cest a varinat (nejkřiklavnější je snad Krkavka) a k tomu si další zapíše vklidu OS a přitom drapli po expresce či v tom seděli, vrcholem všeho je pár deníčků úplnýho čermákování.
16:04:18 04.06.2015
odpovědět 
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku
taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám a sektory přijdeš. jak potom poznáš na kterou věž si lezl "starou cestu"?
Aleš16:21:41 04.06.2015
odpovědět 
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku
to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí. Dost často si tam ani nepíšou spolulezce. Jak psáno výše, radši bych zpřístupnil celý deníček jen pár lidem a nikoli jen volba, že chci přelez cesty zapsat veřejně / neveřejně. Veřejně tady nechci mít nic, způsobeno úpadkem celkové úrovně diskutujících. Kdyby tady nebylo zapsáno tolik cest, tak sem už dávno na 8a.nu
11:08:54 04.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi