Co vím, tak cestu kdysi dělal Čermy přes borháky, ovšem byla mu zrušena, já jsem dával následně 1.K...Pak ovšem přišel totální zákaz dělání cest.. nakonec, jak šel čas, zvolil jsem možnost vlevo a vznikla tak po cca 20letech - Zrcadlo vzpomínek...Nyní jde tedy vlastně o kombinaci 2cest, byl bych tedy o uvedení cesty bez autorství...záleží samozřejmě na uvážení autora průvodce
Jéňo hezky řečeno....jak šel čas,ale ten zákaz platí do dneška!!!ta tvoje cesta nakonec zůstane,bez datumu,tuhle p.hudbu už dávno VK zrušila,akorát jsme nevěděli kdo dával ten první kruh....Jéňo pošli ještě protokol na ten novej masív v Srní,já ho nemám,jestli jsi ho posílal Cihelnovi tak v poho.
Zrcadlo vzpomínek vzniklo v době totálního zákazu ? Nějaký dvojí metr na dělání cest ? Pekelnou hudbu funkcionáři zrušili,ale poleze se dále a do nového průvodce by se měla dostat...
Zapsal: Zdeněk, 13.11.2019 20:54:24
zákaz platí od 1998 doposud,takže ano-v zákazu!hudba byla zrušena a znovu ji někdo zapsal až když se objevil první kruh v zrcadle!v průvodci rozhodně nebude!bohužel i přes zákaz vzniklo více cest....
Jéňa dal do Hudby 1.kruh,Pavel přejistil Pověsti a tím vlastně zbytek Hudby (v době totálního zákazu)a život jde dál...
Zapsal: Zdeněk, 14.11.2019 07:14:17
zdenku hudba byla čermákovi zrušena a vytlučena ještě před zákazem,stejně jako ta jeho ovečka nebo jak se to jmenovalo....dlouho tam nic nebylo až pavel udělal ty pověsti a následně jéňa zrcadlo a vtu dobu se objevil zápis hudby,proto jsme v tom tápali...a jestli hudba neexistovala a udělali se ty dvě cesty tak ta hudba ani novou cestou být nemůže protože nemá parametry cesty...je to vlastně jenom spojnice cest,není to ani varianta....pravdu máš život jde dál,jenže po tomhle tam vzniklo v zákazu dalších dvacet cest a ochranáři nejsou "slepý"...a můj první příspěvek byl myšlen ve smyslu zjištění více informací o té cestě,protože protokol ani jiný zápis neexistuje!
V zakazu vznikaj nový cesty a nic se neděje.Tak to je dobrá zpráva pro další lezce-prvovýstupce.
Zapsal: Karel, 14.11.2019 16:42:34
Cesty tam i přes zákaz dělali sami členové VK a dokonce i správce oblasti....
Zapsal: MB, 14.11.2019 17:53:23
Kruhy nebo haky tam ted sou tak se dá lezt i tohle a ze to bude bez autora a pruvodce je prece jedno.
Jeno pamatujes,tohle sem ti doporucil a lezl si to se mnou,dal si první OS nebo FL nejak po roce od prváce :)
Hlavně že to tam je!! Ponechat bez autorství.
I když má Čermy jisté kontroverze, udělal pro Dubské skály spoustu práce a zdejší místa a cesty má zmapovaný jako nikdo jiný.
Bez jeho současné pomoci by jen těžko vznikl nový připravovaný průvodce.
Zapsal: Fábera, 14.11.2019 22:51:03
No ta pomoc k novymu pruvodci neni zas tak vyznamna,na nem makaj daleko vic jiny 😉
za mně bych ty cesty neuváděl vůbec!!!jo čermy těch kontraverzí má v dubskejch za sebou docela hodně,viz.tahle cesta a na průvodci se nepodílí vůbec!!!
VasekdegammaTak předně je to fakt zajímavej kus skály, na místní poměry tvarama i tvrdostí písku dost nevídanej. Cesta se zdála dobře zajištěná, tak sem šel hned odspoda. Druhej kruh sem ale chytil rukou, páč sem se tam nedokázal utábořit na cvakání. Druhej pokus prakticky to samý, takže sem si presku v 2K prodloužil. Třetí pokus cvakání už dobrý, ale nahoře u bh sem to ještě málem pokonil, ale naštěstí nepokonil :)
IXb
PP
28.09.2015
Tak předně je to fakt zajímavej kus skály, na místní poměry tvarama i tvrdostí písku dost nevídanej. Cesta se zdála dobře zajištěná, tak sem šel hned odspoda. Druhej kruh sem ale chytil rukou, páč sem se tam nedokázal utábořit na cvakání. Druhej pokus prakticky to samý, takže sem si presku v 2K prodloužil. Třetí pokus cvakání už dobrý, ale nahoře u bh sem to ještě málem pokonil, ale naštěstí nepokonil :)