Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Indoors
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
ZŠ Dukelská - Příbor
Orel Břeclav - Břeclav

Shops
Rock Point - Chodov - Praha 4
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Kouzelníkovy Prsty

Klasifikace:Xa
Typ cesty:skalní
Sektor:Očko
Oblast:Křížový Vrch
Poloha:Broumovsko
Sklon:kolmá
Délka:18 m
Jištění:2 kruhy
Autor:J. Stráník a J. Motl a K. Jarchovský, 5.8.1989
Popis:
Levou částí JZ stěny k velkým hodinám. Stěnou (2 kruhy) přímo na úroveň levé hrany okna a stěnou podél ní na vrchol.
Zapsal:Honza Adamec (Hanes), 19.01.2006 15:28:29

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Křížový Vrch


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Mně to přišlo hodně tvrdý a to i ve srovnání s desítkama na Rokoku.
Zapsal: Petr Resch, 20.01.2006 15:01:21

Byla to jedna z mých posledních,vylezených desítek na Křižáku a to v roce 1992.S Ulmičem jsme to oklasifikovali na deset a-b RP.Pěkná cesta,taková ladička a dobře jištěná. pozn.-neznám na Křižáku cestu za deset která není pěkná a logická
Zapsal: Zdendyš, 20.01.2006 16:43:32

Podle táty Xa.
Zapsal: Štěpán Stráník, 20.01.2006 16:46:43

No dřív to bylo za Xa. V novém to srazili. Jestli Štěpáne táta jako autor říká Xa tak to přepisuji.
Zapsal: Hanes, 20.01.2006 18:44:15

Mno ještě sem neprolamoval jednoprstovku v Xa :)
Zapsal: Noo noo, 16.08.2006 22:51:54

Tak to jsi toho ještě hodně nedělal.
Zapsal: 17.08.2006 10:19:13

Spíše Xa-b
Zapsal: 08.02.2007 23:23:25

už jsem slyšel pár názorů že to je nepatrně tvrdší. uvidíme na jaře :) určitě lákavá cesta
Zapsal: malej bejk, 08.02.2007 23:28:15

jj není to lehký, brácha to vylezl, ale já ještě ne, mezi prvním a druhým je to docela těžký+utopie je docela mazec, nejtěžší je nastoupit+před prvním a kolem něho je to nejtěžší, chystáme se na pár kopečků navíc, ta cesta bude asi o něčem jiným :) na pohled je to nádhera
Zapsal: Štěpán Stráník, 08.02.2007 23:55:04

nevím jestli Xa nebo těžší, chtělo by to srovnat s labskou klasifikací :) kterou skoro vůbec neznám, Chce to více zkušeností+názorů, ale připadlo mě to malinko lehčí než Utopie
Zapsal: Štěpán Stráník, 08.02.2007 23:58:38

To bude letos na kopečkách pořád plno :-). Utopie je určitě těžší hlavně po odlomení toho bochánku.
Zapsal: Hanes, 11.02.2007 10:01:49

No docela těžký Xa, odhaduji fr 7c+, škoda že začalo pršet...
Zapsal: 21.06.2007 20:30:14

Jo sorry že je to tady dvakrát, ani se neumím podepsat
Zapsal: Štěpán Stráník, 21.06.2007 20:32:26

to neva, někdo ten jeden komentář nevíc třeba smaže. Každopádně pěknej přelez, obdivuhodná cesta. Gratuluju... btw takže Štěpán vlastně říká,že tak Xb/c na místní poměry jesli to dobře chápu (?)
Zapsal: malej bejk, 21.06.2007 20:36:31

Ne tak to vůbec, jen mám zmatek v klasifikaci Labák/Ádr v Labáku je Xa myslím 7b+ až 7c+ a v Ádru je saská myslím klasa a Xa je v Saský 7b+ což mně příjde dost ujetý, tak jen tak pro orientaci tak max 7c+ fr, srovnávám to s Bezzubým Yuchenem, kterej je 7c a Kouzelníky mi přišly těžší, kdybych to malinko obtížností převed na vápno, což mě tady někdo napíše že je to úplně jiný, to já moc dobře vím, asi zůstanem jen u poctivýho Xáčka :)
Zapsal: Štěpán Stráník, 21.06.2007 20:52:24

Jo Yuchen je úpně jiná cesta, ale Xá to je, kdybych to malinko obtížností převed na vápno, což mě tady někdo napíše že je to úplně jiný tak taky něco k 7c+, to je jen můj názor, úpně mi vypadává text z přechozícho komentáře...
Zapsal: Štěpán Stráník, 21.06.2007 20:56:49


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

ZdendyšXaPP01.01.1990
martin zedek3Xa za den.XaRP21.08.1993
3Xa za den.
noo nooXaPP10.08.2006
Š StráníkXaPP21.06.2007
TomášM.1.pokus +nacv.XaPP17.04.2010
1.pokus +nacv.
novakjaNa tamnější moměry klidně Xb.Každopadně je to dost těžky.XaPP27.09.2011
Na tamnější moměry klidně Xb.Každopadně je to dost těžky.
krabNejdřív jsemto šel na vostrym ale spadl jsem u prvního... potom na laně ... další sen :-)XaRC14.04.2012
Nejdřív jsemto šel na vostrym ale spadl jsem u prvního... potom na laně ... další sen :-)
tarwackrásná class XaXaPP14.04.2017
krásná class Xa
MarczanyKdyž se do toho člověk zakouká tak je tam nakonec víc stupů než se zdá na první pohled. Důležité je si najít ty svoje a před každým krokem nakopat nohy, jinak se člověk zapiká.XaRP15.04.2017
Když se do toho člověk zakouká tak je tam nakonec víc stupů než se zdá na první pohled. Důležité je si najít ty svoje a před každým krokem nakopat nohy, jinak se člověk zapiká.
djangoMozna i tech IXc?XaOS21.06.2022
Mozna i tech IXc?
MikosXa/XbPP13.09.2022
Olinpo delší době na písku a mona jsem drtil víc než v juře:-DXaPP09.08.2025
po delší době na písku a mona jsem drtil víc než v juře:-D
PepikXaPP09.08.2025
Komíňákjistil Tílko. Jo šlachy ve fakerech zažily středověk. Nějak mi to sedlo. Průstup, vyladění, 15 minut pauza a pojď. Za půl hodky bylo posekáno.XaPP02.05.2026
jistil Tílko. Jo šlachy ve fakerech zažily středověk. Nějak mi to sedlo. Průstup, vyladění, 15 minut pauza a pojď. Za půl hodky bylo posekáno.
honza k.2 prulezy na TR a hnedXaPP02.06.2026
2 prulezy na TR a hned

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192337)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Latest comments:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version