Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ahojte, koupil jsem si (Triop Tiger, zatím jen na lezení na umělé stěně, s lezením začínám) lezečky, ale co jsem zjistil až po pár hodinách použití je to, že mne dost palčivě tlačí na levý kloub na palci -- asi mám asymetrické nohy, protože pravý je v poř
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
obuj je na chvíli doma a to místo kde to tlačí napusť vodou a nech tvarovat dle nohy. přeji hodně št
  Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ja som si obul tenkú ponožku, namočil trochu do vody a obul lezky. Po dvoch večeroch u filmu boli ok
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
To máš tak...
1) Ne každá lezka padne na každou nohu...
2) Pro začátečníka je těžké od
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
To sou kecy, že nová lezka tlačí na kloubu ještě není důvod hned ji vyhazovat, viz komenty výše.
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
Osobne si myslim, ze kvalitnejsich a drahsich lezeciek je na umelu stenu skoda. Tieto Triop Tiger, a
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
:-D Triopy sou dost šrot tos mě docela rozesmal :-D, kdy už si konečně uvědomíte že lezt se da i něč
   Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Taky mám triopy (rap new) a musím se jich zastat. Mám je dokonce podražený, a vyhovujou mě. Když byl
    Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
JE to zial o znacke. Mam triopy 2 pary, jedny z nich ako svoje najpouzivanejsie lezky. Neskor som si
     Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Tak Triopy maji lezky ve vibramu uz 3-4 roky :-D a moje Triopky Conga sou naprosto precizni lezecky
      Re: Prošlápnutí lezeček02.01.2011
Zistil som, ze som minule lezcov mystifikoval, saltic na vibram neprechadza - len jeden/dva modely m

 Nehty na nohou29.12.2010
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohl
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
nemas ty lezecky moc velky?
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
   Re: Nehty na nohou29.12.2010
pedikuru :)
 Re: Nehty na nohou30.12.2010
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlup
  Re: Nehty na nohou30.12.2010
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje
 Re: Nehty na nohou31.12.2010
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stava

 chata29.12.2010
Zdar, nemáte info jestli je už v provozu hotel Sliezsky dom? Nebo od kdy bude? Na stránkách jsem jen vycet ze se ma ted nekdy znovu otvirat. Dík Spidy

 Bufo28.12.2010
Nevíte někdo kde by se v Praze daly koupit lezačky Bufo? Díky za info.
Jirka
 Re: Bufo29.12.2010
na bufo se vykašli, nic horšího se neprodává
  Re: Bufo31.12.2010
Ale prodává! Mammut - nikdy více!
 Re: Bufo30.12.2010
při současných cenách pačmág bufo nemá cenu tyto pačmágy kupovat, pačmágy Bufo weapon II koupíš za 1
  Re: Bufo31.12.2010
Nicmene ptal se na to kde, ne zda! Vi teda nekdo, kde jsou v Praze k dostani? Mne jde hlavne o ten v
   Re: Bufo31.12.2010
pačmagy Rock Pillars sú za 1640? tak za to by som nedal ani deravú fusaklu...

 rada27.12.2010
Ahoj
Skoro v každém pískovcovém průvodci je na konci popisu cesty zkratka n.v. nemoh by mi někdo říct co to znamená?
 Re: rada27.12.2010
na vrchol?
  Re: rada27.12.2010
U věží je to tak (u masivů se používá také na temeno). Skoro v každém pískovcovém průvodci je na zač

 foto dne27.12.2010
Parádní foto (obrázek) dne. Dramatcky nastíněná situace lezoucího manželského páru. Ona blondýna chce na ten kopec vlevo ,ale týpek s tím vůbec nesouhlasí. Má na dosah top. Vůbec mě nevadí, že obrázek je metodicky špatně. Možná to byl autorův záměr poukáz
 Re: foto dne27.12.2010
Shledávám jistou podobnost s loňským PFkem ;-)
 Re: foto dne28.12.2010
Pane Kubo, Vas vyklad mi ozrejmil mnohe predtym netusene suvislosti. Mna skor zaujalo, do akej miery
  Re: foto dne29.12.2010
ficeli na magu...:)

 rada27.12.2010
čau, můžete doporučit nějakou pěknou trasu na Gerlach? Dík
 Re: rada28.12.2010
Ahoj na Gerlach jsem lezl Kuchařovu cestu, celkem hezký lezení v pevný skále.
více na

 ledy jizerky26.12.2010
ahoj,
měl bych dotaz, jakej je tedka stav v jizerkách na štedrý den to docela odtávalo, alespon v nížinách, nemáte někdo nějaké info? díky

 lady na slovensku26.12.2010
ahoj, neviete co urobilo oteplenie s ladmy v kralovanoch, kvacanoch pripadne raji? alebo mate este nejaky iny tip?
 Re: lady na slovensku26.12.2010
čo asi tak teplo môže spraviť s ľadom... ťažká otázka...
  Re: lady na slovensku27.12.2010
Ty vole to je odpověď hodná Slováka...
   Re: lady na slovensku27.12.2010
debile, aj vypatlanému čehúňovi ako si ty musí dôjsť, že po týždni teplôt nad nulou tie ľady už nebu
    Re: lady na slovensku27.12.2010
aspoň je vidieť že debil sa nájde aj na Slovensku aj v Česku
    Re: lady na slovensku27.12.2010
Chybí ti tam ještě 4x <-> , Iljo Muromče...;)
 Re: lady na slovensku28.12.2010
Tak diskuteri na lezci sa zase predviedli ...

Chvilkove mierne oteplenie ladu nemusi
  Re: lady na slovensku28.12.2010
Cau, vcera jsme si prosli Janosikovy diey a led tam moc nebyl. Mylslim, ze Kralovany asi jeste taky
  Re: lady na slovensku28.12.2010
Zlatý môj, "chvilkove mierne oteplenie" nerovná sa siedmym dňom s teplotami okolo 10 °C. (
   Re: lady na slovensku28.12.2010
Podle fotek ze Suché Belé od Kamarádky voda teče vesele dál. Např. Misové vodopády mají jen námrazu

 Hard Moves-závody v Německu26.12.2010
Němci musí mít vše dost dokonalé. Další info na: www.hard-moves.de . Zajímavé. Němcům organizátoři nejspíš nechybí.

1   ...   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Prošlápnutí lezeček
Ahojte, koupil jsem si (Triop Tiger, zatím jen na lezení na umělé stěně, s lezením začínám) lezečky, ale co jsem zjistil až po pár hodinách použití je to, že mne dost palčivě tlačí na levý kloub na palci -- asi mám asymetrické nohy, protože pravý je v pořádku. Máte nějaké tipy, jak lezečku "prošlápnout" na tomhle místě bez toho, aby mne to při každém lezení dost bolestivě tlačilo na kloub palce? Díky za vše info.
 SuffixTreeMonkey17:56:44 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Prošlápnutí lezeček
obuj je na chvíli doma a to místo kde to tlačí napusť vodou a nech tvarovat dle nohy. přeji hodně štěstí:) BB
20:02:32 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Prošlápnutí lezeček
Ja som si obul tenkú ponožku, namočil trochu do vody a obul lezky. Po dvoch večeroch u filmu boli ok. Hlavne v takých prípadoch že tlačí len jeden kľb alebo nejaká "anomália" na nohe je to celkom dobrá metóda.
Michal23:50:14 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Prošlápnutí lezeček
To máš tak...
1) Ne každá lezka padne na každou nohu...
2) Pro začátečníka je těžké odhadnout, kde je ta hranice, že lezka tlačí (svírá nohu) tak akorát a kdy už je to moc... Dobrý je, že sis koupil triopy, to je dost šrot za tomu odpovídající cenu... Takže bych nevěšel hlavu, hodil je po psovi a koupil pořádný lezky, který padnou... Já se takhle vypekl napoprvý s Rock Empire. Dvě lezení jsem protrpěl, pak obdaroval jeden horokroužek a šel do Borealu a La Sportiva.
Od tý doby mám nohy jako v bavlnce a něco jako bolest palců neznám...
Honza20:21:51 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Prošlápnutí lezeček
To sou kecy, že nová lezka tlačí na kloubu ještě není důvod hned ji vyhazovat, viz komenty výše.
honza08:14:07 30.12.2010
odpovědět 
  Re: Prošlápnutí lezeček
Osobne si myslim, ze kvalitnejsich a drahsich lezeciek je na umelu stenu skoda. Tieto Triop Tiger, ak je to aktualny model, su zo syntetickej usne, a este podsite, cize neroztiahnu sa tak ako nepodsite a z prirodnej koze. Ale na umelej stene by som ich zodral a potom uz nedaval menit podrazku.
M.11:39:05 30.12.2010
odpovědět 
  Re: Prošlápnutí lezeček
:-D Triopy sou dost šrot tos mě docela rozesmal :-D, kdy už si konečně uvědomíte že lezt se da i něčem jiném něž Sportivach a jim podobným :-D. Je to o hlavě, ne o lezečkach ;-)
vojta22:26:07 30.12.2010
odpovědět 
   Re: Prošlápnutí lezeček
Taky mám triopy (rap new) a musím se jich zastat. Mám je dokonce podražený, a vyhovujou mě. Když byly nový, taky mě tlačily do kloubu na palci, dokonce tam mám aj takovej ten mozol, ale časem se roztáhly a je to už ok. Není to o značce, ale o tom, jak co komu sedne.
N.03:40:28 01.01.2011
odpovědět 
    Re: Prošlápnutí lezeček
JE to zial o znacke. Mam triopy 2 pary, jedny z nich ako svoje najpouzivanejsie lezky. Neskor som si vdaka zlave kupil La Sportivy a su tak o triedu lepsie - ale hlavne kvoli pouzitej gume. K spracovaniu zn.Triop nemozno mat vyhrad, su to plnohodnotne lezecky za dobru cenu, avsak 1) IMHO nestastne bolo rozhodnutie pouzivat synteticke usne, co vdakabohu prehodnotili a v novej rade vyrobkov maju dostatok lezeciek z prirodnej koze. No a 2) co ich diskvalifikuje je podla mna pouzivana guma Cling. Sice pomerne dost vydrzi, ale nema taku prilnavost ako napr. Vibram na La Sportivach. Ak s tym cosi neurobia, cakaju ich tazke casy, lebo na Vibram uz presiel hlavny cesky konkurent Triopu Saltic.

Samozrejme ze hlavne su schopnosti lezca samotneho, no ten isty lezec v lepsich lezkach vylezie viac ako v horsich :o)
M.13:41:37 01.01.2011
odpovědět 
     Re: Prošlápnutí lezeček
Tak Triopy maji lezky ve vibramu uz 3-4 roky :-D a moje Triopky Conga sou naprosto precizni lezecky
vojta18:56:42 01.01.2011
odpovědět 
      Re: Prošlápnutí lezeček
Zistil som, ze som minule lezcov mystifikoval, saltic na vibram neprechadza - len jeden/dva modely ma s vibramom, ale splietlo ma logo xtasy, nejak mi to pripominalo vibramacke :o)))
Triop mal tiez nejaky model s vibramom, teraz ich ma viac, zial prevazne zo syntetiky :(
Tak ci onak, ja som bol tiez v tom ake mam fajnove lezky... do chvile, kym som kupil tie sportivy ;)
M.23:41:28 02.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi