Czech Climbing

 CZECH CLIMBING  SHOP  FORUMS  ADVERTISING  POLLS  LINKS  GUIDES  MAPS  PHOTOS  VIDEO 

 name

 psw 

 Registration   |   55.439 vistors in November
Find a route

Search

Books
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Competitions
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Ranking
Cesty:
32.Čech 10256
33.Kubíček 10215
34.Chejn 10208
Bouldry:
32.Jurečka 9450
33.Kollár 9450
34.Oliva 9409
Hory:
24.Opice 2510
25. 2332
26.Halašta 2307

Results
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Diary
5855 lezců
1202099 cest
Nové přelezy:
Enoteca Ra 7b
Nosioi 7b
Urychlovač Xb
Schnakenpe 9+/10-
F3000 8A
Big Sur 7C+
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-

Indoors
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Makak LBC - zrušena - Liberec

Shops
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
HUDYsport - Praha 9
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Smyslů Zbaveni

Klasifikace:IXc
Typ cesty:skalní
Sektor:Prezident
Oblast:Labské Údolí - Pravý Břeh
Poloha:Labské Pískovce
Obtíže:síla
Sklon:převislá
Délka:75 m
Jištění:3 kruhy
Autor:Jan Šimon, Josef Rybička, Pavel Kulík, 5.5.1984
Popis:
Vpravo od Big wall středem stěny 30 m k 1. kruhu, šikmo doleva a pak doprava nad převis ke spáře, stanoviště, stěnou šikmo doleva ke 2. kruhu. Šikmo doprava pod převis ke 3. kruhu atd.
Poznámka:
Jeden z největších morálových nářezů v Labáku.
Zapsal:20.11.2001 08:05:42

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - 13. Metropole


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Docela tvrdý hlavně psychicky.
Zapsal: chroustal, 08.08.2001 00:00:00

..kolik má tato cesta vlastně opakování?
Zapsal: čaj, 20.04.2007 14:16:48

P3? P4?
Zapsal: Torous, 25.08.2011 10:39:00

Takovýhle nuance nejlíp poznáš, když si to vylezeš :)
Zapsal: P., 25.08.2011 12:17:00

Aha.Takže se to nedozvím nikdy. Nebo možná někdy z černé kroniky :=)
Zapsal: Torous, 25.08.2011 14:39:48

Hele, já se do toho zatím nevydal, jsem pořád trochu plachej, ale odhadoval bych, že to teda P4 bude, minimálně 3-4 :) Asi hlavně za dolez k 1.K, pak už nejspíš jenom zatraceně vzdušné. Co by mělo být P4, když ne tohle... Ale taky bych čekal, že se to u téhle cesty tak nějak ví, aspoň pokud se trochu pohybuje v Labáku. Ale třeba ti zareaguje někdo z těch určitě nejmíň 10 lidí, co to lezli.
Zapsal: P., 25.08.2011 14:52:40

Zdravím a cituji :) : "Stupeň P3, dostatečně jištěno Zde je nutno dobře ovládat techniky zakládání vlastního jištění (smyčky, vklíněnce, friendy aj.). I při kvalifikovaném použití vlastních jisticích prostředků možnost pádu do 15m. Při pádu v klíčovém místě cesty by nemělo dojít k vážnějšímu zranění, ale za nepříznivé shody okolností jej nelze vyloučit. Tam, kde případně hrozí opravdu nebezpečný pád je cesta zřetelně lehčí než ve svých klíčových místech. Cesta již vyžaduje nezanedbatelnou dávku psychického nasazení i pro toho, kdo je schopen cesty srovnatelné obtížnosti (ve stupni P1 nebo P2) vylézt stylem PP." "Stupeň P4, špatně jištěno I v klíčovém místě možnost velmi dlouhého pádu (nad 15m) nebo pádu s hrozícím vážným zraněním (pád na zem, třeba se špatným dopadištěm, na polici, na hranu, kyvadlový pád do kouta atd…). Cesta je riskantní a psychicky velmi náročná, stresující." Cestu jsem nelezl ani na druhém, po (dřívějším) hovoru se dvěma přelezci MH, DŠ by tomu P4 slušelo, jde o slavnou "morálovku". Ostatně cestu má - jako jediný(!) - zapsán můj jmenovec, který by k tomu jistě měl co říci.
Zapsal: ivoš, 25.08.2011 15:47:10

Prectete si clanek od jardy marsika,tam je navod jak dolezt k 1kr.a zalozit.uz to ale nebude os.
Zapsal: gorbi, 16.04.2013 22:36:10


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

ÁdrIXcAF24.09.1991

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Photo of the day:

Abanibi, 6c
 Routes:
All routes (189694)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Hasard Et Nécessité 6c+ Les Lames
Donkey Kong 6a Manikia
Super Mario 6a+ Manikia
Bobo The Bear 5c Leonidio
Chuck Norris 7A Priedhorie
Latest comments:
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov

 New in discussion:
Morocco Family Tours | Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner |

 Latest comments:
Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Officiell Jimmy Choo Gretchen Krossad Metalliska sandaler [a7df] | Replica Baume & Mercier -australia migliori qualitĂ  replica | Borse Prada viaggio | John |

 Hot:
Youth European Championship in climbing (4)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.