Si piš že jmenuje a dělal jí táta: Z pravé části J stěny vzhůru do díry a šikmo doleva k 1. kruhu. Od něj traverz doprava na JV hranu k 2. kruhu a přímo vzhůru na vrchol. A ještě bych dolpnil že prvovýstup společně s otcem dělali také H. Skopec a E. Kolínko v roce 1967
Zapsal: Čeněk Smejkal, 19.04.2007 19:02:51
Ahoj tak přesne to co tu oba píšete se jmenuje Myslivecká cesta VIIb autoři - smejkal,skopec,kolinko 1967
Zapsal: čtenář, 19.04.2007 20:43:25
tak to je zajímací že i ve starym průvodci i v tátovo deníku je to Jižní cesta
Zapsal: Čeněk Smejkal, 19.04.2007 20:59:10
Koukám do posledního vydanýho průvodce a sedí to.
Zapsal: čtenář, 19.04.2007 23:21:06
...poctivý VIIb
Zapsal: čaj, 20.04.2007 00:05:07
Díky Čeňku že jsi se toho chytil. Ve starém průvodci z 80tých let je opravdu cesta napsaná jako Jižní. První přejmenování je v průvodci od Ivy Hyngarové a Petra Bořuta. Průvodce od Jirky Rosola uvedené jen převzal. Možná by bylo zajímavé dopátrat se proč k tomu došlo. Na každý pád cestu dočasně přejmenuji. Mnoho těch co lezou podle starého průvodce není (obzvláště v Rájci).