Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Indoors
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Shops
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Primo

Klasifikace:8-
Typ cesty:skalní
Sektor:Zubák - JZ A JV Stěna
Oblast:Radotínské Údolí
Poloha:Český Kras
Obtíže:technika
Sklon:převislá
Délka:15 m
Jištění:3 + 2 háky
Autor:Jan Vála
Popis:
Podle levé hrany přes háky ke slanění, možno dolézt až ke štandu na vrchol.
Poznámka:
Podle autora se to leze přímo stěnou u hrany bez ojebu vlevo;)
Zapsal:Martin Tučka (martan), 10.03.2011 13:45:13

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Radotínské údolí


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

ahoj,víte někdo kdy tam ty cesty Jan Vála dělal? pamatuju je tam už jako malej kluk
Zapsal: rene, 10.01.2012 22:21:18

Honza říkal, že asi před 15 lety. Budu na mailu;)
Zapsal: martan, 10.01.2012 23:08:31

Cesta bude max. za 7. Nechci nikomu šahat do svědomí.
Zapsal: Kuzma, 11.01.2012 13:31:31

Ondra říkal, že je to slušná 8 - 8+ a záleží jak se to leze. Nevím jestli svědomí ... hoďte sem pak další tipy;)
Zapsal: martan, 11.01.2012 17:25:13

Max 7..
Zapsal: hrudkyns, 02.03.2012 20:47:23

Ten sedmičkový koncert bych v tom rád viděl, měl bych tam chodit častěji:)
Zapsal: martan, 13.03.2012 23:30:01

Záleží jak se to leze. Ke třetímu by se asi nemělo zalejzat za hranu(brát ji max na bočák nebo pravou na backhend) U třetího rest a pak technicko-silový bouldřík -přímo jen stěnou (samostatně tak 6A Fb) vyděl bych to jako lehkou 8mu, ale míň 7+/8- to podle mě není.
Zapsal: Valmar, 14.03.2012 13:04:00

Pěkná cesta, ale nevim, jak se to dá ojebat s tou hranou, to už člověk musí lézt úplně za hranou a spíš si to zkomplikuje, nevim, ale přijde mi,že jinak než přímo to ani nejde...
Zapsal: Paďas, 18.04.2012 20:04:18

Taky myslím, že spíše 7. I ta dolezová plotna je pořád po ostrých a navíc s nohama. Rozhodně mi přišla lehčí než vedlejší Ságo, kterému bych naopak trošičku přidal
Zapsal: tiburo, 11.08.2012 00:56:56

Ahoj.Taham prvnim rokem,rekl bych s pridrzenim hrany je to pekna 7,alespon nejaky komentar 2013 :)
Zapsal: Nook, 12.05.2013 19:22:42

Bral jsem levou hranu pouze u nástupu, dál jsem se jí vyhýbal a myslím, že se to k 8- blíží, ale těžší 7+ by to taky být mohla.
Zapsal: Lukýno, 02.06.2015 11:00:05

Nejtežší to je od 3.b k řetězu. Taky bych řekl, že je to o chlup lehčí než Ságo.
Zapsal: Edros, 01.09.2016 19:51:02


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

Maso7flash08.08.1999
martanopravdu jen ke třetímu7-08.04.2011
opravdu jen ke třetímu
martanNa druhým s pomocí. Možná časem,...8-29.06.2011
Na druhým s pomocí. Možná časem,...
ROKO7RP14.07.2011
Artie8-PP13.09.2011
Bobeš8OS28.12.2011
Lukš8-RP14.01.2012
Paďas8-OS14.04.2012
okacena8-24.05.2012
mrclimber8-OS26.05.2012
Blem8-flash26.05.2012
ValmarPěkná cesta. Splu se ságem nejhezčí. Možná i 7+/8-.. nevím.8-RP10.07.2012
Pěkná cesta. Splu se ságem nejhezčí. Možná i 7+/8-.. nevím.
Nook preveliky8-OS12.05.2013
Bobeš8-RP08.06.2013
Kuřemokrá8-flash18.06.2013
mokrá
niku848-RP23.06.2013
jove7+/8-flash11.08.2013
jelucha7+/8-RP25.08.2013
barcza8-OS12.10.2013
zaoralfPoslední dymanický krok do totálně mokré obliny mě vážně vyšťavil, ale povedlo se...8-flash17.10.2013
Poslední dymanický krok do totálně mokré obliny mě vážně vyšťavil, ale povedlo se...
kubadevera8-OS14.06.2014
Gragen8-OS26.03.2015
Lukýno8-OS01.06.2015
jirkas8-OS03.06.2015
MaJung8-PP24.06.2015
Standa8-RP10.09.2015
pH8-flash17.09.2015
Bobeš8-RP12.06.2016
KrTTeK8-AF02.08.2016
Edros8-RP01.09.2016
Cend8-OS13.09.2016
-Ivoš-8-PP08.11.2016
honza72608-PP30.04.2017
m.sedlakkpo mnohaletém občasném obléhání konečně v kuse8-PP06.05.2017
po mnohaletém občasném obléhání konečně v kuse
tose8-PP14.06.2017
Norwell8-PP08.04.2018
cinzina8-PP13.07.2018
None878-RP17.05.2019
JC8-PP15.06.2019
pollaw8-PP19.06.2019
calimanU prvniho je to nejtezsi, treba verit leve noze. U tretiho jsem odsedl jen pro rest. Dolez super dynamo po ostrejch.8-AF14.07.2019
U prvniho je to nejtezsi, treba verit leve noze. U tretiho jsem odsedl jen pro rest. Dolez super dynamo po ostrejch.
calimanJeste jeden pokus na druhym. Jeden rest u prvniho (nebo druhyho?).8-RC14.07.2019
Jeste jeden pokus na druhym. Jeden rest u prvniho (nebo druhyho?).
Rybanasutru8-PP02.08.2019
Dan PV sagu vedle jsem spadl, prehlidl jsem bocak nad polici a sah uplne na picu8-OS15.10.2019
V sagu vedle jsem spadl, prehlidl jsem bocak nad polici a sah uplne na picu
rxdek8-OS24.12.2019
Amanda8-PP24.12.2019
Norwell8-RP18.03.2020
caliman8-AF18.03.2020
calimanDobrej program dole je nutnej. Nahore valit. A PP je jiste snazsi nez RP (u druhyho).8-PP18.03.2020
Dobrej program dole je nutnej. Nahore valit. A PP je jiste snazsi nez RP (u druhyho).
Ňo8-OS18.03.2020
tdaehne8-PP20.04.2020
Karlipet8-OS02.05.2020
piki8-AF07.05.2020
Charlos8-RC15.11.2020
blacks7+OS15.02.2021
ukopparek8-PP25.03.2021
flexikTěžších 8-...8-RP08.04.2021
Těžších 8-...
FISAPěkná cesta...8-PP11.04.2021
Pěkná cesta...
Bobeš8-RP02.06.2021
Hugobert8-PP27.06.2021
Rudolf8-PP13.07.2021
Fletnis8-flash26.05.2023
vitek018-RP04.10.2023
Hasič8-OS09.03.2024
Kuba868-PP19.06.2024
Janosek8-RC23.06.2024
jakubklos8-RC23.06.2024
vitek018-RP04.08.2024
Čermy8-OS27.02.2025
draKubaspěkný8-OS18.05.2025
pěkný
svatuskj8-OS14.06.2025
Sabinalanka7+/8-PP23.07.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192359)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Latest comments:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version