Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Indoors
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Shops
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Toroušova

Klasifikace:8-
Typ cesty:skalní
Sektor:Červené Stěny - Vlevo
Oblast:Srbsko
Poloha:Český Kras
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:18 m
Jištění:4 bh + slaňák
Autor:Jiří Domanský, Libor Daniš, 7.8.2015, 1.RP J.Domanský 11.8.2015
Popis:
Plotnou přes 1 bh na polici, výše přímo přes 3 bh ke slaňáku.
Poznámka:
Vzpomínka na Torouše a jeho věčný smích. Nástup bez velkého chytu vpravo je za 8.
Zapsal:12.08.2015 09:58:21

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 3

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Červené stěny


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Nástup přímo ke 2.bh bude určitě těžší než 7+ :))
Zapsal: Luk, 15.09.2015 23:17:50

Tak já nevím, asi jsem slabej. Kolem druhého borháku celkem těžký zdvih a nad třetím taky těžký. 7+ bych neřekl
Zapsal: Lukš, 20.09.2015 21:14:11

U druhyho mi prislo, ze to jde nejak uslapat a nakonec to tezky nebylo. Ze je to nad tretim vic nez 7+ jednoznacne souhlasim.
Zapsal: jikos, 21.09.2015 00:01:23

Zdá se být o trochu těžší než Klasika a o trochu lehčí než Michalova. 4.bh je, myslím, zbytečně vysoko, pád na polici by byl velmi nepříjemný. k prvnímu ošemetné, jak je u zdejších nástupů zvykem. Na druhé straně kompaktní skála a velmi pěkné lezení.
Zapsal: ivoš, 22.09.2015 16:52:54

Ivoš to myslím s obtížností vystihl přesně, lezli sme to v 30°C, takže s klasou to bylo ošemetné, Libor taktéž navrhoval za 8-, avšak po zkroknutí to velmi výrazně zlehkne. Krux nad třetím děláš s hákem u nohou, výše už v lehkým se nepadá a jištění mi tak přijde na Srbské poměry přiměřené.
Zapsal: dom, 23.09.2015 11:48:07

A kolem druhého jak? S použitím velkého bočáku v pravo nebo bez? Přišel mi už dost mimo linii. Ale cesta super kluci! Hezké lezení :)
Zapsal: Lukš, 23.09.2015 13:35:32

samozrejme bez, jde to.
Zapsal: dom, 23.09.2015 14:52:07

Pád pod čtvrtým, v hodně nejistém terénu, by mohl znamenat dlouhý polet a to až na polici. Cesta není lehká, sedmičkáři, ale i osmičkáři velký pozor.
Zapsal: JirkaS, 11.10.2015 20:29:33

taková pískařina, kde se člověk motá ze strany na stranu a hledá kudy, není to uplně čitelné, dle mého spíše těch 8-
Zapsal: Mikundulas, 08.11.2015 22:21:12

Hele jestli to lezete z tý police k dalšímu háku přímo tak je to za 8UJAJA stoprocentně
Zapsal: Steve, 10.11.2015 18:24:38

Má smysl, aby zrovna cesta s tímhle jménem byla nad policí tak nebezpečně odjištěná?
Zapsal: m, 10.11.2015 20:10:38

Taky jsem se tam trochu bál. Zas tak na jistotu to tam s těma nohama není a dost by to v případě pádu bolelo. Doporučuju aspoň prohlídnout shora..
Zapsal: Luky:-), 14.06.2016 13:29:56

Z mého pohledu, pokud se leze bez bočáku vpravo, tak spíše 8 (S ohledem na výšku lezce). S bočákem asi 7+ nebo těch 8-. Osobně mi přijde nesmyslné zakazovat si chyty a hledat problémy, i když tedy ten bočák je poměrně hodně z linie. Každopádně hezká cesta.
Zapsal: Damajda, 04.07.2017 21:04:12


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

domprvovýstup s Liborem8-RP11.08.2015
prvovýstup s Liborem
Lukš8OS20.09.2015
ivoš8-flash21.09.2015
Šimi7+OS11.10.2015
Cend8-OS14.04.2016
drbic8-PP29.04.2016
laurotCílem dne býlo nakouknout do tohohole nového sektoru 'Červených převisů'. Trochu nás překvapilo, že v dolní části se spíš jedná o položené technické cesty, ale to mi vůbec neva. Zajímavé je, že stěnka je celá taková ošlemená a zaprášená a čistých je vždycky jen pár chytů v linii (občas si i něco v linii člověk musí vyčistit). Navíc asi ještě není moc lezené, takže není vůbec oklouzaná. Příjemné je, že asi každý deštík spláchne mágo, takže si člověk může užít pravý OS s hledáním cesty - moc pěkný.

Zkouším tuhle. Na lezci to má nějáký hvězdičky a nadprůměrně přelezů, tak to musí být pěkný. Zezdola to vypadá jako nějáká uprděná šestka, ale nakonec moc pěkná lezení, které vůbec nebylo zadarmo. Hned dole mně trochu překvapí nepředstavitelné rajbasové kroky k prvnímu nýtu, ale když zjistím, že jsem asi moc poctivý a ošlapaná cesta vede trochu jinudy, tak už to jde. To samé se opakuje u druhého nýtu. Tady traverzuju tam a zpět asi 10min a hledám kudy by to mohlo pustit. Pak si povoluju velký bočák a myslím, že s ním 8- odpovídá. Nahoře ještě skoro padám ve zbytečném kříži, když se dostanu trochu víc vlevo nez by bylo lepší. Klára tady přeběhla na druhým úplně na pohodu. Pěkný
8-OS11.06.2016
Cílem dne býlo nakouknout do tohohole nového sektoru 'Červených převisů'. Trochu nás překvapilo, že v dolní části se spíš jedná o položené technické cesty, ale to mi vůbec neva. Zajímavé je, že stěnka je celá taková ošlemená a zaprášená a čistých je vždycky jen pár chytů v linii (občas si i něco v linii člověk musí vyčistit). Navíc asi ještě není moc lezené, takže není vůbec oklouzaná. Příjemné je, že asi každý deštík spláchne mágo, takže si člověk může užít pravý OS s hledáním cesty - moc pěkný.

Zkouším tuhle. Na lezci to má nějáký hvězdičky a nadprůměrně přelezů, tak to musí být pěkný. Zezdola to vypadá jako nějáká uprděná šestka, ale nakonec moc pěkná lezení, které vůbec nebylo zadarmo. Hned dole mně trochu překvapí nepředstavitelné rajbasové kroky k prvnímu nýtu, ale když zjistím, že jsem asi moc poctivý a ošlapaná cesta vede trochu jinudy, tak už to jde. To samé se opakuje u druhého nýtu. Tady traverzuju tam a zpět asi 10min a hledám kudy by to mohlo pustit. Pak si povoluju velký bočák a myslím, že s ním 8- odpovídá. Nahoře ještě skoro padám ve zbytečném kříži, když se dostanu trochu víc vlevo nez by bylo lepší. Klára tady přeběhla na druhým úplně na pohodu. Pěkný
Luky:-)Jak se píše v komentářích, taky jsem se tam trochu bál. Zas tak na jistotu to tam s těma nohama není a dost by to v případě pádu bolelo. Doporučuju aspoň prohlídnout shora..8-OS14.06.2016
Jak se píše v komentářích, taky jsem se tam trochu bál. Zas tak na jistotu to tam s těma nohama není a dost by to v případě pádu bolelo. Doporučuju aspoň prohlídnout shora..
tiburo8-PP23.09.2016
DamajdaHezká, trochu morálovější cesta. Na OS těžký u druhýho BH. Když by se bral bočák tak lehčí, já lezl boulderem bez...8PP04.07.2017
Hezká, trochu morálovější cesta. Na OS těžký u druhýho BH. Když by se bral bočák tak lehčí, já lezl boulderem bez...
jirkas8-PP06.09.2017
Mikundulas8-OS22.09.2017
pelda8-OS11.11.2017
butcher8-flash11.11.2018
relicNa rozlez celkem svižný. Háky jsou daný, jak ve starejch cestách na Srbsku, kdy si dědkové honili trika a bouchali to stejně ze shora. Přijde mi to zbytečný.8-OS04.03.2019
Na rozlez celkem svižný. Háky jsou daný, jak ve starejch cestách na Srbsku, kdy si dědkové honili trika a bouchali to stejně ze shora. Přijde mi to zbytečný.
vaasyk8-OS14.04.2021
zaoralfLogicky s chytem vpravo.8-OS26.10.2022
Logicky s chytem vpravo.
blacks8-RP23.10.2024
Hasič8-OS27.05.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192359)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Latest comments:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version