Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231491 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 šlacha12.11.2012
Ahoj lidicky,prosim o radu.Uz asi mesic a pul mam natazenou nebo preskocenou šlachu na prostrednicku a nelepsi se to. :-(  Nevite nebo neznate nejakeho dobreho lekare na tuhle problematiku na morave,nejlepe OL? Diky za rady.

 Maroko12.11.2012
Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném průvodci na lezení v Maroku. Nemůžu nikde nic pořádného najít.
 Re: Maroko12.11.2012
Rock Climbing Atlas
horoknihy.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=2_13&products_id=20

 foto dne12.11.2012
Ahoj, kde přesně je foceno dnešní foto dne? Vypadá to parádně. Díky Honzin
 Re: foto dne12.11.2012
barva skaly jak v Rudici nad propadanim:-)
 Re: foto dne12.11.2012
v jure, wasserstain, nebo tak nejak, cesta Mysery 10-

 Nákupy Manchester / Liverpool09.11.2012
Ahoj,
jedu do Anglie a rád bych si nakoupil hadry. Hlavně Gore bundu. Nebude moc času.
Je v Liverpoolu nebo Manchesteru nějaký dobrý obchod na vybavení na hory? Snadno dostupný asi nebudu mít auto.
 Re: Nákupy Manchester / Liverpool10.11.2012
rači si to pořiď předem, nejsou tu vůbec žádný! v těhdlech maloměstech je to s obchodama těžký ;)
  Re: Nákupy Manchester / Liverpool10.11.2012
To je takový horní dolní vidlákov? Na mapě to vypadá na velké města.
   Re: Nákupy Manchester / Liverpool11.11.2012
Martin Gore depeš si tam koupil pěkný manšestráky
 Re: Nákupy Manchester / Liverpool12.11.2012
Ahoj. V každým větším brtiským městě má prodejny řetězec Blacks,V Manchestru budou podobnejch kšeftů

 Šumava na běžkách09.11.2012
Ahoj,
plánujeme Šumavu na běžkách. Tak na pět dní.
Kde je nejlepší výchozí místo? A k tomu nějaké pěkné ubytko za rozumné penízky?

Předem díky

Tom
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Ja bzch doporucil nevzrazet driv nez napadne snih....
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Celá šumava se dá na běžkách za 3 dny jako přejezd. Jinak pak záleží jestli chceš pohodový trasy a m
 Re: Šumava na běžkách11.11.2012
Přece u Čerchova. Tam začíná Šumava :-) Nebo u Nových Hradů. Tam někde končí.
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Chceme do pořádné stopy. Na ježdění ve volném terénu bez stop nemáme běžky.
   Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Jo Němci maj stopy často v lepším cajku..
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Zopakuj si zeměpis...
   Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu13.11.2012
Že by přesněji Všerubský průsmyk (kde možná bojoval Břetislav I. s Jindřichem III, ale spíš to bylo
    Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu13.11.2012
Turečku jsi ubožák!
     Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Jenom jsem si zopakoval zeměpis, jak mi doporučuje Bída. Proto jsem ubožák, milý hloupý anonyme?
      Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Dobry Turku! Ty chapes prece dobre , ze oni nic nevi, ze je to Bida....
       Re: Geologicko-historicko-školní exkurz pro Bídu14.11.2012
Bída to nejspíš nebyl, ten se podepisuje přihlášením. A tomuhle "Bídovi" zřejmě nefunkuje
 Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Nejlepší mi přišel prostor Kvilda - Horská Kvilda a Modrava. Kousek do Německa, prameny Vltavy, Pole
  Re: Šumava na běžkách12.11.2012
Jasně,Horská Kvilda nejhezčí na nocleh,ubytování je tam dost...
 Re: Šumava na běžkách12.11.2012
  Re: Šumava na běžkách13.11.2012
Díky

 Inzerát09.11.2012
Ahoj, proč už mi dvakrát někdo smazal inzerát, kde byl odkaz na moje aukro, a ani mě na nic neupozornil emailem? jednalo se o sadu friendů, a rozhodně se nejedná o komerční, ale soukromou inzerci... Inzerát s odkazem na bazos.cz nikomu nevadí? Ale na aukr
 Re: Inzerát09.11.2012
Né každý má účet na aukru? A proč by člověk měl lízt z barazu do bazaru? Nevím no... A bazoš z inzer
  Re: Inzerát09.11.2012
Protože to chci dát na co nejvíc míst, aby se k tomu dostalo co nejvíc lidí, a tim pádem mělo šanci
   Re: Inzerát09.11.2012
dej sem ten inzerat bez odkazu na aukro, proste vypis co prodavas... a je pokoj.
    Re: Inzerát09.11.2012
jo, třeba to tak udělám... ale furt visí ve vzduchu ta otázka, proč jeden odkaz zůstane, a druhej ne
     Re: Inzerát09.11.2012
hadani se s adminem na jeho serveru (nebo pokusy ho nutit aby na verejnosti priznal nekonzistentni j
      Re: Inzerát09.11.2012
s nikym se nehádám, jenom mě zajímá důvod... ;)
       Re: Inzerát09.11.2012
Zapoměl jsem se podepsat... (Tomáš) a pravidla vkládání inzerátu jsem tu nenašel, akorát to, že je t
    Re: Inzerát09.11.2012
Souhlasim s Tomasem, odkaz na Aukro ma smysl napriklad proto ze na Aukru jdou k inzeratu dat fotky c
   Re: Inzerát09.11.2012
ÓÓÓ, ty musíš být svatý, když tak myslíš na ostatní! Dávat ze zcela nesobeckých důvodů inzerát na ně
    Re: Inzerát09.11.2012
Děkuju za odpověď na mojí otázku... :D
     Re: Inzerát09.11.2012
To sem nevěděl, že lidem zakazuješ reagovat na tvoje reakce. Příště to raději uveď už do první zpráv
      Re: Inzerát09.11.2012
nikomu nic nezakazuju, jenom reaguju na tvojí reakci... :)
       Re: Inzerát09.11.2012
Koukám, že si udělal značný progres! Gratuluji! Oproti tvé předchozí reakci jsi pochopil, že jsem re
   Re: Inzerát09.11.2012
Cau Tome. Jak budes resit to, kdyz ti ted napisu, ze to beru? Porusis pravidla Aukra a stahnes to z
    Re: Inzerát09.11.2012
Ahoj, když mi to napíšeš, tak ti odpovím, že můžeš přihodit, nic rušit nebudu...
     Re: Inzerát09.11.2012
Ty budes tedy peknej vycuranek. Na Lezci ne, protoze co kdyby nekdo dal vic, nez napisi, na Aukru jo
     Re: Inzerát09.11.2012
A co když, jako jistě hodně návštěvníku lezce, nemám účet na Aukru a o věci mám zájem? Přihodit nemů
      Re: Inzerát09.11.2012
Abych to celý shrnul...(shrnuju si to rád, protože mi to dělá dobře... :D )
Občas něco prod
       Re: Inzerát09.11.2012
(omlouvám se za duplicitu)
       Re: Inzerát09.11.2012
... dyt rikam, polemizovat a dokazovat zes moralni vitez. ;-))
(kdybys dal do inzerce hlasku
        Re: Inzerát09.11.2012
polepším se... ;)
 Re: Inzerát09.11.2012
Nechápu proč to píšeš do diskuse místo abys napsal mail adminovi. Neefektivní řešení,nemyslíš? Nebo
  Re: Inzerát09.11.2012
myslel jsem, že lidi, co se tu pohybujou, by mohli vědět, možná odpovědět... a né rozebírat všleico
   Re: Inzerát11.11.2012
Podle mně nakupují a prodávají na Aukru jen "divní" lidi, proto se nediv, že jsem tě zařad
    Re: Inzerát11.11.2012
Co člověk to názor. Já už na aukru nakupuju a prodávám cca 4 roky a s tebou zmiňovanou zkušeností se
    Re: Inzerát11.11.2012
Jak tě Beliale mohla stát aukce, kde nikdo nepřihodil 150 Kč? to mi vysvětli. Asi sis to trošku přib
     Re: Inzerát11.11.2012
Máš přezdívku a na Aukru ti může psát do zpráv kdo chce (registrovaný na Aukru), za zvýraznění a dal
      Re: Inzerát12.11.2012
Jo, kdo nakupuje na aukru je divnej, protože se tak točej použitý věci a obchodníci s novejma tím př
       Re: Inzerát12.11.2012
:)) tak tenhle byl dobrej..:)) Myslel jsem, že s vlastním majetkem můžu v mezích zákona nakládat jak
        Re: Inzerát12.11.2012
No a ty jsi úplně mimo :)
       Re: Inzerát12.11.2012
Možná jsi nečetl celou diskusi, ale o problém obchodník - zákazník v ní nejde ;)
        Re: Inzerát12.11.2012
Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal..:))
         Re: Inzerát13.11.2012
On se tě náčelník zastal, jo?;)
        Re: Inzerát13.11.2012
Nejde, máš pravdu. Omlouvám se za offtopic, netušil jsem, že to bude až tak mimo mísu. Pro jistotu p

 Východní Slovensko07.11.2012
Svidník, případně Prešov, jsou tam kolem nějaké skály? Našel jsem Rozlomity a Jánošíkovu baštu. Díky za tipy.
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Primo u Presova jsme jezdili do dvou oblasti jen si vzpomenout jak se jmenovali. Pokud se ti nekde p
 Re: Východní Slovensko07.11.2012
Zadiel, Janoviska Basta, Turniska, Drevenik, Stratena (Dedinky), Zamutovske Skaly (pozor povoleny ib
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
tam sa aj lezie som myslel že za banskou už su len ciganske osady :)
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Svidník? To si si vybral myslím jednu z najnevhodnejších destinácí na lezenie na Slovensku, resp. je
 Re: Východní Slovensko08.11.2012
Ak myslis standardne oblasti, dobre odistene a s vacsim mnozstvom ciest, tak turniska - 50 km od PO,
  Re: Východní Slovensko08.11.2012
a co v okolí Ladomírovej, v lesích na Dukle?
   Re: Východní Slovensko08.11.2012
S industriálom na pamätníku neblbnite, je to NKP a hlavne pietne miesto.
    Re: Východní Slovensko09.11.2012
Nechápu, proč všichni jezděj do Tater, když jsou poblíž takový parádní možnosti industriálu na památ
 Re: Východní Slovensko09.11.2012
a, este si spominam, s bardejovcanmi sme boli vo dvoch malych pieskovcovych oblastiach v polsku hned
  Re: Východní Slovensko12.11.2012
Kdyby si někdo vzpomněl kde je tam ten písek, tak budu rád za info. Dík všem.
Jinak bacha na
   Re: Východní Slovensko13.11.2012
Kolik jsi těch pokut platil? :-) Doporučuji rádio Expres, každou půlhodinu informuje o tom, kde se b

 Horolezcky cepin.07.11.2012

Tak az dnes jsem se dozvedel, ze Lev Trocky, jeden z vudcu bolsevicke revoluce byl zavrazden ve svem exilovem dome v Mexiku najatym agentem KGB. A zabili ho HOROLEZECKYM CEPINEM. Zajimave pouziti.
 Re: Horolezcky cepin.07.11.2012
Optimismus je opium lidstva. Zdravy duch pachne blbosti. At zije maglajz.
 Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
zabili ho nástrojem, který se nazývá ice axe. někteří překladatelé uvádějí ledovcová sekera, jiní se
  Re: Horolezcky cepin.08.11.2012
Nástroj kterým byl zavražděn Trockij byl opravdu cepín, pokud někdo překládá jako sekáček na led, ta

 Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
zdar,
mame naplanovany vylet do jizni Francie od tohoto patku do dalsi nedele. Pocasi bude ale asi na nic. Mate nekdo tip, kde by se dalo lezt i po/v desti? Muze to byt treba i po ceste tam. Puvodni plan byl Ardeche, kde se nejaky ten previs taky n
 Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
Máme stejný plán i termínově, jsem teď trochu na vážkách, zda jet, nejet, doufám zatím ve zlepšení p
  Re: Francie - lezeni v/po desti07.11.2012
no vidim, ze resime uplne stejne otazky:) V ardeche jsem nasel napriklad Grotte Des Branches. Myslim
   Re: Francie - lezeni v/po desti09.11.2012
počasí v Russanu: včera vedro a slunečno, dnes polojasno, od 12h začlo mrholit, odpoledne už pršelo

 Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jde někde najít na netu a koupit kniha od Rudolfa Tefelnera - Trénink sportovního lezce? Začínám teď číst jedničku a chtěl bych se pak hned vrhnout na dvojku, ale na netu se mi nedaří jí najít. Díky
 Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Každou chvíli, snad už dnes bude v nabídce i zde na shopu na Lezci. Díky za zájem a hore zdar.
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to lepší odpověď jsem snad nemohl dostat :-) Díky.
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Asi ani překvapivější, já už jsem snad ani nedoufal :)
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Kdepak, jen zadne nadeje! Ja uz se takhle tesil cca pred rokem ... no a jak to dopadlo, ze?:)
   Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tady je ukázka.

    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Já to přečetl také, ale tak nějak doufám, že třeba ta kapitola o vytrvalosti je jen předmluva a že n
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele, Xindl je docela šmejdil, místo toho aby trénoval, tak sjíždí weby.
Když se Vám kniha ne
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
musíme, jináč bys umřel hlady...
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Na knihu se moc těším.
    Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Hele mluvil jsem s člověkem co měl možnost IIku prolistovat celou a říkal, že celkem zklamání... :-(
     Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Tak to to kecáš, nikdo krom dvou lidí celou dvojku prolistovat nemohl, krom mě jako vydavatele a Tuf
      Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
no z cely tyhle kauzy mam pocit, ze se dle stupne utajeni, nejasnosti a mlzeni nejedna o obycejnou k
       Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
možno mlžia práve preto, že je to taká rýchlokvasná publikácia napísaná za pár týždňov (napriek tomu
        Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
To bych zase netvrdil. Kdo zná trochu Tufiho tak musí uznat, že něco jen kvůli vejvaru by do světa n
         Re: Kniha Rudolfa Tefelnera07.11.2012
Spíš by měli lépe specifikovat cílovou skupiny. jak to tak vypadá, asi na ni čekají i velmi dobří le
          Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Robil som Tufimu korektury na kapitolu trening techniky a tak kvalitne spracovanie takej narocnej ka
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Něco takovýho se mě doneslo, kvalitní a přitom srozumitelná knížka. Taky něco o Mejkapu...;-)
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
to sú všetko len keci, aby si zvýšil zisky z predaja svojmu kamarátovi... obchodná taktika je to ale
           Re: Kniha Rudolfa Tefelnera08.11.2012
Tak na trénink techniky jsem fakt zvědavý. Samozřejmě existuje mnoho popisů různých kroků a teorií p
            Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
technika je trénovatelná jako cokoliv jiného. Jen přečtení informace o technice tě určitě nezlepší.
             Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
O pravdivosti toho článku by se dalo diskutovat. A prakticky se shoduje s tím, co je uvedeno výše. A
              Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Někdo potřebuje techniku trénovat víc(začátečníci) a jiní méně, každý dle své aktuální výkonnosti a
               Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Souhlasím, myslím, že případné nedorozumění vzniká jen z odlišné obtížnosti, o kterém mluvíme, tedy
        Ocekavani08.11.2012
Zajiste se najdou mnozi, kteri cekaji ze samotnym vlastnictvim knihy se zlepsi bez prace nejmene o d
         Re: Ocekavani09.11.2012
no sa som si ju este len objednal a uz citim progres to sa tesím ked ju rozbalim a kým ju docítam ta
          Re: Ocekavani09.11.2012
Můžete diskutovat veřejně i na FB - Trénink sportovního lezce.
          Re: Ocekavani09.11.2012
Tsss, to je prd! Ja jen pohledem na fotku obalky stoupl vykonostne o jeden stupen!
  Re: Kniha Rudolfa Tefelnera09.11.2012
Tak kniha už je v nabídce na shopu na Lezci. Má být v prodeji od 2.12.2012, stojí 449 Kč a je možno

1   ...   565   566   567   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 šlacha
Ahoj lidicky,prosim o radu.Uz asi mesic a pul mam natazenou nebo preskocenou šlachu na prostrednicku a nelepsi se to. :-(  Nevite nebo neznate nejakeho dobreho lekare na tuhle problematiku na morave,nejlepe OL? Diky za rady.
Sali21:23:09 12.11.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi