Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Indoors
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Shops
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Messerschmidt

Klasifikace:7A
Typ cesty:boulder
Sektor:U Paraboly
Oblast:Potoční Kameny
Poloha:Jesenicko
Obtíže:boulder
Sklon:převislá
Délka:4 m
Jištění:couldermatka
Autor:P, Resch, K. Hegr, 200?
Popis:
SD, Messer ze sedu
Poznámka:
1/2
Zapsal:13.11.2003 11:55:26

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Potoční kameny


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Parádní boulder.
Zapsal: Vilda, 21.10.2006 17:34:32

7A to není, ale je to mooc pěkný
Zapsal: Valmar, 17.01.2013 00:01:29

Martine to že jsi silnej jak lokomotiva neznamená že nám slaboučkým to budeš shazovat! :-) pěkná práce! je to krásnej boulder!
Zapsal: Honz, 17.01.2013 13:49:03

V novém průvodci to bude 6C.
Zapsal: Petr Resch, 19.01.2013 11:04:30

A v tom dalším už jenom 6B+ .Léta běží,deset let uteče a chyty se zvětšují i na Petráči. A co Vašek? Bude těžší,když se tolik leze?
Zapsal: R, 19.01.2013 15:19:31

Myslím si, že klasifikace se vyvíjí. Většina návrhů vzniká od jednoho, maximálně dvou lidí. To je podstatný rozdíl oproti jiným oblastem. Na Petráči je aktuálně něco kolem pěti až šesti tisíc boulderů a úpravy půjdou oběma směry. Ruku na srdce, je tohle 7A? Vašek má myslím stabilní hodnotu těch 7C+.
Zapsal: Petr Resch, 19.01.2013 18:16:47

jojo.. Postupně sílím, ale abych se tak prošel i 6 céčkem?:-).. i to 6C je soft, ale myslím, že to už se dá zapsat s čistým svědomím.
Zapsal: Valmar, 19.01.2013 19:06:58

Valmare,nic proti,ale etalon pro 7A vypadá jak? Jako Družina? Jak to poznáš,když X lidí tady si myslí 7A a jen 3 6C,a to jeden z nich je notorickej skasávač :D. V každém stupni je snad něco lehčí a něco těžší ne? Furt ladíte a ladíte, až se jednou uladíte. Klasifikace se vyvíjí :D . Tak to je dobrý :D . Tak ten Krtkohrad teda vyvíjejte,zaslouží si pozornost světových hrdinů :D .
Zapsal: R, 19.01.2013 19:39:25

:-) No Vždyť, když člověku nejde jen o to, aby vylez číslo, tak mu číslo slouží právě k orientaci např v průvodci.. aby věděl jak těžkou věc zkouší.. Nevidím, žádný problém vtom, že to Petr chce shodit. Jeslti má pár ohlasů, tak je to určitě cenější info, než zapsání na lezci. Sice to tu schazujem jen tři, ale vím, že spousta lidí to prostě neřeší a zapisuje dle nabídky. s Družinou to neporovnávám, 7Aček moc vylezenejch nemám. Naznám etalon pro 7A, ale 6B-6C si myslím, že už rozhodně mám nalezeno dost, abych to porovnal. A takto to cítím. je to info pro ostatní. nic víc, než číslo, které ale po konsenzu více lidí má větší hodnotu-myslím, že takhle Petr myslí, že se klasa vyvíjí, ne tak, že časem by měla klasa klesat, nebo stoupat. Mír a Ať to leze:-)
Zapsal: Valmar, 19.01.2013 19:59:05

No to je možná ten problém :),máš etalon pro 6 . A nad tebou je pár lidí co maj etalon i pro 8. Zapisuješ podle pocitu? OK ,ale prvopřelezce,či partička přelezců by to měla přibližně trefit tak, aby to základní nasazené číslo přežilo víc než dva průvodce a deset let. Chápu ,že u boulderů co maj málo přelezů,nebo to jsou vyloženě morfa, se to netrefí, ale tohle? Nevím jestli v tomhle je potřeba úprava,ten stupeň má přece nějakou šířku,obvzlášťě bez lomítek ne? Je mi to ale celkem jedno ,za kolik to bude. Jen mi přišla ta diskuse zajímavá. Občas si lezci tahají trika a ten Petráč mi tím příjde celkem pověstnej. Parabola a Hyperbola jsou stejně hezčí :) .
Zapsal: R, 20.01.2013 10:32:27

Jestli reaguješ hlavně na to, že to sundal i Petr v průvodci, tak to udělal nezávisle na mě.. Já se ho o to rozhodně neprosil. Právě, že třeba Parabola mi přišla o dost těžší, než o to + Triko si tahat schazováním nechci, sám bych rád měl vylezeno víc těžších cest.. A schazovací komentáře taky moc nepíšu, spíš si to prostě jen zapíšu jak cítím. Tady jsem Ten rozdíl cítil prostě hodně markantní(mimo i širokého rozsahu 7A), že jsem napsal i koment.. a nějak se jich nakonec urodilo:-) A myslím, že lidi co lezou 8A poznaj rozdíl mezi 6C a 7A hůř, než ten, pro koho je 7A max. navíc to v průvodci schazuje právě ta parta prvovístupců. Diskuse zajímavá.. Rozhodně myslím, že kdyby všichni kdo mají pocit výrazné odchylky v klase a dost s té klasy nalezeno zapsaly ten "pocit", tak by se pak dala do průvodců klasa tvořit podle toho a lezec by k tomu mohl být dobrým nástrojem a buldry těch co si honěj triko, by doznaly správných úprav klasy.. Toť utopie.. ale.. Takhle ukecanej jsem tu ještě nebyl.. Těším se na další pokusy na Para a Hyper Ta minulá sobotana Petráči byla úžasná všem doporučuji, když nesněží , vyražte:)
Zapsal: Valmar, 20.01.2013 19:12:00

Aktuálně dělám průvodce. Asi týden před touhle debatou jsem byl mimo jiné na Petráči a lezli jsme tenhle boulder. Všichni jsme se tam shodli (včetně mého sedmiletého, teď již osmiletého syna), že to 7A není. Souhlasím s výše psaným názorem, že sem si lidé zapisují čísla často automaticky. Stejně tak si myslím, že se ani náhodou netrefíme do stupňů u všech boulderů. Tak se o to alespoň pokoušíme.
Zapsal: Petr Resch, 20.01.2013 21:56:54


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

Čermy7AOS06.03.2003
jirkasUloupnutý stup, ale jde to.7Asolo16.03.2005
Uloupnutý stup, ale jde to.
Maartaas7Asolo16.03.2005
Luky:-)7Asolo21.03.2006
Knedlajs7AOS12.11.2006
Džangli7Aflash12.11.2006
Plagat7Asolo01.08.2009
Ralpi7Asolo19.09.2009
plasi7Asolo07.11.2009
badboy7Asolo03.07.2010
filipcech6Cflash25.08.2010
zelvap7Asolo06.11.2010
piki7Asolo07.02.2011
Trottel7Aflash19.03.2011
Jéňa7Asolo19.03.2011
sentik7Aflash19.03.2011
cbl7Asolo19.03.2011
martan7A-19.03.2011
butcher7Asolo19.03.2011
neo7Asolo28.09.2011
petzlplast7Asolo15.10.2011
jirinaNahoře trošku morálovější výlez za 5C, ale když jsem přišla na to jak, tak už to bylo ok7Asolo17.12.2011
Nahoře trošku morálovější výlez za 5C, ale když jsem přišla na to jak, tak už to bylo ok
jackalpackal7Asolo02.09.2012
26,11Parádní,lezitelné. Poprvé jsem ho testnul když jsem vylezl Messer a pak ještě jednou. Pustil až teď a snadno.Radost při 21 stupních celsia.7Asolo06.10.2012
Parádní,lezitelné. Poprvé jsem ho testnul když jsem vylezl Messer a pak ještě jednou. Pustil až teď a snadno.Radost při 21 stupních celsia.
Valmar6Csolo12.01.2013
Kropáček7Asolo07.02.2013
relicnechci lidem kazit radost z přelezu, ale 7A to nevidělo ani z vlaku.6Cflash07.04.2013
nechci lidem kazit radost z přelezu, ale 7A to nevidělo ani z vlaku.
Dannynehlede na cislo je to pekny lezeni, vic jak jeden krok se ceni. minule sam jsem to nejak nepobral, dneska na prvni6C+solo07.04.2013
nehlede na cislo je to pekny lezeni, vic jak jeden krok se ceni. minule sam jsem to nejak nepobral, dneska na prvni
Dejv6C+solo07.04.2013
kokuba6Csolo07.04.2013
Šimi7Asolo29.09.2013
rxdekmoje první 7A :)7Asolo27.10.2013
moje první 7A :)
Hrashka6Csolo12.01.2014
v6Csolo12.01.2014
zabry6Csolo11.02.2015
Maara6Csolo17.02.2015
Jana6Csolo05.04.2015
blaboshezke, podobne tezky jak vsechny acka dnes7Asolo11.03.2017
hezke, podobne tezky jak vsechny acka dnes
Bivoj7Asolo03.12.2017
jeremy_jenda7AOS18.02.2018
Štůca7Asolo16.02.2020
čmelák7Asolo05.04.2020
Nakyna6Csolo17.11.2020
TvojeBába7Asolo03.03.2023
mountainini7Asolo18.11.2023

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192346)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Latest comments:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version