Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English pro adminy-vylepšení deníčku 03.06.2015 Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 03.06.2015 Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 okénko na poznámky tam přece už je??
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chro
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 A proč si to nepíšeš do průvodce ?
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťov
            Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samo
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
                Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v d
                  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hledi
                    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí.
Moldávie/Oděssa 03.06.2015 Ahoj začátkem září se chystám do Moldavska a pak Oděssa, nechcete se někdo přidat ? Cesta autem.
Pivo pod skalou 03.06.2015 Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Neja
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Heh tak to je mazec =D
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu neb
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 pl
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přizná
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě t
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc n
        Re: Pivo pod skalou 04.06.2015 paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D
Roca ploché smyčky 02.06.2015 Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji.
Vysoká u Štěpánova 02.06.2015 zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!
Meindl Idaho 02.06.2015 Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc
La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
  Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Díky!
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
    Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a
Aktuální podmínky Totes Gebirge 01.06.2015 Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
    Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
      Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem
Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
      Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
                Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
        Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
              Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
                Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3 X 50%, to je dobrý! :)
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Smyčky DMM = smyčky Ocún.
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 jako fakt??
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
        Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
          Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nebo do horší. Podle toho.
      Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak
Sklerotnice-adr 01.06.2015 Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky
1
...
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
...
2263
pro adminy-vylepšení deníčku Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.?? barbar 19:17:44 03.06.2015odpovědět
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;) 22:36:52 03.06.2015odpovědět
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku barbar onan 08:59:20 04.06.2015odpovědět
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém víkendu si posílat s 3 lidma vzájemně, kde kdo byl a co přelez 00:02:58 04.06.2015odpovědět
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku okénko na poznámky tam přece už je?? 08:26:37 04.06.2015odpovědět
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chronologicky za sebou-prostě deník barbar onan 08:57:47 04.06.2015odpovědět
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si je píšu do políčka pokusy Polda09:08:59 04.06.2015odpovědět
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš na cestu v deníčku, tak se ti poznámka zobrazí, i u jiných lezců 09:17:36 04.06.2015odpovědět
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku A proč si to nepíšeš do průvodce ? OndraH 10:19:41 04.06.2015odpovědět
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťovat, jestli tam u té něco je dopsáno, či není.. Polda 10:19:54 04.06.2015odpovědět
            Re: pro adminy-vylepšení deníčku Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samostatné tlačítko na zobrazení poznámky (upravit/odstranit/zobrazit poznámku). Stejně tak, pokud mám zobrazenou konkrétní cestu, rovněž se na poznámky z přelezů u přelezců nepodívám, musím najet na jejich deníček a tam složitě konkrétní cestu hledat a až pak si zobrazím poznámku... Lepší by zase bylo u seznamu přelezců dané cesty vedle data přelezu ještě tlačítko pro zobrazení komentáře z přelezu, případně alespoň datum zaktivovat pro zobrazení komentáře po najetí myší. Variant 10:37:59 04.06.2015odpovědět
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zobrazen sektor, je tam jen oblast a cesta. U pískovců tak mám někdy napsáno několikrát pod sebou typicky Stará cesta a vůbec nevím na kterou věž. Cestu si musím rozkliknout abych to zjistil, ale to už jsem pryč z deníčku. Aleš 11:06:40 04.06.2015odpovědět
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zobrazen sektor, je tam jen oblast a cesta. U pískovců tak mám někdy napsáno několikrát pod sebou typicky Stará cesta a vůbec nevím na kterou věž. Cestu si musím rozkliknout abych to zjistil, ale to už jsem pryč z deníčku. Aleš 11:07:12 04.06.2015odpovědět
                Re: pro adminy-vylepšení deníčku taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v dané oblasti lezl. Aleš 11:08:41 04.06.2015odpovědět
                  Re: pro adminy-vylepšení deníčku ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hlediska žebříčku stejně nemá smysl. Nesmyslný zapisování kombinace různých cest a varinat (nejkřiklavnější je snad Krkavka) a k tomu si další zapíše vklidu OS a přitom drapli po expresce či v tom seděli, vrcholem všeho je pár deníčků úplnýho čermákování. 16:04:18 04.06.2015odpovědět
                    Re: pro adminy-vylepšení deníčku taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám a sektory přijdeš. jak potom poznáš na kterou věž si lezl "starou cestu"? Aleš 16:21:41 04.06.2015odpovědět
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí. Dost často si tam ani nepíšou spolulezce. Jak psáno výše, radši bych zpřístupnil celý deníček jen pár lidem a nikoli jen volba, že chci přelez cesty zapsat veřejně / neveřejně. Veřejně tady nechci mít nic, způsobeno úpadkem celkové úrovně diskutujících. Kdyby tady nebylo zapsáno tolik cest, tak sem už dávno na 8a.nu 11:08:54 04.06.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: