Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Flash Boulder Bar - Brno
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
Ksport - Třinec
Rock Point OC Olympia - Brno
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Průvodce Marciaga17.03.2010
Ahoj, nenašel by někdo pls průvodce ma oblast Marciaga?? Něco na Arco mám, ovšem bohužel Marciaga chybí...díky
 Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
Ahoj Martine. Máš to v mejlu. Ta oblast je docela zajímavá. Řekl bych, že tam je trochu jiný vápenec
  Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
díkes moc....jak za průvodce tak za info...právě že ideál pro mě (nás) je tak do 5c takže hledáme ně
   Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
Přímo pod skalama je i golfový hřiště, tak si vem i hole. Sup je minule zapomněl a pak jen slintal.
    Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
to jedině tak možná hokejku bych si mohl vzít :-)
 Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
vyřešeno...díky

 Srbsko16.03.2010
Nevíte někdo jak je proteklé Srbsko? Plotny a Blážina? A nebo Roviště(hafty-lída)? Chtěl bych tam vyrazit v neděli a nevim jak je to proteklé....:-(
 Re: Srbsko17.03.2010
Nevim jestli protekli, ale me tam jen nateklo
  Re: Srbsko18.03.2010
To jsi cenku pěknej niemant,když ti teklo v plotnách.To začni trochu trénovat,nebudeš mít aspoň čas
 Re: Srbsko17.03.2010
Ráno jsem jel okolo a plotny byly trochu mokré-pár mokrých pruhů. Při současném počasí musely být už
  Roviště18.03.2010
Na Rovišti jsme byli v neděli a i přes slabé sněžení se lézt dalo- Hafty a Highlander v pohodě. S ti
   Re: Roviště18.03.2010
V neděli? Kdy? Od 12 skoro do čtyř tam nebyla ani noha.

 Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Čau. Nenajdou se nějaký lezci křesťani na občasné lezení (indoor, případně v sezóně venku)?
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
V Praze 8 na Kobyliském nám. 1 je Stěna u Salesiánů, tam se snad teké někdo najde.
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Proč je tak důležité mít spolulezce křesťana??
  Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Protože křestáné lépe jistí bratře vole.
   Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
s větší láskou
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
větší šance na obtěžování malých chrámových zpěváků. Nebo chce založit dětský chlapecký lezecký oddí
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Zdravim. Jsem sice z Plzně (taky Příbram,Praha občasně) ale rád někam vyrazím. Písni na maila.. Viki
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Mám kamaráda lezce satanistu.Možná by jste byli zajímavá dvojka. Chceš na něj kontakt?
  Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Jak ten tvůj rohatej kámoš snáší při lezení to, že leze nahoru k nebi?? Neměl by dělat spíš speleo??
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Třeba má radost z pádů ;)
    Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
No já myslím, že lezení je vlastně celý o víře...věřím, že to dám...jestli ne, tak že mě jistič chyt
     Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
no hlavne verme, ze se meteorologove moc nesekli; vzals mi ten lupen?
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
:D :D
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Ahoj Tomáši. Doporučuju Ti si příště spíš dát inzerát. Tady v diskuzi to totiž slabší jedince stašně
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
nu tak me to tentokrat prijde legracni, mindraky se kompenzujou v jinejch diskusich tady. stejne mi
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Třeba jde v životě o víc než jen "bejt fajn"...
    Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
jezis tyhle jednostranny pohledy sou nejlepsi, btw. sem sice taky verici ale tohle je teda docela mi
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
nu tak me to tentokrat prijde legracni, mindraky se kompenzujou v jinejch diskusich tady. stejne mi
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Překvapilo mě jak to některé podráždilo... Co je na tom tak provokuje? Asi si o tom chtějí povídat..
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Díky všem. Dobře sem se pobavil :-). T
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
vono to máš tu zásadní otázku nápadně podobnou zásadní votázce nás většiny formálních neznabohů ve f
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Volba spolulezce-vecne tema... Jestli na lezeni opravdu neco nenavidim tak to, ze to je de facto kol
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
:-D
   Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
free soloing vyriesil uz nejeden podobny problem... :}
   Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
Nestrašte s kolektivním sportem, řekněme kamarádský.. Ale k těm spolulezcům, dle mě určo lepší spole
    Re: Lezci-křesťani v Praze?19.03.2010
a šuká

 wiesberghaus16.03.2010
Ahoj, nevíte někdo, jestli na této chatě je možné si vařit ze svých zásob a jak je to tam s vodou? (pitná neteče, to vím). Děkuji za každé info, Sylva.

 Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
Máte někdo osob.zkušenost s přespáním u Stüdlhütte pod vlastním stanem?Lze???Nejde o prachy,ale v místnosti se 30 lidma neusnu...
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
popojdi jeste cca 100 vyskovich na zacatek ledovce, je tam palto, a tak nejak to tam sici prezivaji.
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
Na podzim v září jsme spali na Stüdlhütte, cena 11 éček, přijde mi to v poho, na platu spali asi 3 s
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Mívám na některých chatách stejný problém, tak si vezmu matraci a ležím na chodbě a je to v pohodě.
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Já to řeším špunty do uší a když ani to nepomuže, tak půlka Stilnoxu to jistí :-)
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Rušenie spoluspiacimi večer, alebo tými, ktorí ráno idú na túru, nie je nič moc. Treba si zvyknúť
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Vim,že chatař vyhazoval nějaký Poláky,který vytáhli stan na placu před chatou...ale jak píšou ostatn

 skialp16.03.2010
Ahoj, máte někdo zkušenost s vázáním Dynafit Tristep? Rád bych znal Vaší zkušenost a žádnou recenzi nemůžu najít.Díky.
 Re: skialp16.03.2010
Vse, co o nem potrebujes vedet, najdes zde (odstranit mezery):

  Re: skialp18.03.2010
Díky, to je pěkně obsáhlé.
 Re: skialp17.03.2010
zkus dát do googlu dynafit TLT, to je rozšířenější název. Jinak doporučuju půjčit v půjčovně různé t
  Re: skialp17.03.2010
Dynafit TriStep neni zadny TLT!!!!

Lenka K.

 Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
Máte někdo osob.zkušenost s přespáním u Stüdlhütte pod vlastním stanem?Lze???Nejde o prachy,ale v místnosti se 30 lidma neusnu...

 Ztráta černé softshellky Envy16.03.2010
Ahoj. Byl jsem včera (15.3.) lézt na Smíchově v Hudy a ztratila se mi tam černá softshellová bunda Envy, byla v ní peněženka s dokladama. Pokud jsi jí našel nebo máš informace pro její nalezení, ozvi se mi prosím. Díky moc. Tomáš (722643643)

 Batoh s kovovou vyztuhou do letadla15.03.2010
ahoj,

nemate nekdo zkusenost s mensim batohem typu Deuter AirContact na palube letadla kdyz si jej vemu jako prirucni zavazadlo? Batoh ma kovovou vyztuhu ktera napina sitku mezi zady a batohem a tuto konstrukci nelze vyjmout. Chci si jej vz
 Re: Batoh s kovovou vyztuhou do letadla16.03.2010
Letěl jsem s podobným batohem během posledních pěti let mnohokrát (i do usa), a neměl jsem žádný pro
  Re: Batoh s kovovou vyztuhou do letadla16.03.2010
Čoče, mám na cajky nějaký Doldy Pumori a to má dvě vyjímatelný hliníkovy (??? nejspíš...) výztuhy a
 Re: Batoh s kovovou vyztuhou do letadla17.03.2010
Až budeš chtít unášet letadlo, nebruš hliníkové výztuhy od batohu a vezmi si tu požární sekeru co ma

 Wildspitze15.03.2010
Ahoj, nevite nekdo jak to momentalne vypada na Wildspitzy? chteli bysme jit severni stenu, ale bojim se ze tam vic snehu nez zdravo. Budu rad i za tipy peknych vystupu kolem.
 Re: Wildspitze16.03.2010
Severka Wildspitze se touto dobou vetsinou jezdi na lyzich.

Hore zdar,


1   ...   903   904   905   906   907   908   909   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   922   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Průvodce Marciaga
Ahoj, nenašel by někdo pls průvodce ma oblast Marciaga?? Něco na Arco mám, ovšem bohužel Marciaga chybí...díky
martin09:03:40 17.03.2010
odpovědět 
 Re: Průvodce Marciaga
Ahoj Martine. Máš to v mejlu. Ta oblast je docela zajímavá. Řekl bych, že tam je trochu jiný vápenec než přímo kolem Arca (přišel mi drsnější). Je taky hodně členitá, takže si můžeš vybrat jestli polezeš na sluníčku nebo ve stínu. Cesty jsou všeobecně delší - tzn kolem 30 metrů. Trochu problém je, že tam jsou jen "lehčí" cesty. Je tam sice jedno 7a, ale jinak cesty do 6b s těžištěm spíše ve čtyřkách. Může to být ale i výhoda, pokud třeba jedeš se svou drahou polovičkou (nebo spíš dvěma třetinami :-) nebo pokud začínáš. Dejte si ale bacha na auto. Kamarádovi to tam vybrali. Přeju pěkné lezení. Nazdárek.
patapufa09:35:38 17.03.2010
odpovědět 
  Re: Průvodce Marciaga
díkes moc....jak za průvodce tak za info...právě že ideál pro mě (nás) je tak do 5c takže hledáme něco přiměrenýho našim schopnostem :-)
martin09:42:26 17.03.2010
odpovědět 
   Re: Průvodce Marciaga
Přímo pod skalama je i golfový hřiště, tak si vem i hole. Sup je minule zapomněl a pak jen slintal.
Papouš10:34:08 17.03.2010
odpovědět 
    Re: Průvodce Marciaga
to jedině tak možná hokejku bych si mohl vzít :-)
martin10:55:52 17.03.2010
odpovědět 
 Re: Průvodce Marciaga
vyřešeno...díky
martin09:40:39 17.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi