Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Semmering 20.03.2015 Nevite nekdo, jake podminky vladnou v Semmeringu po zime? Je tam jeste snih a jsou skaly protekle? Chcem se tam stavit na Velikonoce. Diky
  Re: Semmering 20.03.2015 Tam se lyžuje.
PAMIR7000 19.03.2015 zdar, jaké máte zkušenosti s bundama od Pamiru, nebo asi spíš pro mě jediná možná verze -model s kapsama KAN TENGRI.
  Re: PAMIR7000 20.03.2015 Ahoj, viděl jsem ve skutečnosti,měl jsem na sobě v Tatrách. Materiál OK, váha OK, provedení OK. Já b
Brno stena 19.03.2015 Rad by som sa opytal, ci na stenach v Brne maju niekde samoistiace mechanizmy,ak aj clovek pride sam liezt. Dik.
  Re: Brno stena 19.03.2015 Pouze 2 kusy na Hudy stene.
lezení Francie 18.03.2015 Ahoj víte někdo, jak je to s přespáváním Aux-en-Provence a v lezeckých oblastech kolem Nice? Vyrážíme do Finále a rádi bychom odskočili lézt do Francie. Máte nějaký tip? Potřebujeme oblast, ve které je různorodé lezení. Celá skupina se pohybuje mezi (4-7c
  Re: lezení Francie 18.03.2015 Okolo Nice je se spaním na divoko opravdu velký problém.
  Re: lezení Francie 18.03.2015 Můj tip by byl vynechat Finale a jet rovnou směrem na Nice :-D
    Re: lezení Francie 18.03.2015 Vubec ho neposlouchejte a radsi zustante ve Finale :-)
  Re: lezení Francie 18.03.2015 No kolem Nice to nadivoko asi moc nedáš.
    Re: lezení Francie 19.03.2015 okolo Nice tě můžou ve spánku vykrást. ale to můžou i přes den, když lezeš, tak to je největší probl
      Re: lezení Francie 19.03.2015 Nepleteš si tak trochu Nice s Marseille?
        Re: lezení Francie 19.03.2015 Nice - La Turbie - vykradené auto. Ale Marseille není o moc lepší.
          Re: lezení Francie 19.03.2015 Letos bych se chtěl do Francie také podívat. Jak to tady tak vidím, musím se zeptat: Vykrádání aut j
            Re: lezení Francie 19.03.2015 Verdon je v Provence, to snad mluví samo za sebe. Tedy ano, ve Verdonu můžeš snadno najít auto s vyt
              Re: lezení Francie 19.03.2015 Díky za reakci, ale vůbec mě to nepotěšilo. Opravdu je to tak horké? Verdon vypadá, co se týče lezen
                Re: lezení Francie 19.03.2015 Zalezi na tom, jestli mas proste smulu (tedy krome Calanques/Marseilles, kde je situace extremni).
                  Re: lezení Francie 19.03.2015 Nikdy nám auto ve Francii nevykradli, byli jsme několikrát ve Verdonu, v Tarnu, St. Legere, Chateauv
                    Re: lezení Francie 20.03.2015 Nejhorší je v autě nechávat snadno uchopitelné věci. Také mám zkušenost s vybraným autem pro změnu z
  Re: lezení Francie 21.03.2015 Ahoj.
Využijte nějakej kempík. Po rozpočítání to většinou vychází cca na 5éček na osobu/noc a
Volný pád 80 m 18.03.2015 Už to byl někdo na Matějské vyzkoušet? Dík.
novinky.cz/domaci/363265- adrenalin-ocima-navstevnika-matejske-pouti.html
El Chorro 18.03.2015 Opravili Caminito. Prvního půl roku vstup zdarma. Rezervace nutná. 30.000 lidí už si lístek zarezervovalo. Bojím se, že budou i tunely hlídanější. Už se těším jak budu chodit do zadních sektorů vrchem. Vlastně už se tam ani moc netěším...
Průvodce Labák 17.03.2015 Neví někdo zda nevyjde už nový průvodce na Labák?
Délka lana na stěnu 17.03.2015 Zdravím! Měl bych takovou skoro akademickou otázku. Je někde v ČR umělá stěna, na kterou by nestačilo 30m lano? Předem díky za odpověď!
  Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 hokok kladno, a stalo by ho za to opravit...
    Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Asi by ta 25m věž za to stála, je unikátní, ale jinak jsou prostory stísněné a neumožňují rozvoj. Na
      Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 unikat je ten outdoor... ideal
  Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Big Wall
  Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Zlín Vertikon, Brno Duro Salewa a Brno Hudy stěna :)
    Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Na Free Solo 40m a na venkovni kominy 70m.
    Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Kolik je tak pořeba do Brna na Hudy a na Duro? Už asi půl roku se tam chystám...
      Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Na Hudy 40m, na Duro 50, Klajda a Olympia 35.
Popravde neviem kam tazatel chodi aby m
        Re: Délka lana na stěnu 18.03.2015 Na Hudy vyjde 35, vyzkoušeno.
          Re: Délka lana na stěnu 21.03.2015 Dekujeme ze na HUDY stene Brno pouzivate lano min. 40 m je to pro vadi bezpečnost i bezpeci okolo le
            Re: Délka lana na stěnu 21.03.2015 Tak tohle bych rad videl trochu vice oduvodnene ;). Jakoze se bojite, ze se nekdo navaze do tretiny
              Re: Délka lana na stěnu 22.03.2015 Na Betonce taky vvystacis s 29.5, pokud nelezes v tom nejvetsim dachu. Vetsinu dlouhejch cest ale mu
  Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 ani na smichove si s 30 některy cesty nezalezes, minimalne ne na uzivatelskej komfort. zbyde tak pul
  Re: Délka lana na stěnu 17.03.2015 Na BigWallu mají na pilířích cesty cca 23-25 metrů (přepona plus nerovně vedené lano). Na Smíchově,
    Re: Délka lana na stěnu 18.03.2015 K výše uvedeným bych ještě přidal třeba Namche v Praze na Palmovce, tedy pokud jde o část zvanou „ba
  Re: Délka lana na stěnu 18.03.2015 Makak Jablonec, píšou 45, ale 40 stačí ;-)
    Re: Délka lana na stěnu 21.03.2015 Jedna věc je kolik stačí a druhá kolik je optimál. na 15m stěnu by 30stačilo ale hrubě bych to nedop
      Re: Délka lana na stěnu 21.03.2015 tak to já jo a to cenu, prostě je to předražený a prodejci si honí kapsy.
Nevidim důvod, proč
        Re: Délka lana na stěnu 21.03.2015 A když s ním nepolezeš vůbec, vystačí ti ještě na dýl.
        Re: Délka lana na stěnu 22.03.2015 zrovna Smíchoff udává výšku 15,5m. Ve sportovním převisu jsi s 30m lichej a to nemusíš ani do stropu
          Re: Délka lana na stěnu 22.03.2015 Tak v tom sportovnim previsu jsem casto lezl s 31 m a lana po spusteni zbyva hafo. Ono dnes stena, k
            Re: Délka lana na stěnu 23.03.2015 Na druhou stranu jsem viděl i idioty, co kvůli krátkému lanu dali podlahu v Holešovicích.
La Sportiva Futura vs Solution 16.03.2015 Prosím o radu někoho, kdo má zkušenosti s oběma typy lezaček od La Sportiva.
Jaké jsou Futury "bez hran" a hodí se na malé stupy, na vápno? Jak se chovají třeba na tření, na písku? Jak Solution?
A jiné poznatky - zkušenosti. Díky
  Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Ahoj, mám zkušenosti jen se Solutionama (úžasná bota :-) Futury jsem chtěl zkusit, ale nevlezu se do
    Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Mam podobny problem. Zkus Speedstery, ty jsou delane na sirokou nohu.
  Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Napíšu z pozice velké tlapy (46, lezečky 43,5):
Solution je poměrně měkká bota, na mi
    Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Tak me teda prijdou Solutiony mnohem tvrdsi nez Testarossy. Ty se mi zdaji mekke uz nove a prijdou m
      Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Taky bych to úplně otočil.
Jak pokud jde o tvrdost, tak o hodnocení.
Nejhorší Testaros
        Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Ta pata na Solutionech chce naucit. Hodne lidi na to nadava, to je pravda, ale jde se to naucit a pa
          Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Dík za vaše postřehy.
        Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 A jaké lezačky Piškote používáš a vyhovují ti tak, že si je chceš koupit (kupuješ) znova? Lezeš přev
          Re: La Sportiva Futura vs Solution 17.03.2015 Solušny a Miury točím opakovaně. 99% na písku (teď), dřív třeba 90% na písku.
Abych nebyl nes
            Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Spodní dva odstavce jsou jasný, lezu od roku 95.
Jen mě zajímal názor pískařského esa.
              Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Tyjo ja si ted koupil Ozone jako lezky na odrbavani na stene po letech pouzivani ruznych LS (parkrat
                Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Ale oboje lezačky maj stejný Vibram: XS Grip. To bude fakt nohama.
                  Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Ja vim :) Ale tak nejaky rozdil, ktery mi momentalne nesedi, tam byt musi, kdyz u LS se mi to nestav
                    Re: La Sportiva Futura vs Solution 19.03.2015 Tak tohle znám :-) Lezu vlastně v jen měkkých botkach (Python) a tuhle jsem potřeboval na stěně ro
              Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Ozone - ty jsou taky docela asymetrický, ne? Takže asi nic pro mě. Ale myslím, že v nich lezou i lid
                Re: La Sportiva Futura vs Solution 19.03.2015 Mě přijde, že oproti Solution ne, ty jsou pro mě učiněná mučírna hlavně v patě, ta mi jakoby kroutí
        Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Asi fakt bude záležet, na jakou nohu (tvar, velikost) se to nasadí... Osobně jsem třeba Miury (tkani
          Re: La Sportiva Futura vs Solution 19.03.2015 po podlepu lepší než origoš aspoň mi se tak jeví.
      Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Zajímavé, já mám podruhé podražené Testarosy a navíc o půl čísla větší než Solutiony a Tety hraní lé
  Re: La Sportiva Futura vs Solution 18.03.2015 Čus :)
Za sebe můžu říct, že ze Solušnů sem podobně nadšenej jako sem byl dřív z tkaničkovejc
Musí nás chaty přijmout 16.03.2015 Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo neví, jestli vás vysokohorská chata musí přijmout i když má plno. Díky
  Re: Musí nás chaty přijmout 16.03.2015 pokud si v cizině a máš Alpenverein, tak ano
    Re: Musí nás chaty přijmout 16.03.2015 Nemusí. Pokud chatař usoudí, že nemá místo a ty to máš blízko do civilizace. Obvykle ale nechávají p
      Re: Musí nás chaty přijmout 17.03.2015 Třeba po dolezení Hokejky v deset večer se třeba ani nedoboucháš. Resp. je to o tom, jestli dřív doj
        Re: Musí nás chaty přijmout 17.03.2015 Lomničák není primárně chata na něčí rekreaci...
        Re: Musí nás chaty přijmout 18.03.2015 Po dolezení hokejky by měl bejt každej schopen seběhnout ještě do Lomnice... Nicméně je dost škoda K
          Re: Musí nás chaty přijmout 19.03.2015 To jo. Kulanga je tak trochu hopodský z hospody na mýtince, kterého zákazníci spíše serou než těší :
            Re: Musí nás chaty přijmout 19.03.2015 Nebo z Téryny. Nebo přespat na těch plošinkách na Lomnické věžičce.
            Re: Musí nás chaty přijmout 19.03.2015 někdo holt nemusí být tak rychlý a nahoře je v deset večer a je -15 a fouká...
              Re: Musí nás chaty přijmout 19.03.2015 No tak to se měl líp dívat na předpověď počasí. i tak si troufám tvrdit, že pokud je dobrá viditelno
                Re: Musí nás chaty přijmout 20.03.2015 Lezes nebo jen teoretizujes od klavesnice? Nikdy se ti nestalo v horach neco neocekavatelneho? A kte
            Re: Musí nás chaty přijmout 19.03.2015 Jednou jsem tam spal - nekecám. Normálně jsem si po tlf. rezervoval pokoj pro tři, pak jsme tam přiš
            Re: Musí nás chaty přijmout 20.03.2015 Hokejka se dá ráno nastoupit i z Tatranské Lesné, vylézt a sejít pěšky přes Skalnaté a Lomnici zase
              Re: Musí nás chaty přijmout 20.03.2015 A odkud se da jeste Hokejka vylizt?
                Re: Musí nás chaty přijmout 20.03.2015 z bivaku na skalnatem, sestoupit feratou pod stenu a pak sejdes do bivaku na skalnatem :-)
                Re: Musí nás chaty přijmout 20.03.2015 Standardně se to chodí z Popradu, jinak nevylezeno.
                  Re: Musí nás chaty přijmout 21.03.2015 Leze z Popradu :) ... chodi turisti
1
...
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
...
2263
Semmering Nevite nekdo, jake podminky vladnou v Semmeringu po zime? Je tam jeste snih a jsou skaly protekle? Chcem se tam stavit na Velikonoce. Diky feu 09:14:05 20.03.2015odpovědět
  Re: Semmering Tam se lyžuje. n 10:53:13 20.03.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: