Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 Bouldry: 17.Chytil 10025 18.Šípek 10025 19.Vejsada 10006 Hory: 10.K 4448 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Zimní Sperlonga 12.12.2010 Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša
  Re: Zimní Sperlonga 14.12.2010 My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky.
Slavné stěny 11.12.2010 Ahoj,
tak nějak poslední dobou uvažuju o stanovení cílů, co bych chtěl chtěl (převážně v alpách) vylézt. Chci se zaměřit na slavné stěny(i když vím co to všechno obnáší).
Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaký seznam nebo odkaz,nemůžu je
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 Tak třeba ještě Cima grande di lavaredo...
Tady pak seznam těch šesti nejhezčích stěn
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 A co už jsi vylezl?
    Re: Slavné stěny 11.12.2010 No píšu, že je to stanovení cílů-takže neříkám,že mám už dostatečný zkušenosti a hned bych se tam vr
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 V zimě: Severní Jorassy, Matterhorn a Eiger ... nejhodnotnější výstupy stěnama. Myslím, že pořád.
Snowblady 10.12.2010 Zdravím, chci se zeptat-na snowblady se používají klasické lyžáky jako na normální lyže nebo jsou nějaké speciální? Díky :-)
  Re: Snowblady 10.12.2010 Klasicke se pouzit daji (resp sedět tam budou) ale jejich pouziti neni vhodne. Prenášení sil a vůbec
    Re: Snowblady 10.12.2010 sem hloupej spatne sem si to precet psal sem o uplne necem jinym pardon uz mlcim :(
  Re: Snowblady 10.12.2010 Jsou to tak krátké lyže, že cokoli tam upneš, tak na tom jde jezdit. Před mnoha lety jsme je vyráběl
    Re: Snowblady 10.12.2010 Když jedu s batohem, tak ani vázací plasťáky nepomohou a padám furt na záda. Takže nejlepší jsou pod
    Re: Snowblady 11.12.2010 čus, a je rozdíl mezi snowblade a bigfootama?nebo jde o jednu věc?
      Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 11.12.2010 Bigfooty jsou širší, kratší, tvrdší a mají menší poloměr otáčení než vetšina snowbladů, jejich nejho
        Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 11.12.2010 nejlepší byly klasický "Miniski" který jsme si vráběli sami ze starých lyží, ještě než byl
              Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 12.12.2010 jde spíš o úplně jiný vlastnosti. o cenu vůbec nejde. Pokud na tom někdy někdo z vás jezdil a má mož
                Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 12.12.2010 No, na Big footech jsem se docela najezdil a s minisky(uřízlejma lyžema) bych je nesrovnával
                  Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 13.12.2010 S tím offpiste bych byl velmi opatrný. Na bigfootech jsem sice sjel Východní Vysokou ke Zbojandě, a
PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Chtěl bych se zeptat, jestli někdo, kdo z vás byl v Tádžikistánu, neví, jestli je možné sehnat Dušanbe nebo Khorogu plynové kartuše na vařič (Var II.). Díky
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Cus, byl jsem pred 3 lety. V Dushanbe byl nejakej sport kde meli jedny macky. Tak mozna tam, jinak s
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Ahoj, NEDA!!! probehali jsme cele mesto a nakonec jsme byli nuceni koupit si 3 kg tezkou plyn. bombu
    Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 12.12.2010 Cao, Plyn neda - koupis benzin a budes rad ze hori. Cili si vem k benzinaku i nahradni dily . Jinak
    Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 12.12.2010 V Bisteku neni problem sehnat kartuse na VAR.
Chronological list of all known first ascents of peaks 10.12.2010 Dostal jsem prosbu od jednoho svého ruského pen-frienda. Andrej mě žádá, abych se pokusil sehnat kontakt na autora níže uvedené práce. Jméno je zkomolené a bude to (hádám) Josef Hála nebo Hůla... Google mi zatím nic nenapověděl...
Nevěděli byste pr
štand jištění 07.12.2010 Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je nejlepší možnost jištění na štandu u kruhu, když prvolezec je vyrazně těžší než jistič. Jaká jistící pomůcka? Přímo, nepřímo?
Díky
  Re: štand jištění 08.12.2010 Pokud to jde lízt vkuse tak ze země )
  Re: štand jištění 08.12.2010 nejsem odborník, ale myslim, že je to jedno. vždycky jsem prvolezce od kruhu jistil ze sedáku, stejn
    Re: štand jištění 08.12.2010 jde o padovy faktor.
      Re: štand jištění 08.12.2010 Pádový faktor čeho? Asi jsem natvrdlý, prosím vysvětlit. Když jistím z kruhu tak snad, ale ze sedáku
  Re: štand jištění 08.12.2010 Dlouhá odsedka pro jističe (klidně 2m) a postupové jištění v kruhu.
    Re: štand jištění 08.12.2010 Myslim že nejlepší je, pokud to jde, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho pak jistil od
      Re: štand jištění 08.12.2010 Pokud to jde, tak je asi určitě nejlepší, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho jistil od
        Re: štand jištění 08.12.2010 Však jsem psal, že když nejde, aby byl prvolezec o kruh výše, tak aby jistič měl delší odsedku a prv
          Re: štand jištění 09.12.2010 Kde si přišel na to, že jištění půlloďákem před HMS ti ničí lano? Možná tak ti ho zatočí (stejně jak
            Re: štand jištění 09.12.2010 že by se prameny lana třely o sebe? :-)
              Re: štand jištění 09.12.2010 stejně tak se to tře i o skálu a tím se to taky ničí a mnohdy víc něž půlloďákem
                Re: štand jištění 09.12.2010 no jasně, ale řeč byla pokud vím o opotřebení v jistítku, né?
                  Re: štand jištění 09.12.2010 řeč byla o bezpečném jištění ze štandu a pokud vím, tak jediné jistítko, které ČHS doporučuje na jiš
    Re: štand jištění 08.12.2010 jediné správné řešení je toto. Ostatní se dřív nebo později zabijou. Nejdřív mně pobavil Aldo - malé
      Re: štand jištění 08.12.2010 "jediné správné řešení je toto." - :)) a který myslíš?
        Re: štand jištění 08.12.2010 nemysli tim to na ktery odpovida (navazuje) ??
          Re: štand jištění 08.12.2010 Si mě nepochopil. Vím že krátké pády jsou ty nejhorší. Myslel jsem to trochu jinak, ale na psané vys
  Re: štand jištění 08.12.2010 Do kruhu ultra-kratkou smyci, do ni HMS. Sam sedis v odsedce.
  Re: štand jištění 08.12.2010 doporučuju si to vyskoušet s pneumatikou nebo pytlem písku, ušetří to mnohé mudrování. desetimetrový
    Re: štand jištění 10.12.2010 Se svými 60 kg jinak, než jistidlem přímo ve štandu nejistím. Určitě nedávat na sedák, pokud jsou op
  Re: štand jištění 08.12.2010 Svoji výrazně lehčí jističku jsem většinou spustil na fix třeba 3m pod kruh, od kterého se odlézá (p
  Re: štand jištění 09.12.2010 Nejnovější pomůcka, kterou doporučují 4 z 5 certifikovaných horských vůdců je odsedka z které jistíš
    Re: štand jištění 10.12.2010 :))))
    Re: štand jištění 10.12.2010 No, správnější by bylo napsat "2 z N" vůdců.
    Re: štand jištění 13.12.2010 A kterou myslím, že propaguje i slavný Kuba Turek, kterého tu dnes vysloveně postrádám.
Nemá
Umělá stěna 07.12.2010 Ahoj, chtěl bych se zeptat jak by měla být tlustá překližka na umělou stěnu??Předem dík za odpověď...
  Re: Umělá stěna 07.12.2010 Mam na previse 18mm a na kolmici 15mm a je to malo, doporucuju silnejsi (setril jsem, ale vzhledem k
    Re: Umělá stěna 07.12.2010 18 je uplne v pohode, da se i osb. Podlozit tramkama, u tech zalezi na vzdalenosti ne u sroubu, ty j
      Re: Umělá stěna 08.12.2010 Ja to prave nijak extra podlozene nemam, jen sroubama pridelane ke tramum, takze podlozeni je jen ta
  Re: Umělá stěna 08.12.2010 Když použiješ překližku co se používá na stracené bednění bude 18mm určitě stačit, mám z toho strop
Ortler - skialp 07.12.2010 Ahoj,
nevíte někdo náhodou zda se dá jít na skialpech na Ortler přes Payerhutte? Tedy myslím Sulden - Payerhutte - Ortler a zpět. A zda je chata z jara otevřená? nebo je tam winterraum? O cestě z Trafoi přes Berglhutte vím ,ale těch 1800m o
  Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Asi myslíš normálku/sestupovku ze Suldenu. Kousek jdeš lesem a pak sněhem na chatu Tabaretta - winte
    Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Dík za info dle tvého popisu už je mi jasné proč není tato cesta naznačena v mapě jako zimní (skialp
      Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Jo. Ale dalo by se :-)
        Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Myslím, že kolem Ortleru je spousta kopců jak stvořených pro skialp...ale zrovna Ortler je spíš na p
          Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Samozřejmě se chodí lyžmo na Ortler z druhé strany. Samozřejmě jsou tam lepší kopce. Ale je to nejvy
            Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Nezbude než namasírovat svaly a jít z Trafoi, uvidíme jaká bude z jara kondice když dobrá tak by se
hexy 07.12.2010 ahoj, nevíte o e-shopu kde bych sehnala hexy jednotlivě, tj.ne v sadě. klidně zahraničí. měla jsem je objednány z UK ale mají problém s mojí kartou, který nedokáží odstranit..:(
      Re: hexy 08.12.2010 Kdy je potřebuješ? S Kanadou jsem celkem ve styku.
        Re: hexy 08.12.2010 do vánoc:), ale mám rozhozenou síť ještě jinde. kdyby mi to nevyšlo,ráda bych tě využila. klidně i
  Re: hexy 07.12.2010 zapomněla jsem říct že chci DMM, ne wild country.
    Re: hexy 08.12.2010 Docela podstatný:D
Šmarjá panno kolik stojí kus? Koupit sadu a zbytek prodat nebo rozdat k vá
  Re: hexy 07.12.2010 Problém s kartou jsem měl při nákupu z UK taky, týkalo se to nějaký autorizace, kterou naše banky ne
  Re: hexy 07.12.2010 Zkus Hannah Plzeň, mají je teď nově, nejsem si jistej jestli je to DMM, ale myslim že jo. Na eshopu
  Re: drytool gutovka 06.12.2010 mohli by udělat drajtoolový závody!
    Re: drytool gutovka 06.12.2010 a prize money len pre holky :D
    Re: drytool gutovka 06.12.2010 myslel som, ci sa tam vobec da liezt?
      Re: drytool gutovka 06.12.2010 Podle: hamrsport.cz/gutovka/horolezecka-stena,
se otevření ledové plochy týká bruslení. Info
        Re: drytool gutovka 06.12.2010 Co jesm slyšel tak se chystal velkej projekt drytooloveho centra. Kluci co tam makaj se snažily, jen
          Re: drytool gutovka 07.12.2010 Já tam volal, jak že to s drytoolem letos bude a bylo mi řečeno, že tam je jenom jedna cesta a jestl
            Re: drytool gutovka 07.12.2010 Letos se dle informací místních nic nechystá, zřejmě kvůli prachum (bylo sotva na chyty na normální
1
...
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
823
824
...
2263
Zimní Sperlonga Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša Mismanka 17:00:06 12.12.2010odpovědět
  Re: Zimní Sperlonga My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky. Jířa 12:00:55 14.12.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: