Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Indoors
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Shops
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Zuby Nehty

Klasifikace:6B+
Typ cesty:boulder
Sektor:Sektor F
Oblast:Stránská Skála
Poloha:Brno A Okolí
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:7 m
Autor:J.Šimon, T.Kastner, 1982
Popis:
Hladkou plotnou vlevo od ledového koutku.
Zapsal:Jan Šálek (čaj), 26.03.2007 17:48:53

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Sice na Stránskou jsem moc nechodil, ale tenhle boulder si pamatuji, že býval za 7+ a druhý autor T.Kastner, pochybuji, že jsem byl v té době schopen vylézt 6C Fb :-)). Asi bych se držel místní klasifikace a nedělal v tom bordel.
Zapsal: Vlk, 26.03.2007 18:46:03

já myslím že tento bouldřík by zasloužil tak deset let pauzu od neustlého náporu jinak bude totálně skleněnej a nedá ho nikdo kromě adama.
Zapsal: Mezinárodně uznanej, 19.04.2007 11:53:05

"mistni klasifikace" sa nachadza kde? (na ClimbWebe je to za 8 totiz..)
Zapsal: tah-sha-tunga, 27.05.2007 09:11:46

a dlzka je cca 6-7m
Zapsal: tah-sha-tunga, 27.05.2007 09:12:06

Já u toho vždy stojím, tlačím do zdi až se poseru, ze země se ale neodlepím, tak aspoň kopu do zdi a jdu zas dom.
Zapsal: Závoda, 03.06.2008 22:07:46

Náčelníku, místní klasifikaci najdeš třeba v průvodcích které vlastním a jsou z let cca 1989-91, podle toho o který díl jde:-).V nich se dozvíš hodně zajímavostí ohledně čísílek, ale přece nebudeme dnešním mladým shazovat zbytečně ego :-)).
Zapsal: Vlk, 03.06.2008 22:53:02

a k tym sprievodcom sa je mozne aj nejako dostat, ci?
Zapsal: tah-sha-tunga, 03.06.2008 23:02:55

Tož, co se třeba domluvit se mnou na zapůjčení :-)), maila máš ne? Jinak jejich titulní strany jsou naskenované na horosvazu na SO u jednotlivých oblastí M.krasu v historii průvodců nebo také v samotné historii všech průvodců :-).
Zapsal: Vlk, 03.06.2008 23:07:18

jojo, nezapomenme ze klasifikace je vzdy pouze orientacni ( v jakekoliv oblasti se do obtiznosti 5 až 6 vleze vse (napr i 8+)a nemusi presne odrazet obtize. o egu radeji nemluve, v 8 alespon vim ze mam problemy cekat... (ve 4 to mnohdy necekam)
Zapsal: ondra, 04.06.2008 00:57:56

Fakt děsná klouzačka,asi nejtězsí je se odlepit od země,aspon pro ty co nesáhnou rovnou do oblinky vlevo nahore.
Zapsal: č., 05.06.2008 20:56:43

co je pravdy na tom, že to byla první osma na moravě??
Zapsal: asu, 29.06.2009 18:07:31

V porovnání s ostatními oblastmi v ČR je to boulder minimálně za 6C a nebál bych se přidat. Klasifikace na Stránské skále by měla být pro bouldery boulderová (Fb) a na cesta UIAA - v tomto případě se jedná o boulder, a proto bych zde nešermoval nic neříkajícími čísly 7+, které jsou hodně vzdálené realitě.
Zapsal: čaj, 30.06.2009 00:05:58

7895hjufž/-,.ú52 me oblibene klingonske stupnice,kdyz nesviti slunko,zajemcum zaslu obtiznost na slunci.
Zapsal: mezinarodne uznanej , 30.06.2009 00:27:45

Fb neznám, UIAA min. 8. Můj názor.
Zapsal: o.., 30.06.2009 07:16:45

Jen pro info - na Stranske jsem zacal bouldrovat v roce 1990 a uz tehdy byly jako sklo nejen Zuby nehty, ale komplet cela oblast kolem převisu s náhrobkem až někam po Citronovou holku. To je na Stranske holt standartni stav a patri to k mistnimu koloritu :-) obtiznost neresim.
Zapsal: Petr.N, 30.06.2009 09:37:13

no mě šlo spíš o to jestli to opravdu byla přelomová cesta (nemyslím z dnešního hlediska), nebo to je jen taková fáma...trochu vzdělání k lezení tež neuškodí, ne?
Zapsal: asu, 30.06.2009 11:51:56

Tak to nevim ... tehdy uz tam byly tezsi veci nez Zuby nehty.
Zapsal: Petr.N, 30.06.2009 13:51:02

V Montaně 4/03- článek "Milníky skalně sportovní reality" Stoupa píše, že "Gillovu plotnu" 8- a tento boulder v roce 1982 vylezl Jan Šimon a dal mu 8. Trochu to zde vyznívá, že se jednalo o jednu z prvních osmiček na vápně. První 7 v Krase byla prý "Stěnava" na Krkavčí.
Zapsal: čaj , 30.06.2009 13:52:05

A nebyla náhodou první čistá 8 na vápně v Srbsku-Direkt brumlíku od M.Wilforda,taky v roce 1982,pak zde(i jinde)nasi lezci(Bobuláč,Čada...)začli přelezat čistě hákovačky i tvořit nové cesty.
Zapsal: martin, 30.06.2009 14:34:09

a co na to Jan Tleskac? podari se mu sestrojit letajici kolo? Zvitezi bratrstvo Kocici pracky ve vseobecnem zavode? Nebo se ocitne Jirka Metelka na stupni vytezu? :o)
Zapsal: honza k., 30.06.2009 19:27:37


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

gospa7+solo06.06.2004
čaj6Csolo26.03.2007
mot0rka7+OS03.04.2008
Čermy7+solo04.06.2008
asu5ti hodinová práce ve třech dnech, možná blíž i k fb7A...ale kdoví....nekonečné problémy v posledním těžkém kroku...6C+solo29.06.2009
5ti hodinová práce ve třech dnech, možná blíž i k fb7A...ale kdoví....nekonečné problémy v posledním těžkém kroku...
Stračena7+solo04.03.2010
dusa7+solo15.03.2010
fotonletos to pustilo uplne na klid, vylezl jsem to ale uz i loni a predloni6Csolo24.03.2010
letos to pustilo uplne na klid, vylezl jsem to ale uz i loni a predloni
tulakTěžký! Teď tak na čtvrtej, pátej to pustilo celkem v poho. Za 8 třeba.6Csolo09.04.2010
Těžký! Teď tak na čtvrtej, pátej to pustilo celkem v poho. Za 8 třeba.
ondrejek6Csolo11.04.2010
MrndaFajný kousek historie...6Csolo22.04.2010
Fajný kousek historie...
Vitoriovzhledem k oklouzanosti bych dal 6C+6C+solo28.08.2010
vzhledem k oklouzanosti bych dal 6C+
georgemazanec6C+solo28.08.2010
durbaghani jsem se nezvednul,stačí dostat nohu na první stup,začátek nejtěžší.7C-18.04.2012
ani jsem se nezvednul,stačí dostat nohu na první stup,začátek nejtěžší.
tah-sha-tunga6Csolo23.05.2012
maxim6C+solo10.03.2013
Listy6B+solo06.06.2013
Komíňáksuper technický bouldřík. Někde ve stěně určitě 8. 6C C+ je cajk6C+solo11.02.2014
super technický bouldřík. Někde ve stěně určitě 8. 6C C+ je cajk
Karlito6C+solo03.02.2016
marenadnes dobrá podmínka, to muselo padnout, problém není jen nastoupit i dál se dá kdekoli vypadnout6C+solo30.03.2016
dnes dobrá podmínka, to muselo padnout, problém není jen nastoupit i dál se dá kdekoli vypadnout
hans19966C+solo05.04.2017
Shin6C+solo23.03.2019
sentimexV nov. sprievodcovi Mor. Skaly III za 8.6C+solo08.03.2020
V nov. sprievodcovi Mor. Skaly III za 8.
tomtomcca 3 výjezdy po dva roky6C+solo15.04.2020
cca 3 výjezdy po dva roky
Friday6C+solo31.03.2021
Peanutzero6B+solo19.12.2021
Žofka6C+solo06.04.2022
peliska6C+solo24.09.2023
aha ha6Csolo15.10.2023
Pavouk Kuba6Cflash17.12.2023
Karel AlbertVylezeno bez bot6B+solo06.02.2024
Vylezeno bez bot
TřeskBlesk6C+solo08.05.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192359)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Latest comments:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version