Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Hala TSC - Turnov
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Piz Badile03.06.2014
Zdravím pardi, lezli jste prosím někdo na Piz Badile cesty: Cestu bílého pásu (Linea Bianca), La storia Lunga, případně Ringo Star.
Zajímaly by mne nějaké postřehy a ohlasy.
Mám pocit že se to skoro vůbec neleze.
Dík
 Re: Piz Badile04.06.2014
Ringo Star by mě taky zajímal. Vypadá parádně
 Re: Piz Badile05.06.2014
Zdar,
před lety jsme lezli Linea Bianca. Bylo to parádní, klasické lezení. Měli jsme strach z
 Re: Piz Badile05.06.2014
Par odkazu v anglictine co mam z lonskeho roku. Minuly rok to byl puvodni plan, nicmene jsme nakonec

 Oblasti03.06.2014
Ahoj.
Prosím o pár tipů na lezení v okolí (cca 60 km) Chlumu u Třeboně. Nic těžký, do 6 UIAA. Klidně i v Rakousku. Možná potáhnu i kočár s dětma.
Díky. H
 Re: Oblasti03.06.2014
Použij mapy tady ne Lezci - už jsou funkční.
  Re: Oblasti03.06.2014
Mapu tady na lezci jsem si samozřejmě prošel. Našel jsem tam Sokolčí. A ostaní se mi moc nezamlouvaj
   Re: Oblasti03.06.2014
Na Sokolčím moc lehkých cest není. Zkus Choustník, Domoradice, Tábor.
    Re: Oblasti03.06.2014
Choustnik je peknej, jen je tam vsechno jeste asi oznacovany stupnici 1 - 5. Takze tam neni petka ja
     Re: Oblasti03.06.2014
na stochejle.cz je dobry pruvodcik na okoli tabora. a na choustniku rozhodne nejsou cest jen do 5...
      Re: Oblasti04.06.2014
Díky za info. Na Choustníku i pod Táborem u Lužnice jsem lezl. Je něco k vylezení i poblíž v Rakousk
       Re: Oblasti11.06.2014
Kousek za Dolním Dvořištěm jsou luxusní velké žulové skály, v průvodci na Bayerischer Wald to nejspí
 Re: Oblasti04.06.2014
Né moc známá je skalka ve Stráži nad Nežárkou - výška nějakých 12 metrů a 4 cesty obtížnosti 4 - 6.

 NP Gesäuse03.06.2014
Zdary, mam v plánu fofrakci na Hochtor a Zinödl, od 04.06. do 05.06., mam dva-tři fleky v autě. Vyzvednout můžu na trase STRAKONICE - ČB - LINZ. Pokud by měl někdo zájem, tak info na čísle 775 151 724

 Kam po Evropě02.06.2014
Zdravim lezci,
chci vás poprosit o pár tipů na nějaké pěkné polezení na jihu Evropy, ideálně aby v blízkosti byly i nějaké ty kulturní památky :)
Může být itálie, francie, špáňo, švýcarsko, ale i na druhou stranu chorvatsko, slovinsko, černá
 Re: Kam po Evropě02.06.2014
zdar,
urcite dostanes vic odpovedi, kdyz napovis:
Kdy. Obtiznost. Delka pobytu. Bouldr
  Re: Kam po Evropě02.06.2014
anebo naopak jaké památky?
  Re: Kam po Evropě03.06.2014
no určitě spíš někdy na podzim, září, říjen,listopad, na jak dlouho - 2-4 týdny a určitě hlavně spor

 Cassin C14 - zkušenosti02.06.2014
Zdar, uvažuju o koupi maček Cassin C14. Jaké s nimi máš pls zkušenosti? (jak účinnej je zde vyhazovač sněhu? nemaj tendence se povolovat šrouby? nějaký jiný varování?)

Dík
 Re: Cassin C14 - zkušenosti02.06.2014
Přední vyhazovače se rády ztrácejí hlavně v mixech, grivelovská bublina to není.Jinak slušné mačky v
  Re: Cassin C14 - zkušenosti02.06.2014
Omluva-měl jsem na mysli C12.U C14 platí pro vyhazovače to samé,šrouby předních hrotů se mi nikdy ne
   Re: Cassin C14 - zkušenosti03.06.2014
Jako grivel je parada, o tom zadna, ale necha si to zaplatit. Nakonec jsem sel do simondu, model vam
    Re: Cassin C14 - zkušenosti03.06.2014
Prostě vystřihneš z nějakeho vypouklého obalu sprcháče či něčeho takového tvar rámu mačky,vepředu js
   Re: Cassin C14 - zkušenosti03.06.2014
a já blbec si nedávno koupil drahé origo...

 Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
V sobotu 31.5.2014 jsme jako mnohokrát předtím nechali zaparkované auto za Bynovcem v lese (po panelce k bývalé pile - teď je to možná statek - a pak ještě kousek rovně a doprava do lesa až na konec asfaltu mezi dvěma nízkými zděnými objekty) a odešli jsm
 Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Samozřejmě je to svinstvo, ale kdyby se někdo rozhodl mi vykrást auto, tak si přeju, ať to provede z
  Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Přesně tak, krása... když ti někdo rozbije okno a ukradne pár pro zloděje bezcených krámů který v au
 Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Ty vole. To je dobrý (samozřejmě ironie). Stáli jsme tam poblíž v sobotu taky, naštěstí bez peněžene
 Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
ty jo, to se mi nezdá, takhle v lese bych čekal šutr na přední sedačce, co to bylo za auto?
A
  Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
nojo, tohle je oficiální verze pro manželky.

mimochodem, mi se přihodilo něco podobné
   Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
jo sem zapomnělo - a pak to nacpal zpět do batohu (poněkud tedy zmuchlané) a byl jsem chvíli před ká
    Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
V tisí jo ?
Ach jo ani mi neříkejte. Chystám se na dovču do čech na český písky, láska mého
     Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
V tisi jo....pred 22 lety. Zrejme uz je onen zlodej v duchodu....
     Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Resenim je ubytovat se v apartmanu ci v necem podobnem, s domacimi domluvit, ze si tam i v den odjez
      Re: Bacha na loupežníky - Labák05.06.2014
Peněženku s dokladama si beru s sebou, v Arcu i u nás. Zase tolik to neváží. Je ale fakt že ji zas t
 Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
A co si tak počkat na ty svině s bejsbolkama v křoví?
  Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Taky můžou mít bouchačku = radši fotopast... Nachytat na místě je práce policie.
   Re: Bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
se blbe zeptam.. uz jsi nekdy slysel o tom ze by policie nachytala nekoho pri cinu?
Podobnej
    Re: Bacha na loupežníky - Labák05.06.2014
To máš bohužel pravdu.
A navíc když ty zloděje zmydlíš bejsbolkou tak přijedou do pěti minut.
     Re: Bacha na loupežníky - Labák05.06.2014
jo a ty budes trestne stihanej za ublizeni na zdravi, protoze oni sli prece jen kolem a videli, ze j
 Add bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Hele, díky za veselý komentáře a připomínky. Prostě si všichni dávejte majzla a nenechte se (jako já
 Add bacha na loupežníky - Labák02.06.2014
Hele, díky za veselý komentáře a připomínky. Prostě si všichni dávejte majzla a nenechte se (jako já

 wildspitze podmínky02.06.2014
Nevíte jaké jsou podmínky na Wildspitzi? Od Breslauer hut. přes Mitterkarjoch.Je tam ještě hodně sněhu, nebo se to dá? Díky

 labak - nova cesta01.06.2014
Nevíte někdo co je to za novou cestu v Labaku na Baldachýn napravo od Slaměný matrace. Při právě hraně tak pres 8bh. Dik
 Re: labak - nova cesta01.06.2014
Myslim,že je to cesta od Pájky o které jsem se s ním bavil zrovna když to dokončili.Co si vzpomínám
  Re: labak - nova cesta02.06.2014
Jo, moc povedena a pekna ladicka. Odhadoval jsem to VIIIb-VIIIc (prisla mi mozna tezsi nez ta druha

 nález01.06.2014
hoj, na Medůvce jsem našel ve slaňáku nad převisy oražnového plocháče Rock empire a HMS Lucky. sa ozvi, předám
 Re: nález01.06.2014
jo 603761324

 kde to je?? :)01.06.2014
Ahojte!

prosím, prosím... :) nevíte kde tohle je?? :)

http://liberec.idnes.cz/ foto.aspx?r=liberec-zpravy&foto1=
 Re: kde to je?? :)02.06.2014
  Re: kde to je?? :)02.06.2014
Hlubočepské plotny, Praha

1   ...   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Piz Badile
Zdravím pardi, lezli jste prosím někdo na Piz Badile cesty: Cestu bílého pásu (Linea Bianca), La storia Lunga, případně Ringo Star.
Zajímaly by mne nějaké postřehy a ohlasy.
Mám pocit že se to skoro vůbec neleze.
Dík
Peky20:50:59 03.06.2014
odpovědět 
 Re: Piz Badile
Ringo Star by mě taky zajímal. Vypadá parádně
20:21:40 04.06.2014
odpovědět 
 Re: Piz Badile
Zdar,
před lety jsme lezli Linea Bianca. Bylo to parádní, klasické lezení. Měli jsme strach z orientace a celkem to šlo. Nejhůře se strefovalo odbočení hned na začátku z Cassina. Když jsme to lezli, tak tam nebyl skoro žádný materiál. Možná občas skoba. Štandy jsme si dělali sami, ale šlo to dobře. Myslím, že doporučenihodné. Ten bílý pruh je od vody a dá se podle něj poměrně dobře orientovat. Většinou to vede spárkami, jen na začátku si vzpomínám na plotny, než se člověk do pruhu dostal.
Bobr08:04:27 05.06.2014
odpovědět 
 Re: Piz Badile
Par odkazu v anglictine co mam z lonskeho roku. Minuly rok to byl puvodni plan, nicmene jsme nakonec skoncili v Another day...asi by to chtelo par skob sebou.

http://www. climberland.net/lineabianca/lineabianca_en.htm

http://www. climberland.net/ringostar/ringostar_en.htm

(jedna mezera)
Jirka Musil10:47:12 05.06.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi