Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Oliva 9659
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1230910 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Indoors
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Shops
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Peanuts

Klasifikace:6b
Typ cesty:skalní
Sektor:Engelswand
Oblast:Tumpen
Poloha:Rakousko - Ötztal
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:20 m
Jištění:nýty
Zapsal:Karel Kříž (bolek), 18.07.2012 22:04:04

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

bolek6bOS18.07.2012
učitel6bOS05.07.2015
laurotPřes den je pařáček (kvůli tomu jsme taky nejeli do Pfalzu, ale sem), takže stáváme brzo ráno, aby jsme si stihli zalézt než se dostane stěna na sluníčko a pak hned koupačky. Z minulé návštěvy víme, že to je tak v půl druhý. Minule se nám tady lezení dost líbilo (technické lezení v kolmičce), takže se vracíme.
Chceme se rychle rozlézt, aby zbyl čas na drceníčko (od Mihala mám tip na lezitelné vytrvalostní 7b, který bych rád zkusil na OS), takže vybírám v průvodci 6a a Klára do toho nalejzá. Trpí trochu víc, než je u ní normální na 6a, ale říkám si, že to budou klasické trable v první cestě. Nakonec dolézá, ale prý mordor, takže koukneme na tabule u skály a hle ono je to prý nově za 6b. Na rozlez nicmoc, ale jdu do toho, není čas ztrácet čas. Hned od začátku trpím úplně stejně. Malinké chýtky do bočáků se špatnýma nohama, ale daří se mi něják se vyvlnit ke druhému bh. Tady chvilku špekuluju, ale už držím dvě bočákové lištičky a snažím se udělat dřepík na jedné noze a postavit se na dobrý stup. Jak se tak zvedám a zabírám do těch bočáčků, abych se neodlepil od skály, tak najednou LUP a v prostředníčku na levé ruce to loupne jak když praskne kloub nebo suchá větvička. Ruka se kupodivu nepustila. Je mi jasný, že to asi bude na hovno, ale říkám si, že možná jen přeskočil kloubík. Zkouším lézt dál. Když se pokusím zamknout, tak to bolí, ale na otevřený úchop to docela jde. Takže to něják dolézám a říkám si, že se to zatejpuje a bude to ok. Bohužel po půl hodině to už bolí jak sviň i na otevřený úchop a já se smiřuju, že si holt tentokrát v Otztálu už nic nevylezu. Kupujem dvě Magnum a já si dělám parádní dlahu z dřívek, takže může i jistit. Po příjezdu mi Hebelka diagnostikuje parcialní rupturu na A4 a je po hehe.

Každopádně dobrý poučení pro příště:
- Už nikdy se debile nevyser na rozcvičení. Obzvláště platí, když je zima, je brzo ráno (tělo je ještě ztuhlý a spalo by) a kdýž je krátký nástup ke skále, kde se člověk nezahřeje.
- Budu se rozlezat v opravdu lehké cestě. Když to smrdí těžkýma krokama, nebudu se bát se na to vysrat a rozlézt se v něčem jiným a pak se sem klidně vrátit na druhou cestu.
- Koupím si nejměkčí mačkací kolečko do batohu a před každým lezením si na něm zahřeju prstíky.

Věřím, že kdybych udělal cokoli z tohohle, tak se mi to nestalo...
6bflash29.08.2015
Přes den je pařáček (kvůli tomu jsme taky nejeli do Pfalzu, ale sem), takže stáváme brzo ráno, aby jsme si stihli zalézt než se dostane stěna na sluníčko a pak hned koupačky. Z minulé návštěvy víme, že to je tak v půl druhý. Minule se nám tady lezení dost líbilo (technické lezení v kolmičce), takže se vracíme.
Chceme se rychle rozlézt, aby zbyl čas na drceníčko (od Mihala mám tip na lezitelné vytrvalostní 7b, který bych rád zkusil na OS), takže vybírám v průvodci 6a a Klára do toho nalejzá. Trpí trochu víc, než je u ní normální na 6a, ale říkám si, že to budou klasické trable v první cestě. Nakonec dolézá, ale prý mordor, takže koukneme na tabule u skály a hle ono je to prý nově za 6b. Na rozlez nicmoc, ale jdu do toho, není čas ztrácet čas. Hned od začátku trpím úplně stejně. Malinké chýtky do bočáků se špatnýma nohama, ale daří se mi něják se vyvlnit ke druhému bh. Tady chvilku špekuluju, ale už držím dvě bočákové lištičky a snažím se udělat dřepík na jedné noze a postavit se na dobrý stup. Jak se tak zvedám a zabírám do těch bočáčků, abych se neodlepil od skály, tak najednou LUP a v prostředníčku na levé ruce to loupne jak když praskne kloub nebo suchá větvička. Ruka se kupodivu nepustila. Je mi jasný, že to asi bude na hovno, ale říkám si, že možná jen přeskočil kloubík. Zkouším lézt dál. Když se pokusím zamknout, tak to bolí, ale na otevřený úchop to docela jde. Takže to něják dolézám a říkám si, že se to zatejpuje a bude to ok. Bohužel po půl hodině to už bolí jak sviň i na otevřený úchop a já se smiřuju, že si holt tentokrát v Otztálu už nic nevylezu. Kupujem dvě Magnum a já si dělám parádní dlahu z dřívek, takže může i jistit. Po příjezdu mi Hebelka diagnostikuje parcialní rupturu na A4 a je po hehe.

Každopádně dobrý poučení pro příště:
- Už nikdy se debile nevyser na rozcvičení. Obzvláště platí, když je zima, je brzo ráno (tělo je ještě ztuhlý a spalo by) a kdýž je krátký nástup ke skále, kde se člověk nezahřeje.
- Budu se rozlezat v opravdu lehké cestě. Když to smrdí těžkýma krokama, nebudu se bát se na to vysrat a rozlézt se v něčem jiným a pak se sem klidně vrátit na druhou cestu.
- Koupím si nejměkčí mačkací kolečko do batohu a před každým lezením si na něm zahřeju prstíky.

Věřím, že kdybych udělal cokoli z tohohle, tak se mi to nestalo...

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Routes:
All routes (192356)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Broad Peak 2005 5c Bergamo-Brescia
DRS 6b Bergamo-Brescia
Dulche de leche 6c Bergamo-Brescia
Latest comments:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version